ECCE/ECPE Μάϊος 2017

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι θα το περάσετε; Δεν είναι και εύκολο να πάρεις 65%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.
Καλά το ακουστικό απαράδεκτο δεν είναι δυνατόν σχεδόν τα περισσότερα βιβλία π δίνουν να έχουν γελοία ακουστικά κ στην εξέταση να Νμζεις ότι δίνεις άλλη γλώσσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
παιδια εγω ειχα κανει το βιβλιο της hau και νομιζω πως ηταν αρκετα κοντα σε επιπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Energy ναι το πιστευουμε. αμα δεν ειναι ευκολο να πιασεις 65% απλα δεν δίνεις μέχρι να γίνει έτοιμος.. εξαλου οσοι δωσαμε δωσαμε με την πεποιθηση οτι θα το ξεπερασουμε και θα περασουμε την εξεταση αλλιως δεν θα διναμε!

Σχετικα με το ακουστικο ναι οντως ηταν δυσκολο αλλα το επιπεδο δεν ηταν και πολυ μακρια απο το βιβλιο της ενωσης. Ναι ηταν δυσκολοτερο στο θεμα του οτι μιλαγαν πιο γρηγορα και ειχε πολλες παγιδες ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PenelopeVaiana

Νεοφερμένος

Η PenelopeVaiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχει δώσει κάποιος προφορικά? Ξέρουμε θέματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
εχει ανοιχτει ηδη θεμα εδω, οποτε παρακαλω θεσε το ερωτημα σου στο παρακατω λινκ:
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=4337287#post4337287
το θεμα σου διαγραφει εντος λιγων ωρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
1. Έκθεση πολύ καλή (Τα παιδιά ξεκινούν σχολείο από πολύ μικρά ενώ θα έπρεπε να παίζουν)
2. Γραμματική μέτρια (2/4)
3. Λεξιλόγιο άσχημα (1/4)
4. Cloze εύκολο σχετικά (3/4)
5. Κείμενα τεράστια, βαρετά και δύσκολα. Έπρεπε να κάνεις πολύ ανάλυση για να απαντήσεις ακόμα και σε μία ερώτηση... Δεν τα πήγα καλά
6. Ακουστικό παρότι βγάζω από 80 και πάνω, φέτος ήταν μια μεγάλη αποτυχία. Μιλούσαν γρήγορα, περίεργα και δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα. Πιστεύω πως δεν έχω πιάσει ούτε βάση εδώ... σχεδόν όλα στη τύχη.

7. Προφορικά ήταν η μόνη μου ελπίδα και ίσως και να έχω περάσει, αλλά με πολύ χαμηλό βαθμό. Θέμα ήταν σε ποιο μέρος να φτιάξουμε ποδηλατικό πάρκο, όμως στη μέση της εξέτασης, μας άλλαξαν τη διαδικασία και κάναμε κάτι που δεν το είχαμε ξαναδεί (ούτε που θυμάμαι, μάλλον κάτι με συγκριτικό διάλογο και παραλείψαμε κάτι). Ακόμα, το παιδί που έδινα μαζί, έκανε μια μεγάλη χαζομάρα και με έριξε και εμένα.

Δεν έχω περάσει, το έχω αποδεχτεί, αλλά θα ξανά προσπαθήσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
τι εννοεις στο 7; διαλογος γινεται ετσι κι αλλιως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
τι εννοεις στο 7; διαλογος γινεται ετσι κι αλλιως!
Ναι το ξέρω, απλώς ο συγκεκριμένος έγινε με άλλο τρόπο. Μας είπε ότι δε θέλει να πούμε τι επιλέγουμε από τα δικά μας, ούτε μετά να γίνει ο κλασικός διάλογος για το ποιο θα επιλέξουμε. Τώρα ήθελα να ξεκινήσουμε αμέσως να μιλάμε σε φάση: το δικό μου είναι έτσι και εσένα είναι έτσι, τι νομίζεις; Όχι το δικό μου είναι καλύτερο γιατί εσένα έχει αυτό και αυτό ενώ εμένα έχει αυτό αντι για εκείνο κλπ. Σαν σύγκριση, αλλα εμείς ποτέ δεν κάναμε τέτοιου είδους διάλογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ναι το ξέρω, απλώς ο συγκεκριμένος έγινε με άλλο τρόπο. Μας είπε ότι δε θέλει να πούμε τι επιλέγουμε από τα δικά μας, ούτε μετά να γίνει ο κλασικός διάλογος για το ποιο θα επιλέξουμε. Τώρα ήθελα να ξεκινήσουμε αμέσως να μιλάμε σε φάση: το δικό μου είναι έτσι και εσένα είναι έτσι, τι νομίζεις; Όχι το δικό μου είναι καλύτερο γιατί εσένα έχει αυτό και αυτό ενώ εμένα έχει αυτό αντι για εκείνο κλπ. Σαν σύγκριση, αλλα εμείς ποτέ δεν κάναμε τέτοιου είδους διάλογο

Αυτος δεν ειναι ο διαλογος? Το να παρουσιασεις εσυ το δικο σου κι ο αλλος το δικο του ειναι μονολογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ναι το ξέρω, απλώς ο συγκεκριμένος έγινε με άλλο τρόπο. Μας είπε ότι δε θέλει να πούμε τι επιλέγουμε από τα δικά μας, ούτε μετά να γίνει ο κλασικός διάλογος για το ποιο θα επιλέξουμε. Τώρα ήθελα να ξεκινήσουμε αμέσως να μιλάμε σε φάση: το δικό μου είναι έτσι και εσένα είναι έτσι, τι νομίζεις; Όχι το δικό μου είναι καλύτερο γιατί εσένα έχει αυτό και αυτό ενώ εμένα έχει αυτό αντι για εκείνο κλπ. Σαν σύγκριση, αλλα εμείς ποτέ δεν κάναμε τέτοιου είδους διάλογο
καλα, τι σας εκαναν στο φροντιστηριο;; εγω λεω να τους τα πεις ενα χερακι... και κατι βιντεακια που υπαρχουν στο youtube απο CaMLa ετσι ακριβως το κανουν...
επισης, δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις μοναδες επειδη ο αλλος εκανε καποιο λαθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
καλα, τι σας εκαναν στο φροντιστηριο;; εγω λεω να τους τα πεις ενα χερακι... και κατι βιντεακια που υπαρχουν στο youtube απο CaMLa ετσι ακριβως το κανουν...
επισης, δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις μοναδες επειδη ο αλλος εκανε καποιο λαθος...
Στο φροντιστήριο αρχικά λέγαμε ποιο επιλέγουμε από τα δικά μας και μετά καναμε κανονικά διάλογο αλλά δεν συγκρίναμε. Θα χάσω γιατί με επηρέασε το λάθος του. Το παιδί το ήξερα και επειδή αυτός στο άγχος του κάνει περίεργες επιλογές (που δεν έχουν ισχυρά θετικά), είχαμε κανονίσει και με τη καθηγήτρια και με αυτόν, ότι αν του φέρνω αντίρρηση, σημαίνει πως πρέπει να συμφωνήσει μαζί μου, όμως εκείνος κόλλησε στο δικό του και αναγκάστηκα μετά από τα πολλά να συμφωνήσω και δεν υπήρχαν πολλά καλά πράγματα να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο αρχικά λέγαμε ποιο επιλέγουμε από τα δικά μας και μετά καναμε κανονικά διάλογο αλλά δεν συγκρίναμε. Θα χάσω γιατί με επηρέασε το λάθος του. Το παιδί το ήξερα και επειδή αυτός στο άγχος του κάνει περίεργες επιλογές (που δεν έχουν ισχυρά θετικά), είχαμε κανονίσει και με τη καθηγήτρια και με αυτόν, ότι αν του φέρνω αντίρρηση, σημαίνει πως πρέπει να συμφωνήσει μαζί μου, όμως εκείνος κόλλησε στο δικό του και αναγκάστηκα μετά από τα πολλά να συμφωνήσω και δεν υπήρχαν πολλά καλά πράγματα να πω...
Συγγνωμη, αλλα αυτο που κανατε στο φροντιστηριο, δηλαδη να παραθεσετε τα μπουλετ ποιντς το ενα μετα το αλλο ειναι μονολογος και οχι διαλογος. Αυτο που θελει στο στειτζ 3 ειναι λογος-αντιλογος, προσπαθεις να δειξεις οτι ειναι καλυτερο το δικο σου οπτσιον. Ωστοσο, αν δε καταφερεις να πεισεις τον αλλο, δε πειραζει. Απλα συμφωνεις μαζι του και πας παρακατω. Λες 2-3 πραγματακια σε φορμαλ λανγκουιτζ και πας να υπερασπιστεις στο τελος την επιλογη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στα προφορικά δεν χρειάζεται και τόσο επίσημο λεξιλόγιο. Σα μαθήματα που κάνω μου έχουν πει ότι συζητάςε τον άλλο τις επιλογές, όχι ότι προσπαθείς να αποδείξεις ότι η δική σου επιλογή είναι η καλύτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Στα προφορικά δεν χρειάζεται και τόσο επίσημο λεξιλόγιο. Σα μαθήματα που κάνω μου έχουν πει ότι συζητάςε τον άλλο τις επιλογές, όχι ότι προσπαθείς να αποδείξεις ότι η δική σου επιλογή είναι η καλύτερη
Στο στειτζ 4 δε θελει φορμαλ λανγκουιτζ ενω μιλας σε οθοριτι; Μετα μην αναρωτιεστε, γιατι δε τα πατε καλα στα προφορικα.
Εννοουσα να "υπερασπιστεις" την επιλογη σου, δεν επιμενεις ντε και καλα οτι "νταξει, η δικια μου ειναι γαματη επιλογη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Το 4 είναι αυτό που παρουσιάζεις στον εξεταστη την τελική επιλογή; Απλά την δικαιολογείς. Όταν έδινε ένα άτομο που ξέρω οι εξεταστές δεν ήταν στη συζήτηση ακριβώς μιλούσαν στα ελληνικά οι εξεταζομενοι και δεν τους άκουσαν ότι μιλούσαν ετσι:D

Και μιλούσαν*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PenelopeVaiana

Νεοφερμένος

Η PenelopeVaiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχει ανοιχτει ηδη θεμα εδω, οποτε παρακαλω θεσε το ερωτημα σου στο παρακατω λινκ:
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=4337287#post4337287
το θεμα σου διαγραφει εντος λιγων ωρων

Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Πριν λίγο έδινα speaking. Έπεσε να επιλέξουμε μια εταιρεία για sponsorship σε tennis tournament. Οι εξεταστές παρα πολύ φιλικοί. Αν και ο ένας ήταν νέος ήταν ευγενικός και ήταν και πολύ καλός! Τα πήγα πολύ καλά πιστεύω. Ελπίζω να καλύψει (όσο μπορεί) τα γραπτά και ειδικότερα το GCVR που δεν ξέρω πως τα πήγα. Καλά αποτελέσματα σε όλους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πρέπει να πάρεις σε όλα τα μέρη 65% για να περάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
οχι, αυτο που λες δεν ισχυει. πρεπει σε ΜΕΣΟ ΟΡΟ να πιασει 65%, μην την αγχωνεις ασκοπα την κοπελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top