Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

Θεοδωρα Σφ.

Νεοφερμένος

Ο Θεοδωρα Σφ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα δινω πανελλαδικές και εχω επιλεγόμενο μαθημα τα γερμανικα ! Ξεκίνησα με την Καθηγητρια μου να κάνω μαθημα και τελικα έμεινε έγκυος και δεν μπορει να με ανσλαβει κατ´ Επέκταση εγω κάνω τα τεστ αλλα δεν εχω να τα διορθώσω εαν κάποιος εχει κανει το βιβλίο Germanistik neu tτου Nicolas vlachos θα με βοηθούσε εξαιρετικά να μου στείλει απαντήσεις των τεστ 13 και μετα ! Θα εκτιμούσα είτε Απαντήσεις εδώ , είτε στο Mail μου :teoula_3@hotmail.com σας ευχαριστω εκ των προτέρων !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostispro

Νεοφερμένος

Ο kostispro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εχει κανενας ολο το κεφαλαιο 5 του projekt b2 και αν μπορειτε γρηγορα πλζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deppie.f

Νεοφερμένος

Η deppie.f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
κανω μονη μου γερμανικα αν εχει κανεις τις λυσεις του lsv 4-5-6 του projekt B2 ας μου τις στειλει παρακαλωωω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxxdarklover

Νεοφερμένος

Ο xxxdarklover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Project B1 Neu έχει κανείς τις λύσεις; ::::::::::SOS::::::::::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

demy16

Νεοφερμένος

Η demy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα.Μήπως έχει κάποιος τις απαντήσεις από το Projekt B2 του Καραμπάτου; Διαβάζω μόνη μου και θα ήθελα να τα ελέγξω! Έχω αν θέλει κάποιος τις απαντήσεις από το Zertifikat B1 neu: -Lesen Modelltests 1-4
-Horen Modelltests 1-15 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seltay

Νεοφερμένος

Ο Seltay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά έχει κανείς να μου δώσει το κωδικό της 2ης σελίδας του Aspekte Neu B2 του Εκπαιδευτικου γιατί αυτός μου δίνει πρόσβαση στα online τεστς που έχει και θέλω να κάνω εξάσκηση. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rena1996

Νεοφερμένος

Ο rena1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θελω τις λυσεις του projekt b1 παρακαλω γρηγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Steftos

Νεοφερμένος

Ο Steftos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Παιδιά έχω για το Projekt B2 τα Lesenverstehen αλλά όχι τα Hörverstehen από το 2 μέχρι το 8 και δεν έχω ολόκληρο το 15 κεφάλαιο, αν το έχει κάποιος θα του ήμουν υπόχρεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαθουσαλας

Νεοφερμένος

Ο μαθουσαλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα σε ολους.Ηθελα να ρωτησω μια απορια αν μπορει καποιος να μου λυσει.Το ρημα kommen οταν το κλινουμε δεν λεμε kommest,kommet στο β και γ ενικο αλλα kommst και kommt.Υπαρχει ενας κανονας για τα ρηματα που τελειωνουν σε m με βαση τον οποιο αν το τελευταιο γραμμα του θεματος ειναι m ή n,προσθετουμε ενα e στο β και γ ενικο καθως και στο β πληθυντικο.Γιατι δε συμβαινει το ιδιο με το kommen?οπως και το schwimmen.Δε λεμε schwimmest στο β ενικο αλλα schwimmst.Ξερει κανει να μου πει γιατι?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα σε ολους.Ηθελα να ρωτησω μια απορια αν μπορει καποιος να μου λυσει.Το ρημα kommen οταν το κλινουμε δεν λεμε kommest,kommet στο β και γ ενικο αλλα kommst και kommt.Υπαρχει ενας κανονας για τα ρηματα που τελειωνουν σε m με βαση τον οποιο αν το τελευταιο γραμμα του θεματος ειναι m ή n,προσθετουμε ενα e στο β και γ ενικο καθως και στο β πληθυντικο.Γιατι δε συμβαινει το ιδιο με το kommen?οπως και το schwimmen.Δε λεμε schwimmest στο β ενικο αλλα schwimmst.Ξερει κανει να μου πει γιατι?ευχαριστω
Σίγουρα θα υπάρχει...αλλά ποιός μαθαίνει θεωρία;:hehe:

Τώρα άνευ πλάκας..δε γνωρίζω! Αλλά αφού το έθιξες, θέλω να μάθω και γω!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Despoina

Νεοφερμένος

Η Despoina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις απαντήσεις των κεφαλαίων 4-5 του projekt b2 είναι ανάγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rinoula13

Νεοφερμένος

Η Rinoula13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα,υπαρχει περιπτωση καποιος να εχει τις λυσεις των κεφαλαιων 4 5 6 του projekt b2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BillSuper1

Νεοφερμένος

Ο BillSuper1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειαα!Χρειαζομαι τις απαντησεις απο το teil4 του Lesenverstehen και απο το teil2 απο Schriftlicher Ausdruck (PROJECT B2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akisgeo2003

Νεοφερμένος

Ο akisgeo2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
an mporei kapoios tis lyseis twn hv tou 7 ews 10 . ta exw kanei apla thelw prin ta teliwsw na bebaiwthw gia tis apanthseis mou :)
eyxaristw poly ek twn proterwn :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaanastasia

Νεοφερμένος

Η mariaanastasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει από το projekt b2 τις απαντήσεις του 5 και του 6 ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d2615

Νεοφερμένος

Η d2615 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εχει κανει κανεις το station b2 ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgakis12

Νεοφερμένος

Ο Giorgakis12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει φοτο σε E mail: giofat@hotmail.gr τις λύσεις του Β2-Tests new zur Vorbereitung auf die OSD-Prfufung Mittelstufe Deutsch υπάρχουν στις τελευταίες σελίδες του βιβλίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skiouros112

Νεοφερμένος

Ο Skiouros112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας. Θέλω τις απαντήσεις του βιβλίου Zertifikat B1 neυ από ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΡΜΠΑΤΟΣ. Εχω δει κι άλλα ποστ με απαντήσεις αλλά δεν ταιριάζουν με το βιβλίο. Εννοώ βλέπω σε κάποιους το πρώτο τεστ να γράφει 1:α ενώ όλα τα κείμενα ξεκινάνε με richtig falshc. Θέλω όλες τις απαντήσεις πλσ. Η όσες μπορείτε. Ολες εκτώς το τεστ 1 και το ακουστικό του 2

Γειααα τα βρηκες? Και εγώ τις θέλω. Κάνω και εγώ μόνος και είναι πολύ δύσκολα. Πλς απαντά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Maliaa34

Νεοφερμένος

Η Maliaa34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις λύσεις των κειμένων και των ακουστικών του modeltest 5 και 6 από το project b2 ; είναι για επαλήθευση και όχι για αντιγραφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεοδώρα ΚΛτ

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα ΚΛτ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχει κανεις τισ απαντησεις του werkstatt b1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top