Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

PSYCHO.10

Νεοφερμένος

Η PSYCHO.10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σκεφτομουν φετος που δινω πανελληνιες να μην ειμαι ακομη μια που επεσε στην παγιδα του ασκοπου φαγητου και πηρε κιλα...ελα μου ομως που το θελω το ατιμο και ηδη εχω αρχισει και ανεβαινω στον αριθμο της ζυγαριας? εχετε βρεθει στην ιδια κατασταση? πώς το αντιμετωπισατε ? αν συνεχισω ετσι μεχρι τον Ιουνιο δε θα με αναγνωριζω. Πανελληνιες και διαιτα ομως δε συνδυαζονται;/ ή μηπως συνδυαζονται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ναι οι πανελλήνιες φταίνε που κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να τρώνε σαν ... άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Όλα στο μυαλό είναι μπορείς να τρως φαγητά με 0% λιπαρά και να παίρνεις σοκολάτες με στέβια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ποιος σου είπε οτι η στεβια δεν είναι παχυντική;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ναι οι πανελλήνιες φταίνε που κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να τρώνε σαν ... άνθρωποι.

Το θέμα βασικά είναι η έλλειψη σωματικής άσκησης.
Και το άγχος σε μερικούς ανοίγει την όρεξη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι οι πανελλήνιες φταίνε που κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να τρώνε σαν ... άνθρωποι.
Έχει διαφορά να μην έχεις προσέξει ποτέ στη ζωή σου πόσο τρως και τι από το να παχύνεις στις πανελλήνιες. Αν είσαι συνέχεια σχολείο σπίτι και φαΐ (γιατί κάποιοι το ρίχνουν στο φαγητό τρίτη λυκείου) ε θα βάλεις κιλά. Ξέρω άτομα που έβαλαν πάνω από 10 κιλά στις πανελλήνιες και μια χαρά τα έχασαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Άσε τις δίαιτες και κοίτα πώς είναι ένα προτεινόμενο πρόγραμμα διατροφής. Δε χρειάζεται να ακολουθείς κάτι κατά γράμμα, πάνω κάτω τις αρχές του και με βάση τις ανάγκες σου και τη σωματική σου άσκηση και τη συνέπειά σου. Εμένα αυτό βοήθησε πολύ να στρώσει το στομάχι μου.

Εγώ θυμάμαι είχα πάρει 20 κιλά γιατί έτρωγα πολύ. Βέβαια ήταν και ορμονικό το πρόβλημα, μόλις το ρύθμισα ρυθμίστηκε και η όρεξή μου και τα έχασα όλα κατά τη διάρκεια του 1ου έτους και από τότε είμαι σταθερή. Από την άλλη το ορμονικό μάλλον επιδεινώθηκε από το άγχος, οπότε καλύτερα βρες έναν τρόπο να χαλαρώνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Τώρα με αυτό το κρύο που έχει δεν θα με πείραζαν μερικά κιλά παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έχει διαφορά να μην έχεις προσέξει ποτέ στη ζωή σου πόσο τρως και τι από το να παχύνεις στις πανελλήνιες. Αν είσαι συνέχεια σχολείο σπίτι και φαΐ (γιατί κάποιοι το ρίχνουν στο φαγητό τρίτη λυκείου) ε θα βάλεις κιλά. Ξέρω άτομα που έβαλαν πάνω από 10 κιλά στις πανελλήνιες και μια χαρά τα έχασαν.
μόνο 10? εγώ ξέρω άτομο που έβαλε και 25 κιλά, ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μόνο 10? εγώ ξέρω άτομο που έβαλε και 25 κιλά, ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό.
Εντάξει είναι πολλά αλλά το ρίχνουν στο φαγητό μερικοί. Να μπορέσεις να τα χάσεις είναι το θέμα. Ο γείτονάς μου ξέρω γω από στιλάκι παίζει να έβαλε 20 κιλά και πάλι στιλάκι είναι τώρα. Αν δεν μπορέσεις να επανέλθεις είναι θέμα. Άλλοι (και εγώ μαζί) έχασαν κιλά. Ο καθένας είναι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και γω έβαλα 12 κιλά στις πανελλήνιες παιδιά και τα έχασα όλα μέχρι να ξεκινήσω την σχολή τον Οκτώβρη.
Μετά επειδή στο 5ο και στο 6ο έτος το άγχος είναι υπερπολλαπλάσιο, ξαναπήρα κάποια. Το θέμα είναι ότι το σωματικό βάρος είναι απλά ένα νούμερο και αν δεν ξεφεύγεις τραγικά στο ΒΜΙ (δείκτης μάζας σώματος) οπότε μιλάμε για παθολογική κατάσταση, ακολουθείς μία ισορροπημένη διατροφή (με την έννοια του να τρως απ όλα), και προσπαθείς να ασκείσαι, το να τρως και μια σοκολάτα ή ένα πιτόγυρο παραπάνω δεν είναι για κρίση πανικού.

Τώρα η άσκηση είναι κάτι σχεδόν απαγορευτικό λόγω Γ' λυκείου, αλλά μην ανησυχείς θα τα χάσεις το καλοκαίρι, 5 μήνες έμειναν. Πρόσεχε το ωράριο που τρως, καλό είναι να μην μασαμπουκώνεις μετά τις 8 το βράδυ γιατί όπως περνάνε από τον οισοφάγο πάνε και κάθονται κατευθείαν στα ψωμάκια και χμ, στον κώλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Η στέβια δεν είναι τόσο παχυντικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Πρόσεχε το ωράριο που τρως, καλό είναι να μην μασαμπουκώνεις μετά τις 8 το βράδυ γιατί όπως περνάνε από τον οισοφάγο πάνε και κάθονται κατευθείαν στα ψωμάκια και χμ, στον κώλο. :P

Το 8 νομίζω ότι δεν είναι απόλυτο. Ο γενικός κανόνας λέει να αφήνεις χρόνο για την πέψη πριν πέσεις για ύπνο και αυτός ο χρόνος ποικίλει ανάλογα με το τι έχεις φάει. Εγώ επίσης που κοιμάμαι γύρω στις 2 και το βασικό βραδινό μου είναι κάπου στις 7 (ώρες λέσχης γαρ), εννοείται ότι κατά τις 10-11 θα τσιμπήσω κάτι ελαφρύ, αλλιώς θα φτάσει 1.30 θα μπουκωθώ στα κλαμπ σάντουιτς από την πείνα. :P

Για το ωράριο από όσο ξέρω είναι σημαντικό να τρως περίπου ανά 3-4 ώρες εναλλάσοντας τα βασικά γεύματα με μικρά/φρούτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σκεφτομουν φετος που δινω πανελληνιες να μην ειμαι ακομη μια που επεσε στην παγιδα του ασκοπου φαγητου και πηρε κιλα...ελα μου ομως που το θελω το ατιμο και ηδη εχω αρχισει και ανεβαινω στον αριθμο της ζυγαριας? εχετε βρεθει στην ιδια κατασταση? πώς το αντιμετωπισατε ? αν συνεχισω ετσι μεχρι τον Ιουνιο δε θα με αναγνωριζω. Πανελληνιες και διαιτα ομως δε συνδυαζονται;/ ή μηπως συνδυαζονται??
Εγω ακριβως το αντιθετο ημουν λιγο γεματουλης και φετος με τις πανελληνιες εχω χασει αρκετα κιλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top