Μετά το πτυχίο Κοινωνιολογίας, τι;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δύο γνωστοί μου που κάνουν μεταπτυχιακό εκεί έχουν τις χειρότερες εντυπώσεις.
Συνεχίζουν απλά και μόνο γιατί έχουν πληρώσει τις ενότητες.

Στο δικό τους αντικείμενο τουλάχιστον (είναι κάτι με παιδαγωγικά) η ανοργανωσιά χτυπάει κόκκινο.

Ανέκδοτο: Σε τι μορφή τους έστειλε η επιτροπή του ΕΑΠ κάποιο ενημερωτικό υλικό που χρειαζότανε?










.
.
.




Βιντεοκασέτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έκανα στο ΕΑΠ μεταπτυχιακό έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τους περισσότερους καθηγητές και τις γνώσεις που πήρα. Η οργάνωση θα μπορούσε να ήταν καλύτερη, όχι όμως ότι ήταν και φρίκη! Μην ξεχνάμε ότι είναι και εξ' αποστάσεως μάθηση. Και βέβαια είναι και θέμα τμήματος. Πάντως γενικά είμαι ευχαριστημένη, το θεωρώ αρκετά καλό για κάποιον που παράλληλα εργαζεται και οφείλω να πω ότι κάποιες φορές ζορίστηκα και πολύ! Αν θελει κάποιος περισσότερες πληροφορίες ευχαρίστως να δώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
εγω εγω θελω πληροφοριες!!!!!



γιατι ρε παιδια σε ποιο δημοσιο ισ=δτυμα ειναι καλυτερη η οργανωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
εγω εγω θελω πληροφοριες!!!!!

γιατι ρε παιδια σε ποιο δημοσιο ισ=δτυμα ειναι καλυτερη η οργανωση?

Συγκεκριμενοποίησε το λίγο! Καταρχήν στο ΕΑΠ προηγούνται οι παλαιότεροι, βέβαια αυτό δεν είναι απόλυτο γιατί εγώ μπήκα αμέσως μόλις τελείωσα τη σχολή. Το δικό μου μεταπτυχιακό είχε 4 ενότητες + την πτυχιακή και μπορεί κανείς να πάρει είτε μία-μία είτε δύο κάθε χρονιά. Έχει ομαδικές συναντήσεις με τον καθηγητή, περίπου 6 το χρόνο, που γίνονται Σαββατοκύριακα. Έχεις σε κάθε ενότητα 4 εργασίες και εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς (τουλάχιστον έτσι ήταν στο δικό μου τμήμα). Επίσης έχεις επικοινωνία όποτε θες, είτε τηλεφωνική είτε από κοντά, είτε με e-mail με τον καθηγητή (οι δικοί μας ήταν ως επί το πλείστον καθηγητές των άλλων δημόσιων πανεπιστημίων), η ύλη δίνεται σε βιβλία εξ' αρχής και βέβαια σου προτείνουν και βιβλιογραφία που είτε αγοράζεις είτε βγάζεις σε φωτοτυπία. Στις συναντήσεις αναλύεται η ύλη που πρέπει να καλύψεις και συζητιούνται οι εργασίες. Σε γενικές γραμμές αυτά. Αν θες κάτι άλλο, πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
γεια σας!!!
ειμαι καινουρια στην παρεα σας γι αυτο συγχωρηστε μου τυχον λαθη.
λοιπον το θεμα που με απασχολει ειναι το εξης: τον ιουνιο παιρνω πτυχιο κοινωνιολογιας και δεν ξερω τι να το κανω :D.
εννοω με το πτυχιο αυτο απλα δεν θα καταφερω να εργαστω πουθενα.
θα ηθελα την αποψη σας στον τομεα που θα μπορουσα να κανω μεταπτυχιακο, τι ζηταει η αγορα και πως μπορω να το συνδυασω με το πτυχιο μου?
κατι που φαινεται ενδιαφερον ειναι ενα μεταπτυχιακο στη διοικηση μοναδων υγειας, τι γνωριζετε για αυτο?

ελπιζω να μην φαινομαι πολυ γενικολογη, ειμαι απλα πολυ μπερδεμενη και σε μεταβατικη περιοδο

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Χμ...παντως κοινωνιολογοι εργαζονται σε διαφημιστικες και ερευνας αγορας εταιρειες...Στειλε κανα βιογραφικο, δεν εχεις να χασεις και τιποτα...Ειδικα στην ερευνα αγορας στο τμημα ποιοτικης αναλυσης προτιμουνται οι κοινωνιολογοι μαζι με τους ψυχολογους...
Τωρα εαν βρισκεσαι σε επαρχια...ειναι δυσκολα τα πραγματα...Δοκιμασε κανα ιδιαιτερο μαθημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Βρε παιδια... Και να μην ασχοληθει καποιος με αυτο που σπουδασε δεν χαθηκε ο κοσμος... Θα πει καποιος χαμενα 4-5 χρονια σπουδων. Εγω δεν το βλεπω ετσι. Εμπειριες παντα ευπροσδεκτες. Εγω λογιστικη τελιωσα, ειχα βλεψεις για κατακτηριες, εξετασεις ασεπ, μεταπτυχιακα, και κατεληξα να διδασκω κλασσικη κιθαρα και και να μην με νοιαζει που ολοι ζητανε acdl, advanced μεταπτυχιακα κτλ. Ξερετε παντα δεν πρεπει να διαλεγουμε τον δρομο της αρετης:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
cibyllian ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο του εαπ διοικηση μοναδων υγειας.ξερεις αν ειναι καλο, πιθανοτητες να με παρουν, διδασκτρα και κυριως...ποτε ειναι οι αιτησεις.
εχω επισκευθει την σελιδα του εαπ αλλα θελω και την προσωπικη σου αποψη

νεραιδα λες ε? καιχωρις μεταπτυχιακο προσλαμβανουν?
θα το κοιταξω...πατρα μενω...ψιλοδυσκολα τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
νεραιδα λες ε? καιχωρις μεταπτυχιακο προσλαμβανουν?
θα το κοιταξω...πατρα μενω...ψιλοδυσκολα τα πραγματα

Λεω...:)
Δουλευα σε εταιρεια ερευνα αγορας, οποτε ναι μπορεις...
Δε γνωριζω βεβαια τι παιζει απο τετοιες εταιρειες Πατρα, αλλα εαν υπαρχουν, δεν εχεις να χασεις τιποτα να δοκιμασεις ως κειμενογραφος σε καποια διαφημιστικη και στην ποιοτικη αναλυση σε καποια εταιρεια ερευνα αγορας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
cibyllian ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο του εαπ διοικηση μοναδων υγειας.ξερεις αν ειναι καλο, πιθανοτητες να με παρουν, διδασκτρα και κυριως...ποτε ειναι οι αιτησεις.
εχω επισκευθει την σελιδα του εαπ αλλα θελω και την προσωπικη σου αποψη

Οι αιτήσεις απ' όσο ξέρω γίνονται στην αρχή του χρόνου, δηλαδή από Ιανουάριο μέχρι Μάρτιο, αλλά αυτό όχι μπορεί και να έχει αλλάξει. Τα δίδακτρα όταν ξεκίνησα έγω ήταν σχετικά χαμηλά, δηλαδή κανά 400 η ενότητα αλλά όταν τελείωσα πριν 2 χρόνια ήταν 800 η ενότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
αρα μαλλον τις εχασα για φετος γμτ..ειναι πολυ δυσκολο να σε παρουν?τι ποσοστο παιρνουν?

νεραιδα κι εσυ κοινωνιολογια εχεις τελειωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οχι καρδια μου :)
Αλλα ειχα συναδελφους κοινωνιολογους, συν του οτι ο ενας εκ των ιδιοκτητων της εταιρειας ειναι κοινωνιολογος!;) Και πριν κανει τη δικη του εταιρεια, δουλευε σε αντιστοιχη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ψηθηκα..ωραα θα ηταν!

παιδια να κανω μια ασχετη ερωτηση?
ξερετε αν η διαχειρηση ανθρωπινων πορων και η διαχειρηση ανθρωπινου δυναμικου ειναι το ιδιο?

εχω βαλει στοιχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
τι ωραία επιστήμη η κοινωνιολογία...... άρε μαρξ χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ponokos

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
γεια σας παιδια μια ερωτηση θελω να σας κανω,αν τελειωσω κοινωνιολογια και θελησω να εργαστώ σε δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια μπορω χωρις μεταπτυχιακα ? απλα μονο σε σχολειο θελω και πουθενα αλλου. Στο δημοσιο και γενικοτερα σε σχολειο θα ζητήσουν μεταπτυχιακο ? και αν ζητήσουν τι μεταπτυχιακο πρεπει να ειναι αυτο , συγνώμη για της ερωτησεις ειναι αρκετες το ξερω αλλα χρειαζομαι βοηθεια,και παλι σας ευχαριστω.

με το πτυχίο κοινωνιολογίας τι ? ( ΤΑ ΠΑΝΤΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
... ισως να δουλευω ως κοινωνιολογος ...

:DΠού και πώς θα δουλεύεις ως κοινωνιολόγος;:D

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα " Πώς φαντάζεστε τον εαυτό σας σε 10 χρόνια;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
:DΠού και πώς θα δουλεύεις ως κοινωνιολόγος;:D

Δεν ξερω...:redface:
Παντως ονειρο μου ειναι να εργαστω ως καθηγητρια κοινωνιολογιας στο λυκειο που φοιτησα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δεν ξερω...:redface:
Παντως ονειρο μου ειναι να εργαστω ως καθηγητρια κοινωνιολογιας στο λυκειο που φοιτησα:redface:

Χαχαχα.:redface:
Μέχρι τότε μπορεί να μην υπάρχει καν το μάθημα αυτό στα σχολεία.

Σκέψου κάτι άλλο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Χαχαχα.:redface:
Μέχρι τότε μπορεί να μην υπάρχει καν το μάθημα αυτό στα σχολεία.

Σκέψου κάτι άλλο...:P


Μην μου λες τετοια... :'( :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Χαχαχα.:redface:
Μέχρι τότε μπορεί να μην υπάρχει καν το μάθημα αυτό στα σχολεία.

Σκέψου κάτι άλλο...:P

Πωω γιατι της κοβεις τα φτερα;:beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top