Οδοντιατρική

VirginiaOnAir

Νεοφερμένος

Η VirginiaOnAir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αρετή καλωσόρισες!!! :) (Ναι, απαντάω ένα μήνα+ μετά...) Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους! Και μην αγχώνεστε, εξασκηθείτε από τώρα να το παίζετε cool...Δν βλέπετε τους επαγγελματίες οδοντιάτρους;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Οδοντιατρικής του ΕΚΠΑ (Ιανουάριος 2010):
https://www.adip.gr/eks/DW whole evaluation final document 18 6 2010.pdf

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Οδοντιατρικής του ΕΚΠΑ (Ιούλιος 2011):
https://www.adip.gr/eks/DST complete July 8 final.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Υπαρχει καποια ομαδα στο facebook για το τμημα της θεσσαλονικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής Οδοντιατρικής σε χώρα του εξωτερικού, στο 4ο έτος, και τον τελευταίο καιρό ψάχνω διάφορα οδοντιατρικά άρθρα στα ελληνικά, διάφορα σαιτ και φορουμ, με σκοπό την καλύτερη εκμάθηση της ορολογίας στην μητρική μου γλώσσα, όπως επίσης και ποικίλα αρχεία-κείμενα σε ηλεκτρονική μορφή. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν μπορώ να βρω κανένα φοιτητικο οδοντιατρικό σαιτ, ή όσα βρίσκω, είναι πλέον ανενεργά. Θα μπορούσατε να μου στείλετε μερικές ιστοσελίδες από όπου θα μπορώ να βρίσκω διδακτέα ελληνική ύλη, πάνω στο αντικείμενό μας ή, αν και εφόσον είναι αυτό εφικτό, απευθείας τα αρχεία αυτά, μέσα από το φόρουμ εδώ? Πέρα από την ηλεκτρονική μορφή, τον τελευταίο καιρό, αναζητώ και ελληνικά συγγράμματα. Γνωρίζετε αν μπορεί κανείς να έρθει στην βιβλιοθήκη της Οδοντιατρικής του ΑΠΘ (κατά προτίμηση, μιας και κατάγομαι από Θεσσαλονίκη και είναι πιο εύκολη η μετάβαση στην σχολή) και να δανειστεί βιβλια? Αν όχι, υπάρχει κανένας τρόπος να βρω τα συγγράμματα που διδάσκονται, δίχως να τα αγοράσω απ'έξω, μιας και οι τιμές τους είναι απαγορευτικές... :/ Σας ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής Οδοντιατρικής σε χώρα του εξωτερικού, στο 4ο έτος, και τον τελευταίο καιρό ψάχνω διάφορα οδοντιατρικά άρθρα στα ελληνικά, διάφορα σαιτ και φορουμ, με σκοπό την καλύτερη εκμάθηση της ορολογίας στην μητρική μου γλώσσα, όπως επίσης και ποικίλα αρχεία-κείμενα σε ηλεκτρονική μορφή. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν μπορώ να βρω κανένα φοιτητικο οδοντιατρικό σαιτ, ή όσα βρίσκω, είναι πλέον ανενεργά. Θα μπορούσατε να μου στείλετε μερικές ιστοσελίδες από όπου θα μπορώ να βρίσκω διδακτέα ελληνική ύλη, πάνω στο αντικείμενό μας ή, αν και εφόσον είναι αυτό εφικτό, απευθείας τα αρχεία αυτά, μέσα από το φόρουμ εδώ? Πέρα από την ηλεκτρονική μορφή, τον τελευταίο καιρό, αναζητώ και ελληνικά συγγράμματα. Γνωρίζετε αν μπορεί κανείς να έρθει στην βιβλιοθήκη της Οδοντιατρικής του ΑΠΘ (κατά προτίμηση, μιας και κατάγομαι από Θεσσαλονίκη και είναι πιο εύκολη η μετάβαση στην σχολή) και να δανειστεί βιβλια? Αν όχι, υπάρχει κανένας τρόπος να βρω τα συγγράμματα που διδάσκονται, δίχως να τα αγοράσω απ'έξω, μιας και οι τιμές τους είναι απαγορευτικές... :/ Σας ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scientist8

Νεοφερμένος

Ο scientist8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής Οδοντιατρικής σε χώρα του εξωτερικού, στο 4ο έτος, και τον τελευταίο καιρό ψάχνω διάφορα οδοντιατρικά άρθρα στα ελληνικά, διάφορα σαιτ και φορουμ, με σκοπό την καλύτερη εκμάθηση της ορολογίας στην μητρική μου γλώσσα, όπως επίσης και ποικίλα αρχεία-κείμενα σε ηλεκτρονική μορφή. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν μπορώ να βρω κανένα φοιτητικο οδοντιατρικό σαιτ, ή όσα βρίσκω, είναι πλέον ανενεργά. Θα μπορούσατε να μου στείλετε μερικές ιστοσελίδες από όπου θα μπορώ να βρίσκω διδακτέα ελληνική ύλη, πάνω στο αντικείμενό μας ή, αν και εφόσον είναι αυτό εφικτό, απευθείας τα αρχεία αυτά, μέσα από το φόρουμ εδώ? Πέρα από την ηλεκτρονική μορφή, τον τελευταίο καιρό, αναζητώ και ελληνικά συγγράμματα. Γνωρίζετε αν μπορεί κανείς να έρθει στην βιβλιοθήκη της Οδοντιατρικής του ΑΠΘ (κατά προτίμηση, μιας και κατάγομαι από Θεσσαλονίκη και είναι πιο εύκολη η μετάβαση στην σχολή) και να δανειστεί βιβλια? Αν όχι, υπάρχει κανένας τρόπος να βρω τα συγγράμματα που διδάσκονται, δίχως να τα αγοράσω απ'έξω, μιας και οι τιμές τους είναι απαγορευτικές... :/ Σας ευχαριστώ!

Καλησπέρα σε αυτό το λινκ υπάρχουν όλα τα συγγράμματα που χρησιμοποιούνται στο ΑΠΘ για όλα τα μαθήματα της οδοντιατρικής σχολής https://service.eudoxus.gr/public/departments/courses/1337/2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει κάποιος αν οι φοιτητές της οδοντιατρικής εξασκούνται πανω σε πτωματα ή ζώα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ζώα; Όχι σίγουρα δεν παίζει κάτι τέτοιο στη σχολή μας :p Aυτό θα έλειπε.
Αν ανατρέξεις στο πρόγραμμα σπουδών θα βοηθηθείς πολύ. Δεν εξασκείσαι από τα προπαρασκευαστικά μαθήματα πάνω στους ανθρώπους. Τώρα από ποιο έτος και μετά θα έχουμε πραγματικούς ασθενείς και όχι κούκλα-εκμαγείο δεν γνωρίζω. Αλλά δεν τίθεται θέμα. Στις κλινικές (π.χ ορθοδοντική) έχουμε κανονικούς ασθενείς (πες το ανθρώπους, το ίδιο κάνει). :)
Υ.γ: Καλώς ήρθες στη σχολή μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ζώα; Όχι σίγουρα δεν παίζει κάτι τέτοιο στη σχολή μας :p Aυτό θα έλειπε.
Αν ανατρέξεις στο πρόγραμμα σπουδών θα βοηθηθείς πολύ. Δεν εξασκείσαι από τα προπαρασκευαστικά μαθήματα πάνω στους ανθρώπους. Τώρα από ποιο έτος και μετά θα έχουμε πραγματικούς ασθενείς και όχι κούκλα-εκμαγείο δεν γνωρίζω. Αλλά δεν τίθεται θέμα. Στις κλινικές (π.χ ορθοδοντική) έχουμε κανονικούς ασθενείς (πες το ανθρώπους, το ίδιο κάνει). :)
Υ.γ: Καλώς ήρθες στη σχολή μας!



Ευχαριστω για την πληροφορηση :) Καλως σας βρηκα!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις που βρισκεται το παλιο κτιριο της οδοντιατρικης ( συγκεκριμενα το αμφιθεατρο Παπαντωνιου) οπου θα γινουν φετος οι εγγραφες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ψάχνεις το ΑΕΠ προφανώς που θα γίνουν οι εγγραφές. Μπαίνεις στη σχολή από την κεντρική είσοδο και είναι ακριβώς απέναντί σου στο βάθος (απέναντι από το θυρωρείο που βρίσκεται μέσα στο κτήριο). Μην ανησυχείς θα το δεις... Καλή αρχή
------
Επίσης στην ερώτησή σου αν εξασκούμαστε και πότε πάνω σε ανθρώπους, να ξέρεις ότι κιόλας από το 2ο εξάμηνο στην ανατομία 2 εξασκηθήκαμε κανονικά πάνω σε πτώματα στο ανατομείο στην Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Αν δεν εχει καποιος μπαμπα και λεφτα είναι λαθος επιλογή η Οδοντιατρική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikousotirios

Νεοφερμένος

Ο nikousotirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θελω να ρωτησω αν αυτο το καιρο αξιζει να ανοίξω δικό μου οδοντιατρείο σε πόλη των ~ 28,000 κατοίκων με ήδη υπάρχων 15 ιδιωτικά οδοντιατρεία.

Επίσης που αλλού θα μπορούσα να δουλέψω μόλις τελειώσω με τη σχολή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τρώνε πολλά γλυκά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Πόσα χρόνια είναι η οδοντιατρική ?
Πόσες ειδικότητες μπορώ να επιλέξω ?
Πόσα χρόνια είναι η μια ειδικότητα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

estelle_

Νεοφερμένος

Η estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μπες στη σελιδα της σχολης για να δεις
https://www.google.gr/#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
5 χρόνια είναι η σχολή, έχεις πάρα πολλές εξειδικεύσεις πχ παιδοδοντιατρική αλλά μπορείς να ανοίξεις ιατρείο και χωρίς, οι εξειδικεύσεις κρατάνε τουλάχιστον δύο χρόνια.

Είναι από τις σχολές που προτείνει ο φώκος ως καλές σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Είναι από τις σχολές που προτείνει ο φώκος ως καλές σχολές.

Για ποιον λογο μιλας στο γ' προσωπο για τον εαυτο σου; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για ποιον λογο μιλας στο γ' προσωπο για τον εαυτο σου; :worry:

:hmm: δεν ξέρω το κάνει πολλές φορές όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top