Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή

NonServiam

Νεοφερμένος

Ο NonServiam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς άλλος ψυχαναγκαστικός εδώ; Αν ναι, επηρεάζει την επίδοση σου στο σχολείο; Εμένα προσωπικά με επηρεάζει(ασχέτως ότι την β λυκείου την έβγαλα με 18,1 ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πως έβγαλα τέτοιο βαθμό με 2-3 ώρες συνολικό διάβασμα όλο τον χρόνο). Αποφεύγω να διαβάζω και να κάνω εργασίες στο σπίτι γιατί βαριέμαι αφάνταστα να πλένομαι 15-20 λεπτά(Τελευταία φορά που έκανα εργασίες σπίτι ήταν στη Α λυκείου), επίσης προσπαθώ να σηκωθώ στον πίνακα όσο λιγότερες φορές μπορώ τον χρόνο γιατί φοβάμαι μην κάνω κάποιο λάθος στην άσκηση ακόμα και στις πιο απλές. Σε πιο κοινωνικά θέματα εκτός μαθημάτων(π.χ. στο διάλειμμα,με συμμαθητές) φοβάμαι να ανοίξω κάποια συζήτηση μη τυχόν πω κάτι ρατσιστικό, κακό η προσβάλλω κάποιον κλπ.
Να δω πως θα πάει φέτος η Γ λυκείου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
χουυ κ εγω πανω κατω... σταματησα το διαβασμα μολις μπηκα στο λυκειο και χωρις διαβασμα εβγαλα πολυ καλους βαθμους.. στην παρεα μ εχουν γινει ολα σκατα οποτε εχω καταληξει να εχω πραγματικα φιλους μου δυο ατομα (εκτος σχολειου) και μονο μια κοπελα στο σχολειο που μπορω να μιλαω που κ που... ευτυχως με τα παιδια στο φροντ που γνωρισα περναμε τελεια.. δυστυχως δεν βγαινουμε ποτε εκτος φροντ :P η γ λυκειου φετος θα ναι δυσκολη! κ εγω οταν μιλαω πια με καποια παρεα φοβαμαι μηπως πεταξω καμια βλακεια, ή χαζομαρα και με πουν χαζη, χαζοχαρουμενο κτλ... εχω κομπλαριστει απειρα δεν μιλαω καθολου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top