Φροντιστήρια Ενηλίκων

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάω σε ενα φροντιστηριο ενηλίκων για να μάθω από το μηδέν μια ευρωπαϊκή γλώσσα,περίπου σε ενα χρόνο για επίπεδο Β2. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από εσάς έχει πάει να μου πει την γνώμη του. Αξίζει το.κόπο,ή το πιο πιθανό ειναι να αποτύχω διότι το χρονικο διάστημα ειναι μικρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
το λογικο ειναι περιπου 2 χρονια τωρα αν θα κανεις εντατικα μαθηματα ισως μπορεσεις και σε ενα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Έχεις πάει σε φροντ ,μας μιλάς από προσωπική εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Έχεις πάει σε φροντ ,μας μιλάς από προσωπική εμπειρία;
ναι φετος αλλα και απο εμπειριες φιλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ναι φετος αλλα και απο εμπειριες φιλων

Πως ειναι;η ύλη προχωράει με γοργούς ρυθμούς; Γενικά εντυπώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πως ειναι;η ύλη προχωράει με γοργούς ρυθμούς; Γενικά εντυπώσεις...
γενικα ικανοποιημενος θα ελεγα δεν εχω καποιο παραπωνω ειμαστα και λιγα ατομα βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria L.

Νεοφερμένος

Η Maria L. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορείς να το πετύχεις αν επιλέξεις καλό φροντιστήριο που να δίνουν προσοχή στις αδυναμίες σου και φυσικά διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εσείς σε ποιο λέτε; Στείλτε μου πμ,μην πουν οτι κάνουμε διαφήμιση...;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εσείς σε ποιο λέτε; Στείλτε μου πμ,μην πουν οτι κάνουμε διαφήμιση...;-)

σε ποια περιοχη εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
σε ποια περιοχη εισαι;

Στείλε οτι να'ναι,αν ειναι καλό φροντιστηριο,δε πειράζει να κανω μεγάλες αποστάσεις.Εννοώ εντός αττικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Δεν παιζει ρολο το φροντιστηριο τοσο οσο εισαι διατεθειμενη να διαβασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν παιζει ρολο το φροντιστηριο τοσο οσο εισαι διατεθειμενη να διαβασεις.

Σωστό και αυτό:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
δεν μπορω νασε βοηθησω μιας και δεν εχω εικονα απο αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
και εγω ενδιαφερομαι για φροντιστηριο ενηλικων στα κινεζικα..
δεν μπορω να επιλεξω...
εχει κανεις καμια αποψη?? (περιοχη Πειραιας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
και εγω ενδιαφερομαι για φροντιστηριο ενηλικων στα κινεζικα..
δεν μπορω να επιλεξω...
εχει κανεις καμια αποψη?? (περιοχη Πειραιας)

Εγω δε ξέρω :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάω σε ενα φροντιστηριο ενηλίκων για να μάθω από το μηδέν μια ευρωπαϊκή γλώσσα,περίπου σε ενα χρόνο για επίπεδο Β2. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από εσάς έχει πάει να μου πει την γνώμη του. Αξίζει το.κόπο,ή το πιο πιθανό ειναι να αποτύχω διότι το χρονικο διάστημα ειναι μικρό;[/QUOTE

Εγώ έχω κάνει Γαλλικά στην Ευρωδιάσταση. Έχουν ταχύρυθμο πρόγραμμα που φθάνει σε DELF B2 σε 8 μήνες. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη - οι καθηγητές ήταν πολύ καλοί και υπήρχε και ευελίξία στο πρόγραμμα (μπορούσα να παρακολουθώ και εναλλάξ, γιατί τότα δούλευα και promotion και δεν είχα στάνταρ ωράριο). Νομίζω ότι έχουν αντίστοιχα ταχύρυθμα και για τις άλλες ευρωπαικές γλώσσες. Όσο για το χρόνο μη σε αγχώνει, αν το πρόγραμμα του φροντ είναι καλό και κάνεις ένα καλό και τακτικό διάβασμα στο σπίτι, θα είσαι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristyBoo

Νεοφερμένος

Η ChristyBoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!

Σε περίπτωση που ύπαρχει ήδη αντίστοιχο θέμα στον κατάλογο, ζητώ συγγνώμη για την επαναδημιουργία του, αν και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο που έψαξα.

Ενδιαφέρομαι να μάθω για φροντιστήρια ξένων γλωσσών ενηλίκων στην Αθήνα.
Υπάρχει κάποιος που να έχει σχετική εμπειρία από την Ευρωδιάσταση; :worry:
Έχει καλό εκπαιδευτικό προσωπικό, καλές τιμές;
Διαφημίζεται πολύ γενικά..

Συγκεκριμενα ενδιαφέρομαι να συνεχίσω τα γερμανικά μου, που έχω αφήσει από το λύκειο οπότε αντ' αυτού θα ήταν προτιμότερο να παρακολουθήσω το υπερεντατικό πρόγραμμα του Goethe Institut για το επίπεδο που με ενδιαφέρει; Κοστίζει περίπου 390€ από ότι είδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top