Tα πάντα για τις εξετάσεις Ισπανικών

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά,είμαι παρα πολύ χαρούμενη η καθηγήτρια αποφάσισε να δόσω για advanced των Ισπανικών.Για να πάρει τέτοια απόφαση δεν ήταν και πολύ ευκολα.Διάβαζα του κόσμου το λεξιλόγιο,γραμματική κτλπ:'(Κουράστηκα αλλά βέβαια άξιζε τον κόπο:iagree: Θα ήθελα να μου πείτε πότε είναι εξετάσεις για να δώ πόσο διάστημα έχω ακόμα να διαβάσω:read:.Μπορεί να έδωσα για Ισπανικά των Μαϊο για Inicial-Intermedio και τα πέρασα και τα δύο:niki:αλλά για να μην τα ξεχνάω θα ήθελα να μου δόσετε αν ξέρετε καποιο υλικό για τα δύο αυτά τα πτυχία;)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Λογικά όταν λες advanced ισπανικών εννοείς Superior. Λοιπόν οι εξετάσεις είναι:

ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2009

ΑΘΗΝΑ:
Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009


ΠΑΤΡΑ:

Παρασκευή13 Νοεμβρίου 2009 / ΤΟ ΝΕΟ

ΔΙΠΛΩΜΑ Α1: Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009

ΙΩΑΝΝΙΝΑ:

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009


ΞΑΝΘΗ:

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009


ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ:

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009


ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΚΡΗΤΗΣ):

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009


ΒΟΛΟΣ:

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009

Για Μάιο δεν έχει βγει πρόγραμμα ακόμα. Το συγκεκριμένο πτυχίο είναι αρκετά δύσκολο και θέλει πολύ διάβασμα. Για να βοηθηθείς στο λεξιλόγιο μπορείς να διαβάζεις ισπαμόφωνες εφημερίδες και λογοτεχνικά βιβλία στα ισπανικά. Για τα ακουστικά καλό είναι να ακούς αρκετά ισπανόφωνα τραγούδια και εκπομπες/έργα στα ισπανικά (χωρίς υπότιτλους βέβαια):P
Να διαβάζεις αρκετή γραμματική, και να γράφεις πολλές εκθέσεις. Έτσι και αλλιώς δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα στις εκθέσεις. Πολύ καλά βιβλία για αυτό το επίπεδο είναι το Dominio της Edelsa και το A que no sabes της Edelsa πάλι. Καλό διάβασμα!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ευχαριστώ Στέφανε.Αν δεν σε κουράζω μπορείς να μου πείς την τιμή του πτυχίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
171 Ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ωραία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgezerv76

Νεοφερμένος

Ο georgezerv76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλησπερα! ξερουμε αν βγηκαν και του DELE??? εχω δωσει και C2 ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice b

Νεοφερμένος

Η alice b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μόλις πληροφορήθηκα ότι βγήκαν τα αποτελέσματα B2 Cervantes Intermedio του Νοεμβρίου 2011 και έχω κοπεί μόνο στο προφορικό-ακουστικό για πολύ λίγο ενώ στα υπόλοιπα πήγα πολύ καλά. Έχω ακούσει ότι μπορεί κανείς να κάνει ένσταση αν είναι πολύ κοντά στη βάση και ειδικά για αυτό το part. Επίσης κάπου είχα πετύχει σ αυτό το φορουμ μια καθηγητρια πριν καιρό που έκανε ένσταση για μια μαθήτριά της και δεν μπορώ να το βρω. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα είμαι ευγνώμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Καλησπέρα,ποιες οι εντυπώσεις σας απο τις εξετάσεις του DELE B2??
Θα ήθελα νασυγκρίνουμε τις απαντήσεις μας (στον βαθμό που είναι εφικτο)...
Περιμένω τα σχόλια σας....:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Χαίρομαι που βάζεις χαρούμενες φατσούλες, σημαίνει πως τα πήγες καλά. Όμως, εδώ επειδή είναι μαθητικό φόρουμ, σου εγγυόμαι πως το πιο πιθανό είναι να μην έδωσε κανένας αυτές τις εξετάσεις, κατά κύριο λόγο οι μαθητές δίνουν αυτές του Μαίου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ελπίζω πως ναι...
Σε ευχαριστώ για την απάντηση...Να μην περιμένω άδικα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadeto

Νεοφερμένος

Η mariadeto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα από το cervantes

https://diplomas.cervantes.es/informacion/consulta_notas.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μks

Νεοφερμένος

Ο Μks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
το ισπανικο ινστιτουτο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

philipbass

Νεοφερμένος

Ο philipbass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.. το περασαααααααααααααααααα (το Cervantes)!! Οπότε δεν αγχώνομαι για το ΚΠΓ..

Μα είναι δυνατόν να βγει πιο γρήγορα το Cervantes? Ε ρε με τα υπουργεία!! Καλά αποτελέσματα σε όλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εγω παλι κοπηκα στο θερβαντες...
το περιμενα βασικα..
ατιμο ακουστικο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterix

Νεοφερμένος

Ο lefterix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δεν πειραζει gorgonokoritso. ;-) καλή επιτυχια την επομενη φορα αν ξαναδωσεις....;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μks

Νεοφερμένος

Ο Μks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω παλι κοπηκα στο θερβαντες...
το περιμενα βασικα..
ατιμο ακουστικο :mad:

κριμα,θα ξαναδωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
σε ευχαριστω :)

δεν ξερω αν θα ξαναδωσω παλι το β2
γιατι απο νοεμβρη εχει νεα μορφη, και δνε θελω να κανω δοκιμες αμεσως
ισως παω και για γ1
θα δειξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ren4itoy

Νεοφερμένος

Η ren4itoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Χαχα εγώ η άχρηστη Α1-2 έδωσα και πάλι δεν το παίρνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top