[29/5/2013] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 29 54.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 22.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 5.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 7 13.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ωραια θεματα εβαλαν. Απο βλακειες εχασα το18+++. Δεν πειραζει ομως. Καλα αποτελεσματα να εχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εγω παντως ενα εχω να πω για τα φετινα θεματα που αποφασισαν να βαλουυν σε ολα τα μαθηματα της τεχνολογικης...Μας γ@)*%#@αν....δεν μπορω να καταλαβω τι σκοπο εχουν και γιατι το κανουν...:rant:

Κριμα ρε, ακομα και στο ΑΕΠΠ , οχι στο βαθμο της Φυσικης/Μαθ βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κριμα ρε, ακομα και στο ΑΕΠΠ , οχι στο βαθμο της Φυσικης/Μαθ βεβαια...
Ναι οχι τοσο πολυ αλλα ειναι κριμα ενας καλα προετοιμασμενος μαθητητς να χανει μοναδες απο α και β θεμα και να λυνει γ και δ
....ΕΛΕΟΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Ναι οχι τοσο πολυ αλλα ειναι κριμα ενας καλα προετοιμασμενος μαθητητς να χανει μοναδες απο α και β θεμα και να λυνει γ και δ
....ΕΛΕΟΣ!!!

Ναι ρε και εγω το ιδιο, τα Γ και Δ δεν ηταν τοσο δυσκολα αλλα τα Α και Β ηταν δυσκολα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpt.vlg

Νεοφερμένος

Ο cpt.vlg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ναι ρε και εγω το ιδιο, τα Γ και Δ δεν ηταν τοσο δυσκολα αλλα τα Α και Β ηταν δυσκολα :(
κι εγω κανα 12-13 υπολογιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
τι δυσκολο ειχαν τα α και β ??????
τιποτα......:eek:
το δ ηταν το πιο δυσκολο απολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Το Γ3 μπορεί να βγει με πολύ-πολύ λιγότερους μετρητές. Απλώς θα πρέπει να διαβάσετε την εκφώνηση "προσεκτικά" για να γλιτώσετε χρόνο.

Λέει: μεγαλύτερη βαρύτητα έχει ο μετρητής που είναι σε μεγαλύτερη περιοχή.
Τι σημαίνει: εάν ο ένας ΜΟ είναι "εκτός ορίων" δεν μας ενδιαφέρει τι τιμή έχει ο άλλος!

Μία σύντομη λύση:
Code:
ΑΝ (( ΜΟ_κεφ > 2 ) Ή ( ΜΟ_ακ > 4 )) ΤΟΤΕ
  ΓΡΑΨΕ "Εκτός ορίων"
ΑΛΛΙΩΣ_ΑΝ (( ΜΟ_κεφ > 1.8 ) Ή (( ΜΟ_ακ > 3.6 )) ΤΟΤΕ
  ΓΡΑΨΕ "Κοντά στα όρια"
ΑΛΛΙΩΣ
  ΓΡΑΨΕ "Χαμηλός SAR"
ΤΕΛΟΣ_ΑΝ
Ψιλο-αντιφροντιστηριακό αυτό, γιατί θέλει ΣΚΕΨΗ, κι όχι μηχανικό γράψιμο. ;)

Ωστόσο, εάν το κάνατε με πολύ περισσότερα "ΑΝ" και είναι σωστό, πάλι παίρνετε όλα τα μόρια. Δεν υπάρχει "καλύτερη" λύση, υπάρχει λύση που δουλεύει και λύση που δεν δουλεύει. Απλώς αυτή έχει τον μικρότερο κίνδυνο για λάθος.

H δικη μου εκδοχη...
ΑΝ (ΜΟ_κεφ<=1.8) και (ΜΟ_κεφ<=3.6 τοτε
ΓΡΑΨΕ Χαμηλος Σαρ
αλλιως_αν ΜΟ_κεφ<=2 ΚΑΙ ΜΟ_κεφ<=4 τοτε
ΓΡΑΨΕ Κοντα στα ορια
Αλλιως
ΓΡΑΨΕ εκτος οριων
.....!
σωστος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Εντάξει από τα 6 μαθήματα τα 2 να είναι πολύ δυσκολότερα από πέρσι και τα άλλα 2 ότι ακαταλαβίστικο παλούκι τους ήρθε πάει πολύ. Τι στο διάολο; Μεθυσμένοι βγάζουν θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
να πεεεεεσουν οι βασεις θελω μονο
κι ας ειναι παλουκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Ρε συ! Γίνε λίγο χακεράς. :P

1. Διάβασε Α, Β
2. Αν Α < Β τότε
3. Α <- Β
4. Τέλος_αν
5. Εμφάνισε Α

Απλώς βάζεις τον Β στον Α, αν είναι ο μεγαλύτερος. :hehe:

Βατό, αλλά θα το έλεγα κι αυτό "αντιφροντιστηριακό". Θέλει απλή σκέψη κι όχι μηχανικό γράψιμο.


Γιωργο κοιτα
Διαβασε Α,β
ΑΝ Α<Β τοτε
Εμφανισε Β
Τελος_αν
Εμφανισε Α

που ειναι το λαθος; το ιδιο με αυτο που ειπες δεν κανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εγω πάντως τον ηπια καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Παιδιά ενώ όλα τα έγραψα πολύ καλά.Μόνο το Β2 πρέπει να το έχω λάθος.Μπορεί να μου πει κανείς αν είναι σωστό αυτό που έκανα:
κ<-1
ν<-100
για i από 1 μέχρι 100
αν Π=αληθής τότε
Π[κ]<-αληθης
κ<-κ + 1
τέλος_αν
αν Π=ψευδής τότε
Π[ν]<- ψευδης
ν<-ν -1
τέλος_αν
τέλος_επανάληψης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Εγώ τώρα οριακά φτάνω το 16000-16200 οπότε μάλλον ξεχνάω στρατό-αστυνομία. Οι βάσεις θα πέσουν αλλά όχι για αυτά που θέλω λόγω μείωσης εισακτέων. Και αν σκεφτεί κανείς ότι το 2011 έμπαινες με 16000 ικάρων. Είμαι έτοιμος να σκάσω από τα νεύρα μου. Που όρεξη τώρα για αοθ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Γιωργο κοιτα
Διαβασε Α,β
ΑΝ Α<Β τοτε
Εμφανισε Β
Τελος_αν
Εμφανισε Α

που ειναι το λαθος; το ιδιο με αυτο που ειπες δεν κανει;

Δεν είναι το ίδιο επειδή εμφανίζεις και τους δύο αριθμούς σε περίπτωση που το Β είναι μεγαλύτερο.. Η άσκηση σου ζητάει να εμφανίσεις μόνο το μεγαλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δεν είναι το ίδιο επειδή εμφανίζεις και τους δύο αριθμούς σε περίπτωση που το Β είναι μεγαλύτερο.. Η άσκηση σου ζητάει να εμφανίσεις μόνο το μεγαλύτερο.

Εχεις δικαιο. -4 μοναδες γαμωτο. Ευχαριστω φιλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Είδα στις λύσεις ότι έκανα αρκετά λάθη που δεν κατάλαβα κιόλας. Οπότε 14-15. Τυχερος θα είμαι τώρα αν ξεπεράσω το 16000. Αντε και του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
σκατά σκατά σκατά.βάση έγραψα και αν,το περίμενα.λόγω αυτού του κωλομαθήματος χάνω την ασοεε που ήθελα.και τώρα που όρεξη για αοθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και 20 να έχω γράψει εδώ (γύρω 98 υπολογίζω) τους Μηχανικούς ΗΥ τους χάνω στη Πάτρα :P

Χανιά it is
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Κοίταξα γρήγορα Α και Β.

Το Β2 είναι η χαρά του τεμπέλη. Αν βαριέσαι να γράφεις κώδικα, θα σκεφτείς να κάνεις το πολύ απλό:

  • Με μία πρώτη ΓΙΑ μετράς πόσα "ΑΛΗΘΗΣ" υπάρχουν στον πίνακα. Έστω ότι υπάρχουν Ν. Αυτόματα ξέρεις ότι υπάρχουν Ν "ΑΛΗΘΗΣ" και 100-Ν "ΨΕΥΔΗΣ". ;)
  • Με μία δεύτερη ΓΙΑ από 1..Ν, εκχωρείς Α[i] <- ΑΛΗΘΗΣ
  • Με μία τρίτη ΓΙΑ από (Ν+1)..100, εκχωρείς Α[i] <- ΨΕΥΔΗΣ
11 γραμμές κώδικας, χωρίς επικεφαλίδες. :P

Το Α4-α απλώς θέλει προσεκτικότητα. Και γίνεται ως εξής: (η αλλαγή με bold)
Code:
Για i από 1 μέχρι 100
[B]  Για j από (i+1) μέχρι 100[/B]
    Διάβασε Π[i,j]
  Τέλος_επανάληψης
Τέλος_επανάληψης
ακριβως ετσι το κανα

χαλαρωστε λιγακι οτι εγινε εγινε καλο καλοκαιρι σε οσους δεν δινουν αοθ και μην σκεφτεστε αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top