Βοηθήματα Γ' Λυκείου

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Καμια αξιολογηση για βοηθημα μαθηματικων κατευθυνσης αλλα και γενικης απο Σαββαλα του Βασιλη Παπαδακη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
τελικά ποια βοηθήματα μαθηματικών κατ έχουν λύσεις των ασκήσεων μέσα? επειδή απ'ότι κατάλαβα του μπάρλα πολύ καλό αλλά μονο αν εχεις καθηγητή
παρχει κάποιο που να είναι και αξιολογο και να έχει λυσεις;;; (εστω σε ξεχωριχο τεύχος) :confused: του παπαδάκη ας πουμε έχει λυσεις;

ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
του μπαρλα ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων μου φαινεται:/
σχεδον εχω αγαπησει του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου για φυσικη κατ! υπαρχει κατι αντιστοιχου στυλ για μαθηματικα κατ ?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
τα παιδια που εχουν επιλεξει φυσικη γενικης, εχουν βοηθημα??
Εγώ θα πάρω το βοήθημα του φροντιστηρίου μου.
Αλλά αν θες ν αγοράσεις από βιβλιοπωλείο δεν έχει και πολύ ποικιλία για να ζορίζεσαι ποιο θα πάρεις!:P

ΥΓ: όταν αρχίσετε τις επαναλήψεις πάρτε φυσική κατ επαναληπτικά θέματα του παναγιωτακόπουλου. Το πουλάει ξεχωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
του μπαρλα ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων μου φαινεται:/
σχεδον εχω αγαπησει του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου για φυσικη κατ! υπαρχει κατι αντιστοιχου στυλ για μαθηματικα κατ ?? :)
Εγώ καλύφθηκα για ασκήσεις από τον Μπάρλα και αγια θεωρία από το σχολικό βιβλίο που είναι πολύ καλό βιβλίο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εγώ θα πάρω το βοήθημα του φροντιστηρίου μου.
Αλλά αν θες ν αγοράσεις από βιβλιοπωλείο δεν έχει και πολύ ποικιλία για να ζορίζεσαι ποιο θα πάρεις!:P

ΥΓ: όταν αρχίσετε τις επαναλήψεις πάρτε φυσική κατ επαναληπτικά θέματα του παναγιωτακόπουλου. Το πουλάει ξεχωριστά.
των αδερφων σαββαλα ειχα δει,αλλα το βρηκα αρκετα μετριο:/

Εγώ καλύφθηκα για ασκήσεις από τον Μπάρλα και αγια θεωρία από το σχολικό βιβλίο που είναι πολύ καλό βιβλίο :)
καλα ναι,παω και φροντιστηριο εξαλλου..αλλα εχω πορωθει με το βοηθημα φυσικη κατ. των μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου και θα ηταν τελειο αν υπηρχε κατι αντιστοιχο για μαθηματικα!:redface: των στεργιου-νακη ισως?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
ΥΓ: όταν αρχίσετε τις επαναλήψεις πάρτε φυσική κατ επαναληπτικά θέματα του παναγιωτακόπουλου. Το πουλάει ξεχωριστά.
Oντως αυτο το Παναγιωτακοπουλου ειναι παρα πολυ καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_sdr

Νεοφερμένος

Η anna_sdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για τη βιολογία πιστεύω πως τα καλύτερα είναι τα:η Βιολογία- Γ λυκείου γενικής παιδείας- Ευάγγελος Μπελετσιώτης- εκδόσεις Λιβάνη και τα
Κριτήρια Αξιολόγησης Βιολογίας- Γ λυκείου γενικής παιδείας- Βάσω Τριανταφυλλοπούλου- εκδόσεις Σαββάλας

και φυσικά σε συνδυασμό πάντα με το σχολικό βιβλίο...αυτό πότε δε πρέπει να το ξεχνάτε όταν μιλάμε για Πανελλήνιες.
Εμένα αυτά τα τρία βιβλία με βοήθησαν πολύ και βέβαια ο καθήγητής του σχολείου μου, αφού δεν πήγαινα φροντιστήριο.

Εάν θέλεις κάποια από τα δύο τα πουλάω 5€ το ένα. Στείλε μου στο anna_sdr@yahoo.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι μαθητής της Γ Λυκείου και θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά την ποιότητα των σχολικών βοηθημάτων που διαθέτω αυτή τη στιγμή:

Φυσική Κατ.: Σαββάλας(Άγγελος και Σπύρος Σαββάλας)
Μαθηματικά Κατ.: Σαββάλας(Χαράλαμπος Στεργίου, Ιωάννα Στεργίου, Χρήστος Νάκης)
Βιολογία Κατ.: Σαββάλας(Η. Αρδίττης, Π. Γκιργκινούδης, Δ. Νοταράς, Μ. Πιταροκοίλης)
Χημεία Κατ.: Σαββάλας(Κώστας Σαλτερής)

Θα ήθελα οι συμβουλές σας όσον αφορά την ποιότητα των βοηθημάτων στα μαθηματικά και τη φυσική να έχουν ως γνώμονα το βαθμό δυσκολίας των ασκήσεων, ενώ στη βιολογία και τη χημεία το εκείνον των ερωτήσεων θεωρίας και πολλαπλής επιλογής(διεκδικώ το 20 σε όλα τα μαθήματα και δεν ικανοποιούμαι με οποιονδήποτε κατώτερο βαθμό). Θα αποτελούσε άκρως σημαντική βοήθεια για μένα τόσο η αξιολόγηση των βιβλίων που έχω όσο και οι προτάσεις εναλλακτικών βιβλίων:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μαρκέλλα Μ.

Νεοφερμένος

Η markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

Sansy16

Νεοφερμένος

Η Sansy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ψαχνω ενα καλο βοθημα βιολογιας κατευθυνσης σκεφτομαι να παρω του ζητη ειναι καλο ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

math2arch

Νεοφερμένος

Ο math2arch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Του Λαζαρου μαλή εννοείς; Ειναι πολύ καλό βοήθημα, με πολλές ερωτήσεις και ασκήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokratis1995

Νεοφερμένος

Ο sokratis1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το βοηθημα του μαυριδη είναι καλό;

Σημείωση: Τα μηνύματα 133-140 προήλθαν από το θέμα "Πανελλήνιες 2013" .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Έχει τσιμπημένες ασκήσεις, αν αυτό επιδιώκεις τότε ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.

iEmma

Νεοφερμένος

Η iEmma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ψάχνω βοηθήματα Φυσικής Θετικής Κατεύθυνσης με διαγωνίσματα για καθε κεφάλαιο αλλα και συνδυαστικά. Έχετε προτάσεις? Σκοπεύω να πάω να αγοράσω αλλά προς το παρόν ψάχνω να βρω κάποια πρόχειρα διαγωνίσματα(πάνω στις ταλαντώσεις) στο ιντερνετ και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο καλό. Ξέρετε κανένα σάιτ? Ευχαριστώ προκαταβολικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ψάχνω βοηθήματα Φυσικής Θετικής Κατεύθυνσης με διαγωνίσματα για καθε κεφάλαιο αλλα και συνδυαστικά. Έχετε προτάσεις? Σκοπεύω να πάω να αγοράσω αλλά προς το παρόν ψάχνω να βρω κάποια πρόχειρα διαγωνίσματα(πάνω στις ταλαντώσεις) στο ιντερνετ και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο καλό. Ξέρετε κανένα σάιτ? Ευχαριστώ προκαταβολικά:)
Στο study4exams κοίταξες? Νομίζω δεν έχει διαγωνίσματα αλλά έχει πολύ καλές και αρκετές ασκήσεις κάθε είδους. ;)

Τώρα για βοήθημα, εφόσον δεν ενδιαφέρεσαι για θεωρία, κοίταξε κάποιο από αυτά που κυκλοφορούν με επαναληπτικά θέματα.
Ενα τέτοιο είναι του Μαθιουδάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iEmma

Νεοφερμένος

Η iEmma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Στο study4exams κοίταξες? Νομίζω δεν έχει διαγωνίσματα αλλά έχει πολύ καλές και αρκετές ασκήσεις κάθε είδους. ;)

Τώρα για βοήθημα, εφόσον δεν ενδιαφέρεσαι για θεωρία, κοίταξε κάποιο από αυτά που κυκλοφορούν με επαναληπτικά θέματα.
Ενα τέτοιο είναι του Μαθιουδάκη.

Ναι κοίταξα την ιστοσελίδα που μου είπες και όντως έχει κάποια καλά θέματα απλά έχω ήδη βοήθημα με επαναληπτικές ασκήσεις και μάλιστα τον Μαθιουδάκη:P Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ;) Μάλλον θα πάω και σε κανένα βιβλιοπωλείο να ρωτήσω. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι κοίταξα την ιστοσελίδα που μου είπες και όντως έχει κάποια καλά θέματα απλά έχω ήδη βοήθημα με επαναληπτικές ασκήσεις και μάλιστα τον Μαθιουδάκη:P Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ;) Μάλλον θα πάω και σε κανένα βιβλιοπωλείο να ρωτήσω. :hmm:

Παναγιωτακόπουλο ίσως;

(το study4exams δεν έχει απλώς ΚΑΠΟΙΑ καλά θέματα αλλά ΤΑ θέματα--> παρόμοια έπεσαν στις προηγούμενες Πανελλήνιες, ειδικά στα επαναληπτικά του θέματα)

ΥΓ: πού στο διάολο έχουν κρύψει τα διαγωνίσματα στο study4exams?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top