Από τις 24/09 νέα μέτρα για την αντιμετώπιση της λαθρεπιβίβασης στα ΜΜΜ

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν είναι και πολύ ωραίο για εμάς που πληρώνουμε κανονικά, να το λέτε μέσα στα μούτρα μας.

Δεν πειράζει όμως. Ένα εξωτερικό σας χρειάζεται σε αυτό το θέμα! :)
ας πουμε δεν θεωρεις οτι ειναι υπερεκτιμημενο σε αξια το εισητηριο αμα θες να κανεις διαδρομη ας πουμε π.χ μοναστηρακι-κεραμεικος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πάντως εγώ σήμερα,περνόντας από τρεις σταθμούς,δύο φορές κιόλας,δεν πέτυχα ούτε έναν ελεγκτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Πάντως εγώ σήμερα,περνόντας από τρεις σταθμούς,δύο φορές κιόλας,δεν πέτυχα ούτε έναν ελεγκτή.

Μήπως ήταν μεταμφιεσμένοι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τι 80 λεπτά; Εδώ για μισή ώρα στο λεωφορείο από το χωριό μου ως την πόλη θέλει 3.20.:P
Σύνολο 6.40 να πας και να έρθεις.
Και τα εισιτήρια τα κόβει ή ο οδηγός ή οι εισπράκτορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Θυμάμαι φέτος στην Αθήνα ότι στο αστικό μπήκε ένας ελεγκτής και τουλάχιστον 10 άτομα δεν είχαν εισητήριο.:P
Αυτοί ρεζίλι έγιναν και εγώ δεν μπορούσα να μη γελάσω με τις δικαιολογίες τους.:P
Τελικά τους πήγε όλους στο αστυνομικό τμήμα.
Η αλήθεια πάντως είναι ότι τα εισιτήρια είναι πολύ ακριβά, ειδικά στην περιφέρεια που έχουν ισχύ ΜΟΝΟ για μια διαδρομή. Να μειώσουν πρώτα την τιμή και μετά να πάρουν μέτρα κατά της λαθρεπιβίβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
................................
Η αλήθεια πάντως είναι ότι τα εισιτήρια είναι πολύ ακριβά, ειδικά στην περιφέρεια που έχουν ισχύ ΜΟΝΟ για μια διαδρομή. Να μειώσουν πρώτα την τιμή και μετά να πάρουν μέτρα κατά της λαθρεπιβίβασης.

Σωστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
αντι να βάλουν μια μπάρα σαν το εξωτερικό και όποιος δεν έχει εισιτήριο να μην περνάει και να μην πληρώνουμε τσάμπα τους ελεγχτές που βγαίνουμε μια φορά το μήνα για έλεγχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
αντι να βάλουν μια μπάρα σαν το εξωτερικό και όποιος δεν έχει εισιτήριο να μην περνάει και να μην πληρώνουμε τσάμπα τους ελεγχτές που βγαίνουμε μια φορά το μήνα για έλεγχο

Αυτό ήταν που μας ενοχλούσε. Τι λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και θα συμφωνήσω με τον Κρόουλι, πήρα πόσες φορές σήμερα τον ηλεκτρικό, έναν ελεγκτή δεν πέτυχα !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Άντε, και λέω τι λέει αυτός :P
Eμάς ο ΟΑΣΘ μας επιτρέπει 2 μετακινήσεις για 90 λεπτά :)


Ισχύει για 1,5 ώρα. Έχει χρονικό περιορισμό.
Kαι ποσοτικό
μ αρέσει που παραπονιούνται για την αύξηση της τιμής του εισητηρίου όσοι είναι φοιτητές στη θεσσαλονίκη.
έχετε συνειδητοποιήσει πως όλη η υπόλοιπη ελλάδα πληρώνει > ή =80 λεπτά για φοιτητικό μίας μετακίνησης;

για να μην πω ότι αν βγάλεις την αθήνα, σε κανένα άλλο μέρος δεν έχουν λεωφορεία του στυλ του 2...

Α! και το βασικότερο, στις άλλες πόλεις ούτε καν υπάρχει το ενδεχόμενο να επιβιβαστείς λαθραία. σου το κόβει το εισητήριο ο οδηγός.

τι να πουν οι άλλοι δηλαδή, άμα εσείς βρίζετε τόσο τον οασθ που κατά τη γνώμη μου είναι ίσως ο μόνος σωστός οργανισμός συγκοινωνιών, μαζί με της αθήνας...
Ναι,λοιπόν ο ΟΑΣΘ όταν θες να κάνεις μετεπιβίβαση για κάποιο χωριό,σου ακυρώνει ο ελεγκτής το εισιτήριο.Προχθές που πήγαινα στο σπίτι μου(που είναι σε χωριό) στο τελευταίο άφησε 4-5 κάγκουρες οι οποίοι δεν είχαν εισιτήριο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ γουστάρω να πληρώνω για να έχω ΜΜΜ αξιοπρεπή και καθαρά. Μακάρι να ήταν όλα ιδιωτικά αν ήταν να πηγαίνουμε σαν άνθρωποι στις δουλειές μας.
Αυτά περί αντιστάσεων/επαναστάσεων και λοιπών αηδιών τα ακούω βερεσέ και ούτε θα μπω στην διαδικασία να τα συζητήσω. Απλά σχολίασα γιατί η τσάμπα (κυριολεκτικά) μαγκιά πάει σύννεφο τελικά στους Έλληνες. :)

Μαγκιά είναι το κράτος να σου ζητάει 6 ευρώ για να πας στη σχολή σου και μετά άλλα 4 για ταξί επειδή έκοψαν το λεωφορίο που περνούσε απο την στάση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Kατι μου λεει οτι αυτο γινεται για να τρομαξει τον κοσμο, ωστε να αγοραζει εισητηρια.Δε θα ειναι η πρωτη φορα.:whistle:
Πάντως στο μοναστιράκι τους είδα..και ηταν μπόλικοι!!!! Ευτιχώς που δεν μου είπαν τίποτα επειδή ειχα το περσυνό μαθιτικό πάσο,και το καινούρειο ποιος ξέρει ποτε θα μου το βγάλουν. (Περσυ εκανα αίτιση το Σεπτεμβρη και είρθε το Φεβρουάριο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eluveitie93

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Και εγω με την σειρα μου πουστιες κανω,σβησιμο εισητηριου ή και καθολου εισητηριο.Ωστοσο αυτο δεν ειναι καθολου σωστο,μια υπηρεσια ειναι και θα πρεπει ο πελατης να πληρωνει για να την χρησιμοποιει.Ειναι σαν να κλεβεις ενα καταστημα ή να μπαινεις να βλεπεις ταινια στο σινεμα χωρις εισητηριο.Και αυτα που ακουγονται κυριως απο τους ΚΚΕδες 'γιατι να τους πληρωσω ειμαι φοιτητης' δειχνουν ποσο χαμηλα ειναι το επιπεδο μας.
Στην Βιεννη δεν εχει ελεγχτες ή εχει ελαχιστους γιατι ή νομιμοτητα ειναι δεδομενη...Θα μου πεις εκει εχουν δουλειες και οι μισθοι ειναι χ3.Λυση επομενος κατ' εμε ειναι να φθηνηνουν το εισητηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ το τραγικό που είχα δει ήταν στον Κεραμικό.
Δύο νέα παιδιά να ψάχνουν κάτω και στα σκουπίδια....για.... ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Κι εγώ σήμερα χρησιμοποίησα υπερπολλάκις ηλεκτρικό και μετρό, αλλά δεν τους είδα πουθενά. Χαμένα πήγαν τα ευρά για τα μειωμένα. Τσάμπα τρόμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O Nesapouliata

Νεοφερμένος

Ο O Nesapouliata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Προσέξτε εδώ:
https://www.reporter.gr/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/item/209331-Ethelonths-%E2%80%93-elegkths-gia-to-periorismo-ths-lathrepibibashs-sta-MMM

Εθελοντής ελεγκτής; «Γίνε κι εσύ ρουφιάνος - τώρα μπορείς!»
Πραγματικά, πόσο ξεφτιλισμένος πρέπει να είναι κάποιος για να κάνει (ή έστω, για να δεχθεί να κάνει) κάτι τέτοιο. Ειδικά με τα σημερινά δεδομένα και τις διαρκώς αυξανόμενες τιμές στα εισιτήρια (λένε όι θα πάνε στο 1,70), την ίδια στιγμή που οι μιθοί και οι συντάξεις μειώνονται και η ανεργία χτυπάει 20,9%. Και να πει κανείς ότι θα κερδίζουν κάτι...
https://www.youtube.com/watch?v=GvVd2ybXxlM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Να δεις που θα βρεθούν όμως και θα είναι και πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Φανταζεστε να πάρουν ποσοστά απο τις κλήσεις? Ετσι φιλε αξίζει...ειδικά στις μέρες μας χωρίς δισταγμό θα πήγενα..δε λέω πως θα γινόμουν στριμένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top