Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Και οι θεωρητικοί να θυμάστε πως στις πανελλήνιες, στα αρχαία, μπορεί να μην ταιριάζει το κείμενο με την εισαγωγή που θα σας βάλουν. Για παράδειγμα, μπορεί να σας βάλουν κάποιο κείμενο του Πρωταγόρα και σαν εισαγωγή να σας βάλουν από την Πολιτεία. Είναι και οι δύο εισαγωγές του Πλάτωνα, οπότε να'στε προσεκτικοί. Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Θα ηθελα να πω με ευγενικοτερο τροπο,οτι οση ωρα γεμιζετε το ανουσιο αυτο θεμα με ανουσια μηνυματα ,θα μπορουσατε να λυνετε ασκησεις μαθηματικων φυσικης ,συντακτικου αρχαιων ετσι ωστε να μην ειστε στην πλειοψηφια που θα γραψει κατω απο 15.Οποτε μην τεμπελιαζετε.Ευχαριστω.
συμφωνω.εγω αμα ημουν μελος περυσι θα εμπαινα ολη την ωρα και δεν θα προλαβαινα να διαβασω που παλι δεν προλαβαινα να φανταστεις.

Και οι θεωρητικοί να θυμάστε πως στις πανελλήνιες, στα αρχαία, μπορεί να μην ταιριάζει το κείμενο με την εισαγωγή που θα σας βάλουν. Για παράδειγμα, μπορεί να σας βάλουν κάποιο κείμενο του Πρωταγόρα και σαν εισαγωγή να σας βάλουν από την Πολιτεία. Είναι και οι δύο εισαγωγές του Πλάτωνα, οπότε να'στε προσεκτικοί. Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια. ;)
ετσι ειναι αν δεν εχει γινει κατι τετοιο μετα τις δεσμες που το εκαναν αυτο.κειμενο απο τον οιδιποδα τυραννο και εισαγωγη απο τον επιταφιο οτυ περικλη.νομιζω μονο το 2006 που επεσε εισαγωγη απο τα ηθικα νικομαχεια και κειμενο απο τα πολιτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
ετσι ειναι αν δεν εχει γινει κατι τετοιο μετα τις δεσμες που το εκαναν αυτο.κειμενο απο τον οιδιποδα τυραννο και εισαγωγη απο τον επιταφιο οτυ περικλη.νομιζω μονο το 2006 που επεσε εισαγωγη απο τα ηθικα νικομαχεια και κειμενο απο τα πολιτικα.

Καλύτερα, φίλε μου, να ξέρεις από πριν και να το αντιμετωπίσεις έστω και με δυσκολία παρά να σου έρθει ξαφνικό εκείνη τη στιγμή. Και τα ξαφνικά είναι ό,τι χειρότερο εκείνη τη στιγμή. ;)
Κατά παρόμοιο τρόπο, θα πρέπει να γίνεται πολύ καλή εξάσκηση σε εικόνες και διάφορα άλλα όσον αφορά τις πηγές στην Ιστορία και να μην "κολλάτε" μόνο σε πηγές άλλων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Άνοιξε το θεματάκι μας λοιπόν! :clapup:

Πανελλήνιες 2013 :D


Πρώτα απ'όλα ! ! !Σε λίγες μέρες βγαίνουν οι βάσεις και τα ονόματα των παιδιών που έδωσαν φέτος εξετάσεις ...καλά αποτελέσματα εύχομαι και τελικά να έχουν περάσει εκεί που επιθυμούν,να κάνουν τα όνειρα τους πραγματικότητα!


Πλησιάζει η καινούργια σχολική χρονιά ....καλή προετοιμασία σ'αυτούς που ξεκινούν αυτές τις μέρες,καλή ξεκούραση σ'αυτούς που χαλαρώνουν και πίστη σ'αυτούς που συνεχίζουν να διαβάζουν ...
Δεν χρειάζονται υπερβολές...διάβασμα και πίστη στον εαυτό μας ..όλα καλά θα πάνε! Χωρίς άγχος (βέβαια τώρα θα μου πεις "κοίτα ποια μιλάει!" :redface:) ..αλλά με το να αγχωνόμαστε δεν καταφέρνουμε τίποτα,μόνο κακό μας κάνουμε ...το λίγο άγχος δεν είναι κακό αλλά το πολύ είναι ...αισιοδοξία παρακαλώ!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά ...καλή μας αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΝάτσιου

Νεοφερμένος

Η ΚΝάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδια, σε οσους θα πανε τριτη του χρονου, τους ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!! και να μην φοβαστε τιποτα!! ολα θα πανε καλα...ετοιμαστειτε για ενα συναρπαστικη, πλην κοπιαστικη περιπετεια!! και... σημασια δεν εχει ο προορισμος, αλλα το ταξιδι (κλεμμενο απο τον φιλο καβαφη :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Καλή επιτυχία, καμαράκια:D

Δύο αδέρφια έχω, που έδωσαν πανελλήνιες και στη Β' και στη Γ' λυκείου. Συνέχεια μου λένε ότι είναι μία εύκολη διαδικασία, η οποία μοιάζει με απλές εξετασεις. Το παν είναι η καλή προετοιμασία ;) Ας μη θεοποιούμε, λοιπόν, τις πανελλήνιες.

(Τουλάχιστον έτσι λένε αυτοί, εγώ δεν μπορώ να κρίνω ακόμη :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
συμφωνω.εγω αμα ημουν μελος περυσι θα εμπαινα ολη την ωρα και δεν θα προλαβαινα να διαβασω που παλι δεν προλαβαινα να φανταστεις

Εξαρτάται απο τα όρια που βάζεις στον εαυτό σου. Και εγώ κατα την διάρκεια της χρονιάς χρησιμοποιούσα σπάνια το διαδίκτυο, κι όταν έμπαινα κοίταζα κάτι σχετικό με την κατεύθυνσή μου. Για παράδειγμα στο θέμα με τα λατινικά είχα διαβάσει πως είναι σημαντικό να γράψουμε την αιτιολόγηση της ιδιομορφίας, ενώ στο φροντιστήριο και στο σχολείο μας έλεγαν πως δεν χρειάζεται. Εγώ στις πανελλήνιες στην πρόταση την έγραψα την αιτιολόγηση για να είμαι σίγουρη. Όπως σου είπα χρησιμοποιούσα σπάνια τον υπολογιστή και όταν τελειώσαμε τις Πανελλήνιες και μπήκα, ήταν σαν να είχα χρόνια να τον χρησιμοποιήσω :P Αν έχεις στόχο, νομίζω πως μπορείς να βάλεις όρια στον εαυτό σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Για τους Θεωρητικους,πολυ ωραια γραμματικη ειναι Του Μιχαλη Οικονομου,αλλα οχι η μαλακια το ασπρο που εχουμε στο σχολειο,η Πανεπιστημιακη εκδοση απο το Ινστιτουτο Νεοελληνικων Σπουδων.

Βεβαια μεσα εχει και πραγματα που δεν χρειαζονται για το επιπεδο των πανελληνιων,παρα μονο στην φιλολογια οποιος την ακολουθησει.


https://www.cup.gr/%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%9C%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%A4%CE%97%CE%A3-%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%91%CE%99%CE%91%CE%A3-%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%97%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97%CE%A3_p-270754.aspx?LangId=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
άντε,καλό μας κουράγιο και καλή μας επιτυχία...ελπίζω σε ένα αίσιο τέλος για τον κάθε υποψήφιο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!

(κι εγώ είμαι εξεταστέος φέτος :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
παιδια, σε οσους θα πανε τριτη του χρονου, τους ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!! και να μην φοβαστε τιποτα!! ολα θα πανε καλα...ετοιμαστειτε για ενα συναρπαστικη, πλην κοπιαστικη περιπετεια!! και... σημασια δεν εχει ο προορισμος, αλλα το ταξιδι (κλεμμενο απο τον φιλο καβαφη )
Bασικα νομιζω οτι στην περιπτωση μας σημασια εχει μονο ο προορισμος....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
είμαστε πολλοί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Bασικα νομιζω οτι στην περιπτωση μας σημασια εχει μονο ο προορισμος....:D
εε με τετοιο ταξιδι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
ανακοινωθηκε και το διαγωνισμα στην πολιτεια την κυριακη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Αγαπαμε τα σχολια της Κατερινας!! :D :D :D
Χαχαχαχα ...:hehe: ..υπερβολές ...:redface:
παιδια, σε οσους θα πανε τριτη του χρονου, τους ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!! και να μην φοβαστε τιποτα!! ολα θα πανε καλα...ετοιμαστειτε για ενα συναρπαστικη, πλην κοπιαστικη περιπετεια!! και... σημασια δεν εχει ο προορισμος, αλλα το ταξιδι (κλεμμενο απο τον φιλο καβαφη :P )
Σ'ευχαριστούμε παραααααααααα μα παααααααααααααρα πολυυυυυυυυυυυ! :clapup:

Αγαπάμε Κ.Π. Καβάφη! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Χαχαχαχα ...:hehe: ..υπερβολές ...:redface:

Σ'ευχαριστούμε παραααααααααα μα παααααααααααααρα πολυυυυυυυυυυυ! :clapup:

Αγαπάμε Κ.Π. Καβάφη! :inlove:
αγαπαμε πανελληνιες παιδια????:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
αγαπαμε πανελληνιες παιδια????:clapup:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπάμε Πανελλήνιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςς

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

δίνουμε ξανά και ξανά έτσι για να γουστάρουμε!!!!

:D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αύριο βιολογία κατεύθηνσης:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top