Ψυχολογία Παντείου

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ποιος εχει περασει ψυχολογια παντειου κ τη γνωμη εχει για τη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demizzzzzzzzzzz

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ποιος εχει περασει ψυχολογια παντειου κ τη γνωμη εχει για τη σχολη?
εγώ πέρασα ψυχολογία στο ρέθυμνο αλλά θα κάνω μεταγραφή στο πάντειο πανεπιστήμιο διότι ανήκω σε τρίτεκνη οικογένεια. Έψαξα πολύ για τ πάντειο κ άκουσα τα καλύτερα λογια. κ οτι τ καλυτερο του τμημα ειναι η ψυχολογια. Επισης ακουσα οτι ειναι κ αρκετα απαιτητικο τμημα και οτι κουραζει τους φοιτητες αρκετα! Αλλα αν σου αρέσει δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα:).Δες και αυτο το αρχείο τ οποίο περιλαμβάνει μερικες πληροφορίες για το παντειο και τα τμηματά του:https://www.pasp-panteion.com/files/odigos_protoetwn.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εχω μια φιλη που σπουδαζει διπλωματια στο Παντειο.Μου εχει πει οτι ειναι πολυ ανοργανωτο σαν πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taitien

Νεοφερμένος

Η Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εχω μια φιλη που σπουδαζει διπλωματια στο Παντειο.Μου εχει πει οτι ειναι πολυ ανοργανωτο σαν πανεπιστημιο.

Δυστυχώς αυτό είναι μια (πικρή) πραγματικότητα!Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν "δίνει" ποιοτικές σπουδές στους φοιτητές του!!Βέβαια εμείς είμαστε που θα πάρουμε τελευταίοι νέο πάσο,πρόγραμμα μαθημάτων...Εμείς θα δηλώσουμε τελευταίοι μαθήματα κτλ!!!Αλλά τι να κάνουμε...Υπομονή!!

Δεν ξέρω αν η ψυχολογία είναι το καλύτερο τμήμα του Παντείου(γιατί η αλήθεια είναι ότι έχει αρκετά καλά τμήματα) αλλά σίγουρα είναι ένα από τα καλύτερα που έχει!!

Για την αρκίβεια,μόλις πάρω το πτυχίο μου στην κοινωνιολογία,θα δώσω κατατακτήριες για το τμήμα της ψυχολογίας!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starlight*

Νεοφερμένος

Η Starlight* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Όλες οι πληροφορίες δεκτές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες εδώ και εδώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κι εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
περασες εκει ¨?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starlight*

Νεοφερμένος

Η Starlight* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ. :)
Τα έχω δει τα θέματα αλλά δεν μπορώ να πω πως με κάλυψαν απόλυτα. :redface:
Και το site της σχολής εννοείται πως το έχω ψάξει αλλά θα ήθελα να ακούσω και μερικά πράγματα από κάποιον που σπουδάζει στο συγκεκριμένο τμήμα.

pennyy: Λογικά περνάω. :)

Κανείς δε σπουδάζει εκεί; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι ψυχολογια παντειου γιατι θελω να ασχοληθω με τη διαφημιση.μπορει κανεις να μου βρει τον κυκλο σπουδων; ή εστω αν ξερει κανεις αν χωριζουν σε κατευθυνσεις και ποιες ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ναι, νομίζω ότι έχει το ΦΠΨ- Πρόγραμμα Ψυχολογίας. Ωχ, πολύ αισιόδοξα νέα ακούω:P απ'ότι έχω δει εδώ σε μερικές συζητήσεις, λένε ότι γενικά είναι ανοργάνωτοι κτλ, αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δύο τμήματα είναι προτιμότερο και ποιο σε βγάζει περισσότερο καταρτισμένο.
Στην ψυχολογια της Παντειου τωρα θα παει 3ο ετος η ξαδερφη μου, που μου ειπε χαρακτηριστικα πριν κανενα 6μηνο που μιλαγαμε για τη σχολη της και τη ρωτουσα γιατι δε παταει:
"Oσα μου προσφερει ενα 2ωρο μαθημα στη σχολη μου προσφερει και ενα 2ωρο στοχασμου στον καναπε μου."
Τα συμπερασματα δικα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έτσι σου είπε; Πολύ ωραία:redface: Κοίτα τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα, αλλά καλό είναι να ακούγονται εμπειρίες και γνώμες μέχρι να αποφασίσουμε όλοι τι θα δηλώσουμε. Προς το παρόν διαβάζω, που είναι το πρώτο μέρος της διαδικασίας των πανελληνίων. Μετά θα έρθουν τα γραπτά, τα μόρια και μετά βλέπουμε για τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyeshine

Νεοφερμένος

Ο eyeshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Έχει τελειώσει κανείς ψυχολογία παντείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyeshine

Νεοφερμένος

Ο eyeshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα,
είμαι σε μια σχολή πανεπιστημίου αλλά δεν την έχω τελειώσει.

Για να δώσω κατατακτήριες στην πάντειο πρέπει να πάρω πρώτα το πτυχίο απ' την άλλη σχολή ή
να δώσω πανελλήνιες, για να μπώ στο τμήμα?

Σημείωση: Τα μηνύματα 14-16 , 17, 20 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Κατατακτήριες εξετάσεις για το τμήμα Ψυχολογίας στην Πάντειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πρέπει πρώτα να πάρεις το πτυχίο σου, για να δώσεις κατατακτήριες.
Διαφορετικά, δίνεις Πανελλήνιες - άσχετα με τη σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyeshine

Νεοφερμένος

Ο eyeshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πρέπει πρώτα να πάρεις το πτυχίο σου, για να δώσεις κατατακτήριες.
Διαφορετικά, δίνεις Πανελλήνιες - άσχετα με τη σχολή σου.

οκ thanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
αν εκανα ποτε κατατακτηριεσ μονο αυτο το τμημα θα διαλεγα!!!κορυφαιο!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye aye

Νεοφερμένος

Η aye aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χαίρετε! Εϊμαι φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου από το 2009, αλλά μόλις φέτος αποφάσισα να ασχοληθώ! Θα ήθελα να μου πείτε, αν είναι εφικτό, κάποια tips σχετικά με τα μαθήματα, ώστε να οργανωθώ καλύτερα και να μην χάσω χρόνο! Για παράδειγμα, ποια περνιούνται εύκολα, ποια θέλουν παρακολούθηση, σε ποια περνάς με εργασία κτλ. Βασικά, θέλω να δίνω όσο το δυνατόν περισσότερα ανά εξεταστική, οπότε με ενδιαφέρει να δίνω μαζί με τα δύσκολα και κάποιον αριθμό εύκολων μαθημάτων, για να τελειώνω γρηγορότερα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Εχω μια φιλη που σπουδαζει διπλωματια στο Παντειο.Μου εχει πει οτι ειναι πολυ ανοργανωτο σαν πανεπιστημιο.

Παιδιά από προσωπική πείρα, η γραμματεία του τμήματος Ψυχολογίας στο Πάντειο είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ!!! δεν ξέρω αν απλά έτυχε σε εμένα, αλλά τούς έχω στείλει άπειρα mails με ερωτήσεις που συχνά μού τις έχουν απαντήσει πολλές φορές στο παρελθόν (πχ κωδικοί για τον εύδοξο) και παρόλ'αυτά, πάντα μου απαντούν πολύ αναλυτικά, μόλις την επόμενη μέρα! Αλλά και από κοντά, ό,τι πρόβλημα και να είχα και πήγαινα με την αίσθηση "αποκλείεται να κάνω σήμερα την δουλειά μου", κρίνοντας από την γραμματεία της προηγούμενης σχολής όπου σπούδαζα, πάντα μα πάντα είναι ευγενέστατοι, πολύ εξυπηρετικοί και γρήγοροι! έχω να το λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν ξέρω άν είναι οργανωμένο η όχι το πάντειο σε θέματα σπουδών,πάντως έχει μια καταπληκτική βιβλιοθήκη-αναγνωστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotirialimp

Νεοφερμένος

Η sotirialimp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κάποιος πότε είναι η ημερομηνία διεξαγωγής εξετάσεων των κατατακτηρίων ψυχολογίας ΠΑΝΤΕΙΟΥ γιατί δεν απαντούν στο τηλ. και δεν υπάρχει σχετική ανακοίνωση στο επίσημο site?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top