Ο πιο καλός καθηγητής ...

Ο πιο καλός καθηγητής ...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 143)
  • Είμαι άντρας και προτιμώ γυναίκες καθηγητές

    Ψήφοι: 12 8.4%
  • Είμαι άντρας και προτιμώ άντρες καθηγητές

    Ψήφοι: 18 12.6%
  • Είμαι άντρας και δεν νοιάζει το φύλο

    Ψήφοι: 39 27.3%
  • Είμαι γυναίκα και προτιμώ γυναίκες καθηγητές

    Ψήφοι: 3 2.1%
  • Είμαι γυναίκα και προτιμώ άντρες καθηγητές

    Ψήφοι: 16 11.2%
  • Είμαι γυναίκα και δεν νοιάζει το φύλο

    Ψήφοι: 55 38.5%

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Προσωπικά, ανεξάρτητα από το φύλο, προτιμώ τους καθηγητές που είναι αισιόδοξοι, ανθρώπινοι και καθόλου στεγνοί και τυπικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προτιμώ άνδρες καθηγητές, γνώστες του αντικειμένου τους, που σε κοιτάνε στα μάτια όταν μιλάνε, καταλαβαίνουν όταν δεν καταλαβαίνεις κάτι και είναι πρόθυμοι να το εξηγήσουν ξανα και ξανα. :)

Αντιπαθώ απίστευτα αυτούς που γυρνάνε την πλάτη στους φοιτητές/μαθητές, γράφουν στον πίνακα επί δύο ώρες τα δικά τους και μόλις τελειώσουν ρωτάνε "Έχει κανείς καμία απορία;" ! Τι λες τώρα! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παπασπύρου και τα μυαλά στο μίξερ (που λέει κι ο Μπιλ)! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Προτιμώ άνδρες καθηγητές, γνώστες του αντικειμένου τους, που σε κοιτάνε στα μάτια όταν μιλάνε, καταλαβαίνουν όταν δεν καταλαβαίνεις κάτι και είναι πρόθυμοι να το εξηγήσουν ξανα και ξανα. :)! :mad:


Συμφωνώ απόλυτα!:clapup:

Μ' αρέσει όταν έχουν χιούμορ και είναι ανθρώπινοι.Δηλαδή μπορεί να τύχει να πουν και κάτι που δεν έπρεπε να πουν είτε πάνω στα νεύρα τους είτε πάνω σε κανά αστείο.:)

Δεν τους μπορώ τους τυπικούς και άκαμπτους καθηγητές.:/:

Ωραίο είναι,καμιά φορά,να ξεφεύγουν από το μάθημα και να συζητούν με τους μαθητές και άσχετα (από το μάθημα) θέματα που έχουν σχέση όμως με την ζωή,το μέλλον και τις σπουδές των μαθητών και την επικαιρότητα.:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Προτιμώ εναν καθηγητη που να ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και οχι ρομποτ. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ο πιο καλός, καλός καθηγητής
μες στα αστέρια εχάθη
και κανείς δε θα μάθει
από λάθος αν χάθηκε ή αν το ήθελε αυτός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ένας καθηγητής πρέπει να γνωρίζει το αντικείμενο του, να αγαπάει αυτό που κάνει, γιατί αλλιώς χάνεται το παιχνίδι.
καλό θα είναι να είναι προσιτός και με χιούμορ, δημιουργεί καλύτερο κλίμα στην τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina12

Νεοφερμένος

Η Katerina12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα!Με λένε Κατερίνα,είμαι από Θεσσ/κη και φέτος τελείωσα το Λύκειο!!
Είχα μία καθηγήτρια, με την οποία δημιουργήσαμε στο τέλος τρομερές σχέσεις!Την πάω πολύ...!!!Ίσως ακουστεί λίγο βαρὐγδουπο...αλλά....την αγαπώ τόσο πολύ...μου βγάζει μία απίστευτη μητρικότητα! Γενικά....οι καθηγητές...βλέπουν τους μαθητές τους ως παιδιά τους, λέτε?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όχι φυσικά,οι καθηγητές είναι αντίπαλοι μας και τους έχουμε εχθρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Υπάρχουν τέτοιοι καθηγητές....στο σχολείο μου βέβαια δεν ήταν κανένας.....!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina12

Νεοφερμένος

Η Katerina12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό Iratus?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό Iratus?!

Οι περισσότεροι καθηγητές κάνουν κατάχρηση εξουσίας,κράζουν την ιδιωτική εκπαίδευση ενώ οι ίδιοι κάνουν φροντιστήρια και πληρώνονται ακριβά μάλιστα.Είναι κατά των καταλήψεων και γίνονται πιόνια διδάσκοντας πράγματα που ίσως ούτε οι ίδιοι πιστεύουν.Προσωπικά ποτέ δεν είχα καλούς καθηγητές που θα με βοηθούσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
...Είναι κατά των καταλήψεων...
:hehe: Σιγα που ειναι κατα των καταληψεων! Μονο τα κλειδια του σχολειου δε μας δινουν για να μπουμε για καταληψη! Εφοσον πληρωνονται κανονικοτατα ακομη και αν εχει καταληψη το σχολειο τους μια χαρα τους βολευει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι με τις γυναίκες καθηγήτριες έχουμε καλύτερη επικοινωνία και επίσης δείχνω μεγαλύτερη διάθεση να συμμετέχω στο μάθημα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Κι ομως εμας στη 2α λυκειου οι καθηγητες ανοιξαν το σχολειο σχεδον με τη βια, για να μη χασουμε μαθηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγω παλι νομιζω οτι οι αντρες καθηγητες ειναι καλυτεροι...εχουν πιο πολυ υπομονη απο τις γυναικες,πιο πολυ ανεκτικοτητα και τους κανεις πιο ευκολα ο,τι θελεις :P εγω τα πηγαινα καλυτερα με τους αντρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εγω παλι νομιζω οτι οι αντρες καθηγητες ειναι καλυτεροι...εχουν πιο πολυ υπομονη απο τις γυναικες,πιο πολυ ανεκτικοτητα και τους κανεις πιο ευκολα ο,τι θελεις :P εγω τα πηγαινα καλυτερα με τους αντρες :P
Kι εγω το ιδιο.Βασικα στο μυαλο μου οι αντρες καθηγητες ειναι πολυ καλυτεροι και στα φιλολογικα και στα πρακτικα μαθηματα, κατα τη γνωμη μου γιατι τους κοβει πιο πολυ(πολυ φαλοκρατικο αλλα ετσι το εβλεπα).Δε ξερω μου φαινονται πολυ πιο μεταδοτικοι! Και ετυχε στο φροντηστηριο να ειχα ολο αντρες καθηγητες, και στο σχολειο κατα βαση γυναικες :P Αλλα αν ειχα να προτιμησω, ασυζητητι αντρες για καθηγητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τι σχεση εχει το φυλο ρε παιδια; Εχω και στριμμενες καθηγητριες και γλυκες! Και καλους και αστειους καθηγητες και παραξενους και απολιτιστους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως το φύλο έχει σχέση με την μεταδοτικότητα. Μάλλον οι καθηγητές του σχολείου βαριούνται περισσότερο απο τους καθηγητές του φροντιστηρίου.

Εγώ δυο καλούς καθηγητές έχω γνωρίσει: την καθηγήτρια με την οποία έκανα μάθηματα στην βιολογία και τον καθηγητή με τον οποίο έκανα ιστορία και έκθεση. Ήταν αρκετά μεταδοτικοί και αγαπούσαν το αντικείμενό τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ενταξει το φυλο δεν εχει σχεση..ο καθενας κανει τη δουλεια του οπως ξερει και οσο καλυτερα μπορει..απλα εγω τα πηγαινα παντα πολυ καλυτερα με τους αντρες απο οτι με τις γυναικες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top