"Κόπηκε" η Παπαχρήστου

"Κόπηκε" η Παπαχρήστου, λόγω του γεγονότος ότι προέβη σε ρατσιστικές δηλώσεις. Συμφωνείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 116)
  • Ναι, σωστά αποκλείστηκε.

    Ψήφοι: 44 37.9%
  • Όχι, δεν ήταν σωστός ο αποκλεισμός της.

    Ψήφοι: 36 31.0%
  • Έπρεπε να εξεταστεί περαιτέρω το ζήτημα και να απολογηθεί η αθλήτρια.

    Ψήφοι: 33 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 3 2.6%

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
φυσικα ορθως αποκλειστηκε ...υποτιθεται οτι ο αθλητισμος προαγει υψηλοτερα ιδεωδη σχετικα με τη συμφιλιωση λαων και την ευγενη αμυλα και το συναγωνισμο, την αδερφικοτητα , αλληλεγγυη κλπ...μη τα ισοπεδωνουμε ολα ευθρασως , ως αθλήτρια εκτος απο το σωμα της θα επρεπε να εχει καλλιεργησει και το πνευμα της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Το θεωρώ λάθος που βγήκε η τύπισσα απ'την αποστολή.Είναι δικαίωμά της να εκφράζει ό,τι απόψεις θέλει,το να "διώκεται" για αυτές είναι σαν π.χ. ένας εργοδότης να απολύσει τον υπάλληλό του επειδή είναι αριστερός or something.Plus,δίνει και πάτημα στα διάφορα φασιστοειδή να διαμαρτύρονται ότι διώκονται επειδή και καλά είναι "κόντρα στο σύστημα".

Καταλαβαίνω ότι επειδή μιλάμε για Ολυμπιακούς Αγώνες το ζήτημα είναι αρκετά λεπτό,δεδομένου ότι εκπροσωπούνται όλες οι φυλές του κόσμου,αλλά και πάλι,δεν μπορώ να δεχτώ αυτήν την υπερευαισθησία.Στο κάτω-κάτω,δεν είναι αμιγώς ρατσιστικό σχόλιο,παρά μάλλον τελείως άκομψο χιούμορ.

Anyway,το πρόβλημα είναι η σύγχυση που δημιουργείται απ'τα social medias:αφ'ενός πρέπει να καταλάβουμε ότι αποτελούν προσωπικά accounts,συνεπώς ο καθένας μπορεί να γράφει ό,τι του καύλωσει,αφ'ετέρου πρέπει να καταλάβουμε ότι είναι ορατά από πολύ κόσμο συνεπώς ό,τι γράφουμε μπορεί να αποτελέσει αντικείμενο σχολιασμού (ειδικά όταν μιλάμε για δημόσια πρόσωπα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
φυσικα ορθως αποκλειστηκε ...υποτιθεται οτι ο αθλητισμος προαγει υψηλοτερα ιδεωδη σχετικα με τη συμφιλιωση λαων και την ευγενη αμυλα και το συναγωνισμο, την αδερφικοτητα , αλληλεγγυη κλπ...μη τα ισοπεδωνουμε ολα ευθρασως , ως αθλήτρια εκτος απο το σωμα της θα επρεπε να εχει καλλιεργησει και το πνευμα της...

Πραγματικά, το έχετε διαβάσει το ανέκδοτο και λέτε ότι ήταν και καλά ρατσιστικό? Εγώ το βρήκα αστείο (αν και μου πήρε καιρό να το καταλάβω), και ναι γελάω και με ανέκδοτα με ξανθιές, και με ανέκδοτα με πόντιους και με τα πάντα. Αυτά τα περιστατικά μόνο στην Ελλάδα γίνονται, σε καμιά άλλη χώρα δεν θα είχε παρθεί αυτή η αδικαιολόγητη απόφαση να αποκλειστεί από τους Ολυμπιακούς Αγώνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Αν και ΣΥΡΙΖΑ διαφωνώ με τον αποκλεισμό.Η ίδια ζήτησε συγνώμη σε όλους τους τόνους για το κακόγουστο σχόλιο.Υπερβολή να την αποκλείσεις.Ασε που δίνει πάτημα στους ναζί της χρυσής αυγής.Λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Αν και ΣΥΡΙΖΑ διαφωνώ με τον αποκλεισμό.Η ίδια ζήτησε συγνώμη σε όλους τους τόνους για το κακόγουστο σχόλιο.Υπερβολή να την αποκλείσεις.Ασε που δίνει πάτημα στους ναζί της χρυσής αυγής.Λάθος

Eγώ δεν το θεώρησα αστείο, ούτε και ακραία ρατσιστικό.... μία δόση ρατσισμού την είχε όμως. Άσχετα με το Ολυμπιακό ιδεώδες, θα γίνω πιο πεζή και θα πω ότι ΔΟΕ, UEFA και λοιποί οργανισμοί, τα τελευταία χρόνια κάνουν εκστρατείες κατά του ρατσισμού... οπότε ήταν τουλάχιστον ηλίθιο ένα τέτοιο σχόλιο από την πλευρά της, τη στιγμή που κινείται στο χώρο του αθλητισμού. Παράλληλα, η ίδια, φορά το εθνόσημο και εκπροσωπεί τη χώρα που γέννησε τη δημοκρατία. Από την άλλη βέβαια, στο twitter εκφράζει κανείς τις δικές του απόψεις και όχι της ελληνικής ομάδας.

Οι Ιταλοί, που απαγόρευσαν τη δραστηριότητα στα social media στους αθλητές τους, ήταν τελικά οι πιο σωστοί.

Κρίμα για την κοπέλα, μετά την προετοιμασία που έκανε, αλλά μετάλλιο δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κρίμα για την κοπέλα, μετά την προετοιμασία που έκανε, αλλά μετάλλιο δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει.

Μιλάμε για Ολυμπιακούς αγώνες, μόνο το να πας εκεί αποτελεί στόχο ολόκληρης ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Μιλάμε για Ολυμπιακούς αγώνες, μόνο το να πας εκεί αποτελεί στόχο ολόκληρης ζωής.

Ναι. Και ακριβώς γι' αυτό, χρειαζόταν προσοχή. Και στην προετοιμασία και στη συμπεριφορά. Το σχόλιό μου για το μετάλλιο δεν αφορά την ίδια την αθλήτρια, που συμμετέχοντας ήταν έτσι κι αλλιώς κερδισμένη. Το είπα γιατί από το πρωί έχω διαβάσει σε αρκετά σχόλια ότι δεν πρέπει να την αποκλείσουν γιατί έχει ελπίδες για μετάλλιο. Εγώ λοιπόν εκτιμώ ότι δεν είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Eγώ δεν το θεώρησα αστείο, ούτε και ακραία ρατσιστικό.... μία δόση ρατσισμού την είχε όμως. Άσχετα με το Ολυμπιακό ιδεώδες, θα γίνω πιο πεζή και θα πω ότι ΔΟΕ, UEFA και λοιποί οργανισμοί, τα τελευταία χρόνια κάνουν εκστρατείες κατά του ρατσισμού... οπότε ήταν τουλάχιστον ηλίθιο ένα τέτοιο σχόλιο από την πλευρά της, τη στιγμή που κινείται στο χώρο του αθλητισμού. Παράλληλα, η ίδια, φορά το εθνόσημο και εκπροσωπεί τη χώρα που γέννησε τη δημοκρατία. Από την άλλη βέβαια, στο twitter εκφράζει κανείς τις δικές του απόψεις και όχι της ελληνικής ομάδας.

Οι Ιταλοί, που απαγόρευσαν τη δραστηριότητα στα social media στους αθλητές τους, ήταν τελικά οι πιο σωστοί.

Κρίμα για την κοπέλα, μετά την προετοιμασία που έκανε, αλλά μετάλλιο δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει.
Ούτε εγώ το θεώρησα αστείο το σχόλιο.Θα έπρεπε να ήταν πιο προσεκτική αν και ζήτησε συγνώμη.Αλλά να φτάσεις στο σημείο να την αποκλείσεις απο ΟΑ είναι υποκρισία τεράστια.Πανηγυρίζει ο Κασιδιάρης και η παρέα του απόψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ούτε εγώ το θεώρησα αστείο το σχόλιο.Θα έπρεπε να ήταν πιο προσεκτική αν και ζήτησε συγνώμη.Αλλά να φτάσεις στο σημείο να την αποκλείσεις απο ΟΑ είναι υποκρισία τεράστια.Πανηγυρίζει ο Κασιδιάρης και η παρέα του απόψε.

Προφανώς... η ελληνική επιτροπή θα μπορούσε να την τιμωρήσει με κάποιο πρόστιμο. Όχι να της αφαιρέσει ένα δικαίωμα συμμετοχής, που δεν της δόθηκε τυχαία, αλλά το κέρδισε. Είμαστε τραγελαφικοί. Και τη στιγμή που το γράφω αυτό, διαβάζω στην Gazzetta dello sport ότι "η ελληνική επιτροπή έκανε καλά"... !

Και πλέον ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του... https://www.sport24.gr/Sports/Olympi...vr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=sport24
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Παιδιά, δε ξέρω για εσάς αλλά έχω έναν παλιό συμμαθητή στο φβ,ο οποίος μετά την 6η Μαίου απέκτησε,έτσι ξαφνικά,πολιτική άποψη και νομίζει οτι εκτελεί το λειτούργημα του κοινωνικού παρατηρητή.Καθόλου ενημερωμένος,χωρίς γνωστικό υπόβαθρο,με μόνη πηγή άντλησης πληροφοριών ένα μπλογκ που κυκλοφορεί στο φβ(όλο και κάποιον σαν και αυτόν θα γνωρίζετε).Επιτίθεται λεκτικά σε οποιονδήποτε,έχει ΠΑΝΤΑ αντίθετη άποψη και στο τέλος,όταν του τελειώνουν τα ''επιχειρήματα'',αλλάζει γνώμη.Πριν κάτι μέρες χλέυαζε την Ελλάδα,ήταν υπέρ της κατάργησης των αρχαίων ελληνικών στα σχολεία και σήμερα μπήκα στο φβ και γράφει,σχετικά με το σημερινό περιβόητο περιστατικό με τη Βούλα,ανακοίνωσε οτι είναι υπερήφανος για την Ελλάδα,οταν έμαθε οτι αποκλείστηκε!!! δε ξέρω,αλλά μου έπεσε μια τεράστια κεραμίδα στο κεφάλι,σαν να ένιωθα πως θα γκρεμοτσακιστώ απο την καρέκλα.Πείτε μου να ηρεμήσω,πώς γίνεται να αλλάζει την άποψή του με τόση γρήγορη ταχύτητα;;;; προσπαθώ να μη μπω στον πειρασμό να του γράψω κάτι,γιατι όταν θες να κάνεις διάλογο με αυτόν τον άνθρωπο,βγαίνεις με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις ....και το τραγικό στην όλη υπόθεση τί είναι; οτι είναι απο την Αιθιοπία,και όταν χρειάστηκε να τον υπερασπιστώ το έκανα(πριν πολλά πολλά χρόνια :Ρ ) και όποτε έχουμε αντίθετες γνώμες, με αποκαλεί ρατσίστρια....εσείς πώς αντιμετωπίζετε τέτοιους ανθρώπους(αν σας έχουν τύχει)
μόνο μη γελάσετε με το κατεβατό που σας έγραψα :redface: θέλω στήριξη πώς το λένε;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.

οταν λες προστιμο? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
οταν λες προστιμο? :confused:

Αν αναφέρεσαι σ' εμένα, είναι συνήθης τακτική να τιμωρείται ένας αθλητής από τον σύλλογό του, την UEFA, τη FIFA (οι ποδοσφαιριστές), αν κάνει κάποιο ατυχές σχόλιο (και εννιά φορές στις δέκα, πρόκειται για ρατσιστικές επιθέσεις). Το ίδιο θα μπορούσε να εφαρμόσει και η ΕΟΕ στη συγκεκριμένη αθλήτρια, εάν ήθελε να δείξει ότι είναι αντίθετη με το σχόλιό της, ότι σε κάθε περίπτωση δεν το εγκρίνει, δεν κοιμάται όρθια και αντιδρά. Όπως έγραψα και πιο πριν, και η Ιταλική Ολυμπιακή Επιτροπή έχει απαγορεύσει στους αθλητές να γράφουν σε twitter και facebook. Όποιος παραβιάσει τον κανονισμό, θα πληρώσει πρόστιμο.

Θεωρώ ότι ο αποκλεισμός της εξυπηρετεί πολιτικούς σκοπούς, όπως γράφτηκε και πιο πάνω. Το θέμα είναι, πώς βγήκε αυτό το θέμα προς τα έξω... οι ξένοι δεν ξέρουν ελληνικά και σιγά να μην ασχολούνται με την Παπαχρήστου. Ποιό μέσο το έβγαλε πρώτο το θέμα; Εγώ ξύπνησα μεσημέρι, που το είχαν πλέον όλοι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
οκ απλα ηθελα διευκρινηση.προσωπικα πιστευω οτι μια επιπληξη η προστιμο τελως παντων θα ηταν αρκετο...εκτος και αν επαιρνε μεγαλες διαστασεις το θεμα στα μμε του εξωτερικου.σε καθε περιπτωση τετοια αποφαση ειναι αδικαιολογητη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά,όλοι κάνουμε λάθη.Πολύ αυστηρή η ποινή της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ρε παιδια, εγω δεν βλεπω κατι ρατσιστικο στα λογια της! Μια απλη διαπιστωση εκανε!
Ειναι λογικο οτι με τοσους Αφρικανους στην Ελλαδα, τα κουνουπια του Νειλου την νιωθουν πατριδα τους! Που ειναι το περιεργο δηλαδη?
Δεν ειπε κατι κακο για τους Αφρικανους, μην λεμε οτι θελουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
οκ απλα ηθελα διευκρινηση.προσωπικα πιστευω οτι μια επιπληξη η προστιμο τελως παντων θα ηταν αρκετο...εκτος και αν επαιρνε μεγαλες διαστασεις το θεμα στα μμε του εξωτερικου.σε καθε περιπτωση τετοια αποφαση ειναι αδικαιολογητη...

Τις διαστάσεις τις πήρε γιατί έγινε θέμα εδώ... και ρωτάω πώς, γιατί καθημερινά στο facebook βλέπω τρισχειρότερα σχόλια από δεξιούς και αριστερούς (δεν το προσωποποιώ). Αλλά όλοι αυτοί θα μου πεις, δεν είναι αθλητές της ολυμπιακής ομάδας....
Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι το θέμα πήρε διαστάσεις, με τους περισσότερους να γράφουν ό,τι, μα ό,τι τους έρθει στο κεφάλι... άτομα που δεν ήξεραν πού πέφτει η Ελλάδα (υπάρχουν) και ποια είναι η Παπαχρήστου, απέκτησαν άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Παιδιά, δε ξέρω για εσάς αλλά έχω έναν παλιό συμμαθητή στο φβ,ο οποίος μετά την 6η Μαίου απέκτησε,έτσι ξαφνικά,πολιτική άποψη και νομίζει οτι εκτελεί το λειτούργημα του κοινωνικού παρατηρητή.Καθόλου ενημερωμένος,χωρίς γνωστικό υπόβαθρο,με μόνη πηγή άντλησης πληροφοριών ένα μπλογκ που κυκλοφορεί στο φβ(όλο και κάποιον σαν και αυτόν θα γνωρίζετε).Επιτίθεται λεκτικά σε οποιονδήποτε,έχει ΠΑΝΤΑ αντίθετη άποψη και στο τέλος,όταν του τελειώνουν τα ''επιχειρήματα'',αλλάζει γνώμη.Πριν κάτι μέρες χλέυαζε την Ελλάδα,ήταν υπέρ της κατάργησης των αρχαίων ελληνικών στα σχολεία και σήμερα μπήκα στο φβ και γράφει,σχετικά με το σημερινό περιβόητο περιστατικό με τη Βούλα,ανακοίνωσε οτι είναι υπερήφανος για την Ελλάδα,οταν έμαθε οτι αποκλείστηκε!!! δε ξέρω,αλλά μου έπεσε μια τεράστια κεραμίδα στο κεφάλι,σαν να ένιωθα πως θα γκρεμοτσακιστώ απο την καρέκλα.Πείτε μου να ηρεμήσω,πώς γίνεται να αλλάζει την άποψή του με τόση γρήγορη ταχύτητα;;;; προσπαθώ να μη μπω στον πειρασμό να του γράψω κάτι,γιατι όταν θες να κάνεις διάλογο με αυτόν τον άνθρωπο,βγαίνεις με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις ....και το τραγικό στην όλη υπόθεση τί είναι; οτι είναι απο την Αιθιοπία,και όταν χρειάστηκε να τον υπερασπιστώ το έκανα(πριν πολλά πολλά χρόνια :Ρ ) και όποτε έχουμε αντίθετες γνώμες, με αποκαλεί ρατσίστρια....εσείς πώς αντιμετωπίζετε τέτοιους ανθρώπους(αν σας έχουν τύχει)
μόνο μη γελάσετε με το κατεβατό που σας έγραψα :redface: θέλω στήριξη πώς το λένε;;;;;;;;;;

Στο φβ το χειμώνα όλοι γίνονται μετερεολόγοι και ξέρουν πότε θα χιονίσει,το καλοκαίρι ξέρουν πόση ζέστη θα χει,από τις 6 Μαίου και μετά γίνανε και πολιτικοί.Μη δίνεις τόση σημασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
νομιζω πως δικαια επραξαν..ενας αθλητης θα πρεπει να χαρακτηριζεται απο οικουμενικο πνευμα .πνευμα συνεργασιας ,εθελοντισμου κ οχι να εχει αυτες τις ρατσιστικες αντιληψεις εν ετη 2012.!απαραδεκτη η παιχτρια..που να φανταστει οτι απο μια φραση θα αποκλειστει;;πολυ καλα εκαναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ρε παιδια, εγω δεν βλεπω κατι ρατσιστικο στα λογια της! Μια απλη διαπιστωση εκανε!
Ειναι λογικο οτι με τοσους Αφρικανους στην Ελλαδα, τα κουνουπια του Νειλου την νιωθουν πατριδα τους! Που ειναι το περιεργο δηλαδη?
Δεν ειπε κατι κακο για τους Αφρικανους, μην λεμε οτι θελουμε...
Μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτο?

Για τους Αφρικανούς δεν είπε κάτι.... απλά τους είπε Αφρικανούς. Σκέψου όμως ότι όλοι βρίσκονται σε έναν μόνιμο "αντιρατσιστικό" πυρετό, μια κατάσταση "politically correct" όπου οποιοδήποτε σχόλιο περιλαμβάνει "απαγορευμένες" λέξεις, μπορεί να χαρακτηριστεί φασιστικό, ρατσιστικό και δεν ξέρω τι άλλο. Η μόνη ρατσιστική προέκταση που μπορώ να σκεφτώ, και να ενόχλησε, είναι ότι από το σχόλιό της φαίνεται ότι ενοχλείται που η χώρα είναι γεμάτη αφρικανούς (άσχετα αν άλλο η υπό-σαχάρια Αφρική και άλλο ο Νείλος :))

Αυτή η έκφραση ενόχλησης νομίζω ότι ενόχλησε. Την ΔΗΜΑΡ και δεν ξέρω ποιόν άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top