Κατερίνα Μουτσάτσου: ''Είμαι Ελληνίδα''

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.


Πατωντας το CC υπαρχουν Ελληνικοι και αγγλικοι υποτιτλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
να σαι καλα μου φτιαξες την διαθεση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τι σκατά πήρε; Ο εθνικός ύμνος σαν background music είναι απίστευτος...

And btw, μόνο και μόνο επειδή "ανακαλύψαμε" κάποιες έννοιες, δε δημαίνει ότι είμαστε στο απυρόβλητο, Just sayin, δεν υπάρχει λογική στο video.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Πάντως καλά έκανε και πήρε θέση, είναι καλό οι διάσημοι να παίρνουν θέση σε τέτοια ζητήματα, γιατί στις χώρες του εξωτερικού έχει αναπτυχθεί έντονο ανθελληνικό κλίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteraki29

Νεοφερμένος

Η asteraki29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλά έκανε και τα είπε αυτά κατα τη γνώμη μου,αλλά είναι λίγο υποκριτικό ρε 'σεις...
Δεν μπορείς να φωνάζεις είμαι Ελληνίδα τη στιγμή που έχεις αλλάξει το ελληνικότατο σου επίθετο και το έχεις κάνει ξενικό (''Moutsatsos'')...
Μα με αυτό ήταν σαν να αποποιήθηκε τησ ελληνικότητά της (βλ.τίτλους έργων που ονομάζεται ''Moutsatsos'')
Και επιπλέον αφού μιλάει ελληνικά...γιατί το βίντεο είναι στα αγγλικά με ελληνικούς υπότιτλους και όχι το αντίθετο;;
Οι ξένοι που θα δούν αυτό το βίντεο μπορούν να διαβάσουν τα λεγόμενα της σε υπότιτλους δεν ήταν ανάγκη να μιλάει κιολας αγγλικά...
Εγώ τουλάχιστον έτσι τα βλέπω τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Εγω το Μουτσατσος πρωτη φορα το ακουω, δευτερον ειναι περισσοτεροι αυτοι που θα κατσουν να το ακουσουν απο αυτους που θα διαβασουν τους υποτιτλους....

γιατι οι γερμανοι/γαλλοι/αγγλοι και λοιποι ειχαν συνηθισει να βλεπουν τα παντα μεταγλωτισμενα...

Επισης το οτι μιλαει 5 ξενες γλωσσες δειχνει οτι εμεις σαν Ελληνες ξερουμε τουλαχιστον αγγλικα,
μαε τους αγγλογαλλογερμανους τι συμβαινει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εμένα μ άρεσε πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Καταρχην ωραιo ειναι (βεβαια παντα μου αρεσε αυτη) :P αλλα ενταξει ειναι κραυγαλαιο οτι το κανε για να τραβηξει προσοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Που φθάσαμε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
μουτσάτσου..μου αρεσει πολυ!
και το σποτάκι πολύ καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγω το Μουτσατσος πρωτη φορα το ακουω, δευτερον ειναι περισσοτεροι αυτοι που θα κατσουν να το ακουσουν απο αυτους που θα διαβασουν τους υποτιτλους....

γιατι οι γερμανοι/γαλλοι/αγγλοι και λοιποι ειχαν συνηθισει να βλεπουν τα παντα μεταγλωτισμενα...

Επισης το οτι μιλαει 5 ξενες γλωσσες δειχνει οτι εμεις σαν Ελληνες ξερουμε τουλαχιστον αγγλικα,
μαε τους αγγλογαλλογερμανους τι συμβαινει;
Η Μουτσάτσου είναι πολυ γνωστή ελληνιδα ηθοποιός με διεθνή καριέαρα είναι αρκετά γνωστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
θεωρω σωστη την ενεργοποιηση της ηθοποιου...Ενεργοποιηση απο την αποψη οτι κατι εκανε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλή μαλακία και τούτη.
τι έχει να προμοτάρει η Ελλάδα στο εξωτερικό για να το παίξει επίπεδο;
τον αρχαιοελληνικό πολιτισμό. και τα αγάλματα.


...μ' αυτά μείναμε. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteraki29

Νεοφερμένος

Η asteraki29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγω το Μουτσατσος πρωτη φορα το ακουω, δευτερον ειναι περισσοτεροι αυτοι που θα κατσουν να το ακουσουν απο αυτους που θα διαβασουν τους υποτιτλους....

γιατι οι γερμανοι/γαλλοι/αγγλοι και λοιποι ειχαν συνηθισει να βλεπουν τα παντα μεταγλωτισμενα...

Επισης το οτι μιλαει 5 ξενες γλωσσες δειχνει οτι εμεις σαν Ελληνες ξερουμε τουλαχιστον αγγλικα,
μαε τους αγγλογαλλογερμανους τι συμβαινει;


Κάνε search να δεις....αρκετά αποτελέσματα την ονομάζουν ''Moutsatsos''...
Αυτό και μόνο το γεγονός δείχνει πως η ίδια το επετρεψε γιατί δεν ξυπνάει κανείς άσχετος ένα πρωί και λέει ''Ααα ωραία!Ας της αλλάξουμε το όνομα...''
Δική της επιλογή ήταν κάνω λάθος....;;:worry:;):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Κάνε search να δεις....αρκετά αποτελέσματα την ονομάζουν ''Moutsatsos''...
Αυτό και μόνο το γεγονός δείχνει πως η ίδια το επετρεψε γιατί δεν ξυπνάει κανείς άσχετος ένα πρωί και λέει ''Ααα ωραία!Ας της αλλάξουμε το όνομα...''
Δική της επιλογή ήταν κάνω λάθος....;;:worry:;):hmm:

Στα ελληνικά τα γυναικεία επίθετα είναι η γενική πτώση του αρσενικού (Μουτσάτσος --> (του) Μουτσάτσου).
Αφού στα αγγλικά δεν υπάρχει η γενική πτώση, τότε όλα τα επίθετα αυτόματα γίνονται τα ίδια.
Δεν είναι ότι το άλλαξε, όπως π.χ. η Jennifer Aniston, που είναι κανονικά Ευγενία Αναστασοπούλου.
Το άφησε Katerina Moutsatsos, δεν το έκανε Cathrin Mootch ή δεν ξέρω κι εγώ πως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
And btw, μόνο και μόνο επειδή "ανακαλύψαμε" κάποιες έννοιες, δε δημαίνει ότι είμαστε στο απυρόβλητο, Just sayin, δεν υπάρχει λογική στο video.
ασχετο, αλλά
στο βίντεο λέει ότι είναι βασισμένο σε αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=BRI-A3vakVg

το δικό "μας" είναι πιο ωραίο, παρότι δεν ειναι πρωτότυπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Στα ελληνικά τα γυναικεία επίθετα είναι η γενική πτώση του αρσενικού (Μουτσάτσος --> (του) Μουτσάτσου).
Αφού στα αγγλικά δεν υπάρχει η γενική πτώση, τότε όλα τα επίθετα αυτόματα γίνονται τα ίδια.
Δεν είναι ότι το άλλαξε, όπως π.χ. η Jennifer Aniston, που είναι κανονικά Ευγενία Αναστασοπούλου.
Το άφησε Katerina Moutsatsos, δεν το έκανε Cathrin Mootch ή δεν ξέρω κι εγώ πως.
ακριβως αυτο... και δε γινεται οταν εισαι στο εξωτερικο να γραφεις το ονομα σου με ελληνικους χαρακτηρες... το ονομα ειναι ιδιο... καμια αλλαγη δεν εχει υποστει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
καλή μαλακία και τούτη.
τι έχει να προμοτάρει η Ελλάδα στο εξωτερικό για να το παίξει επίπεδο;
τον αρχαιοελληνικό πολιτισμό. και τα αγάλματα.


...μ' αυτά μείναμε. :worry:

δεν έχεις απόλυτο δίκιο, ούτε απόλυτο άδικο!
ακόμα και σήμερα βγάζουμε μερικά-οκ, όχι πολλά, ούτε καν αρκετά σε σχεση με αλλες χωρες- αξιόλογα έργα τέχνης και καλλιτέχνες.
και το πιο σημαντικό, πάρα πολύ καλούς επιστήμονες. θα μου πεις ότι φεύγουν στο εξωτερικό και γίνονται επιστήμονες, αλλά ακόμα και έτσι, από κάπου ξεκίνησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
:hehe:νταξει το βρηκα αστειο.
Εβαλαν και τον εθνικο υμνο απο πισω.. ασ'τα:confused:

αυτη η καραμελιτσα με την δημοκρατια,τον αρχαιο πολιτισμο κλπ,κλπ ας αποσυρθει επιτελους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top