Ρατσισμός και επαγγέλματα

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εκει το πας εμμεσως ομως...και με ποιο κριτηριο οι δουλειες κατατασσονται σε ''μεγεθη'';:hmm::P

δηλαδη αν ενας εχει παει μεχρι το γυμνασιο και ενας εχει παει και πολυτεχνειο θα κανουν την ιδια δουλεια?αυτος που εχει παει μεχρι γυμνασιο μπορει να γινει γιατρος,βιολογος,φυσικος κ.τ.λ.?αυτο σου λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ρε παιδια,εγω δεν ειπα οτι ειναι ντροπη να εισαι σκουπιδιαρης ή οικοδομος, προς θεου! Απλως ειπα οτι με ενα χαμηλο επιπεδο μορφωσης δεν μπορεις να κανεις ''μεγαλες'' δουλιες.

Δεν χρειαζονται πτυχια οι "μεγαλες" δουλειες( αν εννοεις που βγαζουν πολλα λεφτα), σπιρταδα και εργατικοτητα θελουν, και να παιρνεις ρισκο φυσικα :redface:
Ξερω ατομο που εβγαλε μονο το δημοτικο και εχει βγαλει σιγουρα παραπανω απ οσα θα βγαλεις εσυ λογο επιχειρησεων :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
έχω κάνει αρκετές δουλειές έξω, μερικές είχαν καλά χρήματα, μερικές ήταν μάπα.
ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

τώρα έχω έναν σταθερό μισθό, αυτοκίνητο, ζω ανεξάρτητα αποο τους δικούς μου, και στην δουλειά περνάω γαμάτα;)
αριστεροαναρχοκουλτουριαρης ποτε δεν ημουν..
οπότε δέν βρίσκω κάποιον λόγο να μετανιώσω.

βέβαια οταν πετύχει η επανάσταση και καταργηθεί το κράτος, τότε θα ξαναβγώ στην αγορά εργασίας, αλλα μέχρι τότε έχουμε καιρό..

μικρο μου τεμάχιο:P

Μια που το ανέφερες, επειδή πάντα ήθελα να σε ρωτήσω.. Αν καμιά μέρα σε βάλουν ΜΑΤ σε καμιά πορεία μπροστά μπροστά να χτυπάς κόσμο ενω παράλληλα ακούς τα διάφορα "ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ" θα περνάς το ίδιο γαμάτα; ή συμβαίνει ήδη αυτό;

( μη με διαγράψετε ον τοπικ είμαι )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν χρειαζονται πτυχια οι "μεγαλες" δουλειες( αν εννοεις που βγαζουν πολλα λεφτα), σπιρταδα και εργατικοτητα θελουν, και να παιρνεις ρισκο φυσικα :redface:
Ξερω ατομο που εβγαλε μονο το δημοτικο και εχει βγαλει σιγουρα παραπανω απ οσα θα βγαλεις εσυ λογο επιχειρησεων :hmm:

Kαι πολλά κονέ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μια που το ανέφερες, επειδή πάντα ήθελα να σε ρωτήσω.. Αν καμιά μέρα σε βάλουν ΜΑΤ σε καμιά πορεία μπροστά μπροστά να χτυπάς κόσμο ενω παράλληλα ακούς τα διάφορα "ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ" θα περνάς το ίδιο γαμάτα; ή συμβαίνει ήδη αυτό;

( μη με διαγράψετε ον τοπικ είμαι )
λογικα για να επελεξε το επαγγελμα περναει καλα με αυτο το πραγμα:hmm: αλλα οκ ας δουμε την απαντηση του ιδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Kαι πολλά κονέ.;)

κανενα κοννε! απλα ηταν εξυπνος και εργατικος! ανοιξε σωστες και επιτυχημενες επιχειρησεις και πετυχε! πολυ απλο! μονο που ειναι δυσκολο, θελει πολυ δουλεια, ενω οι περισσοτεροι κοιτανε να βολευτουνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μια που το ανέφερες, επειδή πάντα ήθελα να σε ρωτήσω.. Αν καμιά μέρα σε βάλουν ΜΑΤ σε καμιά πορεία μπροστά μπροστά να χτυπάς κόσμο ενω παράλληλα ακούς τα διάφορα "ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ" θα περνάς το ίδιο γαμάτα; ή συμβαίνει ήδη αυτό;

( μη με διαγράψετε ον τοπικ είμαι )
η πρώτη φορά είναι μόνο δύσκολη.
στις πορείες αυτο συμβαίνει ελάχιστες φορές.(3-4 φορές τον χρόνο). τα γύπαιδα είναι πολύ πιο συχνά.
στις ειρηνικές πορείες(παμε κτλ) δέν ανοίγει μύτη.
εκείνη την ώρα η αδρεναλίνη πάει στα ύψη.
οι βρισιές δέν με νοιάζουν, στις πέτρες και τις μολότοφ θέλει λίγο προσωχή.
και να έχεις επαφή με τους γύρω σου
υπομονή 3-4 ώρες και μετά πάς σπίτι και βγαίνεις για καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Kαι πολλά κονέ.;)

Κοιτα, οντως οι γνωριμιες ειναι ισως το πιο σημαντικο κομματι σε αυτη την φαση ( για καποιον επιχειρηματια) γιατι χρειαζεται να εχει γνωστους που να του κανουν παραγγελειες εγγυημενα ωστε να εχει σταθερο εισοδημα. ;)
Ομως μια εταιρια δεν γινεται γνωστη μονο απο τα κονε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top