Υπάρχει σταθμός που να παίζει μόνο low bap, hip hop κ.τ.λ.;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όπως λέει και ο τίτλος, ψάχνω να βρω κάποιον ελληνικό σταθμό (εννοώντας πάντα στο ραδιόφωνο και όχι μέσω pc), ο οποίος να παίζει μόνο low bap και hip hop. Μετά από μία αρκετά μεγάλη αναζήτηση στο διαδύκτιο, δεν βρήκα κάτι που να με καλύψει. Γράφουν μόνο για μικρές 2ωρες εκπομπές μέσα στην εβδομάδα, σε ελάχιστους σταθμούς. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω, αν θέλει ας μου το πεί.:)

κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εγω δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν υπάρχει. Είναι πραγματικά ωραία μουσική η low bap όπως και άλλα πολλά είδη, τα οποία στην Ελλάδα δυστυχώς είναι υποτιμημένα καθώς οι περισσότεροι ακούν τα "εμπορικά" ευχάριστα τραγούδάκια, και όχι αυτά με πραγματικό νόημα στους στίχους. Δεν θα βρεις εύκολα σταθμό με low bap. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Κρίμα...Είναι όντως πολύ ωραία μουσική και τα τραγούδια της έχουν στίχους με νόημα. Δεν εννοώ βέβαια αυτούς τους άσχετους που το πάιζουν ραπερ κ.λ.π. με τα ανούσια τραγουδάκια τους, μιλάω για τους άλλους που άξιζουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Κρίμα...Είναι όντως πολύ ωραία μουσική και τα τραγούδια της έχουν στίχους με νόημα. Δεν εννοώ βέβαια αυτούς τους άσχετους που το πάιζουν ραπερ κ.λ.π. με τα ανούσια τραγουδάκια τους, μιλάω για τους άλλους που άξιζουν ;)
δηλαδη ποια συγκροτηματα σου αρεσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
δηλαδη ποια συγκροτηματα σου αρεσουν?

μιλάω για Active Member, Sanjuro κ.λ.π, όχι για Fullface και άλλους όμοιους με αυτούς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
γιατι τι εχουν οι fullface?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.


Ποιό είναι το νόημα αυτού του τραγουδιού δηλαδή;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
μιλάω για Active Member, Sanjuro κ.λ.π, όχι για Fullface και άλλους όμοιους με αυτούς:)

active member πραγματικα αξιζει για sanjuro δεν θελω να γινω κακουλης!Οσο για fullface σε διαβεβαιωνω πως εχουν κομματια που ο στιχος εχει απειρο νοημα οπως και ομοιοι αυτων στο λεω επειδη τους εχω ακουσει και εχω ψαξει τα κομματια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
active member πραγματικα αξιζει για sanjuro δεν θελω να γινω κακουλης!Οσο για fullface σε διαβεβαιωνω πως εχουν κομματια που ο στιχος εχει απειρο νοημα οπως και ομοιοι αυτων στο λεω επειδη τους εχω ακουσει και εχω ψαξει τα κομματια τους

Για Active Member δεν έχω να σχολιάσω, είναι τέλειοι! Ο sanjuro πιστεύω πως και αυτός αξίζει, γιατί τα τραγούδια του είναι απλά και με αγγίζουν. Για Fullface δεν ξέρω, κάποια τραγούδια τους είναι καλά, αλλα τα περισσότερα είναι γεμάτα βρισιές και δεν βρίσκω κάτι ενδιαφέρον. ..Βέβαια αυτό είναι άποψη μου, ο καθένας έχει διαφορετική γνώμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Για Active Member δεν έχω να σχολιάσω, είναι τέλειοι! Ο sanjuro πιστεύω πως και αυτός αξίζει, γιατί τα τραγούδια του είναι απλά και με αγγίζουν. Για Fullface δεν ξέρω, κάποια τραγούδια τους είναι καλά, αλλα τα περισσότερα είναι γεμάτα βρισιές και δεν βρίσκω κάτι ενδιαφέρον. ..Βέβαια αυτό είναι άποψη μου, ο καθένας έχει διαφορετική γνώμη:)

Αυτα τα ειδη μουσικης εχουν σχεδον παντα βρισιες,εχεις δικιο περι γνωμης απλα λεω ακου καλα τετοια συγκροτηματα εχουν να δωσουν πολλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, απλά πιστεύω ότι κάποια συγκροτήματα, φτιάχνουν ένα song μόνο με βρισιές ώστε να το καταντάνε ανούσιο. Το κάνουν απλά γιατί βλέπουν αυτά τα αγοράκια και τα κοριτσάκια βέβαια, που χτυπιούνται και προσποιούνται τους μοντέρνους στο άκουσμα τέτεοιων τραγουδιών, παίζοντας το "ψαγμένοι". Για παράδειγμα, αυτό εδώ,https://www.youtube.com/watch?v=RkwEb5Jpsi8, χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με τους Fullface και χωρίς να αναφέρομαι μόνο σε αυτούς, δεν αξίζει καν να το ακούς κατά τηγνώμη μου, εφ όσον δεν είναι καν σωστό τραγούδι. Γιατί όταν λέω τραγούδι, εννοώ μουσική με λόγια, τα οποία να γεννάνε συναισθήματα στον ακροατή και οι στίχοι να τον αντιπροσωπεύουν , δηλαδή να μπορεί να μπεί στο πνεύμα του δημιουργού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Όπως λέει και ο τίτλος, ψάχνω να βρω κάποιον ελληνικό σταθμό (εννοώντας πάντα στο ραδιόφωνο και όχι μέσω pc), ο οποίος να παίζει μόνο low bap και hip hop. Μετά από μία αρκετά μεγάλη αναζήτηση στο διαδύκτιο, δεν βρήκα κάτι που να με καλύψει. Γράφουν μόνο για μικρές 2ωρες εκπομπές μέσα στην εβδομάδα, σε ελάχιστους σταθμούς. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω, αν θέλει ας μου το πεί.:)

κανείς?


λοιπον, υπαρχει ενας online ραδιοφωνικος σταθμος https://www.trollradio.gr/ που καθε βραδυ απο τις 10-11.30 παιζει μονο low bap. δεν ειναι φαν, και να πω την αληθεια αυτη ειναι η μονη εκπομπη που δεν ακουω ποτε. αλλα ελπιζω να βοηθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top