Μου αρέσει μια κοπέλα, αλλά έχω ήδη σχέση. Τι να κάνω;

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ποια καινούργια λέτε μωρέ; Την καινούργια τη ρωτήσατε αν τον θέλει;:P
Εκτός αυτού, είναι κάποια από το facebook, περιμένεις να κάνεις κάτι σοβαρό με κάποια από κει; Λολ.

Και στη τελική, άμα ήθελε θα' χε χωρίσει ήδη, δε θα άνοιγε θέμα εδώ, για να ρωτάει σημαίνει ότι θέλει την κοπέλα του, απλά έχει βαρεθεί προφανώς από τα 2 χρόνια, και είναι πολύ φυσιολογικό. Από κει και πέρα, μία είναι η λύση: η ΣΥΖΗΤΗΣΗ. Αν δεν της μιλήσεις, αν δεν της πεις πώς νιώθεις, αν δεν κάτσετε να βγάλετε άκρη ΜΑΖΙ, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Μιλήστε, ψάξτε τι φταίει. Μήπως δεν περνάτε πολύ χρόνο μαζί; Μήπως περνάτε υπερβολικό χρόνο μαζί; Μήπως φταίει η συμπεριφορά σου που φέρεται κι αυτή περιέργα, ή το ανάποδο;

Όσο για αυτούς που λένε να χωρίσει και να πάει στην επόμενη, φαίνεται ότι δεν έχετε κάνει ποτέ κάποια μακροχρόνια σχέση, και δεν έχετε ιδέα από πόσα κύματα περνάει. Δεν είναι σχέση του μήνα, που λες "ααα σόρρυ, δεν ταιριάζουμε". Μετά από τόσο καιρό υπάρχει ΑΓΑΠΗ, θες δε θες. Υπάρχει δέσιμο, δε λες τόσο απλά ένα αντίο, γι' αυτό και δεν το' χει κάνει ακόμα.

Αν το παλέψετε, και τελικά δεν βγάλετε άκρη, προφανώς δε θα υπάρχει άλλη επιλογή από τον χωρισμό, αλλά δε θα ' ναι κρίμα να μη προσπαθήσεις έστω και λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

E4lnf

Νεοφερμένος

Ο E4lnf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τίποτα:η ηρεμία πριν την καταιγίδα. Θέλει να πει κάτι και πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός.
Πήγενε στην 2η, είσαι μικρός ακόμα, απο΄τι βλέπω είσαι 17 και έχεις 2 χρόνια σχέση???? wow :P πήγενε και γνώρησε και άλλες κοπέλες!! αυτή είναι η συμβουλή μου!!!

Ποια καινούργια λέτε μωρέ; Την καινούργια τη ρωτήσατε αν τον θέλει;:P
Εκτός αυτού, είναι κάποια από το facebook, περιμένεις να κάνεις κάτι σοβαρό με κάποια από κει; Λολ.

Και στη τελική, άμα ήθελε θα' χε χωρίσει ήδη, δε θα άνοιγε θέμα εδώ, για να ρωτάει σημαίνει ότι θέλει την κοπέλα του, απλά έχει βαρεθεί προφανώς από τα 2 χρόνια, και είναι πολύ φυσιολογικό. Από κει και πέρα, μία είναι η λύση: η ΣΥΖΗΤΗΣΗ. Αν δεν της μιλήσεις, αν δεν της πεις πώς νιώθεις, αν δεν κάτσετε να βγάλετε άκρη ΜΑΖΙ, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Μιλήστε, ψάξτε τι φταίει. Μήπως δεν περνάτε πολύ χρόνο μαζί; Μήπως περνάτε υπερβολικό χρόνο μαζί; Μήπως φταίει η συμπεριφορά σου που φέρεται κι αυτή περιέργα, ή το ανάποδο;

Όσο για αυτούς που λένε να χωρίσει και να πάει στην επόμενη, φαίνεται ότι δεν έχετε κάνει ποτέ κάποια μακροχρόνια σχέση, και δεν έχετε ιδέα από πόσα κύματα περνάει. Δεν είναι σχέση του μήνα, που λες "ααα σόρρυ, δεν ταιριάζουμε". Μετά από τόσο καιρό υπάρχει ΑΓΑΠΗ, θες δε θες. Υπάρχει δέσιμο, δε λες τόσο απλά ένα αντίο, γι' αυτό και δεν το' χει κάνει ακόμα.

Αν το παλέψετε, και τελικά δεν βγάλετε άκρη, προφανώς δε θα υπάρχει άλλη επιλογή από τον χωρισμό, αλλά δε θα ' ναι κρίμα να μη προσπαθήσεις έστω και λίγο;
τι μακροχρόνια σχέση λες???? το παιδί ειναι 17 χρονόν, θα κάνει μακροχρόνια σχέση απο τώρα??? και στα 30 του τι θα κανει δηλαδη??? και επηδει της μιλαει στο facebook σημαινει οτι δεν θα γινει ποτε τιποτα και οτι δεν αξιζει η κοπελα???? (sorry που δεν εχει τονους και ορθογραφικα αλλα εχο συνιθησει greeklish και βαριεμαι να καθομαι να τα γραφω κανονικα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό μου αρέσει αρκετά πολύ μία κοπέλα.
Έχω τα κλασσικά συμπτώματα του ενθουσιασμού (βλ. Σφίξιμο στην κοιλιά, όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).
Τέλος πάντων, όταν μιλάμε φαίνεται πως και αυτή ενδιαφέρεται γιατί το γυρνάει και στο πονηρό κλπ....
Τώρα θα μου πείτε που είναι το πρόβλημα..
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σχέση ΠΟΛΥΥΥΥΥ καιρό.


https://www.youtube.com/watch?v=I_9RQJeiUak
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
το προβλημα ξεκιναει μεσα απο τη σχεση σου, την θελεις αλλα μεσα στο χρονο εφυγε το ενδιαφερον....ευκολα θα ξαναβρεθει αρκει να το θελετε...πρωτα ομως πρεπει να το συνηδητοποιησει κι αυτη. παντως το οτι νιωθεις ελξη για αλλη ειναι απλα μια διεξοδος που βρησκεις.....χμμ βεβαια υπαρχει και η περιπτωση η σχεση σου να μην ηταν κατι τοσο σημαντικο και να εισαι κανονικα ερωτευμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

αμέσως χώρισε εσύ..άστον άνθρωπο ρε :P πάμε για 3η ή δεν προλαβαίνεις?:hmm:συνέχισε :whistle:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κόκα κώλα

Νεοφερμένος

Ο Κόκα κώλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αν γυαλισει το γυαλι... χωρισε παιδι μου και κανε τη ζωη σου οπως τη θες...τι εισαι παντρεμενος;;;;;;;;;;;;
η ζωη ειναι μικρη για να αναλωνομστε με χαζομαρες....και που εισαι 2 χρονια και τι εγινε; η αλλη κοπελα δεν ηταν ο λογος που σκεφτεσαι το χωρισμο απλα το κανει πιο γρηγορο, γιατι αν τα πηγαινες μια χαρα και δεν ηθελες να χωρισεις δε θα σε ενδιεφερε καμια αλλη κοπελα οσο θεα και αν ηταν. χωρισε και κανε τη ζωη σου.
Μην κανετε τα δυσκολα ευκολα. Ολοι οι χωρισμοι ξεπερνιουνται μεσα σε ενα μηνα (απο νορμαλ και λογικα οντα παντα)!!!!

Κλασσική ανώριμη απάντηση "η ζωή είναι μικρή,φάκισε τα όλα και κάνε ο,τι γουστάρεις κλπ κλπ"

Υπάρχει μία λέξη που μάλλον δεν ξέρεις... συναίσθημα, όταν έχεις συναισθήματα για τον άλλον δεν είναι όλα τόσο απλά όπως τα λες.
Αν είναι δυνατόν κοπέλα της ηλικίας σου να δίνει τέτοια απάντηση,δηλαδή τι διάολο;Επειδή η ζωή είναι μικρή πρέπει να παίζω με τη μία και με την άλλη;Πρέπει με τη πρώτη δυσκολία να τη κάνω με ελαφρά;

Για αυτό που λες για νορμάλ και λογικά όντα θα πω μόνο ότι μιλάμε για άνθρωπο και όχι για όντα γεικα,δε θα επεκταθώ περαιτέρω γιατί θα γίνω κακός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t3r0ne

Νεοφερμένος

Ο t3r0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τα διαβάζω μετά από 12+ χρόνια και μπορώ να πω ότι δεν αλλάξανε πολλά πράγματα στην λογική των σχέσεων.

Υπάρχουν άτομα που σκέφτονται εντελώς ανώριμα και χρησιμοποιούν επιχειρήματα που στέκουν σε καμία περίπτωση στην σοβαρότητα της κατάστασης! . Το τι πραγματικά ένιωθε αυτός ο άνθρωπος το ήξερε ο ίδιος, με αφορμή την ερώτηση του ήταν λογικό να δημιουργηθούν τόσες σκέψεις και από τα δύο φύλλα αλλά το 85% από αυτά που διάβασα δεν με ικανοποίησαν διότι ήταν πολύ ανωριμες απαντήσεις με ένα ύφος ειρωνείας.

Για να μην τα πολυλογώ ο καθένας έχει την δικιά του άποψη είτε λογική είτε ανώριμη,
παρόλο που είμαι ανήλικος έχω μια μικρή εμπειρία πάνω σε αυτό το κομμάτι, με 1.5 χρόνο σχέση και μπορώ να πω ότι πέρασα από το ίδιο στάδιο, αλλά προσπάθησα να βρω λύση σε πολλά από τα προβλήματα που προκαλούσαν συγκρούσεις.

Συνοψίζοντας, όπως και προαναφερθηκα στην αρχή του άρθρου μου έχει περάσει πολύς καιρός και είμαι σίγουρος ότι έχεις πάρει την σωστή απόφαση στο πρόβλημα που σε απασχόλησε!
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
κατά τη γνώμη μου όταν μπαίνεις στην διαδικασία να σκέφτεσαι τρίτο άτομο σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά στη σχέση σου
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Δεν ξέρω τελικά τι έκανε το παιδί, αλλά εγώ που βρέθηκα (ούτε εγώ ξέρω πως) με ένα άτομο που έχει σχέση 7 χρόνια και άκουσα τι μπούρδα του 《ειμαι ερωτευμενος και με τις δυο》, ήθελα να πεθάνω από τα γέλια της παράνοιας.
κατά τη γνώμη μου όταν μπαίνεις στην διαδικασία να σκέφτεσαι τρίτο άτομο σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά στη σχέση σου
Αυτό ακριβώς, πιστεύω και λεω και η απάντηση που πήρα, ήταν: 《ο καθένας ερωτεύεται με τον δικό του τροπο》
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.
Άραγε 12 χρόνια μετά τι έκανε τελικά ο θεματοθέτης :hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top