Τρέξιμο-Jogging

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ή εστω απλο περπατημα, απτις πιο διαδεδομενες ασκησεις γυμναστικης με ωφελη υπερ της υγειας και οχι μονο
Δραστηριοτητα οπου μπορει να γινει οπουδηποτε, χωρις κανεναν αναγκαιο εξοπλισμο,με παρεα ή οχι,οπου μπορεις να αφησεις για λιγο μακρια το αγχος και τις υποχρεωσεις της καθημερινοτητας,με λιγα λογια να ξεφυγεις.

Προσωπικα παντα μου αρεσε να περπαταω,να τρεχω,να πηγαινω βολτες με τα ποδια(αλλα και με ποδηλατο) με παρεα ή οχι.... με βοηθαει σε περιοδους υψηλου αγχους (εξετασεων πχ) και ειναι ο,τι πρεπει για να ηρεμησεις να ξεδωσεις και φυσικα η καλυτερη ασκηση για εκγυμναση του σωματος και βοηθαει στο να διατηρεισαι σε καλη φυσικη κατασταση!


Ποιος αλλος ειναι φαν του αθληματος??Ποιος αλλος δεν θεωρει το τρεξιμο απλα μια βαρετη συνηθεια,διαδικασια, ποιος αλλος γουσταρει να τρεχει ή απλα να περπαταει..?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ή εστω απλο περπατημα, απτις πιο διαδεδομενες ασκησεις γυμναστικης με ωφελη υπερ της υγειας και οχι μονο
Δραστηριοτητα οπου μπορει να γινει οπουδηποτε, χωρις κανεναν αναγκαιο εξοπλισμο,με παρεα ή οχι,οπου μπορεις να αφησεις για λιγο μακρια το αγχος και τις υποχρεωσεις της καθημερινοτητας,με λιγα λογια να ξεφυγεις.

Προσωπικα παντα μου αρεσε να περπαταω,να τρεχω,να πηγαινω βολτες με τα ποδια(αλλα και με ποδηλατο) με παρεα ή οχι.... με βοηθαει σε περιοδους υψηλου αγχους (εξετασεων πχ) και ειναι ο,τι πρεπει για να ηρεμησεις να ξεδωσεις και φυσικα η καλυτερη ασκηση για εκγυμναση του σωματος και βοηθαει στο να διατηρεισαι σε καλη φυσικη κατασταση!


Ποιος αλλος ειναι φαν του αθληματος??Ποιος αλλος δεν θεωρει το τρεξιμο απλα μια βαρετη συνηθεια,διαδικασια, ποιος αλλος γουσταρει να τρεχει ή απλα να περπαταει..?!

Eγωωωω! :clapup:Μπορω να περπαταω ωρες και να μην βαριεμαι...καθε μερα περπαταω τουλαχιστον 2 ωρες για να παω και να ερθω απο την σχολη καθως το σπιτι μου ειναι λιγο μακρια...αλλα δεν με πειραζει καθολου...ισα ισα μαρεσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Μου αρέσει να πηγαίνω για περπάτημα όταν έχω ελεύθερο χρόνο..και συνήθως το κάνω για να ξεφύγω από το άγχος...είτε να ηρεμήσω από την πίεση των μαθημάτων...όπως και το τρέξιμο..(αν και δεν έχω πολλές αντοχές:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Μου αρέσει να πηγαίνω για περπάτημα όταν έχω ελεύθερο χρόνο..και συνήθως το κάνω για να ξεφύγω από το άγχος...είτε να ηρεμήσω από την πίεση των μαθημάτων...όπως και το τρέξιμο..(αν και δεν έχω πολλές αντοχές:redface:)
Μαρια για τρεξιμο που μπορεις να πας στις Σερρες ?Το Δημοτικο Σταδιο ειναι ανοιχτο προς το κοινο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Δε μένω μέσα στην πόλη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ποιος αλλος ειναι φαν του αθληματος??Ποιος αλλος δεν θεωρει το τρεξιμο απλα μια βαρετη συνηθεια,διαδικασια, ποιος αλλος γουσταρει να τρεχει ή απλα να περπαταει..?!

Φαν του αθλήματος; Εγώεγώεγώεγώ. :D

Το καλοκαίρι έτρεχα όσο το δυνατόν περισσότερο, σχεδόν σε καθημερινή βάση. Τώρα λόγω διαβασμάτων προλαβαίνω μόνο ορισμένα πσκ. =( Γύρω στα 3km κάνω, πάντα μόνη, με το i-pod στο shuffle. Και το περπάτημα εννοείται πως γαμάει, αν και δεν με συμμερίζονται πολλοί ως προς αυτό, οι περισσότεροι βαριούνται. Μια μέρα με την κολλητή μου είχαμε περπατήσει από την Ν.Σμύρνη ως τη θάλασσα (Έδεμ) κατά μήκος των γραμμών του τραμ. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
λατρυεω το περπατημα
και γενικοτερα το τρεξιμο.Θεωρω οτι σου προσφερει ευεξια
Αν εισαι μονος σου τοετ εχεις απλετο χρονο να σκεφτεις και να ξεσκασεις
Αν εχεις παρεα-σπανιο- μιλας και περνας ακλα

Εγω καλοκαιρι που ειχα ελευθερο χρονο πηγαινα stade 5km στο διαδρομο
και κανα 2-3 στη γειτονια με τ πατερα μου
τωρα...αχχχχχχχ μας εφαγαν οι πανελληνιες...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Το καλοκαιρι που ημουν φρεε και γω το ειχα στο προγραμμα μου καθημερινα
Τωρα που μενω Αθηνα επειδη δεν εχω εντοπισει ακομα περιοχες καταλληλες για τρεξιμο και λογω σπουδων ,προτιμω περισσοτερο το περπατημα,συνηθως στου Φιλοπαππου
Μια μερα ξεκινησα απο τερμα πανω στη Θησεως-Καλλιθεα μεχρι κατω στη παραλια Φαληρου, οπου εκει αν κανεις αριστερα προς Παλαιο Φαληρο κατα μηκος της γραμμης του τραμ στις αθλητικες εγκαταστασεις ειναι πολυ καλη περιοχη για περπατημα-τρεξιμο και συχναζουν αρκετοι!

Οσοι ειστε απο Αθηνα ή και απο αλλες περιοχες προτεινετε αν θελετε περιοχες καταλληλες για τρεξιμο που συχναζετε εσεις ή σας εχουν πει και απλα γραψτε ο,τι θελετε για το θεμα,!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
λατρυεω το περπατημα
και γενικοτερα το τρεξιμο.Θεωρω οτι σου προσφερει ευεξια
Αν εισαι μονος σου τοετ εχεις απλετο χρονο να σκεφτεις και να ξεσκασεις
Αν εχεις παρεα-σπανιο- μιλας και περνας καλα

έχω ένα γήπεδο ποδοσφαίρου δίπλα στο σπίτι μου και πάω και τρέχω...
συμφωνώ με ότι λές :P :D
με παρέα ακόμη καλύτερα, αλλά πού να την βρεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
έχω ένα γήπεδο ποδοσφαίρου δίπλα στο σπίτι μου και πάω και τρέχω...
συμφωνώ με ότι λές :P :D
με παρέα ακόμη καλύτερα, αλλά πού να την βρεις; :hmm:


Εγω ήλπιζα να παρω κανα μελος απο την οικογενεια μου αλλα οπως με ειπε και η αδερφη μου,
''Παρε σκυλο...'':P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγω ήλπιζα να παρω κανα μελος απο την οικογενεια μου αλλα οπως με ειπε και η αδερφη μου,
''Παρε σκυλο...'':P
Χαχα..:D Καλή ιδέα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ποιος αλλος ειναι φαν του αθληματος??Ποιος αλλος δεν θεωρει το τρεξιμο απλα μια βαρετη συνηθεια,διαδικασια, ποιος αλλος γουσταρει να τρεχει ή απλα να περπαταει..?!
Εγώ.. :clapup:Πολύ.... Γενικά αγαπάψ τον αθλητισμό... Την κολύμβηση λίγο πιο συγκεκριμένα... Πάντως άν μιλάμε για τρέξιμο πάω και τρέχω μόνο όταν λεχω νεύρα για να ηρεμήσω.... Έχω πρόβλημα με το γόνατο και δεν αντέχω και πολύ τον πόνο γιατι μέτα απο κάποια μέτρα πονάω... Επίσης αφ'ότου σταμάτησα το κολυμβητήριο κουράζομαι πολύ εύκολα δεν έχω αντοχή... Έτσι κάθε φορα που έχω νεύρα και θέλω να ξεδώσω τρέχω... Τότε μόνο αντέχω τον πόνο και την κούραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Εγώ παίζω από πολύ μικρός μπάσκετ, οπότε το τρέξιμο μου φαίνεται λίγο βαρετό. Είναι όμως (μαζί με το κολύμπι) μακράν η καλύτερη σωματική άσκηση, και το συναίσθημα που νιώθεις μετά απ'αυτό, εξαντλημένος και μούσκεμα στον ιδρώτα, είναι τρομερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κι εγώ λατρεύω το περπάτημα! Μόλις γύρισα από μια βόλτα 2,5 ωρών. :) Τα δύο περασμένα καλοκαίρια, λόγω της δουλειάς μου, περπατούσα καθημερινά γύρω στα 12 χιλιόμετρα! Φέτος το καλοκαίρι που θα κάνω άλλη δουλειά, ελπίζω να έχω τη δυνατότητα να πηγαίνω για περπάτημα/jogging τουλάχιστον 1,5 ώρα κάθε μέρα. :) Το κακό είναι ότι δεν αντέχω το κρύο και το χειμώνα δυστυχώς το αφήνω το χόμπυ... :/: Αλλά όταν έρχεται η άνοιξη..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
το καλοκαιρι στο νησι μας το περπατημα και το τζοκινγκ ειναι παρα πολυ ωραια...πραγματικα..εγω προσωπικα προτιμαω το τζοκινγκ..γενικα εκτονωνει και αμα εχεις και παρεα ακουγοντας λιγη μουσικουλα ειναι ο,τι πρεπει! το περπατημα ειναι για λιγο πιο βραδυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Που μπορεις να τρεξεις στην Αθηνα σε παραλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Προσωπικά προτιμώ το περπατημα.Με παρέα ή χωρίς, μπορείς να χαζεύεις τριγύρω+ν ακους μουσική.Στο τζοκινγκ είσαι πιο "συγκεντρωμένος στην άσκηση" κατα τη γνωμη μου.Επιπλεον το περπατημα εντάσσεται στην καθημερινότητα,πχ μπορεις να πηγαινεις καπου με τα πόδια
+όχι με το λεωφορειο (για λογικες αποστασεις βεβαια), ενω αν θες να πας για τρεξιμο πρεπει οπωσδηποτε να εισαι ντυμενος αθλητικα+ν αφιερωσεις καποιον χρονο αποκλειστικα σ αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
το περματημα ειναι πολυ καλο και ειδικα πρεπει να βγαινεις εξω αν θες να ξεφυγεις απο το αγχος ή εισαι πολυ στεναχωρημενος.επισης παρα πολυ καλο ειναι να βγαινεις εξω αν εχεις καταθλιψη.δεν πρεπει να μενεις καθολου σπιτι

εμενα το λυκειο απο το σπιτι μου ειναι 2,5 με 3 χιλιομετρα.οταν εχει καλο καιρο θελω να γυρναω με τα ποδια αλλα ενα μεγαλο προβλημα για μενα ειναι η τσαντα μου οταν ειναι πολυ βαρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Μου αρέσει να περπατάω γύρω από τη λίμνη των Ιωαννίνων ή σε περίεργα απομωνομένα δρομάκια ακούγοντας mp3!!:)Σε χαλαρώνει αφάνταστα και σου φτιάχνει τη διάθεση...!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μου αρέσει να περπατάω γύρω από τη λίμνη των Ιωαννίνων ή σε περίεργα απομωνομένα δρομάκια ακούγοντας mp3!!:)Σε χαλαρώνει αφάνταστα και σου φτιάχνει τη διάθεση...!! ;)
Η συγκεκριμένη διαδρομή γαμεί. Αρκεί να μη βρέχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top