Τι πιστεύετε για το ισιωτικό μαλλιών;

dimitra.95'

Νεοφερμένος

Η dimitra.95' αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αυτό το θέμα είναι κυρίως για κοπέλες.Αλλα κ για αγόρια που θέλουν να πουν την γνώμη τους. Λοιπόν.. θα ήθελα να σας ρωτήσω τί γνώμη έχετε για το συχνό(καθημερινό) ίσιωμα μαλλιών.Εγώ δεν έχω και πολύ ίσια μαλλιά.Έχω μπόλικα μαλλιά και είναι σπαστά - σγουρά μαλλιά.Έχω ένα σίδερο μαλλιών για αυτούς που ξέρουν είναι απο την σειρά bellissima.Ta ισιώνω συχνά αλλα δν θέλω να μου καούνε.Ξέρετε αν καίγονται πολύ; Είναι καμία που χρεισιμοποιεί κάποιο ισιωτικό; Τί μπορώ να κάνω για να καίγονται όσο το δυνατό λιγότερο; Υπάρχουν σίδερα που λένε ότι δν καίνε καθόλου τα μαλλιά , είναι αλήθεια; Για παράδειγμα ενα ισιωτικό που δείχνουν στην τηλεόρασ συνέχεια , απο τα tilemarketing λέει οτι δεν τα καίει , είναι αλήθεια; Τί γνωμη έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χε εγώ τα ισιώνω μέρα πάρα μέρα, πριν λίγο καιρό καθημερινά. Αρκετά συχνά δηλαδή. Πριν ένα μήνα είχα ένα της Philips και δεν είχα δει κάποια αλλαγή στα μαλλιά μου, να είναι καμμένα ορ σάμθινγκ. Τώρα που πήρα το bellissima έχουν καεί ήδη οι άκρες μου και θα πάω για κούρεμα ασαπ.
Καλό δεν κάνει σίγουρα. Απλά πήγαινε σε κάποιο κομμωτήριο ή κατάστημα με προϊόντα μαλλιών και πάρε κρέμες/μάσκες για τα μαλλιά για να κάνεις συχνά. Πάρε επίσης και κάποιο προϊόν το οποίο προστατεύει την τρίχα από τις υψηλές θερμοκρασίες, και να πηγαίνεις κάθε 2μηνο τουλάχιστον να κάνεις καθάρισμα στα μαλλιά για να φεύγει η ψαλίδα.

Εχμ όσο για το άλλο που λες, ε δεν παίζει να υπάρχει ψαλίδι που να ισιώνει και να μην καίει μαλλιά, έστω και λίγο στο καίνε όλα. Τηλεμάρκετινγκ και τέτοια μην πιστεύεις -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra.95'

Νεοφερμένος

Η dimitra.95' αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Αυτό το θέμα είναι κυρίως για κοπέλες.Αλλα κ για αγόρια που θέλουν να πουν την γνώμη τους. Λοιπόν.. θα ήθελα να σας ρωτήσω τί γνώμη έχετε για το συχνό(καθημερινό) ίσιωμα μαλλιών.Εγώ δεν έχω και πολύ ίσια μαλλιά.Έχω μπόλικα μαλλιά και είναι σπαστά - σγουρά μαλλιά.Έχω ένα σίδερο μαλλιών για αυτούς που ξέρουν είναι απο την σειρά bellissima.Ta ισιώνω συχνά αλλα δν θέλω να μου καούνε.Ξέρετε αν καίγονται πολύ; Είναι καμία που χρεισιμοποιεί κάποιο ισιωτικό; Τί μπορώ να κάνω για να καίγονται όσο το δυνατό λιγότερο; Υπάρχουν σίδερα που λένε ότι δν καίνε καθόλου τα μαλλιά , είναι αλήθεια; Για παράδειγμα ενα ισιωτικό που δείχνουν στην τηλεόρασ συνέχεια , απο τα tilemarketing λέει οτι δεν τα καίει , είναι αλήθεια; Τί γνωμη έχετε;
γειαααααα
1) βρε γιατί ισιώνεις τα μαλλάκια σου από την στιγμή που έχεις πολλά και μπούκλες όπως λες? ξέρεις πόσες θέλουν να έχουν τέτοια μαλλιά?
2) δεν ξέρω αν καίγονται λίγο ή πολύ...αυτό που ξέρω είναι ότι καίγονταιιιιιιιιιι...είναι δυνατόν όταν σίδερο που έρχεται σε άμεση επαφή με την τρίχα, να μην καίει τα μαλλιά ???!!!
3) τα τηλεμάρκετινγκ το μόνο που θέλουν είναι να πουλήσουννν...hellooo!!!:):)
4) ο μόνος τρόπος πιστεύω να κάψεις λιγότερο τα μαλλιά σου είναι τα ισιώ νεις μια φορά στο τόσο...οι ενυδατικές και άλλα τέτοια δεν κάνουν δουλειά από την στιγμή που το μαλλί έχει καταστραφεί...
έχουμε φτιαχτεί έτσι προκειμένου πάνω μας όλα να δένουν αρμονικά, όταν όμως θες μια αλλαγή, να ισιώνεις τα μαλλιά σου αλλά με μέτρο! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σίγουρα καίγονται.
Μην τα κάνεις συχνά. Εγώ στη Γ' που δεν προλάβαινα τα έπιανα κοτσίδα κα ήταν μια χαρά.
Δοκίμασε και άλλα λουκ για να τα εναλλάσεις και να μην τα ισιώνεις συνέχεια.
Αφρός, κοτσίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εγώ που έχω ίσια, θέλω σγουρά, και εσύ που έχεις σγουρά, θες ίσια,χαχαχα :)
εγώ τα ισιώνω που και που αλλά βαριέμαι γιατί θέλει ώρα και εγώ είμαι τεμπέλα. :redface:
αλλά ότι καίγεται το μαλλί, καίγεται. οπότε μάλλον δεν είναι υγιές να τα κάνεις κάθε μέρα.
βάζε λίγο αφρό στο ωραίο σγουρό μαλλάκι σου και θα δεις πόσο ωραίο θα δείχνει, δεν χρειάζεται να το κάνεις ίσιο,τα σγουρά είναι υπέροχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Αυτό το θέμα είναι κυρίως για κοπέλες.Αλλα κ για αγόρια που θέλουν να πουν την γνώμη τους. Λοιπόν.. θα ήθελα να σας ρωτήσω τί γνώμη έχετε για το συχνό(καθημερινό) ίσιωμα μαλλιών.Εγώ δεν έχω και πολύ ίσια μαλλιά.Έχω μπόλικα μαλλιά και είναι σπαστά - σγουρά μαλλιά.Έχω ένα σίδερο μαλλιών για αυτούς που ξέρουν είναι απο την σειρά bellissima.Ta ισιώνω συχνά αλλα δν θέλω να μου καούνε.Ξέρετε αν καίγονται πολύ; Είναι καμία που χρεισιμοποιεί κάποιο ισιωτικό; Τί μπορώ να κάνω για να καίγονται όσο το δυνατό λιγότερο; Υπάρχουν σίδερα που λένε ότι δν καίνε καθόλου τα μαλλιά , είναι αλήθεια; Για παράδειγμα ενα ισιωτικό που δείχνουν στην τηλεόρασ συνέχεια , απο τα tilemarketing λέει οτι δεν τα καίει , είναι αλήθεια; Τί γνωμη έχετε;


Ε οχι και καθημερινο ισιωμα,θα μεινεις χωρις μαλλια στο τελος:P
μ αρεσουν οι υπερβολες μου:whistle:
εγω τα ισιωνω βδομαδα παρα βδομαδα (και αν:P),πολλες φορες βαριεμαι κι ολας
Παντως,οταν τα ισιωνω,βαζω σιλικονη στις ακρες για να μην σπανε και μια κρεμα κατα της θερμοτητας οπως ειπε και η πρινσες.
Το οτι καιγονται,καιγονται,γι αυτο δεν χριαζεται το καθημερινο ισιωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αυτό που πιστεύω είναι ότι με την υψηλή θερμοκρασία του "σίδερου" σπάζουν οι δεσμοί υδρογόνου μεταξύ των πρωτεϊνικών μορίων που αποτελούν τις κατσαρές τρίχες και στη συνέχεια όταν οι τρίχες κρυώσουν δημιουργούνται νέοι δεσμοί υδρογόνου οι οποίοι συνδέουν διαφορετικά τα πρωτεϊνικά μόρια και έτσι οι τρίχες σταθεροποιούνται ίσιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Νομίζω έχει να κάνει με τους δισοφιλικούς δεσμούς της κυστείνης των μορίων κερατίνης που έχουμε στα μαλλιά. Με την θερμοκρασία αποδιατάζεται η πρωτείνη σπάνε οι δυσουφιλικοί δεσμοί οι οποίοι επανασχηματίζονται στην συνέχεια.

Αλλά δεν είμαι σίηουρος μπορεί να είναι και δεσμούς Η

Ένας χημικός μπορεί να μας λύσει την απορία. p.x. Ο chemwizard
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Αυτό που πιστεύω είναι ότι με την υψηλή θερμοκρασία του "σίδερου" σπάζουν οι δεσμοί υδρογόνου μεταξύ των πρωτεϊνικών μορίων που αποτελούν τις κατσαρές τρίχες και στη συνέχεια όταν οι τρίχες κρυώσουν δημιουργούνται νέοι δεσμοί υδρογόνου οι οποίοι συνδέουν διαφορετικά τα πρωτεϊνικά μόρια και έτσι οι τρίχες σταθεροποιούνται ίσιες.

Νομίζω έχει να κάνει με τους δισοφιλικούς δεσμούς της κυστείνης των μορίων κερατίνης που έχουμε στα μαλλιά. Με την θερμοκρασία αποδιατάζεται η πρωτείνη σπάνε οι δυσουφιλικοί δεσμοί οι οποίοι επανασχηματίζονται στην συνέχεια.

Αλλά δεν είμαι σίηουρος μπορεί να είναι και δεσμούς Η

Ένας χημικός μπορεί να μας λύσει την απορία. p.x. Ο chemwizard
πςςςςςςςςςςςς μα τι interdisciplinary approach (διεπιστημονική προσέγγιση:P) είναι αυτή???
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: το σίδερο καταστρέφει τα μεταξένια μας μαλλάκια!:pfff: το τέρας...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ πιστολάκι. Το ισιωτικό, δε ξέρω, μου δίνει την αίσθηση ότι λαδώνει τα μαλλιά μου. Και νομίζω παίρνουν περίεργη μυρωδιά μετά. :P Η αλήθεια είναι καίγονται πολύ! Τα κάνω κάθε μέρα, όπως μπορώ, γιατί είναι σπαστά και γίνονται χάλια πάντα, όταν ξυπνάω. Έχω γεμίσει ψαλίδα, αλλά δε θέλω να τα κόψω. :/: Μακραίνουν πολύυυυ δύσκολα και είναι αρκετά αδύναμα και λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: το σίδερο καταστρέφει τα μεταξένια μας μαλλάκια!:pfff: το τέρας...:redface:
Μπα, μην ανησυχείς. Μετά από λίγο οι νέοι δεσμοί σιγά-σιγά σπάζουν (κυρίως λόγω της υγρασίας της ατμόσφαιρας) και τα μαλλάκια σας επιστρέφουν στην αρχική τους κατάσταση, δηλαδή έχετε και πάλι τρίχες κατσαρές.
(Υ.Γ. @ fockos: αυτά για δεσμούς υδρογόνου τα γράφει και στο βιβλίο βιολογίας της Β)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
απο τα 14 μεχρι τα 17-18 χρησιμοποιουσα καθημερινα πιστολακι.
τα μαλλια μου εμειναν τα μισα και χαθηκε ο ωραιος ογκος που ειχαν.
τωρα ειμαι 25 και τα ξαναισιωνω, αλλα προσπαθω πιο αραια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ο Διας δεν έχει και άδικο,αλλά δεν είναι μόνο αυτοί οι δεσμοί,οι οποίοι ευθύνονται για το σχήμα της τρίχας.Η ανθρώπινη τρίχα αποτελειται κυρίως απο πρωτεινικά μόρια,τα οποία δεν είναι τίποτα άλλο,από αμινοξέα,πολυμερισμένα μετά από αποβολή μορίων νερού.Τα αμινοξέα,έχουν παρόμοια δομή μεταξύ τους,και διαφέρουν κατά τις πλευρικές τους μόνο ομάδες:



όπου πλευρική η side chain στην εικόνα.

Οι πλευρικές ομάδες είναι αυτές που δίνουν στα αμινοξέα την ταυτότητα τους.



Οι πρωτείνες λοιπόν στις ανθρώπινες τρίχες αποτελούνται κατά κύριο λόγο από το αμινοξύ κυστεϊνη,πάνω δεξια στον παραπάνω πίνακα.Η κυστείνη περιέχει στην πλευρική της ομάδα,θείο.

Δυο ατομα θειου απο γειτονικα αμινοξεα ενωνονται μεταξυ τους με εναν δισουλφιδικό δεσμό.Ο δεσμός αυτός,σπάει με τη θέρμανση,και στη θέση του σχηματίζεται ένας άλλος,περισσότερο χαλαρός.

Στη συνέχεια,λόγω υγρασίας πολλοί δεσμοί σπάνε και δημιουργούνται οι παλιότεροι.

Το αν επηρεάζονται τα μαλλιά απο τη θέρμανση όμως,δεν εξηγείται αποκλειστικά και μόνο από αυτές τις αντιδράσεις.Από ένα σημείο και μετά,η συνεχής θέρμανση,βάζει και τη φυσική στο παιχνίδι...Η τρίχα,όσο αναγκάζεται να υπόκειται σε θερμοκρασίες,προφανώς κι επηρεάζεται.

Ας μην ξεχνάμε εξ'αλλου,πως οι πρωτείνεςμε τη θερμανση,από ένα σημείο και μετά,καθίστανται ανενεργές,σε μια διαδικασία που ονομάζεται μετουσίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
πςςςςςςςςςςςς μα τι interdisciplinary approach (διεπιστημονική προσέγγιση:P) είναι αυτή???

με τρελέεεε άσχημα εκείνη η αγγλική έκφραση εκεί μεσα!!! like!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Chemwizard,μου θυμίζεις τη Βιοχημεία,για την εξεταστική μου.That,I'm afraid,is punished by death.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Μην τ κανεις αυτο στα μαλλακια σου πλζ!

ειναι καταστροφη! εγω δν ειχα βαλει ποτε τπτ μεχρι την πρωτη λυκειου στ μαλλι μ κ ολοι μ ελεγαν οτι ειναι πλ λαμπερο (πραγματι ηταν) κ φαινεται υγιες,δν ειχα ψαλιδα κτλ. μετα αρχισα να χρησιμοποιω σιδερο πλ συχνα μα πλ !

αυτο εγινε στην δευτερα γτ στην τριτη δν προλαβαινα ιδιαιτερα! τα μαλλια μ ειχαν ψαλιδα(!!!) παρ οτι εβαζα σιλικονη ηταν πιο θαμπα σαφεστατα κ ασε π τ σιδερο εχει κ μια μυρωδια καπως!

στην τριτη τ σταματησα γτ κ δν προλαβαινα κ αρχισαν απο αγχος κτλ να μ πεφτουν τριχες(πολλες αλλα εχω πολυυυυ μαλλι οποτε δεν ειχα θεμα) κ πηρα μια τρομαρα κ τ κοψα!
αλλα μεταξυ μας κανω τωρα παλι βλακεια γτ χρησιμοποιω πιστολακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ πιστολάκι. Το ισιωτικό, δε ξέρω, μου δίνει την αίσθηση ότι λαδώνει τα μαλλιά μου. Και νομίζω παίρνουν περίεργη μυρωδιά μετά. :P Η αλήθεια είναι καίγονται πολύ! Τα κάνω κάθε μέρα, όπως μπορώ, γιατί είναι σπαστά και γίνονται χάλια πάντα, όταν ξυπνάω. Έχω γεμίσει ψαλίδα, αλλά δε θέλω να τα κόψω. :/: Μακραίνουν πολύυυυ δύσκολα και είναι αρκετά αδύναμα και λεπτά.
Να κόψεις την ψαλίδα για να δυναμώσει το μαλλί.
Το ταλαιπωρούμε που το ταλαιπωρούμε το καημένο, ας το φροντίζουμε και λίγο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστινασρ

Νεοφερμένος

Η χριστινασρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω τα ισιωνω πανω απο μια φορα την ημερα γιατι ειμαι κομπλεξικη κ γιατι εχω απαισια μαλλια....και αυτο που κανω για να καιγονται λιγοτερο και να ειναι πολυ πιο λαμπερα και απαλα μετα το ισιωμα ειναι να τους βαζω κυριως στις ακρες εναν υγρο ορο..κυκλοφορουν διαφοροι στο εμποριο εγω ομως εχω βρει εναν πολυ καλο που ειναι και μεγαλο το δοχειο και σε καθη χρηση χρησιμοποιοω γυρω στις δυο σταγονες οποτε καταλαβαινεις οτι δεν τελειωνει για κανενα λογο ομως...:D ειναι ενας των toni&guy tame-it serum... δεν το βρισκεις παντου αλλα κανει πολυ καλη δουλεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
εγω τα ισιωνω πανω απο μια φορα την ημερα γιατι ειμαι κομπλεξικη κ γιατι εχω απαισια μαλλια....και αυτο που κανω για να καιγονται λιγοτερο και να ειναι πολυ πιο λαμπερα και απαλα μετα το ισιωμα ειναι να τους βαζω κυριως στις ακρες εναν υγρο ορο..κυκλοφορουν διαφοροι στο εμποριο εγω ομως εχω βρει εναν πολυ καλο που ειναι και μεγαλο το δοχειο και σε καθη χρηση χρησιμοποιοω γυρω στις δυο σταγονες οποτε καταλαβαινεις οτι δεν τελειωνει για κανενα λογο ομως...:D ειναι ενας των toni&guy tame-it serum... δεν το βρισκεις παντου αλλα κανει πολυ καλη δουλεια....

Μήπως σιλικόνη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top