Προβληματική Θεολόγος

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπόν η ταξη μας το τελευταίο καιρό αλλα και γενικότερα όλο το σχολείο βρίσκεται σε τεράστιο δίλλημα λόγω της καινουργιας καθηγητριας των Θρησκευτικων η οποία μας έχει εκνευρίσει αφάνταστα και μάλιστα σκεφτομαστε να παρουμε ολη η τάξη απαλλαγη απο το μαθημα των Θρησκευτικων.Η γυναικα ειναι 40 και βαλε χρονων δηλαδη χωρις καμια εμπειρια απο σχολικες αιθουσες.Μπηκε μεσα στην αιθουσα με μια τεραστια αλαζονεια και μας ρωτουσε με το βαθμολόγιο ανα χειρας τι καναμε στα προηγουμενα μαθηματα.Νομιζει δηλαδη πως μπορει να μας τρομοκρατησει με τους βαθμους(!)Εδω δεν προλαβαινουμε να παρουμε ανασα απο τα μαθηματα της κατευθυνσης,αυτη μας απειλει με τεστ,μεγαλη υλη και χαμηλους βαθμους.Αλλα δεν ειναι δυνατον να μπαινει να ρωταει ΟΛΗ τη ταξη τι ξερει απο τα προηγουμενα μαθηματα,να βαθμολογει συγχρονως και επειτα απλα να λεει να διαβασουμε το επομενο ΜΟΝΟΙ μας και οτι θα μας βαλει και τεστ τη Δευτερα που γραφουμε κατευθυνση στα Μαθηματικα.Και το κακο ειναι πως ολα αυτα τα πιστευει.Δηλαδη δεν μπηκε ετσι για να μην της παρουμε τον αερα αλλα ειναι αποφασισμενη λεει,να φτασει στα ακρα για να μαθουμε Θρησκευτικα.Μα είναι δυνατων να υπάρχουν "καθηγητες" οι οποίοι μπαινουν απο τα γνωστα "παραθυράκια" που να μην αγαπούν τα παιδιά;

Εγω και προσωπικά όλα τα παιδια αν δεν κατανοησει τα προβληματα μας ειμαστε ετοιμοι να φτασουμε στα ακρα.Δηλαδη αντι το μαθημα να γινει ως μια φυσιολογικη συζητηση όπως το καναμε τοσα χρονια και υπογραμμιζαμε 4-5 πραγματακια που ειναι βασικα για να ξερουμε,πλέον εχουμε 5-σελιδα και 6-σελιδα με απειλες εβδομαδιαιων τεστ και βαθμολογησης κατα την ωρα του μαθηματος απο ΟΛΗ τη ταξη.Να μην αναφερουμε τα ειρωνικά σχόλια που είχαμε να αντιμετωπίσουμε όπως και την προσβολή μας οταν καναμε απλες ερωτησεις που μας ταλανιζουν.Ετσι απλα για γνωριμια ρε παιδια.Εδω δεν ξερει την τυφλα της απο το αντικειμενο που διδασκει.Μπαινει μεσα στην ταξη,κάνει τη γνωστη υποθεση της εξετασης που γινεται μαζικα στον πίνακα(όπως στο Δημοτικό ναι!:P) λες και μας στηνει στο εκτελεστικο αποσπασμα για λιθοβολισμο και μας λεει πως εχουμε το παρακατω για την επόμενη φορά.:whistle:

Και το καλυτερο:
Εγω:Κυρία,γίνεται να μην γραψουμε την επόμενη φορα τεστ επειδη γραφουμε Μαθ.Κατ;
Αυτη:Το ποτε θα γραψουμε το οριζω εγω και μονο εγω.Αυτο δεν σας αφορα.Την επομενη φορα να χετε διαβασει και τις 4 σελιδες χωρις διαβασμα του ποδιου.
Εγω:Μα κυρια δεν προλαβαινουμε
Αυτη:Δεν θελω σχολια!Τι διαγωγη ειναι αυτη;Αυτα σου μαθαινουν στο σπίτι σου;Πως ονομαζεσαιγια να το σημειωσω;

Δηλαδη να φανταστείτε πως ειναι ο Χιτλερ πρωσοποποιημένος!:P Απορω αν θα στρωσει ποτέ αλλα δεν μπορουμε να γινουμε εμεις τα πειραματοζωα της!Εδω την ενοχλει που ο αλλος εξυσε τη πλατη μου και του ειπε να καθεται ευπρεπως και να δειχνει σεβασμο.:whistle::eek:

Τι γνωμη εχετε για όλα αυτα παιδια;Και καθηγητες φυσικά.Δεν ειναι ενας απο τους λογους ,που αναξιοι για αυτες τις θεσεις,τις καταλαμβανουν και τις στερουν απο νεους με όραμα;

Την απαλλαγη βεβαια την εχουμε ως τελευταιο σκαλί και θα την παρουμε αν χρειαστει να φτασουμε στα ακρα.Για αρχη μια εντυπη διαμαρτυρια υπογεγραμενη απο ολο το σχολειο ειναι αρκετη νομιζω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Νομίζω πως πρέπει να ξύνεις την πλάτη σου μόνος σου :/:
:P


Πιστεύω πως πριν κάνετε οτιδήποτε πρέπει να στείλετε εν ώρα διαλείμματος αντιπροσωπεία από τις τάξεις που έχουν πρόβλημα και να της εξηγήσετε το πρόβλημα σας απέναντί της,κάνοντας της γνωστό πως προτίθεστε να ενήμερώσετε τη διεύθυνση.αν δε συμμορφωθεί,τότε ενημερώνετε το γραφείο,κι έτσι θα είστε κι εντάξει απέναντι της(τα πισώπλατα δεν είναι σωστά)Αν δε συμμορφωθεί και το γραφείο,υπάρχει και η δευτεροβάθμια και η απάλλαγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Αυτές είναι οι μαλακίες της εκπαίδευσής μας. Αυτή η γυναίκα πέρασε από τόσες και τόσες εξετάσεις, διάβασε τόσα και τόσα βιβλία, κι όμως δε βρέθηκε έστω ΕΝΑΣ να της κάνει ψυχολογικά τεστ. Η δουλειά του παιδαγωγού, κάθε άλλο παρά απλή είναι. Πραγματικά, δεν είναι λίγες τέτοιες περιπτώσεις καθηγητών που βγάζουν τα κόμπλεξ τους σε 15χρονα.


Δική μου συμβουλή: με τον τρόπο σας, αγνοήστε την. Τί μπορεί να κάνει στην τελική; Θα βάλει σε όλη την τάξη κάτω από τη βάση; Ok, so?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Η καθηγήτρια δεν κάνει κάτι παράνομο και δε μπορεί να έχει νομικές συνέπειες. Ακολουθεί παλιά μεθοδολογία που οι εκπαιδευτικοί εξετάζανε έτσι (από το Δημοτικό μέχρι και το Λύκειο). Εγώ είχα μια τέτοια δασκάλα στο δημοτικό που εξετάζε με βαθμολόγιο και μας σήκωνε στον πίνακα (τότε παίρναμε βαθμούς σε όλες τις τάξεις του Δημοτικού), το ίδιο έκανε και η φιλόλογος και ο θεολόγος ο οποίος ήταν Ιερέας στο Γυμνάσιο. Πρόλαβα τέτοιους καθηγητές όταν πήγαινα 1η και 2α γυμνασίου.


Παλαιότερα με αυτόν τον τρόπο εξετάζανε και αυτό δεν είναι παράνομο. Και στην Δευτεροβάθμια να πάτε δε μπορείτε να κάνετε τίποτα (τα τεστ δεν είναι παράνομα). Αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι εφόσον σας αφήνουν οι γονείς σας ομαδική απαλλαγή από τα Θρησκευτικά ή να μην διαβάζετε και να υποστείτε τις συνέπειες (κακός βαθμός στα θρησκευτικα) --- δε νομίζω να πειράξει και κανέναν σας---. Καταλαβαίνω ότι έχετε δίκιο αλλα΄δε μπορείτε να κάνετε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αγνοήστε την κομψά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αγνοησε την οπως λενε και τα παιδια. Μη μου πεις πως θα σε πειραξει ο κακος βαθμος στα θρησκευτικα...
Αλλωστε αν την αγνοειτε ομαδικως μπορει και να αλλαξει τακτικη.
Και δεν βλαπτει μια συζητηση του πενταμελους με τον διευθυντη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφερει αν μου βαλει ακομα και κατω απο τη βαση.Αλλα με προσβαλλει οταν μου λεει πως εχω μια γλωσσα 10 μετρα,καθολου αρχες και ειμαι αυθαδης.Δεν ξερω που στο καλο αποσκοπει αλλα προτιμω να παρω απαλλαγη απο το να αντικριζω την αφεντια της 2 ωρες τη βδομαδα.Και χιλιες φορες να κανω αυτες τις 2 ωρες εκθεση ή τιποτα αλλο παρα αυτες τις ηληθιοτητες.Αντε δηλαδη τωρα ηρθε με ψωνιο της και ειμαστε υποχρεωμενοι να την ανεχτουμε.Να παει να τα μαθει πρωτα αυτη και μετα να το απαιτησει απο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σε ένα σχολείο της περιοχής μου τις προάλλες, είχαν συνέλευση οι καθηγητές για να αποφασίσουν τι πρέπει να κάνουν με έναν καθηγητή!Ο εν λόγω καθηγητής απ'όσο γνωρίζω ήταν τρομερά αντιεκπαιδευτικός και κάθε άλλο απο μαθηματικές γνώσεις προσέφερε στους μαθητές.


Τώρα κινδυνεύει να χάσει τη θέση του!


Γνώμη μου είναι να απευθυνθείτε στο γραφείο ή αν θες μίλησε σε κάποιον καθηγητή που έχεις το θάρρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Πρώτα κοίτα να ρωτήσετε τους γονείς σας για το αν σας αφήνουν γιατί και εγώ ήθελα να πάρω αλλά μόνο που δεν με έβρισαν οι δικοί μου...:mpinelik:

Πάντως σίγουρα να μην πάτε ως πενταμελές της τάξης και να της πείτε μπροστά στην μούρη της ότι δεν γουστάρετε το μάθημά της γιατί αν στο τέλος δεν γίνει τίποτα(που μάλλον είναι το πιο πιθανόν) θα βάλει στο μάτι τους μαθητές που θα πάνε στα γραφεία συγκεκριμένα και όχι το σύνολο της τάξης.

Να ξέρεις όμως ότι αυτές οι καταστάσεις είναι πολύ δύσκολες για τους μαθητές και συνήθως από ότι έχω ακούσει δεν λύνονται. Εμείς έχουμε στο σχολείο μας έναν φιλόλογο της ίδιας νοοτροπίας που πέρνει κάθε χρόνο πέρνει σχεδόν όλα τα μαθήματα κατεύθυνσης στην δευτέρα ΚΑΙ στην τρίτη. Εγώ δεν τον έχω ακόμη αλλά έχουν περάσει τόσες και τόσες γενιές από αυτόν και έχουν παράπονα. Επίσης προσπαθούν να τον βάλουν τουλάχιστον σε μαθήματα γενικής αλλά δεν γίνεται τίποτα γιατί τα βρίσκει με τον διευθυντή που τον ξέρει τόσα χρόνια. Σε παλιότερες προσπάθειες μου είπαν ότι απευθύνθηκαν στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση, η οποία έστειλε κάποιον επόπτη για δυο-τρεις μέρες να παρακολουθεί το μάθημά του μέσα στην τάξη. Αυτός βέβαια πήρε το προφίλ του καλού καθηγητή που σέβεται τα παιδιά και τον ενδιαφέρει το μάθημα και στο τέλος δεν έγινε τίποτα......... Και έχουμε τόσα αστέρια καθηγητές που κάνουν τους έβαλαν να κάνουν μαθήματα μέχρι και στο γυμνάσιο για να καλύψουν τις ώρες τους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Εγώ λέω όταν έχετε μάθημα με τον υπεύθυνο τμήματος να του μιλήσετε για το τι γίνεται έτσι ώστε να πάει να της μιλήσει μπας και λογικέψει. Αφού τον ξαναδείτε ρωτήστε τον τι έγινε. Αν δεν γίνει τίποτα στείλτε το 5μελές στον διευθυντή. Το σωστό είναι να μιλήσετε πρώτα μαζί της, αλλά φοβάμαι ότι όποιος της μιλήσει θα τον βάλει στο μάτι. Αν τώρα δεν πιάσει τίποτα από τα παραπάνω, κάντε αποχή στην ώρα της. Μια σημείωση για αυτό: αν κάποιο παιδί έχει ή πάει να του δημιουργηθεί πρόβλημα με τις απουσίες, καλύτερα να κάτσει μέσα. Μην μείνει για χάρη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα δεν τιθεται θεμα.Αν δω πως εμενα προσωπικα μου παει κοντρα και συνεχισει το ιδιο βιολι εγω θα παρω απαλλαγη.Το χω συζητησει και με τους γονεις μου και τους βρισκω συμφωνους.Δεν θα καθορισει τη θρησκευτικη μου συνειδηση ενα μαθημα στο σχολειο που γινεται καταυτο το τροπο.
Κανονικα πρεπει να γινεται μια πιο χαλαρη συζητηση για θεματα θρησκειας που μας ταλανιζουν και ειναι πολλα και σοβαρα παρα η πιστη αναπαραγωγη του βιβλιου.Δεν λεω,ενταξει να μας βαλει 5 πραγματα ,αλλα οχι και 5-σελιδα ρε παιδια.Αλλη δουλεια δεν ειχαμε,να διαβαζουμε και θρησκευτικα.
Μας ακουσει,δεν μας ακουσει σαν σχολειο εμεις ειμαστε αποφασισμενοι.Ανθρωποι χωρις διδακτικη πείρα δεν θα καταστρεψουν ενα εκπαιδευτικο συστημα και δεν θα το πανε 20 χρονια πισω.Γιατι ρε παιδια ούτε στο Δημοτικο τετοια συμπεριφορα!:P Μονο που δεν μας εβαλε τιμωρία στη γωνια με το ενα ποδι σηκωμενο.:P Oχι παιδια δεν θα μας τρελανει αυτη.ΕΜΕΙΣ θα την τρελάνουμε.:devil: Μοναδικο της όπλο ειναι βαθμοι,τους οποιους πολυ θα θελα να σας ομολογησω που τους γράφω.Αν δω πως δεν αντεχω και μου καταστραφει τη μερα η παρουσια της,άντε γεια και υπαρχουν και καλυτερα πραγματα απο το να διαβαζω ενα βιβλιο όπως το να το διαβαζα σπιτι μου.Τουλαχιστο να παραδεχτει πως δεν ξερει τιποτα απο το ολο πραγμα,να μας βαζει μερικες σειρες να ξερουμε πανω κατω και τελειωνει η υποθεση.Στη Γ Λυκειου κανει ακομα χειροτερα πράγματα και ηδη εχουν υπογραψει μια επιστολη διαμαρτυριας.Αν και αμφιβάλλω αν θα βρει κάπου αντίκρισμα άλλα τέλος πάντων.Εγω εχω ηδη βρει την υπευθυνη δηλωση για την απαλλαγη και αν φτασει η κατασταση στα ακρα θα τη χρησιμοποιησω κιολας.

Ειχατε καποιες αναλογες συμπεριφορες στο σχολειο σας ρε παιδια ή σε μας στην επαρχια μπαινει η καθε πολύτεκνη αμόρφωτη μεσα σε αιθουσες χωρις καμια διαδικασια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
που να δεις τρελο οικονομολογο! επειδη δεν ημουν καλη στην αλγεβρα της πρωτης λυκειου μου εβαλε 4 βαθμους κατω...ενω ειχα γραψει στην οικονομια τον μεγαλυτερο βαθμο της ταξης!17

επισης ειχα εναν πληροφορικο ο οποιος αμα τον ρωταγες κατι απο το προηγουμενο μαθημα .....πεταγε κατω τον στυλο...χτυπαγε το κεφαλι του στον τειχο και ελεγε δεν αντεχω αλλο με τις μα...που με ρωτας....θα γραψετε σκατα στις εξετασεις(μετα συγχωρησεως)
και ητανε και μεγαλη ψωναρα!μια φορα πηγε να του πει η μαθηματικος οτι δεν της αρεσεουν τα προγραμμτα και οι αλγοριθμοι χαριτωλογοντας και αυτος επειδη ειναι του πολυτεχνειου και ολοι οι αλλοι ειναι για τα σκουπιδια της λεει....μα ειναι δυνατον να συγκρινεις το μαθηματικο με το πολυτεχνειο?σιγα ρε φιλε....ουτε 100 νομπελ φυσικης να ειχες!

εγω το ζωων φοβομουν να τον ρωτησω κατι...και να φανταστειτε τον πληρωνα...(τον ειχα στο φροντιστηριο)αντι να παω αλλου και τελικα στις παννεληνιες στο μαθημα του πηρα το....λο!και λιγες μερες πριν με χαιρεκακο υφος μου ειπε:θα γραψεις κατω απο την βαση!
οχι πειτε μου.....φταιω εγω τωρα που μισω τον προγραμματισμο?
τεολ μην μασας!μην κατσετε να την φατε στην μαπα!
εχει ο αλλος μου φαινεται ψυχολογια προβληματα και ξεσπαει στους μαθητες....και ειδικα της τριτης λυκειου που ειναι ηδη στην τσιτα επιδη ειναι αγχωμενοι εινια πραγματικα ΑΙΣΧΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
@ teol20
Εδώ έχουμε άτομο που νομίζει ότι έτσι πρέπει να κάνει τη δουλειά της. Νομικά είναι εντάξει και δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα. Την γράφετε λοιπόν κανονικά και αυτήν και το βαθμό της ή της κάνετε τη ζωή ποδήλατο και στρώνει ή γίνεται καλόγρια. Όσο για την απαλλαγή, αν μπορείς να την πάρεις (νομίζω κάτι άλλαξε στο νόμο) και συμφωνούν οι γονείς σου, πάρτηνα. (Εμένα από την Α λυκείου μου το πρότειναν οι γονείς μου και δεν δέχτηκα για να μην ξεχωρίσω από τους φίλους μου).
Εδω την ενοχλει που ο αλλος εξυσε τη πλατη μου και του ειπε να καθεται ευπρεπως και να δειχνει σεβασμο.
:D Χα-χα-χα. Μεταξύ μας, εδώ δεν της δίνω και άδικο... :P
...είχαν συνέλευση οι καθηγητές για να αποφασίσουν τι πρέπει να κάνουν με έναν καθηγητή!Ο εν λόγω καθηγητής απ'όσο γνωρίζω ήταν τρομερά αντιεκπαιδευτικός και κάθε άλλο απο μαθηματικές γνώσεις προσέφερε στους μαθητές....Τώρα κινδυνεύει να χάσει τη θέση του!
Μπα! Σιγά μη χάσει τη θέση του. Πέρυσι είχαμε μια τρελή που έκανε τα χίλια μύρια αδικήματα και το μόνο που της κάνανε ήτανε να την πάνε σε άλλο σχολείο.
... φοβομουν να τον ρωτησω κατι...και να φανταστειτε τον πληρωνα...(τον ειχα στο φροντιστηριο)....
;) Τώρα χωρίς παρεξήγηση: Αυτός φταίει ή εσύ? :/:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
@ teol20
Εδώ έχουμε άτομο που νομίζει ότι έτσι πρέπει να κάνει τη δουλειά της. Νομικά είναι εντάξει και δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα. Την γράφετε λοιπόν κανονικά και αυτήν και το βαθμό της ή της κάνετε τη ζωή ποδήλατο και στρώνει ή γίνεται καλόγρια. Όσο για την απαλλαγή, αν μπορείς να την πάρεις (νομίζω κάτι άλλαξε στο νόμο) και συμφωνούν οι γονείς σου, πάρτηνα. (Εμένα από την Α λυκείου μου το πρότειναν οι γονείς μου και δεν δέχτηκα για να μην ξεχωρίσω από τους φίλους μου).

:D Χα-χα-χα. Μεταξύ μας, εδώ δεν της δίνω και άδικο... :P

Μπα! Σιγά μη χάσει τη θέση του. Πέρυσι είχαμε μια τρελή που έκανε τα χίλια μύρια αδικήματα και το μόνο που της κάνανε ήτανε να την πάνε σε άλλο σχολείο.

;) Τώρα χωρίς παρεξήγηση: Αυτός φταίει ή εσύ? :/:


φταιξαμε και οι 2! αλλα τα παιδια της τριτης λυκειου ειναι σε αλλη φαση....δικαιολογουνται να κανουν και καμια βλακεια!οντως παντως επρεπε να του ειχα ξεφορτωθει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
η φωτο που βρηκες ειναι ολα τα λεφτα!χαχαχαχααχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Και σε μας πάντως ο θεολόγος είναι πολύ πυροβολημένος! Εμείς αυτή τη βδομάδα γράφουμε επίσης ΜΚ την Πέμπτη σε αρκετή ύλη και έρχεται και μας λέει ο θεολόγος θα γράψετε διαγώνισμα τη Δευτέρα σε5 μαθήματα όλα νεράκι απ έξω. Κι εγώ να προσπαθώ να τον πείσω να το γράψουμε κάποια άλλη μέρα αλλά αυτός ανένδοτος!! Τι να κάνω τώρα. Έχω από το πρωί διαβάζω θρησκευτικά!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εμας ο Θεολογος ειναι πολυ προχω και πολυ καλος ανθρωπος
δεν μας πολυζοριζει και κανει πολυ καλο μαθημα.
και μας δειχνει και παρουσιασεις (για διαφορες εκκλησιες και δεν μας βαζει πολλα πραγματα)
τεολ σε συμβουλευω να απευθυνθεις στον διευθυντη σου
αν αυτο δεν δουλεψει παρε απαλλαγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
λοιπον,συμφωνω με ολα τα παιδια απο πανω...καταρχας ανοιξτε τα χαρτια σας και μιληστε στον υπευθυνο τμηματος.κατι θα καταλαβει και εκεινος.επισης μιληστε και με παιδια αλλου τμηματος.αν εχουν και εκεινα την ιδια θεολογο στειλτε τα πενταμελη (και των 2 ή περισσοτερων τμηματων)στον διευθυντη.πριν ο διευθυντης θα μπορουσε να πει πως ειστε ενα τμημα ταραξιων:P(ετσι λεει ο δικος μας) και οτι καλα σας κανει ...αλλα αν ειστε περισσοτεροι απο 1 τμηματα τι θα μπορει να πει?ο πατερας μου που ειναι εκπαιδευτικος λεει πως το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι να καλεσετε τους γονεις και να κανουν παραπονα στον διευθυντη και εκεινος να της κανει συστασεις...τωρα τι σας ευχομαι.ΥΠΟΜΟΝΗ.και εμεις αυτα τραβαμε με τον φυσικο μας αλλα αυτος ειναι ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ ιστορια και αλλου παππα ευαγγελιο.τωρα ενα τρααγουδι που μαλλον εκφραζει τα συναισθηματα σου , υποθετω ειναι αυτο??https://www.youtube.com/watch?v=3xQdJfUPdDg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω παντως ειχα καταπληκτικους θεολογους....:D:Dενας ηταν και παπας!και ημουν το καμαρι του!:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δε μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις πραγματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top