Πώς να της το πω;

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ποιός πιστεύεται είναι ο καλύτερος τρόπος να πεις σε ένα κορίτσι ότιi του αρέσεις;..........
Προσωπικά υπάρχει ένα κορίτσι που μου αρέσει, από το φροντιστήριο, επειδή όμως δεν είμαι πολύ καλός στις εμμεσοτητες θέλω, τελειώνοντας το μάθημα μια μέρα να της πω ευθέως πως μου αρέσει και αν θέλει να μου δώσει το κινητό της.... σκεφτομε όμως πως ίσως να είναι πολύ απότομο και να αρνηθεί,,, εσείς τι νομίζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Ποιός πιστεύεται είναι ο καλύτερος τρόπος να πεις σε ένα κορίτσι ότιiτου αρέσεις;..........
Προσωπικά υπάρχει ένα κορίτσι που μου αρέσει, από το φροντιστήριο, επειδή όμως δεν είμαι πολύ καλός στις εμμεσοτητες θέλω, τελειώνοντας το μάθημα μια μέρα να της πω ευθέως πως μου αρέσει και αν θέλει να μου δώσει το κινητό της.... σκεφτομε όμως πως ίσως να είναι πολύ απότομο και να αρνηθεί,,, εσείς τι νομίζετε?
Αν της πεις "μου αρέσεις, δώσε μου το κινητό σου", μάλλον έχασες. Θα ζητήσεις το κινητό της (δηλαδή τον αριθμό του κινητού της και όχι τη συσκευή), χωρίς να πεις το "μου αρέσεις". Αφού πάτε μαζί φροντιστήριο, μπορείς να βρείς πολλές αφορμές να το ζητήσεις (π.χ. για μαθήματα). Έτσι, αφού μιλήσετε μερικές φορές "για τον καιρό", θα βρεις ευκαιρία να πεις το "μου αρέσεις" (αφού πρώτα βολιδοσκοπήσεις ότι σε παίρνει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
συμφωνω με τον προλαλησαντα!!πρεπει να τσεκαρεις πρωτα το εδαφος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πως σου φαινεται αυτο?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
αφου τσεκαρεις την κατασταση, πες το με ενα λουλουδι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους από πάνω,ειδικά ο Διας σωστός θεός του Ολύμπου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πως σου φαινεται αυτο?




:D:worry::D

δεν είναι και οτι πιο ενθαρρυντικο!

Αν της πεις "μου αρέσεις, δώσε μου το κινητό σου", μάλλον έχασες. Θα ζητήσεις το κινητό της (δηλαδή τον αριθμό του κινητού της και όχι τη συσκευή), χωρίς να πεις το "μου αρέσεις". Αφού πάτε μαζί φροντιστήριο, μπορείς να βρείς πολλές αφορμές να το ζητήσεις (π.χ. για μαθήματα). Έτσι, αφού μιλήσετε μερικές φορές "για τον καιρό", θα βρεις ευκαιρία να πεις το "μου αρέσεις" (αφού πρώτα βολιδοσκοπήσεις ότι σε παίρνει).


οκ δεν ειπα θα τις το πω με τέτοιο υφακι!,,,,απλα δεν μου αρέσει να κρύβομαι γενικότερα και σκεύτικα πως το να της πω εξαρχης τι θέλω να το δει διαφορετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
σημασια δεν εχει το ''πως'' θα της το πεις αλλα το να της το πεις!
πες το οποτε βρεις ευκαιρια και οτι βγει. Να μην φοβασαι να πεις μια λεξη
θα νιωσεις καλυτερα και ας ειναι και αρνητικο (πραγμα που δε στο ευχομαι) ;)



υγ: (γενικα)μην φοβαστε γαμωτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Είδατε πού φτάσαμε ρε παιδιά; Να φοβόμαστε να εξωτερικεύουμε τα αισθήματά μας για αυτόν που θέλουμε. Ποιος να φταίει άραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Είδατε πού φτάσαμε ρε παιδιά; Να φοβόμαστε να εξωτερικεύουμε τα αισθήματά μας για αυτόν που θέλουμε. Ποιος να φταίει άραγε;
Έλα ντε ποιός φταίει για αυτήν την κατάσταση;Μάλλον ότι εχουμε πολλά να κάνουμε.Δίνουμε όλο μας το είναι στη δουλειά και κολλάμε στις πιο φυσιολογικές καταστάσεις.Ντρεπόμαστε και κοκκινίζουμε χωρίς λόγο:redface:.Ακόμη και η απόρριψη έχει τη χάρη της(απλώς όλοι μας την βαφτίζουμε ''χυλόπιτα''και διστάζουμε γιατι φοβόμαστε μη μας πέσει βαριά στο στομάχι).
Λοιπόν φίλε ακολούθησε τη σωστή συμβουλή του Δία και μόλις δεις πως το έδαφος είναι κατάλληλο(μόνο μη σου πάρει κανενα χρόνο)εξέφρασε στην κοπέλα τα συναισθήματά σου κι ότι βγει(δε θα σκάσεις κιόλας):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ναι αλλά γιατί έχουμε απορριψοφοβία; Γιατί έχει αυτό το πράγμα προκαλέσει σε πολλούς νέους τράυμα; Ενώ αντίστοιχα, οι κοπέλες δεν αισθάνονται το ίδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ναι αλλά γιατί έχουμε απορριψοφοβία; Γιατί έχει αυτό το πράγμα προκαλέσει σε πολλούς νέους τράυμα; Ενώ αντίστοιχα, οι κοπέλες δεν αισθάνονται το ίδιο;
Πραγματικά δε βρίσκω λόγο να φοβάται κάποιος την απόρριψη και αυτή είναι μέρος της ζωής μας.
Ειδικά τα αγόρια όπως αναφέρεις θεωρούν την απόρριψη πλήγμα (βεβαια όχι όλα) και έτσι χάνουν το ρόλο του ''κηνυγού''που είχαν παλιότερα.Πάντως σε μεγάλο βαθμό έχει να κάνει με την προσωπικότητα του καθενός και σε κυρίως με την αυτοπεποίθηση.
Όσον αφορά τις κοπέλες μάλλον είναι πιο συνειδητοποιημένες σ'αυτό το ζήτημα και το αντιμετωπίζουν διαφορετικά(ή καλύτερα εγκεφαλικά κι όχι τόσο συναισθηματικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Πραγματικά δε βρίσκω λόγο να φοβάται κάποιος την απόρριψη και αυτή είναι μέρος της ζωής μας.
Ειδικά τα αγόρια όπως αναφέρεις θεωρούν την απόρριψη πλήγμα (βεβαια όχι όλα) και έτσι χάνουν το ρόλο του ''κηνυγού''που είχαν παλιότερα.Πάντως σε μεγάλο βαθμό έχει να κάνει με την προσωπικότητα του καθενός και σε κυρίως με την αυτοπεποίθηση.
Όσον αφορά τις κοπέλες μάλλον είναι πιο συνειδητοποιημένες σ'αυτό το ζήτημα και το αντιμετωπίζουν διαφορετικά(ή καλύτερα εγκεφαλικά κι όχι τόσο συναισθηματικά)

Αν καταλαβα καλα,λες οτι οι κοπελες περνουν την απορριψη πιο χαλαρα απ'οτι τα αγορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σοφία τι λές? Διαφωνώ.

Πιο συνειδητοποιημένες οι κοπέλες? Από πότε?
Όσο γι'αυτό που ανέφερες θεωρώ πως έχει να κάνει μόνο με την προσωπικότητα του καθενός.
Όχι δεν υπάρχει το "τα αγόρια αυτό.." "οι κοπέλες εκείνο.." Όχι.
Είναι θέμα ατόμου το πως δέχεται την απόρριψη. Και φυσικά αυτό διαμορφώνεται κάθε φορά και από τις συνθήκες.
Από το ποιος ήταν αυτός που σε απέρριψε,τι ένιωθες γι'αυτό το άτομο,το πόσο "έπαιξε" μαζί σου πριν σε απορρίψει κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν ντρέπεστε ρε που κάνατε hijack στο θέμα του παιδιού συζητώντας ΠΑΛΙ για το αν φταίνει οι άντρες ή οι γυναίκες για την κατάσταση αυτή;

Ποιός πιστεύεται είναι ο καλύτερος τρόπος να πεις σε ένα κορίτσι ότιiτου αρέσεις;..........
Προσωπικά υπάρχει ένα κορίτσι που μου αρέσει, από το φροντιστήριο, επειδή όμως δεν είμαι πολύ καλός στις εμμεσοτητες θέλω, τελειώνοντας το μάθημα μια μέρα να της πω ευθέως πως μου αρέσει και αν θέλει να μου δώσει το κινητό της.... σκεφτομε όμως πως ίσως να είναι πολύ απότομο και να αρνηθεί,,, εσείς τι νομίζετε?
Κατ' αρχάς δώσε μας το background της ιστορίας:

  • Πόσο καιρό γνωρίζεστε;
  • Πόση στενή παρέα κάνετε;
  • Έχετε κοινές παρέες;
  • Έχετε βγει ποτέ;
  • Παρατηρείς κάτι ιδιαίτερο στη συμπεριφορά της όταν μιλάτε ή συμπεριφέρεται ουδέτερα;
  • Γνωρίζεις κάτι σχετικό με τα ενδιαφέροντά της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Είναι θέμα ατόμου το πως δέχεται την απόρριψη. Και φυσικά αυτό διαμορφώνεται κάθε φορά και από τις συνθήκες.
Από το ποιος ήταν αυτός που σε απέρριψε,τι ένιωθες γι'αυτό το άτομο,το πόσο "έπαιξε" μαζί σου πριν σε απορρίψει κτλ.

επειδή τη θελω και νιώθω αρκετά για αυτή, δε θέλω να σκεύτομαι για rejection.....

Εσείς κορίτσια πως θέλετε κάποιος να σας το πεί;..... αν σας το έλεγε απο την αρχή πως θα το βρήσκατε;

Δεν ντρέπεστε ρε που κάνατε hijack στο θέμα του παιδιού συζητώντας ΠΑΛΙ για το αν φταίνει οι άντρες ή οι γυναίκες για την κατάσταση αυτή;


Κατ' αρχάς δώσε μας το background της ιστορίας:

  • Πόσο καιρό γνωρίζεστε;
  • Πόση στενή παρέα κάνετε;
  • Έχετε κοινές παρέες;
  • Έχετε βγει ποτέ;
  • Παρατηρείς κάτι ιδιαίτερο στη συμπεριφορά της όταν μιλάτε ή συμπεριφέρεται ουδέτερα;
  • Γνωρίζεις κάτι σχετικό με τα ενδιαφέροντά της;
Μερικούς μήνες
Μιλάμε, αλλα όχι κάτι το ιδιαίτερο ,,,,,,στο μάθημα καθόμαστε μαζί,,,αν τύχει και βρεθούμε καπου αλλου απλα χεραιτιόμαστε κλπ... δεν έχω παρατηρήσει κάτι, περισσότερο φιλικά μιλαμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω παλι παιδια ειμαι εξαιρεση!
μου την σπανε αυτοι που σου λενε ολο υπονοουμενα....και ρωτανε ολως τυχαιως....εχεις αγορι?σου αρεσει κανενας?
και μετα βρησκουν κουλες δικαιολογιες.....σου λενε ολο κοπλιμεντα της στιγμηςς.....τι ωραια που ντυθηκες σημερα?ξερεις μετα το σχολειο θα μου λειψει πολυ το χαμογελο σου....θελεις να μου δωσεις το κινητο σ να βλεπομαστε? ή ακομα χειροτερα βαζει την κολλητη σου να σε ψαρεψει για το αν τον γουσταρεις καθολου η οχι λες και η κολλητη σου δεν θα στο πει!
και αυτα τα χαζοφλερτακια που σε κρατανε στην μπριζα χωρις λογο .......
αμαν με τις ντροπες!
πες ρε αν εισαι μαγκας:σε γουσταρω ,σε θελω,εχω φαει φλασια,και θελω να το ξερεις!:huglove::huglove::jumpy::jumpy:
:hypno::hug::kissing::kissing:
βεβαια μπορει οντως να ειμαι εξαιρεση.....και για να μην σε παρω στον λαιμο μου ακου καλυτερα τους προλαλησαντες!:wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Παίρνω το θάρρος να το πω λοιπόν. Γιολάντα, έχεις αγόρι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παίρνω το θάρρος να το πω λοιπόν. Γιολάντα, έχεις αγόρι; :redface:

χαχαχα οχι λες να φταει αυτο?:P:P:P

Ναι αλλά γιατί έχουμε απορριψοφοβία; Γιατί έχει αυτό το πράγμα προκαλέσει σε πολλούς νέους τράυμα; Ενώ αντίστοιχα, οι κοπέλες δεν αισθάνονται το ίδιο;

πεστα νικο πεστα!στο κατω κατω εινια φυσιολογικο να μην αρεσουν ολοι σε ολες και αντιστροφα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πες ρε αν εισαι μαγκας:σε γουσταρω ,σε θελω,εχω φαει φλασια,και θελω να το ξερεις!:huglove::huglove::jumpy::jumpy:
:hypno::hug::kissing::kissing:
Ωραία η θεωρητική παρουσίαση των πραγμάτων.

Πάμε όμως και στην πρακτική; Είστε φίλοι ή απλώς γνωστοί, δεν περνάει καν από το νου σου ότι μπορεί κάτι να παίζει, δεν υπήρξε ποτέ παιχνίδι ή φλερτ μεταξύ σας.
Έρχεται μία μέρα, απομονώνεστε και στα λέει χύμα: "Γιολάντα, σε γουστάρω, μου αρέσεις πολύ, θέλω να παντρευτούμε, να κάνουμε δύο κοριτσάκια και να πάμε να ζήσουμε μαζί στην Σουηδία".
Σου έρχεται σοκ, δεν το περιμένεις, σαστίζεις, τα χάνεις. Δεν ξέρεις πώς να αντιδράσεις, τι να πεις, δεν ήσουν καν προετοιμασμένη για αυτό. Το μόνο που σε σώζει και σε βγάζει εσένα από την θέση αυτή η all-time classic ατάκα "Σε ευχαριστώ πολύ, είσαι πολύ καλό παιδί, αλλά σε βλέπω σαν φίλο".

The End.


Συμπαθητικά τα πράγματα έτσι όπως τα παρουσιάζεις έξω από τον χορό. Έτσι λειτουργεί ο κόσμος της τσόντας όμως, όχι ο κόσμος στον οποίο ζούμε και λέγεται Ελλάδα. Δεν θα σου έρθει ο γείτονας ένα πρωί να σου χτυπήσει το κουδούνι και να σου πει "γεια, θέλω να κάνουμε σεξ" και να τον υποδεχθείς μετά βαΐων, κλάδων και ... ανοιχτών ποδιών. Αρκετές κοπέλες θέλουν ένα μυστήριο γύρω απ' αυτό, ένα παιχνίδι, ένα φλερτ.

Δεν αποκλείεται να είσαι κι εσύ μέσα σ' αυτές, μην κοιτάς που βλέπεις το θέμα αποστασιωποιημένα. Έχω γνωρίσει ουκ ολίγες κοπελίτσες που όταν δίνουν συμβουλές λένε "να είσαι ο εαυτός σου, να της το δείξεις / να της το πεις", αλλά οι ίδιες ξενερώνουν άμα ο άλλος δεν κάνει και λίγο παιχνίδι να τις τραβήξει το ενδιαφέρον.

Εκτός εάν θέλεις να σου λένε χύμα ότι σε γουστάρουν για να ελέγχεις εσύ το παιχνίδι. :whistle:
Εν τη αύτη περιπτώσει έχω να πω: αγόρια μην ακούτε την Γιολάντα και την κάθε Γιολάντα, θέλει να γνωρίζει για να ελέχει η ίδια την διαδικασία του φλερτ, το παιχνίδι μεταξύ σας. Αντίθετα, ψήστε την εσείς. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top