Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
εγω μαλλον θα κλεισω ενα στην ανω τουμπα θα παω να το δω αυριο...ειναι καλη περιοχη?και ποιες αλλες περιοχες ειναι καλες και κοντα στο απθ?

Θεωρείται καλή περιοχή, πρέπει να είναι γύρω στα 20' από τα πανεπιστήμια με λεωφορείο.


Γενικά πάντως τα σπίτια στο κέντρο (προς Αγίου Δημητρίου μεριά) είναι επιεικώς άθλια και παααρα πολύ παλιά.

Όντως έτσι είναι.

Εμεις ευτυχως ειχαμε σπιτι στην παπαναστασιου οποτε τωρα με το περας της ανακαινισης μονο να παω μονιμα εκει χρειαζεται.
Οι εγρραφες ειναι 13-30.Ποτε λετε να πατε εσεις?

Στην Παπαναστασίου έψαχνα σπίτι πριν από λίγο καιρό για να είμαι πιο κοντά στο Ιπποκράτειο αλλά τελικά αποφάσισα να κάτσω στην Καμάρα, με βολεύει περισσότερο.
Θα έλεγα να πας γύρω στη μέση, δηλαδή κατά τις 20.

Ενα καινουργιο η πλήρως ανακατασκευασμένο στο κέντρο κοστίζει γύρω στα 400-420, για 35-40τμ.

Και λίγα λες!


Και όσο για τις ιατρικές εξετάσεις που χρειάζονται, από όσο ξέρω όλες οι σχολές απαιτούν ακτινογραφία θώρακος. Πάρτε τηλέφωνο την γραμματεία για να είστε σίγουροι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα παιδιά! Μιας και βρήκα σχετικό τόπικ (και επειδή ως δευτεροετής γνωρίζω την ταλαιπωρία της αναζήτησης σπιτιού), θα ήθελα να ενημερώσω όποιον ενδιαφέρεται πως στην πολυκατοικία μου (χτισμένη προ τριετίας) νοικιάζονται 2 διαμερίσματα σε φοιτητές. Η πολυκατοικία βρίσκεται στην οδό Ολυμπιάδος, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, στην αρχή της Άνω Πόλης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στην Ολυμπιαδος σε ποιό υψος?
Γιατι η αρχή της βολευει οσους ειναι στα ΤΕΙ, αλλά το τέλος της οσους ειναι στο Πανεπιστήμιο :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Στην Ολυμπιαδος σε ποιό υψος?
Γιατι η αρχή της βολευει οσους ειναι στα ΤΕΙ, αλλά το τέλος της οσους ειναι στο Πανεπιστήμιο :-)

Περίπου στη μέση, προς τη μεριά των Πανεπιστημίων! Η απόσταση μέχρι τα πανεπιστήμια καλύπτεται σε 15 λεπτά με τα πόδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Στην δική μου οικοδομή πρέπει να ενοικιάζονται 3 διαμερίσματα. Είναι στην αρχή της Ιουλιανού, 5 λεπτά με τα πόδια από τα Πανεπιστήμια. Θα το κοιτάξω και θα σας πω λεπτομέρειες.

Edit: Είναι διαθέσιμα 4 διαμερίσματα, 2 των 80 τ.μ. και 2 των 50 τ.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
νοικιαζεται και στη οικοδομη της γιαγιας μου ενα διαμερισμα 45 τ.μ με φυσικο αεριο, οικοδομη 5 ετων στον 5ο οροφο.....περιοχη νεαπολη , και για να πας πανεπηστημιο θες κανα 20 λεπτο.....τιμη 300 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azwtoo

Νεοφερμένος

Η azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας παιδες!εγω βρηκα σπιτι στη τριανδρια 30τ.μ.280 ευρω...ειχα βρει ενα και στισ συκιεσ 60τ.μ. ολοκαινουργιο 300 ευρω λογω γνωστου.αλλα δεν λεει ..νομιζω ειναι μακρια...του χρονου σκεφτομαι να συγκατοικησω οποτε και να αλλαξω σπιτι...τι σας λεει η περιοχη τριανδριας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Γεια σας παιδες!εγω βρηκα σπιτι στη τριανδρια 30τ.μ.280 ευρω...ειχα βρει ενα και στισ συκιεσ 60τ.μ. ολοκαινουργιο 300 ευρω λογω γνωστου.αλλα δεν λεει ..νομιζω ειναι μακρια...του χρονου σκεφτομαι να συγκατοικησω οποτε και να αλλαξω σπιτι...τι σας λεει η περιοχη τριανδριας?
κακος απεριψες τις συκιες.....σε 15 λεπτα εισαι πανεπηστημιο οση κινηση και να εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
εγω μαλλον θα κλεισω ενα στην ανω τουμπα θα παω να το δω αυριο...ειναι καλη περιοχη?και ποιες αλλες περιοχες ειναι καλες και κοντα στο απθ?


Η Τουμπα ειναι καλη περιοχη αλλα ακομη πιο κοντα στο απθ ειναι η τριανδρια και 40 εκκλησιες απλα το ενοικιο ειναι πιο υψηλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Γεια σας παιδες!εγω βρηκα σπιτι στη τριανδρια 30τ.μ.280 ευρω...ειχα βρει ενα και στισ συκιεσ 60τ.μ. ολοκαινουργιο 300 ευρω λογω γνωστου.αλλα δεν λεει ..νομιζω ειναι μακρια...του χρονου σκεφτομαι να συγκατοικησω οποτε και να αλλαξω σπιτι...τι σας λεει η περιοχη τριανδριας?


Η Τριανδρια ειναι ησυχη περιοχη κοντα στο κεντρο και στο πανεπιστημιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azwtoo

Νεοφερμένος

Η azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
κακος απεριψες τις συκιες.....σε 15 λεπτα εισαι πανεπηστημιο οση κινηση και να εχει
λεσ??:(:(:(ρε εισαι ο πρωτος που μου το λεει αυτο...καλα δεν πειραζειι....θα κατσω τριανδρια και του χρονου βλεπουμε!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
να ρωτησω κι εγω κατι ψιλοακυρο? :P
σου επιτρεπουν οι ιδιοκτητες να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους η οχι? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
E εντάξει μη το παρατραβηξεις και εσυ.Συνηθως ολοι αφηνουν.Πρέπει να ειναι πολυ παράξενος κάποιος για να μη το κάνει.Αλλωστε μετά απο κάθε ξενοικιαση, το βάφουν το σπιτι :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.

BatForLashes<3

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
να ρωτησω κι εγω κατι ψιλοακυρο? :P
σου επιτρεπουν οι ιδιοκτητες να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους η οχι? :worry:

Tι να σου πω...εγώ πάντως δεν ρώτησα καν:P!Αλλά ακόμη κ αν θεωρεί κάποιος τα καδράκια π.χ. πολυτέλεια,τα ράφια πώς θα μπουν?Υποθέτω ότι δεν έχουν πρόβλημα...:) Γενικά αν είσαι συνεπής και τους γεμίσεις το μάτι από την αρχή (ασχέτως αν είναι δίκαιο αυτό ή όχι) σ' αφήνουν να του αλλάξεις τα φώτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια εγω βρηκα στη Βούλγαρη..σας φαινεται μακρια ; τα 'χα παιξει πια δεν εβρισκα τιποτα ! στις περιοχες γυρω απ το πανεπιστημιο ηταν πανακριβα ακομα και τα πολυ μικρα και παλια..σαν περιοχη μ'αρεσει παντως.λεωφορειο για το πανεπιστημιο εχει καθε 7' σχεδον.θα δω αν με βολευει η συγκοινωνια κι αν οχι...αστα να πανε ! αντε παλι να ψαχνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εγώ έψαχνα 4 μέρες σπίτι και είδα οτι αχουρι υπήρχε.Δεν ήθελα να είναι και πολύ μικρό αλλά ουτε τεράστιο.
Κατέληξα σε ένα στη Κατω Τουμπα,50τμ 380 ευρω και καινουρια πολυκατοικια:)
γενικα ειμαι ευχαριστημενη γιατί ειμαι 50μ απο τη στάση του αστικού οποτε δεν θα έχω προβλημα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Παλι καλα που υπαρχετε και εσεις γιατι νομιζα μονο εγω εχω προβλημα και δεν βρισκω σπιτι που να με ικανοποιει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροδάνθη

Νεοφερμένος

Η Ροδάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν ήξερα οτι είναι τόσο ακριβή η πόλη μου...Αν θέλει κανείς παρέα για κανένα καφέ ας με ενημερώση...Δεν βρήκα δοθλειά και δεν έχω τι να κάνω...βαριέμαι...Ροδάνθη 18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Κάτι λίγο άσχετο με το θέμα μας...
Αυτό το μετρό πότε λέτε να είναι έτοιμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top