Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Πώς πλησιάζεις μια κοπέλα? Για σχέση εννοώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ και είμαι περίεργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποια συνταγή. Όλα εξαρτώνται από τις επινοήσεις του καθενός. Στόχος πάντως να πιάσετε συζήτηση. Το πώς είναι μυστικό του καθενός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Με χαμόγελο, χωρίς άγχος αλλά χωρίς και υπερβολική αυτοπεποίθηση. Να την κοιτάς στα μάτια και να είσαι ειλικρινής...:)
Μετά είναι όλα θέμα γούστου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Με χαμόγελο, χωρίς άγχος αλλά χωρίς και υπερβολική αυτοπεποίθηση. Να την κοιτάς στα μάτια και να είσαι ειλικρινής...:)
Μετά είναι όλα θέμα γούστου...:)

Και τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να είσαι ο εαυτό σου.
Να της φαίρεσαι όπως φαίρεσαι και σε φίλες σου.
Να είσαι άνετος ακα όχι στημένος.

Επίσης, δεν μας λες πολλά για το θέμα.
Τη ξέρεις τη κοπέλα; Κάνετε παρέα; Μιλάτε; Πώς τη βλέπεις γενικά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
προσεξε μην φανεις πολυ "ευκολος" και να εισαι διακριτικος (δηλ. κοιτα να της δωσεις να καταλαβει οτι σου αρεσει και απο εκει και περα αν δεις και ανταποκρινεται και εκεινη, συνεχισε και κανε αργα και σταθερα βηματα!)
επισης να εισαι χαλαρος και σιγουρος διχως υπερβολες οπως ειπε και η z0itCa ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αμμ,πες μας περισσότερα! Από που ξέρεις τον κοπέλα?Μιλάτε?Είσαι φίλος με κανα γνωστό της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Να είσαι ο εαυτό σου.
Να της φαίρεσαι όπως φαίρεσαι και σε φίλες σου.
Να είσαι άνετος ακα όχι στημένος.

Επίσης, δεν μας λες πολλά για το θέμα.
Τη ξέρεις τη κοπέλα; Κάνετε παρέα; Μιλάτε; Πώς τη βλέπεις γενικά;:P

Δεν εχω φίλες. Δεν με ενδιαφέρει τώρα κάποια κοπέλα, γενικά μιλάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δεν εχω φίλες

γιατί καλέ?δεν σου αρέσει η γυναικεία παρέα?

Δεν με ενδιαφέρει τώρα κάποια κοπέλα, γενικά μιλάω

ετσι πες μας καλέ! Γενικές γνώσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τι λες?!
Χμ... Καλό θα ήταν να ξεκινήσεις με ένα κοπλιμέντο - κάτι που όντως να σου αρέσει πάνω της-... Μετά μπορείς να την ρωτήσεις κάποια γενικά πράγματα ειδικά να είστε έξω σε μαγαζί. Πχ αν έρχεται συχνά εκεί, αν της αρέσει η μουσική που βάζει.. Α! Αν θες πες της και το όνομα σου..:P
Αν είναι με κοριτσοπαρέα με προσπαθήσεις να την πάρεις μονότερμα, γιατί θέλουμε να κάνουμε καλή εντύπωση και στις φίλες (εμείς τα κορίτσια λαμβάνουμε πολύ σοβαρά την γνώμη των φίλων μας!!) αλλά να είναι αρκετά ξεκάθαρο για ποια ενδιαφέρεσαι (μην πας εκεί δηλαδή και τις κοιτάς όλες!!):P
αν πιάσετε συζήτηση, προσπάθησε να μην είσαι πολύ απόλυτος και ισχυρογνώμων σε αυτά που λες ακόμη και αν είσαι 1000% για την άποψή σου. Πολύ σημαντικό ρόλο επίσης θα παίξει και ο τόνος της φωνής σου όταν της μιλάς...
Αυτά μέχρι τώρα, αν σκεφτώ και κάτι άλλο, θα το ποστάρω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πώς πλησιάζεις μια κοπέλα? Για σχέση εννοώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ και είμαι περίεργος.

επειδή και μια κοπέλα άνθρωπος είναι...
...μην διστάζεις
μίλα της όπως θα μιλούσες φυσιολογικά και πρόσχαρα σε έναν άνθρωπο
...δεν δαγκώνει
συνήθως τέτοια πράγματα βγαίνουν αυθόρμητα στα πλαίσια κοινωνικοποίησης...;) :D :D

..ούτε απαραίτητα θα πρέπει να βρεις "ειδικό" θέμα εκκίνησης συζήτησης μαζί της...
από κάτι τυχαίο, μπορείς να ξεκινήσεις διάλογο φιλικής προσέγγισης σε καθαρά τυπικά πλαίσια...

...Η ιδιαίτερη προσέγγιση που θέλεις, θα έρθει με τον καιρό της ενδεχόμενης γνωριμίας (τίποτα δεν είναι εξασφαλισμένο από την πρώτη γνωριμία)..σε πρώτο στάδιο, φέρσου όπως θα φερόσουν λογικά και αξιοπρεπώς σε έναν συμμαθητή σου ή σε μια συμμαθήτριά σου. Είναι τόσο απλό το όλο θέμα, που κάτι απόψεις που ειπώθηκαν πιο πάνω από άλλους του στυλ να είσαι ο εαυτός σου, να μην έχεις άγχος...κτλ το καθιστούν τόσο πολύπλοκο ενώ δεν είναι. Η ζωή είναι τόσο απλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
γιατί καλέ?δεν σου αρέσει η γυναικεία παρέα?
Απλά δεν έτυχε ποτέ να έχω γυναίκα φίλη. Και να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια του φόρουμ. Τον πρώτο μήνα που πήγα στο λύκειο (να σημειώσω ότι κάποιοι συμμαθητές μου από το δημοτικό πήγαν στο ίδιο με μένα) ήρθε 2 φορές και μου μίλησε μια παλιά μου συμμαθήτρια την ώρα του διαλείμματος, αλλά δεν μου φάνηκε να υποννοεί κάτι. Σήμαινε κάτι αυτό? Εννοώ ότι μπορεί να μου μίλησε γιατί περίμενε να κάνω κάτι επειδή της αρέσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Xωρίς να θέλω να γίνω κακός ότι μας μιλάει μια κοπέλα μια-δυο φορές δε σημαίνει ότι μας γουστάρει κιόλας.Συμβαίνει και αυτό αλλά δεν είναι o κανόνας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Xωρίς να θέλω να γίνω κακός ότι μας μιλάει μια κοπέλα μια-δυο φορές δε σημαίνει ότι μας γουστάρει κιόλας.Συμβαίνει και αυτό αλλά δεν είναι o κανόνας.:P

Το ξέρω αλλά μου φάνηκε περίεργο γιατί στο δημοτικό δεν μιλούσαμε καθόλου, την περίοδο του γυμνασίου ουτε που την είχα δει και στο λύκειο την πρώτη μέρα την χαιρέτησα μόνο. Γι' αυτό μου φάνηκε περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγω κάτι:
Έστω βλέπεις μια κοπέλα στο λεωφορείο,σε μια καφετέρια κτλ. και σ'αρέσει εμφανισιακά και θα θελες να την γνωρίσεις.
Πάντα παραπονιέστε πως δεν κανουμε την πρώτη κίνηση.Σας ρωτώ τωρα,θα σας φαινόταν περίεργο ,εαν σας πλησίαζε κάποιος χωρίς καν να σας ξέρει;Θα τον θεωρούσατε τρελό,πέφτουλα ή απροσδόκητα θαρραλέο;Θα ηταν κολακευτικό ή περίεργο;
Ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να την πλησιάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος είναι ο τρόπος που ονομάζω the sims. Στην αρχή μιλάς (προσπαθείς να βρεις τα ενδιαφέροντα και αυτά που έχετε κοινά), σε λίγο καιρό γίνεστε φίλοι. Στην συνέχεια βγαίνετε μαζί (π.χ. με κοινές παρέες και την παίρνεις τηλέφωνο ώστε να μιλάτε για πράγματα άσχετα). Όταν την έχεις κάνεις πολύ καλή φίλη (μη το παρακάνεις και πολύ) τότε μπαίνεις στο ψητό και κάνεις απλά κομπλιμέντα και απλά δωράκια. Μετά της λες πως την βλέπεις διαφορετικά και όχι ως απλή φίλη, εδώ μπορείς να φας την λεγόμενη χυλόπιτα (η οποία πονάει) ή τα φτιάχνετε...

Τώρα μπορείς να την κάνεις ότι θέλεις είναι δική σου.

ΠΡΟΣΟΧΗ στο the sims αν θέλεις να ξερφορτωθείς μια σχέση (π.χ. μια κοπέλα) την κλείνεις σε τέσσερεις τοίχους και καθαρίζεις αν το κάνεις αυτό στην πραγματική ζωή θα έχεις κυρώσεις.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Με τα πόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
fockos, στους sims δεν έχει σημασία η εξωτερική εμφάνιση και ούτε επηρεάζεσαι από οτιδήποτε. Ακόμα κι αν μην τη φιλήσεις, κάποια φορά θα ενδώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Πώς πλησιάζεις μια κοπέλα? Για σχέση εννοώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ και είμαι περίεργος.
Γιατί όχι με το facebook?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγω κάτι:
Έστω βλέπεις μια κοπέλα στο λεωφορείο,σε μια καφετέρια κτλ. και σ'αρέσει εμφανισιακά και θα θελες να την γνωρίσεις.
Πάντα παραπονιέστε πως δεν κανουμε την πρώτη κίνηση.Σας ρωτώ τωρα,θα σας φαινόταν περίεργο ,εαν σας πλησίαζε κάποιος χωρίς καν να σας ξέρει;Θα τον θεωρούσατε τρελό,πέφτουλα ή απροσδόκητα θαρραλέο;Θα ηταν κολακευτικό ή περίεργο;
Ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να την πλησιάσεις;

Πολλοί λένε ότι πιάνουν οι πρωτότυπες ατάκες. Βέβαια καλυτερα να σου απαντήσει γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top