Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ας τα παρουμε όλα μαζι με τη σειρα.Πρωτη συμβουλη και κανονας ειναι να ΜΗΝ αγχωθεις.

Η βαση ειναι 65% και το GVR και στο Listening.Δηλαδη με 33/50 περνάς στο ακουστικό οπως και με 65/100 στο GVR.Τα προφορικα ειναι ευκολα και το κλιμα ειναι πολυ φιλικο.Δεν κοβουν και εύκολα.Να εισαι χαλαρος,να χαμογελας και να εισαι ο εαυτός σου.Επισης μην αγχωθεις για χαζα λαθη που μπορει να κανεις γιατι στοχος ειναι να επικοινωνήσεις.

Στην έκθεση προσοχε πολυ τα γραμματικα λαθη και να χρησιμοποιείς συνδετικες εκφράσεις όπως:
Ιn the first place...
First of all...
Firstly,
In addition,
Furthermore,
Moreover,
To sum up,
To conclude,
All in all, και πολλά άλλα.

Επίσης αν δυσκολευεσαι τοσο πολυ μαθε μια τυποποιημενη εισαγωγη και conclusion καθως μπορει μεν να μην παιρνεις πολλα credits αλλα τουλαχιστον θα περάσεις;)

Τωρα οσον αφορα τη βαθμολογια:
"Examinees with a Low Pass (or higher) in all four sections are awarded an ECCE certificate. Examinees who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section are awarded an ECCE certificate. A certificate is not awarded to any examinee who has a complete Fail in any section."

Ελπιζω να σε βοηθησα.
Για οτιδηποτε αλλο μη διστασεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Προλαβαίνεις. Και εμείς στο ECPE 30λεπτά εχουμε στην διαθεση μας και ειναι αρκετος χρόνος.

Τα 5 πρωτα λεπτα σκεφτεσαι πιο θεμα θα γραψεις και κάνεις brainstorming.

Στα υπόλοιπα 20 λεπτα γραφεις την εκθεση. Για να προλαβεις θα πρεπει να εχεις ετοιμο προλογο και επιλογο(καποιες εκφρασεις πασπαρτού) και συνδετικές λέξεις απο παραγραφο σε παραγραφο.

Και στα 5 λεπτα που θα σου μεινουν στο τελος διορθωνεις τα λαθη σου.
:)

Αααα!Σταματα να το σκεφτεσαι και ξεκίνα εξασκηση! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν εχει χαθει ακομα τίποτα πάντως.
Παντως αν το χεις φοβο με την εκθεση μαθε 3-4 σειρες εισαγωγη και επιλογο και σχεδον το 1/3 της εκθεσης το χεις;)

Θα κανεις το εξης πλάνο:

Εισαγωγη=3-4 σειρες(1 παραγραφος)
Κυριως θεμα(10 σειρες περιπου σε 2 παραγραφους)
Επιλογος=3-4 σειρες.

Ετσι εχεις γυρω στις 18 σειρες εκθεση που ειναι 1 σελίδα.
Βεβαια αυτο ειναι τυπικο και απολυτως προσαρμόσμενο στα γούστα σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros-corfu

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ αλλά ήδη χρησιμοποιώ αυτές τις συνδετικές λέξεις και έχω ετοιμάσει δικό μου προλογο και επιλογο(καποιες εκφρασεις πασπαρτού όπως είπες)αλλά το κύριος θέμα είναι για μένα που με κάνει fail.δηλαδή θα βγω εκτός θέματος,η καθηγήτρια μου λέει πως γράφω ότι μου έρθει και κάποιες φορές δεν βγάζουν νόημα,μπερδεμένα,φτωχά επιχειρήματα.....και τέτοια...μην σας ζαλίζω...έχω δώσει το bcce και το έχω πάρει(αν και μας έχει πει πως δεν αναγνωρίζεται-δηλαδή δεν μετράει...αναγνωρίζεται όμως???)...έχω ακούσει πως αν βγεις εκτός θέματος κόβεσαι...

Examinees who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section are awarded an ECCE certificate. (αυτό θα πει πως αν περάσω σε τρία και κοπώ σε ένα,περνάω???-δηλαδή αν κοπώ στην έκθεση περνάω...)
A certificate is not awarded to any examinee who has a complete Fail in any section.(αυτό θα πει πως αν έχω σε ένα κομμάτι fail κόβομαι ή αν έχω σε όλα κόβομαι???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros-corfu

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
για το Κυριως θεμα λες(10 σειρες περιπου σε 2 παραγραφους)???δηλαδή 5 σειρές σε κάθε παράγραφο ή 10 σειρές σε κάθε παράγραφο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν εχεις εστω και ενα Fail κοβεσαι.
Tωρα για την έκθεση δεν κοβουν ευκολα για εκτος θεματος.Καλυτερα να βγει λίιιιγο εκτος θεματος,παρα να γραφεις ακαταλαβιστικα:)

5 σειρες η καθε παραγραφος.

15-18 σειρες Χ 10 λεξεις η σειρα και ετσι jet!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros-corfu

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ με καλύψατε και με βοηθήσατε πάρα πολύ!!!σας ευχαριστώ θα δείξει τώρα στις 8 Μαίου και τέλη Ιουλίου αν θα το περάσω...καλη επιτυχία σε εσάς που δίνετε ecpe και ecce!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σπύρο αν έχεις πρόβλημα γλωσσικο ή σύνταξης καλό θα είναι να σκέφτεσαι διπλά το τί γράφεις. Τώρα το αν είσαι εκτός θέματος σημαίνει οτι δεν εχεις διαβασει καλα το θέμα.

Ευχαριστούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη μας επιτυχια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα timetables εχουν αρχισει να φτανουν.
Εγω το πήρα στα χέρια μου.
Εσεις το έχετε λάβει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_apost

Νεοφερμένος

Η maria_apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δινω ecpe.μου ηρθε το χαρτι και δινω 2 μαιου προφορικα.επειδη δεν κανω καποια μαθηματα αλλα ψιλοδιαβαζω μονη μου, εχει αλλαξει κατι απο την προηγουμενη εξεταστικη περιοδο?υπαρχει καποια αλλαγη στο listening??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oλες οι αλλαγες ειναι εδω:https://lsa.umich.edu/umich/v/index....nnel=8c6f921dfdad3110VgnVCM1000003d01010aRCRD

Πλεον δινονται και οι ερωτησεις στο παρτ 3 του ακουστικου και δεν ξερω αν εδωσες με το το νεο συστημα προφορικων,2-2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
2 Μαίου προφορικά;;;;;Πριν τα γραπτά;;;

Εγώ δίνω προφορικά 5 Ιουνίου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_apost

Νεοφερμένος

Η maria_apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ναι 2 μαιου..θα ειμαι απο τους πρωτους μαλλον! θα σας ενημερωσω! σε ευχαριστω teol20 για την διευκρινηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tιποτα μωρε!
Εγω δινω στις 23/05!
Καλη μας επιτυχια!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Να με ενημερωσετε παιδια!!! :D

Καλή Επιτυχία!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
έδωσα και δε το πηρα ξκαι τωρα ξαναδίνω. Είμαι βέβαια λίγο αγχωμένη για τα αποτελεσματα, αλλα εχω πίστη, ελπιδα και διαισθηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Που κοπηκες αν επιτρεπετε;Αλλα οπως και να χει θα ΣΚΙΣΟΥΜΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Που κοπηκες αν επιτρεπετε;Αλλα οπως και να χει θα ΣΚΙΣΟΥΜΕ!
Στο listening κόπηκα..Ναι. 2η φορά πιστεύω όντως θα σκίσουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θετική ενέργεια και θα περάσουμε!!!!

(Καλέ γιατί τόσες αρνητικές;;;:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top