Εκπαιδευτικοί με μαθητές τα παιδιά τους

chrisgala

Νεοφερμένος

Ο chrisgala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ξέρει κανένας αν επιτρέπεται ένας καθηγητης να κάνει μάθημα στο παιδί του? Και ναι η οχι υπάρχει αντιστοιχη εγκύκλιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, ούτε συγκεκριμένη εγκύκλιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasianna45400

Νεοφερμένος

Η vasianna45400 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Στο δημοτικό μου έκανε η μητέρα μου αγγλικά στο σχολείο οπότε δε νομίζω να υπάρχει ανάλογη εγκύκλιος... Από εκεί και πέρα από προσωπικά πείρα θα πρότεινα να αποφεύγεται για λόγους διαπροσωπικών σχέσεων του παιδιού με τους συμμαθητές του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MAYA27116

Νεοφερμένος

Η MAYA27116 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καθηγητής σε γυμνάσιο και λύκειο ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να έχει στην τάξη το παιδί του,εκτός αν στο σχολείο δεν υπάρχει άλλος καθηγητής για να διδάξει το συγκεκριμένο μάθημα.Για παράδειγμα αν στο σχολείο υπάρχει μόνο ένας μαθηματικός,μπορεί να έχει στην τάξη του το παιδί του.Αν όμως υπάρχει. έστω και ένας ακόμα μαθηματικός στο σχολείο,είναι υποχρεωμένος να μην διδάξει στην τάξη αυτήν και να την αναλάβει ο άλλος καθηγητής. Στο δημοτικό δεν ισχύει αυτό,μπορεί δάσκαλος ή καθηγητής να διδάσκει το παιδί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
δεν υπαρχει αναλογη εγκυκλιος παιδια...κ εμενα μ εκανε μαθημα και η μητερα μ και ο πατερας μ στο δημοτικο αλλα και σε αλλα παιδια κανουν μαθημα οι γονεις τους...αλλα anyway πολλες φορες αυτο δεν μπορει να αποφευχθει εαν ο καθηγητης ειναι ο μοναδικος που να διδασκει το συγκεκριμενο μαθημα!αλλα τεσπα δεν ειναι εκει το προβλημα ! τ προβλημα ειναι στο: "πηρες τοσο επειδη ειναι γονιος σου"! και αμα πεις "στα αλλα μαθηματα γιατι πηρα τοσο?" ή θα ακουσεις κανενα χοντρο βρισιδι ή κανενα "Α!στα αλλα μα8ηματα σου βαλλανε υψηλο βαθμο γιατι ξερουν οτι ειναι γονιος σου!" αμαν πια!! αλλα κανεις απο αυτους δεν σκεφτηκε οτι τα παιδια των καθηγητων ειναι καλοι μαθητες αφου ωθουνται απο τους γονεις τους και εχουν τετοια ερεθισματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rodriguez

Νεοφερμένος

Ο Rodriguez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δεν υπαρχει αναλογη εγκυκλιος παιδια...κ εμενα μ εκανε μαθημα και η μητερα μ και ο πατερας μ στο δημοτικο αλλα και σε αλλα παιδια κανουν μαθημα οι γονεις τους...αλλα anyway πολλες φορες αυτο δεν μπορει να αποφευχθει εαν ο καθηγητης ειναι ο μοναδικος που να διδασκει το συγκεκριμενο μαθημα!αλλα τεσπα δεν ειναι εκει το προβλημα ! τ προβλημα ειναι στο: "πηρες τοσο επειδη ειναι γονιος σου"! και αμα πεις "στα αλλα μαθηματα γιατι πηρα τοσο?" ή θα ακουσεις κανενα χοντρο βρισιδι ή κανενα "Α!στα αλλα μα8ηματα σου βαλλανε υψηλο βαθμο γιατι ξερουν οτι ειναι γονιος σου!" αμαν πια!! αλλα κανεις απο αυτους δεν σκεφτηκε οτι τα παιδια των καθηγητων ειναι καλοι μαθητες αφου ωθουνται απο τους γονεις τους και εχουν τετοια ερεθισματα?
υπαρχει ομως και ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο που λογω των γονιων τους παιρνουν υψηλους βαθμους. π.χ. στο σχολειο μου υπαρχουν παιδια που δεν διαβαζουν αλλα επειδη εχουν την μανα τους στο σχολειο οι βαθμοι τους ειναι υψηλοι.το προβλημα πιστευω εγω οτι δεν ειναι με τους βαθμους αλλα οτι καποιοι καθηγητες μπορει να δινουν μεγαλυτερη σημασια στα παιδα αυτα και σε αλλα ζητηματα στο σχολειο.2 χρονια στο γυμνασιο αυτο εχω διαπιστωσει εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rodriguez

Νεοφερμένος

Ο Rodriguez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Δεν ξέρω άμα υπάρχει κάτι που να το απαγορεύει αλλά συνήθως το αποφεύγουν οι καθηγητές... Εμείς έχουμε ένα παιδί στην τάξη μας που είναι γιος του Θρησκευτικού, αυτός ο Θρησκευτικός είναι ο πιο super καθηγητής του σχολείου και δυστυχώς το βλέπω δύσκολο να μας κάνει... :-((
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
δεν ξερω αν απαγορευται αλλα απο οτι ειδα οι περισσοτεροι γονεις αποφευγουν να παρουν τα παιδια τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
και εμένα η μάνα μου είναι δασκάλα και ήμασταν στο ίδιο δημοτικό!
δεν θέλησε να πάρει ποτέ την τάξη που ήμουν όχι όμως ότι απαγορευόταν.
δεν υπάρχει κάτι απαγορευτικό σ'αυτό αλλά πιστεύω πως το καλύτερο είναι να μην είναι γονείς και παιδιά στην ίδια τάξη!
τότε υπάρχουν 2 ενδεχόμενα. Ή ο γονιός θα φέρεται πιο αυταρχικά στο παιδί του θέλοντας να δείξει πως είναι αμερόληπτος ή θα του φέρεται όπως και στο σπίτι.
Εγώ στο δημοτικό έτυχε να έχω την μάνα μου στα καλλιτεχνικά και πραγματικά δεν μπορούσα να της φερθώ αλλιώς.
Πολλές φορές την φώναζα "μαμά" :redface:
Επίσης πολλές φορές άκουγα να με κατηγορούν ότι είμαι ευνοημένη στους βαθμούς λόγω της μητέρας μου.
Όπως και να 'χει αν και δεν υπάρχει κάποιος να το απαγορεύει το καλύτερο κατ'εμέ είναι οι εκπαιδευτικοί να προσπαθούν να μην έχουν τα παιδιά τους μαθητές στην τάξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
στο δημοτικο ειχα και εγω ενα παιδι που μας εκανε μαθημα η μαμα του, πολυ κομπλε, αν δεν μου το λεγανε δεν θα το καταλαβαινα,σε αυτο βεβαια ευθυνοταν η δασκαλα μου που ηταν σπαθι, απο το γυμνασιο δεν εχω εμπειριες, αλλα στο λυκειο, πο ρε πουστη....οσα παιδια ειχαν γονεις καθηγητες , οι αλλοι καθηγητες τους αντιμετωπιζαν λες και ηταν παντα οι καλυτεροι μαθητες, και σε ολα πρωτοι, και πιτσι πιτσι μαζι τους... ενας ακομα λογος που μισησα το δημοσιουπαλληλικι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
σε αυτό ευθύνεται το πως θα αντιμετωπίσει πρώτα πρώτα ο γονιός το παιδί του μέσα στο σχολείο και ύστερα οι άλλοι καθηγητές.
αν το παιδί σε κάθε διάλειμμα π.χ πάει στο γραφείο μιλά με τον γονιό του με τους άλλους καθηγητές και έχει πρόσβαση σε μέρη που άλλα παιδιά δεν έχουν τότε ναι θα του φερθούν διαφορετικά κάνοντας τραγικό λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Η μανα μου που ειχε και τον αδερφο μου μαθητη στο δημοτικο οταν εμπαινε στην ταξη, πρωτα εκανε παρατηρηση και φωναζε στον αδερφο μου και μετα στα υπολοιπα παιδια! Να φανταστειτε μια φορα που αδερφος μου ειχε αρκετο μαλλι και ειχαν ερθει οι καλοκαιρινοι μηνες του ειπε: Βρε Κωνσταντινε, τι μαλλι ειναι αυτο??? Να πεις στην μανα σου οτι ειπε η κυρια σου της μουσικης πως χρειαζεσαι κουρεμα!!! Και ολα τα παιδια εσκασαν στα γελια! Οταν παλι ειχε εμενα, τα παιδια δεν ειχαν προβλημα γιατι πολλες φορες ελεγα στην μαμα μου να βαλει καλους βαθμους, κατι που εκανε, και μια φορα που θα γραφαμε τεστ, βρηκα τα θεματα στην τσαντα της και τα εδωσα σε ολους και γραψαμε τελεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμήχανη

Νεοφερμένος

Η αμήχανη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποια εγκύκλιος που να το απαγορεύει. Και εγώ έχω την μητέρα ενός συμμαθητή μου σε όλα τα φιλολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Η μανα μου που ειχε και τον αδερφο μου μαθητη στο δημοτικο οταν εμπαινε στην ταξη, πρωτα εκανε παρατηρηση και φωναζε στον αδερφο μου και μετα στα υπολοιπα παιδια! Να φανταστειτε μια φορα που αδερφος μου ειχε αρκετο μαλλι και ειχαν ερθει οι καλοκαιρινοι μηνες του ειπε: Βρε Κωνσταντινε, τι μαλλι ειναι αυτο??? Να πεις στην μανα σου οτι ειπε η κυρια σου της μουσικης πως χρειαζεσαι κουρεμα!!! Και ολα τα παιδια εσκασαν στα γελια! Οταν παλι ειχε εμενα, τα παιδια δεν ειχαν προβλημα γιατι πολλες φορες ελεγα στην μαμα μου να βαλει καλους βαθμους, κατι που εκανε, και μια φορα που θα γραφαμε τεστ, βρηκα τα θεματα στην τσαντα της και τα εδωσα σε ολους και γραψαμε τελεια...

:confused: αυτό δεν είναι και τόσο καλό!
λάθος δικό σου και της μάνας σου κατ'εμέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και μένα η μάνα μου είναι δασκάλα άλλα πάντα απέφευγε να με πάρει. Κ ευτυχώς δεν έγινε. Δε θα ΄νιωθα ούτε εγώ καλά ούτε αυτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και πώς θα κουτσομπολεύεις τον καθηγητή με τους συμμαθητές σου μπροστά στο τέκνο του/της; :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:redface: δεν κολλάμε σε τέτοια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis 95

Νεοφερμένος

Ο Iraklis 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Καλως σας βρηκα! Ηθελα να ρωτησω αν στις πανελληνιες τα παιδια που εχουν γονεις εκπαιδευτικους ευνοουντα παπο τους διορθωτες και αν μπορουν να αλλαξουν τα αποτελεσματα των εξετασεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top