Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν, ας απαντήσω και εγώ. Εμένα μου λείπει το σχολείο πάρα πολύ.:/:
Μου άρεσε ο τρόπος που κάναμε τα μαθήματα, το όλο κλίμα της τάξης. Το γεγονός ότι δεν παίρναμε απλά ένα βιβλίο και έπρεπε να το μάθουμε, αλλά ότι λύναμε ασκήσεις στην τάξη μαζί με τον καθηγητή, μας ρωτούσε, συζητούσαμε τις ασκήσεις μεταξύ μας κτλ.
Τώρα στο πανεπιστήμιο νιώθω σαν κάτι να μου λείπει.:(:(:(
Σαν να γίνεται μια απρόσωπη παράδοση την οποία παρακολουθούμε.
Είναι φυσιολογικό αυτό? Γιατί όλοι οι υπόλοιποι δεν νιώθουν καθόλου έτσι?
Εγώ. Ήταν πραγματικά ωραία χρόνια και τώρα μου λείπουν.:(:(
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinking0

Νεοφερμένος

Ο thinking0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μου λείπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μου λείπει το...το νηπιαγωγείο :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
αρα δεν ειμαι η μονη που μου λειπει το σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν μου λείπει καθόλου το σχολείο. Μου λείπουν τα χρόνια που ήμουν στο Πανεπιστήμιο. Μια ωραία εποχή, εποχή αυταπάτης βέβαια, αλλά γλυκιάς αυταπάτης. Είμαι 34 ετών και νοιώθω ήδη πάρα πολύ βαρύς σε σχέση με εκείνα τα χρόνια. 'Ενας άλλος άνθρωπος, δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνα τα χρόνια. 'Οποιοι σπουδάζουν να ξέρουν ότι ποτέ δεν θα ξαναυπάρξει τέτοια γλυκιά εποχή, γι'αυτό ας την ζήσουν στο έπακρο. Ααααχχχ. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eagle24

Νεοφερμένος

Ο eagle24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όχι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χριστάρας

Νεοφερμένος

Ο Χριστάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Πολύ και δεν ξέρω και γιατί που λείπει τόσο πολύ. Είμαι ακόμη φοιτητής, αλλά μου λείπει πολύ το γυμνάσιο και το λύκειο. Ίσος γιατί πολλά πράγματα θα αντιμετώπιζα εντελώς διαφορετικά με τα σημερινά δεδομένα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Σχολείο. Μάλιστα. Βασικά όλοι αναπολούμε τα μαθητικά χρόνια έτσι κι αλλίως. Ναι, και μένα μου έλειψαν κάποιες τρέλες που έκανα τότε και δεν μπορώ να τις κάνω πια. Βλέπε 3η λυκείου, 3ο έτος σχολής. Λεπτομέρειες δεν λέω ξέρουν αυτοί που ξέρουν τι λέω. Anyway my friends, όλοι ζούμε στο μεγάλο σχολείο, απολαύστε το όσο ζείτε. Το λέει και το τραγούδι: "Μια ζωή την έχουμε, :clapup: και αν δεν την γλεντήσουμε,:clapping: τι θα καταλάβουμε, :clapup: τι θα καταντήσουμε. Φιλιά σε όλους. :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τι να μου λείπει;
Κάθε μέρα στο σχολείο είμαι........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Καθόλου.

Βλέπω εφιάλτες ότι ξαναγυρνάω αναγκαστικά και ότι πρέπει με το ζόρι να ξαναπάω 3η Λυκείου. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ουτε μενα ιδιαιτερα.Λιγες στιγμες μου λειπουν και ο χαβαλες με τους φιλους μου.
Βλέπω εφιάλτες ότι ξαναγυρνάω αναγκαστικά και ότι πρέπει με το ζόρι να ξαναπάω 3η Λυκείου. :(

Εγω βλεπω οτι ξαναδινω ιστορια 3ης Λυκειου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Ουτε μενα ιδιαιτερα.Λιγες στιγμες μου λειπουν και ο χαβαλες με τους φιλους μου.


Εγω βλεπω οτι ξαναδινω ιστορια 3ης Λυκειου:(

Εγώ βλέπω ότι ξαναδίνω εξετάσεις, ΟΛΑ τα μαθήματα και ότι πρέπει να περάσω και σε σχολή και ότι η σχολή που έχω ήδη τελειώσει ακυρώνεται. Είναι πολύ αληθοφανείς οι εφιάλτες μου :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εμένα μου λείπει λιγάκι... Η 3η λυκείου περισσότερο (ανωμαλία ε?)... Επειδή κάναμε πολύ χαβαλέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα μου λείπει λιγάκι... Η 3η λυκείου περισσότερο (ανωμαλία ε?)... Επειδή κάναμε πολύ χαβαλέ...
Καθόλου ανωμαλία. :)
Από χαβαλέ άλλο τίποτα. Άλλες εποχές. Καθόλου έγνοιες, είχαμε διάβασμα μεν, αλλά τα διαλείμματα στο σχολειό [και στο φροντηστήριο] ήταν όλα τα λεφτά. :)



Παναίαμ, σαν γέρος μιλάω και μόλις πέρυσι τελείωσα. :P




Αχ, ωραία ήταν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~

Νεοφερμένος

Η ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ναι, και εμενα μου λειπει...:'( η 3η Λυκείου ήταν όντως η καλύτερη...διάβασμα άλλα τρελές πλάκες...:group:ειχαμε μάλλον επιγνωση οτι θα χανόμασταν μετά! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joanna21

Νεοφερμένος

Η Joanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πολλες φορες βλεπω στο ονειρο μου το σχολειο:) αλλα δε μου λειπει καθολου μα καθολου!!!!!!!!!!!!!!Δε ξερω κατα ενα περιεργο τροπο βλεπω εικονες(στο ονειρο μου) απο το δημοτικο.....και το λυκειο...αλλα τιποτα απο το γυμνασιο!!!!Μαλλον θα μου ηταν αδιαφορο:whistle:Δε θα ηθελα να γυρισω πισω....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λοιπόν αυτές τις μέρες που ξεμυτίζω από το σπίτι το πρωί για κανένα καφεδάκι στη γειτονιά μου και περνάω από το παλιό μου γυμνάσιο, μπαίνει και η άνοιξη σιγά σιγά και μυρίζει ο τόπος άνοιξη εδώ πέρα (ναι στο κέντρο της Αθήνας με τα καυσαέρια) θυμάμαι τότε που πήγαινα στο γυμνάσιο και μου λείπει τόσο πολύ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
ιιιιιιιιιι ΚΑΘΟΛΟΥ!

το λύκειο ήταν μια από τις χειρότερες περιόδους -με είχε χτυπήσει η εφηβεία στο κεφάλι, ήμουν στο χειρότερο τμήμα και είχα και πολύ διάβασμα- :tongue: :tongue:

πολλές φορές περνάω από έξω επειδή είναι στο κέντρο και δεν μου προκαλεί καμία αίσθηση, σαν να μην φοίτησα ποτέ εκεί.

στο γυμνάσιο ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα αλλά και πάλι δε μου λείπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Όχι,καθόλου! Αφού πάω κάθε μέρα...






...τον γυιό μου:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πότε να προλάβει να μου λείψει;
τώρα μόλις γύρισα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top