Κηδεία - Είναι αποδεκτή η διακωμώδησή της;

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Επειδή μέσα σε 2 μέρες πέθαναν 4 άτομα γνωστών μου, πιστεύω ότι δεν είναι για γέλια το θέμα κ ότι κανένας δεν θα 'θελε να βρεθεί ποτέ σε κηδεία δικού του ανθρώπου. Ντροπή να γίνεται "χιούμορ" με τέτοια θέματα.:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πραγματικά η ηλιθιότητα και η ανωριμότητα ορισμένων ατόμων ξεπερνά τα επιτρεπτά όρια. Οταν πεθάνει η μάνα (ή ο πατέρας) κάποιου από εσάς θα έρθω και θα της βάλω ένα τσιγάρο στο στόμα και θα γελάω.

ΠΑΡΤΕ ΤΑ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πραγματικά η ηλιθιότητα και η ανωριμότητα ορισμένων ατόμων ξεπερνά τα επιτρεπτά όρια. Οταν πεθάνει η μάνα (ή ο πατέρας) κάποιου από εσάς θα έρθω και θα της βάλω ένα τσιγάρο στο στόμα και θα γελάω.

ΠΑΡΤΕ ΤΑ.

Θα έλεγα κάποιοι να αρχίσουν να σέβονται πρώτα τους ζωντανούς και μετά να ζητάνε απο τους άλλους να δείχνουν σεβασμό για τους νεκρούς.
Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες λέγεται χιούμορ. Αν κάποιους δεν εκφράζει μπορούν να μην το σχολιάσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Θα έλεγα κάποιοι να αρχίσουν να σέβονται πρώτα τους ζωντανούς και μετά να ζητάνε απο τους άλλους να δείχνουν σεβασμό για τους νεκρούς.
Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες λέγεται χιούμορ. Αν κάποιους δεν εκφράζει μπορούν να μην το σχολιάσουν.


Χιούμορ κάνουμε εκεί που μας παίρνει. Το να κάνεις χιούμορ με ένα τόσο (για τους περισσότερους τουλάχιστον) σοβάρο θέμα είναι ανεπίτρεπτο. :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Χιούμορ κάνουμε εκεί που μας πέρνει. Το να κάνεις χιούμορ με ένα τόσο (για τους περισσότερους τουλάχιστον) σοβάρο θέμα είναι ανεπίτρεπτο. :nono:

Δεν είπε οτι θα πάει σε κάποια κηδεία να τα κάνει αυτά (όπως πολύ "ώριμα" απαντάς οτι θα κάνεις εσύ), ούτε με κάποιον τρόπο προσέβαλλε κάποιον, νεκρό η ζωντανό και φυσικά ούτε πουθενά στο μήνυμα προτρέπει σε κάποιον να το πάρει στα σοβαρά και να κάνει αυτά που λέει.

Εσύ απο την άλλη δεν δίστασες να τον χαρακτηρίσεις ηλίθιο και ανώριμο και να του δώσεις και μια μούτζα.

Δεν ξέρω, βγάλε συμπέρασμα ποιος πρέπει να ωριμάσει.

Υ.Γ. Ίσως να μην το έχεις παρατηρήσει αλλα τα περισσότερα ανέκδοτα σατιρίζουν καταστάσεις που είναι τραγικές για κάποια άτομα/μειωνότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Δεν είπε οτι θα πάει σε κάποια κηδεία να τα κάνει αυτά (όπως πολύ "ώριμα" απαντάς οτι θα κάνεις εσύ), ούτε με κάποιον τρόπο προσέβαλλε κάποιον, νεκρό η ζωντανό και φυσικά ούτε πουθενά στο μήνυμα προτρέπει σε κάποιον να το πάρει στα σοβαρά και να κάνει αυτά που λέει.

Εσύ απο την άλλη δεν δίστασες να τον χαρακτηρίσεις ηλίθιο και ανώριμο και να του δώσεις και μια μούτζα.

Δεν ξέρω, βγάλε συμπέρασμα ποιος πρέπει να ωριμάσει.

Υ.Γ. Ίσως να μην το έχεις παρατηρήσει αλλα τα περισσότερα ανέκδοτα σατιρίζουν καταστάσεις που είναι τραγικές για κάποια άτομα/μειωνότητες.

Προφανώς εγώ το είπα ειρωνικά και για να του δείξω ότι αυτά που λέει είναι ανεπίτρεπτα. Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά λέει "20 τρόποι να γίνετε ενοχλητικοί σε μια κηδεία", δεν λέει κάποιο ανέκδοτο. Φυσικά όλα όσα είπα δεν προορίζονταν μόνο στον topic starter αλλά και σε όσους συμφώνησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Θα έλεγα κάποιοι να αρχίσουν να σέβονται πρώτα τους ζωντανούς και μετά να ζητάνε απο τους άλλους να δείχνουν σεβασμό για τους νεκρούς.
Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες λέγεται χιούμορ. Αν κάποιους δεν εκφράζει μπορούν να μην το σχολιάσουν.

Προφανώς εγώ το είπα ειρωνικά και για να του δείξω ότι αυτά που λέει είναι ανεπίτρεπτα. Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά λέει "20 τρόποι να γίνετε ενοχλητικοί σε μια κηδεία", δεν λέει κάποιο ανέκδοτο. Φυσικά όλα όσα είπα δεν προορίζονταν μόνο στον topic starter αλλά και σε όσους συμφώνησαν.

Ο HearTEyeD έχει απόλυτο δίκιο. Ειδικά εγώ που είδα το συγκεκριμένο topic μια μέρα αφότου ένας φίλος μου έχασε τη μητέρα του, το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο. Δηλαδή αν αυτό το παιδί διάβαζε αυτό το topic, πώς λες να ένιωθε?? Το μόνο που μπορώ να σου εγγυηθώ είναι ότι αποκλείεται να γελούσε...!
Επομένως δεν μιλάμε για θέμα χιούμορ, αλλά για θέμα ευαισθησίας.;)

ps: Μην κρίνεις ποτέ την "ωριμότητα" όπως λες του άλλου, γιατί δεν ξέρεις τι έχει περάσει και αντιδρά έτσι. Όπως εσύ το αντιμετώπισες χιουμοριστικά για τους λόγους σου, έτσι και ο HearTEyeD το αντιμετώπισε αγανακτισμένα για τους δικούς του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εμένα, πάντως, αυτό το θέμα δε μου άρεσε καθόλου...
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ο HearTEyeD έχει απόλυτο δίκιο. Ειδικά εγώ που είδα το συγκεκριμένο topic μια μέρα αφότου ένας φίλος μου έχασε τη μητέρα του, το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο. Δηλαδή αν αυτό το παιδί διάβαζε αυτό το topic, πώς λες να ένιωθε?? Το μόνο που μπορώ να σου εγγυηθώ είναι ότι αποκλείεται να γελούσε...!
Επομένως δεν μιλάμε για θέμα χιούμορ, αλλά για θέμα ευαισθησίας.;)

ps: Μην κρίνεις ποτέ την "ωριμότητα" όπως λες του άλλου, γιατί δεν ξέρεις τι έχει περάσει και αντιδρά έτσι. Όπως εσύ το αντιμετώπισες χιουμοριστικά για τους λόγους σου, έτσι και ο HearTEyeD το αντιμετώπισε αγανακτισμένα για τους δικούς του.

Σε καμία περίπτωση δεν λέω να κωμικοποιούμε τραγωδίες των άλλων. Και δεν είναι αυτό που κάνει το συγκεκριμένο ποστ. Αναφέρεται στην κωμικοποίηση μιας τελετής. Επίσης, το να μπορεί κάποιος να χαρακτηρίζει άτομα ως ηλίθια και ανώριμα χωρίς να ξέρει το ποιόν τους, δείχνει έλλειψη σεβασμού και (για μένα) ωριμότητας. Αν δεν σου αρέσει, μπορείς να το πεις, τους χαρακτηρισμούς για τους αλλους, κρατα τους για τον εαυτό σου.

Και επιμένω, προσπαθήστε πρώτα να δείξετε σεβασμό προς τους ζωντανούς και μετά αν τα καταφέρετε, δείχτε/απαιτήσετε να δείχνουν και οι άλλοι προς τους νεκρούς. Αλλιώς είναι απλά υποκρισία και προσβάλλετε έκαστους.

Ούτε εμένα μου φάνηκε ιδιαίτερα αστείο. Δεν χαρακτήρισα όμως (ούτε δημόσια ούτε το σκέφτηκα) κανέναν.

Υ.Γ. Έχετε δεί πόσα κόμιξ/κινούμενα σχέδια/σειρές κωμικοποιούν όχι μόνο την τελετή της κηδείας, αλλα και το στοιχείο του θανάτου αυτό καθ'εαυτό. Γιατί δεν γράφετε ένα γράμμα στο δημιουργό του καθε ενός να τους χαρακτηρίσετε ηλιθιους και ανώριμους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση δεν λέω να κωμικοποιούμε τραγωδίες των άλλων. Και δεν είναι αυτό που κάνει το συγκεκριμένο ποστ. Αναφέρεται στην κωμικοποίηση μιας τελετής. Επίσης, το να μπορεί κάποιος να χαρακτηρίζει άτομα ως ηλίθια και ανώριμα χωρίς να ξέρει το ποιόν τους, δείχνει έλλειψη σεβασμού και (για μένα) ωριμότητας. Αν δεν σου αρέσει, μπορείς να το πεις, τους χαρακτηρισμούς για τους αλλους, κρατα τους για τον εαυτό σου.

Και επιμένω, προσπαθήστε πρώτα να δείξετε σεβασμό προς τους ζωντανούς και μετά αν τα καταφέρετε, δείχτε/απαιτήσετε να δείχνουν και οι άλλοι προς τους νεκρούς. Αλλιώς είναι απλά υποκρισία και προσβάλλετε έκαστους.

Όπως σου είπε ο HearTEyeD, η απάντησή του δεν αναφερόταν τόσο στον topic starter, όσο στους υπόλοιπους που σχολίασαν αναλόγως. Για λόγους διακριτικότητας, δεν θα γίνω συγκεκριμένη ποια σχόλια θεώρησα αδιανόητα.
Οι χαρακτηρισμοί που τους απέδωσε ο HearTEyeD δεν ήταν παράλογοι, γιατί είναι ανωριμότητα να χάνουν άλλοι τους συγγενείς τους και κάποιοι άλλοι να κάνουν σχόλια που δεν θέλω να συγκεκριμενοποιήσω. Δηλαδή πρέπει να συμβεί σε κοντινό σου άνθρωπο για να καταλάβεις ότι δεν μπορείς να γελάς και να προσθέτεις ανοησίες σε τέτοιο θέμα; Αυτό είναι εξ' ορισμού κάτι που κανένας δεν θα 'θελε να 'ναι στη θέση του άλλου. Για το λόγο αυτό, πρέπει να δείχνει την ανάλογη ευαισθησία.
Όσο για τον τρόπο με τον οποίο εξέφρασε την αγανάκτησή του ο HearTEyeD, είναι προφανές ότι το έκανε για να προσγειώσει ανωμάλως κάποιους σχολιαστές ως προς τη σοβαρότητα της κατάστασης. Και για να το έκανε, επαναλαμβάνω, θα είχε τους λόγους του.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τουλάχιστον όταν απαντάτε κάνετε και έναν κόπο να βλέπετε σε τι απαντάτε (διαβάζετε την εκφώνηση που λένε).
Είπα τις απόψεις μου, αν θέλετε την διαβάζετε και απαντάτε, αν δεν θέλετε, δεν έχω κατι άλλο να προσθέσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Τουλάχιστον όταν απαντάτε κάνετε και έναν κόπο να βλέπετε σε τι απαντάτε (διαβάζετε την εκφώνηση που λένε).
Είπα τις απόψεις μου, αν θέλετε την διαβάζετε και απαντάτε, αν δεν θέλετε, δεν έχω κατι άλλο να προσθέσω.

Προφανώς εσύ δεν διάβασες την εκφώνηση, γιατί έχω κάνει και quote ακριβώς σε τι απαντάω.;)
Anyway, επειδή πολύ το κουράσαμε το θέμα, εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ο καθένας αντιμετωπίζει ένα θέμα όπως θέλει και κρίνει so αν το ψειρίσουμε, δεν θα το κλείσουμε ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s1tSa

Νεοφερμένος

Η Αφροξυλάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τον άλλο τον τιμάς όταν είναι Ζωντανός. Όταν έχει πεθάνει είναι αργά ( είναι ανούσιο αφού δεν προσφέρεις κάτι με το να πας ένα στεφάνι παραπάνω)
εμενα εν μερει μου αρεσε και ειχε πλακα σε ορισμενα σημεια.σε οποιον δεν αρεσει[δεκτο] ασ εκφρασει ΑΠΛΑ τη δυσαρεσκεια του χωρισ να προσβαλει τσ αλλουσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
εγω παντως στην κηδεια του παππου μου πειραζα τον πατερα μου οτι χασαμε το χρυσο.. ( 99 ετων μας αφησε ο παππους και υπηρχε μονο ενας με μεγαλυτερο σκορ στο νεκροταφειο 101 for the record.)
Τουλαχιστον πειραμε μια θεση στο βαθρο.

Το ποσο αγαπαμε και σεβομαστε τον καθεναν το δειχνουμε οσο ειναι ζωντανος, απο εκει και περα ειδικα σε κατι τελετες οπως οι κηδειες στην ελλαδα, οπου διαγωνιζονται ποιος θα κλαψει πιο δυνατα για να το παιξει οτι νοιαζοταν για το νεκρο ενω δεν του ειχε προσφερει ουτε ενα ποτηρι νερο στην ζωη του ειναι αξιες χλευασμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΤΙΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ.ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ[ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΟ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΑΣ ΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ]
εμενα εν μερει μου αρεσε και ειχε πλακα σε ορισμενα σημεια.σε οποιον δεν αρεσει[δεκτο] ασ εκφρασει ΑΠΛΑ τη δυσαρεσκεια του χωρισ να προσβαλει τσ αλλουσ


:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το ποσο αγαπαμε και σεβομαστε τον καθεναν το δειχνουμε οσο ειναι ζωντανος, απο εκει και περα ειδικα σε κατι τελετες οπως οι κηδειες στην ελλαδα, οπου διαγωνιζονται ποιος θα κλαψει πιο δυνατα για να το παιξει οτι νοιαζοταν για το νεκρο ενω δεν του ειχε προσφερει ουτε ενα ποτηρι νερο στην ζωη του ειναι αξιες χλευασμου.

Σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
δεν εχει τραβηξει κανεις απο σας κανενα λουκι, γ'αυτο σας φαινεται αστειο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
δεν εχει τραβηξει κανεις απο σας κανενα λουκι, γ'αυτο σας φαινεται αστειο....

κακόγουστο μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
επεισης να πειτε "και στα δικα σας" οταν πατε να χαιρετεισετε ή "και του χρονου" :P
άσε και πήγα κατά λάθος να το κάνω αυτό... στην κηδεία της νονάς μου από την ταραχή μου. το καλό είναι ότι πήγα να το ευχηθώ σε κάποιους από την οικογένεια που ''τρωγόμαστε'' συνέχεια. μωρέ λες να 'ξερα τελικά τι έκανα?:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν εχει τραβηξει κανεις απο σας κανενα λουκι, γ'αυτο σας φαινεται αστειο....

Κάνεις λάθος, απλώς τυχαινει να έχω βαρεθεί το σόι με το γνωστό καραγκιόζη/καραγκιόζενα που κλαίει ΣΕ ΚΑΘΕ κηδεία σαν πληρωμένη μοιρολογίστρα λες και οι άλλοι υπολογίζαμε το νεκρό λιγότερο όταν ζούσε. Νομίζω οτι καθε σόι εχει εναν αντίστοιχο άνθρωπο και προσωπικά το βρίσκω γελοίο. Έχω χάσει αρκετούς ανθρώπους στη ζωή μου τους οποίους, χωρις διαθεση να περιαυτολογήσω, μετά από 5 χρόνια τους θυμάμαι μόνο εγώ κι ας ήμουν αυτός που στην κηδεία ούρλιαξε λιγότερο απ'ολους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top