Υπάρχει ζωή μετά το θάνατο;

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται; Με το συμπάθιο αλλά σ' έχω ξαναπετύχει να υπερασπίζεσαι κάτι που εξαρχής δεν θίχτηκε. Προσωπικά δεν είδα πουθενά καμιά προσβολή. Σημειωτέον πως η Βίβλος, και κατ' επέκταση πολλά από τα στοιχεία της πίστης που βασίζεται σε αυτή, για πολλούς ανθρώπους αποτελεί καλοδουλεμένο παραμύθι. Και αυτό μία άποψη είναι.

edit: Δεν αναφέρθηκε πουθενά η Αγία Γραφή, εγώ απλά το κατάλαβα έτσι. Λάθος μου. Ό,τι είπα όμως ισχύει στην προκειμένη περίπτωση. Μια άποψη διάβασες, that's all.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
επειδη υπαρχει κατι που δεν μπορεις ν αντιληφθεις δεν το κανει παραμυθακι...οπως εγω σεβομαι οτι υπαρχουν καποιοι που δεν πιστευουν σε τιποτα, σεβασου κι εσυ αυτους που πιστευουν
Δεν νομιζω με το μυνημα μου να θιγω κανεναν,τωρα αν εσυ το βλεπεις αλλιως.......ειναι απλα η αποψη μου πανω στο συγκεκριμενο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται; Με το συμπάθιο αλλά σ' έχω ξαναπετύχει να υπερασπίζεσαι κάτι που εξαρχής δεν θίχτηκε. Προσωπικά δεν είδα πουθενά καμιά προσβολή. Σημειωτέον πως η Βίβλος, και κατ' επέκταση πολλά από τα στοιχεία της πίστης που βασίζεται σε αυτή, για πολλούς ανθρώπους αποτελεί καλοδουλεμένο παραμύθι. Και αυτό μία άποψη είναι.

edit: Δεν αναφέρθηκε πουθενά η Αγία Γραφή, εγώ απλά το κατάλαβα έτσι. Λάθος μου. Ό,τι είπα όμως ισχύει στην προκειμένη περίπτωση. Μια άποψη διάβασες, that's all.


οντως..δεν αναφερθηκα καν στη βιβλο:P

ναι συμφωνω με τα bold αλλα αλλο ειπα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται; Με το συμπάθιο αλλά σ' έχω ξαναπετύχει να υπερασπίζεσαι κάτι που εξαρχής δεν θίχτηκε. Προσωπικά δεν είδα πουθενά καμιά προσβολή. Σημειωτέον πως η Βίβλος, και κατ' επέκταση πολλά από τα στοιχεία της πίστης που βασίζεται σε αυτή, για πολλούς ανθρώπους αποτελεί καλοδουλεμένο παραμύθι. Και αυτό μία άποψη είναι.

edit: Δεν αναφέρθηκε πουθενά η Αγία Γραφή, εγώ απλά το κατάλαβα έτσι. Λάθος μου. Ό,τι είπα όμως ισχύει στην προκειμένη περίπτωση. Μια άποψη διάβασες, that's all.

Βασικά, αν το έπος του Γιλγαμές είναι παραμύθι, τότε τουλάχιστον η ΠΔ είναι επίσης παραμύθι. Μυθολογία, θα έλεγα καλύτερα, των Εβραίων.

οντως..δεν αναφερθηκα καν στη βιβλο:P

ναι συμφωνω με τα bold αλλα αλλο ειπα:)

Κάποια απάντηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.


απλως ειδα μια.."επιθετικοτητα".τελος παντων νομιζω οτι δε θα βγαλουμε ακρη οποτε γεια σας:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popular

Νεοφερμένος

Ο popular αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όχι δέν πιστεύω και συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Όχι δέν πιστεύω και συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου!
Εντάξη και τί φωνάζεις? Σου ζήτησε κανείς να συμφωνείς, και μάλιστα απόλυτα, με τα λεγομενα κάποιου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Όχι δέν πιστεύω και συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου!
με ποιανου τα λεγομενα συμφωνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top