Γενικό - Ποιο μάθημα απ'τα φιλολογικά της γ'γυμνασίου σας αρέσει περισσότερο;

panagr97

Νεοφερμένος

Ο panagr97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Θα ηθελα τη γνωμη σας ποιο μαθημα απ'τα φιλολογικα σας αρεσει και σας προσελκυει περισσοτερο.Να συμμετασχουν παρακαλω και τα θετικα μυαλα (μαθηματικα,φυσικη)στο θεμα.
1)Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια (Ευριπιδη Ελενη)
2)Αρχαια Ελληνικη Γλωσσα
3)Νεοελληνικη Γραμματεια Λογοτεχνια (Κειμενα)
4)Νεοελληνικη Γλωσσα-Εκθεση
5)Ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εμενα μου αρέσει περισσότερο η Ελένη, και γενικά πάντα μάρεσε η Αρχαία Γραμματεία (οδύσσεια, ιλιάδα) και η γλωσσα γιατί στο μάθημα συζητάμε για διάφορα θέματα και ειναι και πολύ καλή καθηγήτρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Η Ελενη και γενικα τα Αρχαια απο Μεταφραση(Οδυσσεια,Ιλιαδα οχι τοσο,Ελενη κ.λ.π)λλα αρκει να ναι και καλη η καθηγητρια.Μασ εχουν πρηξει εμασ.Στην αρχη ηρθαν καινουριοι καθηγητες και εκεινη που χαμε ηταν χαλια αλλα ευτυχως δεν προλαβε να μασ κανει μαθημα(τοσο λιγο εκατσε).Μετα μας εκανε μια αλλη ισα ισα για να μην κανουμε συνεχεια κενο(παλια χαλια).Μετα μας εκανε μια αλλη που ηταν ΤΕΛΕΙΑ και σημερα δυστυχως ηρθε μια παρα πολυ βαρετη.Ελεος,σε ενα τριμηνο μασ αλλαξαν καθηγητες 100 φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
η νεοελληνικη γλωσσα και η ιστορια αν και φετος εχουμε μια καθηγητρια που δεν παραδιδει το μαθημα ετσι ωστε να το καταλαβουμε.και τα κειμενα καλα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Θα ηθελα τη γνωμη σας ποιο μαθημα απ'τα φιλολογικα σας αρεσει και σας προσελκυει περισσοτερο.Να συμμετασχουν παρακαλω και τα θετικα μυαλα (μαθηματικα,φυσικη)στο θεμα.
1)Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια (Ευριπιδη Ελενη)
2)Αρχαια Ελληνικη Γλωσσα
3)Νεοελληνικη Γραμματεια Λογοτεχνια (Κειμενα)

4)Νεοελληνικη Γλωσσα-Εκθεση
5)Ιστορια


Τα καλύτερα:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Θα ηθελα τη γνωμη σας ποιο μαθημα απ'τα φιλολογικα σας αρεσει και σας προσελκυει περισσοτερο.Να συμμετασχουν παρακαλω και τα θετικα μυαλα (μαθηματικα,φυσικη)στο θεμα.
1)Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια (Ευριπιδη Ελενη)
2)Αρχαια Ελληνικη Γλωσσα
3)Νεοελληνικη Γραμματεια Λογοτεχνια (Κειμενα)
4)Νεοελληνικη Γλωσσα-Εκθεση
5)Ιστορια



Στη γ' γυμνασίου μου άρεσαν αυτά περισσότερο , γιατί ήταν πολύ ωραία βιβλία . Ειδικά το βιβλίο της Ιστορία ήταν άπαιχτο. Καλογραμμένο , χωρίς αοριστολογίες και με ενδιαφέρουσες πηγές .


Συμπέρασμα: τα ωραία και καλογραμμένα βιβλία σε παρακινούν να τα διαβάσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Ας συμμετασχουν λοιπον και τα θετικα μυαλα. :p
Ελενη για μενα.
Αλλα τα χαλαμε στο μερος των ασκησεων. ^^
Ειναι τοσο βαρετο να τις κανεις, να λες το ιδιο πραγμα με διαφορετικα λογια συνεχεια, και μπλα μπλα μπλα.
Ειμαι πολυ καλη στο να ψαχνω να βρισκω κλπ, αλλα οταν βαριεμαι τη ζωη μου λεω αι σιχτηρ πια, και που ξερεις ρε φιλε οτι ο Ευριπιδης εννοουσε αυτο μεσα απο τον ταδε στιχο;
Αλλα ντακς, γενικα ειναι το μονο φιλολογικο που συμπαθω καπως. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
κανένα!! μ'αρέσουν τα θετικης κατεύθυνσης μαθήματα! αλλά αν είχα να επιλέξω σε αυτά θα διάλεγα την αρχαία και νέα ελληνική γλώσσα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Οι ξένες γλώσσες μετράνε ως υποκατηγορία των φιλολογικών? Αν ναι, τότε αγγλική λογοτεχνία με διαφορά (μάθημα στο σχολείο μας).

Αλλιώς, θα έλεγα ότι η φετινή Ιστορία, σε αντίθεση με τα χάλια τα περσινά, έχει κάποιο ενδιαφέρον. Ως επί το πλείστον όμως το βιβλίο παραμένει κακογραμμένο.

Επίσης, η ώρα της Έκθεσης στα Νέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
H Ιστορία ήταν το μόνο μάθημα που μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Όλα.
Περισσότερο Ελένη Ιστορία.Καταπληκτικά και τα δύο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα θετικά μαθήματα,αλλά από τα φιλολογικά επιλέγω αρχαία δαγκωτό,ιδιαίτερα συντακτικό:no1:Η λογοτεχνία είναι επίσης πολύ ενδιαφέρουσα όπως και η ιστορία,αν και δυστυχώς πέρσι δε φτάσαμε μεχρι τη σύγχρονη ιστορία,τα καλύτερα δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Γλωσσα ελεώ έκθεσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα θετικά μαθήματα,αλλά από τα φιλολογικά επιλέγω αρχαία δαγκωτό,ιδιαίτερα συντακτικό:no1:Η λογοτεχνία είναι επίσης πολύ ενδιαφέρουσα όπως και η ιστορία,αν και δυστυχώς πέρσι δε φτάσαμε μεχρι τη σύγχρονη ιστορία,τα καλύτερα δηλαδή!

:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
1)Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια (Ευριπιδη Ελενη)ειναι το αγαπημενο μ το λατρευω και ειδικα με την καθηγητρια που μας το διδασκει γινεται ακομα πιο τελειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Και εγω των θετικών μαθημάτων είμαι αλλά προτιμώ έκθεση(Μονο να γράφω έκθεση) κ κείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Αααα όλα τα φιλολογικά είναι τρέλα..!!! ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ 4 EVER...!
Επειδή όμως απ'όλα τα αστέρια κάποιο πρέπει να ξεχωρίζει, εγώ ξεχωρίζω Αρχαία και Ιστορία ( και Κείμενα και Ελένη και Γλώσσα :P).....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis1

Νεοφερμένος

Ο vasilakis1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει κυριως η Ελενη, το εργο ειναι πραγματικα αριστουργημα. Σιγουρα πολυ καλυτερο απο την Ιλιαδα και την Οδυσσεια! Επειτα, και τα αρχαια και η ιστορια ειναι μια χαρα. Επιτελους φτασαμε στην νεοτερη, η προιστορια και η βυζαντινη ηταν ολιγον βαρετες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DIMOS FOITHTHS

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Τα καλύτερα:):)

Θα συμφωνήσω απολύτως!:no1::no1::no1::no1:!!! Ειδικά για την Αρχαία Ελληνική Γλώσσα!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:!! Εγώ θα συμπλήρωνα σ' αυτά και την Ιστορία!!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros11

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι των Τεχνολογικών μαθημάτων και λέω ότι κανένα από τα φιλολογικά δεν πιάνει τη Φυσική και τα Μαθηματικά...
Τώρα αν πρέπει να διαλέξω ένα από τα φιλολογικά και μόνο, εννοείτε ότι διαλέγω Νεοελληνική Γλώσσα (Έκθεση)... Μου αρέσει περισσότερο από τα άλλα, ειδικά όταν γράφουμε έκθεση. Αν και στο δημοτικό είχα πονοκέφαλο όποτε έπρεπε να γράψουμε έκθεση, σκέφτομαι και γράφω αν θυμάστε, τώρα μου αρέσει αρκετά να γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top