Ταξίδια και άδεια από γονείς

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
τετοια σου λεει και τα πιστευεις κιολας....οτι θελει σε κανει....:Pμωρε να πας σε ψυχολογο και να της πεις οτι περνας και πολυ καλα...να της τον προτεινεις κιολας...:P

της τον προτεινα ηδη!!!! :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
της τον προτεινα ηδη!!!! :lol::lol:
και θα τραγουδας ''ετοιμαζω ταξιδι μοναχα για παρτη μου στα μεγαλα νησια του μυαλου και του χαρτι σου'':lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μαρία μπορείς επίσης να τους πας ένα φάκελο με χαρτιά μέσα που θα περιέχει πληροφορίες για την ιδιότητα των ψυχολόγων,ψυχιάτρων,δικές σου συμβουλές ,άλλες γνώμες σχετικά με την ενηλικίωση,τις διακοπές και τις ευθύνες και στην τελευταία σελίδα θα έχεις γράψει πάω διακοπές εκεί(όπως είπε και η Κρου:bye:).Και άντε γεια για κάποιες ημέρες.

Η κατάσταση δεν είναι και πολύ για γέλια,να κινηθείς γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Απο ποια ηλικια και μετα σας επιτρεπουν οι γονεις σας να πατε μονοι σας ταξιδι;
από τα 17 με άφησαν και μάλιστα στο εξωτερικό (αγγλία)... αλλά εκεί που πήγα ειχα συγγενείς που με περίμεναν (τον ξάδελφό μου για την ακρίβεια), οπότε δεν ήμουν τελείως μόνη...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
τυχερή εμένα αν δεν τελειώσω τη σχολή δεν με αφήνουν να παω πουθενα:(


Με παραξενεύει πολύ το γεγονός, μια και είσαι ενήλικη. Υποθέτω ότι πέρασες σε σχολή που βρίσκεται στην πόλη σου... Αν δεν περνούσες όμως στην πόλη σου, τι θα γινόταν? Θα έρχονταν μαζί σου? Το είχατε συζητησει αυτό?

Με συζήτηση λύνονται όλα τα προβλήματα, και άμα χρειαστεί, αν δεις ότι δεν παίρνουν, από λόγια ύψωσε λιγουλάκι τη φωνή σου, για να καταλάβουν ότι δεν είσαι πια μικρό κορίτσι. Εγώ τους το έχω ξεκαθαρίσει από τώρα. Βέβαια, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα όσον αφορά τον τομέα "ελευθερία μου", με αφήνουν ελεύθερη σε πολλά πράγματα, και χωρίς καν να τους ρωτησω, αλλά βρίσκομαι σε φυσιολογικά πλαίσια, ούτε υπερβολικά ξενύχτια, ούτε κάτι το ιδιαίτερο.

Όσο για το ταξίδι, αυτό που λέει η μητέρα σου για τον ψυχολόγο, δε στέκει, ο ψυχολόγος, λογικά, θα πάρει το μέρος σου, βρίσκω τους περιορισμούς που σου θέτει η μητέρα σου, πολύ αυστηρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
μπα ουτε οι δικοι μου εχουν προβλημα αρκει να ξερουν που ειμαι κ πως θα με βρουν οταν με παρουν τηλεφωνο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μπα ουτε οι δικοι μου εχουν προβλημα αρκει να ξερουν που ειμαι κ πως θα με βρουν οταν με παρουν τηλεφωνο....
και μενα ακριβως αυτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Διακοπες χωρις γονεις εκανα πρωτη φορα το καλοκαιρι που εκλεισα τα 18. Αλλα απο τα 16-17 ειχα αρχισει τα ταξιδια εκτος Αθηνων μονος μου... Καλα, για τωρα ας μην συζητησω για το που εχω αλωνισει (και σκοπευω να αλωνισω :P) με παρεα και χωρις γονεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Απο ποια ηλικια και μετα σας επιτρεπουν οι γονεις σας να πατε μονοι σας ταξιδι;
Διακοπες με παρεα θα με αφησουν θελουν δε θελουν του χρονου το καλοκαιρι.

16 Αυγουστου κλεινω τα 17 ετσι κι αλλιως,οποτε νταξ. :P

δικιο εχει,καλυτερα τσακωμοι καθε μερα μεχρι να ξυπνησουν παρα μια ζωη να μας εχουν να κανουμε οτι θελουν....πανε πια αυτα να τα ξεχασουν....μεγαλωσαμε ωρε...αντε πια....
Για τους τσακωμους συμφωνω κι εγω.

Γενικα ποτε δεν ημουν ο τυπος της "ναζιαρας κορης" για να καθομαι να παρακαλαω κλπ κλπ.

Απο τη στιγμη που θελω να κανω κατι θα το κανω,αν συμφωνουν καλως,αν οχι τοτε θα εχουμε βρισιδια.

Δεν καταλαβαινουν αλλιως..

Τουλαχιστον οι δικοι μου οι γονεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εμένα οι δικοί μου θα με αφησουν να πάω μόνος μου διακοπές μόλις κλείσω τα 17...
Αν και από τα 10 μου πάω κατασκήνωση μόνος μου, επομένως σχεδόν το ίδιο είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εμένα οι δικοί μου θα με αφησουν να πάω μόνος μου διακοπές μόλις κλείσω τα 17...
Αν και από τα 10 μου πάω κατασκήνωση μόνος μου, επομένως σχεδόν το ίδιο είναι...

μπα..καμια σχεση
στην κατασκηνωση ειναι αλλιως τα πραγματα.εισαι με ατομα της ηλικιας σ (πολλοι απ'αυτους ειναι κ φιλοι) κ φυσικα εισαι μονιμως σε γνωριμο περιβαλλον οπου ολοι σε γνωριζουν κ συνεργαζονται μαζι σ.ξερεις οτι εχεις ενα προγραμμα γεματο διασκεδαση,οτι θα φας κανονικα τα γευματα σ κ αλλες τεοιες καλοπερασιες...καμια σχεση με τα ταξιδια,ειδικα αν ειναι στο εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Από το καλοκαίρι της Β Λυκείου,λίγο εκβιαστικά μπορώ να πω καθώς είχα μισό μήνα διακοπές και η διάθεση μου ήταν χάλια.Ε και τελικά μου το πρότειναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
μπα..καμια σχεση
στην κατασκηνωση ειναι αλλιως τα πραγματα.εισαι με ατομα της ηλικιας σ (πολλοι απ'αυτους ειναι κ φιλοι) κ φυσικα εισαι μονιμως σε γνωριμο περιβαλλον οπου ολοι σε γνωριζουν κ συνεργαζονται μαζι σ.ξερεις οτι εχεις ενα προγραμμα γεματο διασκεδαση,οτι θα φας κανονικα τα γευματα σ κ αλλες τεοιες καλοπερασιες...καμια σχεση με τα ταξιδια,ειδικα αν ειναι στο εξωτερικο.

Όπως το πάρει κανείς, εγώ πάντως κάθε καλοκαίρι παιρνούσα γμτα...Ήμασταν μεγάλη παρέα και κάναμε πολλές βλακείες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγώ φέτος θα πάω με παρέα Ιταλία :D Καλά τα πάμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω μαζι με τον αποπανω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top