Απλά...δεν αντέχω άλλο!

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εντάξει μην τα τραγικοποιείται όλα..
Είναι ψυχοφθόρο αλλά όχι τόσο για έναν συνεπη μαθητή..
Άλλωστε τα γραπτά μένουν,τα λόγια φεύγουν:no1:
ποσο συνεπης μπορει να ειναι ενας μαθητης τητριτης λυκειου πχ στην κοινωνιολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εντάξει δεν μίλησα για Γ' λυκείου και θα χαρακτήριζα το παράδειγμά σου ως ακραίο/άστοχο σύμφωνα με αυτά που έζησα και άκουσα και από άλλα παιδιά..
Στην Γ' λυκείου οι καθηγητές της γενικής είναι ελαστικοί και δεν βάζουν απροειδοποίητα παρά μόνο 1 επίσημο διαγώνισμα επειδή είναι υποχρεωμένοι..Τώρα αν δεν συμβαίνει σε όλα τα σχολεία δεν μπορώ να το γνωρίζω, μίλαω βάση δικών μου εμπειριών αλλά και γνωστών μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
οταν μιλας γενικα για σχολειο,συμπεριλαμβανεται και η τριτη λυκειου.
μην εισαι τοσο σιγουρη λοιπον,οτι σε ολα τα σχολεια πχ τριτη λυκειου ειναι ελαστικοι,υπαρχουν κ αυτοι ,υπαρχουν και οι αυστηροι,αυτοι που πχ κοινωνιολογια ανετα σου βαζουν κατω απο τη βαση.και στο λεω επειδη το εζησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
οταν μιλας γενικα για σχολειο,συμπεριλαμβανεται και η τριτη λυκειου.
μην εισαι τοσο σιγουρη λοιπον,οτι σε ολα τα σχολεια πχ τριτη λυκειου ειναι ελαστικοι,υπαρχουν κ αυτοι ,υπαρχουν και οι αυστηροι,αυτοι που πχ κοινωνιολογια ανετα σου βαζουν κατω απο τη βαση.και στο λεω επειδη το εζησα.
Μα δεν είπα πως είμαι σίγουρη!
Άλλωστε ξεκαθάρισα πως μιλάω βάση των δικών μου εμπειριών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Τα απροειδοποίητα test είναι κάτι απαράδεκτο και σε αυτά επιμένουν κυρίως κάποιοι καθηγητές μεγαλύτεροι ηλικίας. Οι συγκεκριμένοι όταν ήταν μαθητές ούτε φροντιστήρια έκαναν είχαν σίγουρα μεγαλύτερο ελεύθερο χρόνο, ο ανταγωνισμός για την τριτοβάθμια εκπαίδευση ήταν σχεδον ανύπαρτος και είχαν σαφώς ευκολότερη επαγγελματική απασχόληση ακόμα και αν δεν είχαν σπουδάσει. Την ίδια στιγμοί οι 30άρηδες που αποδεδειγμένα είναι πιο μορφωμένοι από αυτούς τους είναι σχεδόν αδύνατο να μπουν στο δημόσιο.

Τα προειδοποιημένα διαγωνίσματα από την άλλη είναι αναγκαίο κακό, . Γιατί τότε ο κάθε μαθητής θα διαμαρτυρόταναι αν έπαιρνε βαθμό κάτω από αυτον που νομίζει ότι του αναλογεί. Παράλληλα όμως πρέπει να απαγορευτεί να γράφετε πάνω 2 διαγωνίσματα την εβδομάδα.

Πες τα χρυσόστομε!!! Την ερχόμενη εβδομάδα γράφω 3 τεστ 1 έκθεση και 2 διαγωνίσματα:s:stars::stop:!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ρε κουλάρετε.Με το να διαμαρτύρεστε εδώ δεν καταφέρνετε τίποτα You know..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Ρε κουλάρετε.Με το να διαμαρτύρεστε εδώ δεν καταφέρνετε τίποτα You know..:)


λενε τν πονο τους καπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι αλλά εφόσον έχουν τόσα παράπονα δεν είναι καλύτερα να μιλάνε με τους καθηγητές τους και να προσπαθούν να συζητούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όλοι περάσαμε/περνάμε από τα μαθητικά χρόνια..
Απλά παίρνεις κουράγιο όταν το λες καθώς βλέπεις πως δεν βρίσκεσαι μόνο εσύ σε αυτή την θέση...
Ωστόσο, όταν έχετε πολλά συζητήστε το με τους καθηγητές σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Αν θυμαμαι καλα(τουλαχιστον για το γυμνασιο) δεν επιτρεπεται να γραψεις πανω απο ενα διαγωνισμα την ημερα και πανω απο 3 την εβδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Αν θυμαμαι καλα(τουλαχιστον για το γυμνασιο) δεν επιτρεπεται να γραψεις πανω απο ενα διαγωνισμα την ημερα και πανω απο 3 την εβδομαδα

Ναι...:iagree::iagree::iagree::iagree:
Ευτυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αν θυμαμαι καλα(τουλαχιστον για το γυμνασιο) δεν επιτρεπεται να γραψεις πανω απο ενα διαγωνισμα την ημερα και πανω απο 3 την εβδομαδα

Ναι και γι' αυτό εφευρέθηκαν τα test.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphadora

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Όχι ότι το τηρούν όλοι οι καθηγητές αυτό... έχει τύχει να γράψω και 5 διαγωνισματα τη βδομάδα, στην τρίτη γυμνασίου... πάντως μπράβο μας, αν φτάσανε παιδιά 13-14 χρονών να λένε "δεν αντέχω άλλο" και κανείς μας δεν κάνει τίποτα (σαν τι θα μου πείτε τώρα και δίκιο θα 'χετε) τι να πω... οι παλιοι καθηγητές μπορεί να μην πήγαιναν φροντηστήρια, μπορεί τα παιδιά τους να μην πήγαν ούτε αυτά, ή να μην ασχολούνται με τα παιδιά τους αρκετά για να ξέρουν πως είναι να είσαι μαθητής της 2βάθμιας στις μέρες μας, πάντως ώρες ώρες είναι αδικαιολόγητοι... φέτος, κάπου στις αρχές του Οκτώβρη μας έβαλε η θεολόγος εργασία (του στιλ ψάχνω πληροφορίες), την οποία όμως ήθελε να την γράψουμε όλη εμείς, δεν ήθελε copy paste ούτε μια πρόταση θα το θέσω διαφορετικά... με ρωτάς εμένα κυρά μου που άρχισα φροντηστήρια απο τον Αύγουστο, που πάω 2α Λυκείου, είμαι θετική κατεύθυνση και δίνω και proficiency αν έχω το χρόνο και τη διάθεση, όχι να ψάξω και να επεξεργαστώ πληροφορίες, αλλά να ανοίξω υπολογιστή? ειδικά τον πρώτο καιρό που ήταν χρόνος προσαρμογής (διότι πέρυσι είχα μόνο μαθηματικά και αγγλικά απο φροντιστήρια) και κάνω ακόμα πειράματα με το πρόγραμμα μελέτης μου? τι με νοιάζει εμένα τώρα η θέση της γυναίκας στο ισλάμ, η αρχαία ελληνική θρησκεία, οι επιστημονικές θεωρίες σε σύγκριση με την θρησκευτική αντίληψη κι ένα σωρό άλλα? Δε λέω, είναι ενδιαφέροντα θέματα, αλλά όχι τώρα... γιατί να κάθομαι να παπαγαλίζω τρεις και 4 σελιδες θρησκευτικά και ιστορία όταν θα μπορούσα κάλλιστα να κάτσω να καλύψω κενά σε κάποιο μάθημα κατεύθυνσης? αλλά, βρήκανε μια καραμένα και την πιπιλάνε συνέχεια... βαθμοί, βαθμοί και πάλι βαθμοί... ναι, ο βαθμός που θα μου βάλει στο τετράμηνο η θεολόγος θα καθορίσει την υπόλοιπη ζωή μου, θα με περάσει στο πανεπιστήμιο και θα μου βρει δουλειά αύριο μεθαύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν την ενδιαφέρουν οι δραστηριότητες σου nymphadora.Είναι εκτός σχολείου.Συμφωνώ με την καθηγήτρια σε αυτό σου διαφωνώ με την πολύ παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι ότι το τηρούν όλοι οι καθηγητές αυτό... έχει τύχει να γράψω και 5 διαγωνισματα τη βδομάδα, στην τρίτη γυμνασίου... πάντως μπράβο μας, αν φτάσανε παιδιά 13-14 χρονών να λένε "δεν αντέχω άλλο" και κανείς μας δεν κάνει τίποτα (σαν τι θα μου πείτε τώρα και δίκιο θα 'χετε) τι να πω... οι παλιοι καθηγητές μπορεί να μην πήγαιναν φροντηστήρια, μπορεί τα παιδιά τους να μην πήγαν ούτε αυτά, ή να μην ασχολούνται με τα παιδιά τους αρκετά για να ξέρουν πως είναι να είσαι μαθητής της 2βάθμιας στις μέρες μας, πάντως ώρες ώρες είναι αδικαιολόγητοι... φέτος, κάπου στις αρχές του Οκτώβρη μας έβαλε η θεολόγος εργασία (του στιλ ψάχνω πληροφορίες), την οποία όμως ήθελε να την γράψουμε όλη εμείς, δεν ήθελε copy paste ούτε μια πρόταση θα το θέσω διαφορετικά... με ρωτάς εμένα κυρά μου που άρχισα φροντηστήρια απο τον Αύγουστο, που πάω 2α Λυκείου, είμαι θετική κατεύθυνση και δίνω και proficiency αν έχω το χρόνο και τη διάθεση, όχι να ψάξω και να επεξεργαστώ πληροφορίες, αλλά να ανοίξω υπολογιστή? ειδικά τον πρώτο καιρό που ήταν χρόνος προσαρμογής (διότι πέρυσι είχα μόνο μαθηματικά και αγγλικά απο φροντιστήρια) και κάνω ακόμα πειράματα με το πρόγραμμα μελέτης μου? τι με νοιάζει εμένα τώρα η θέση της γυναίκας στο ισλάμ, η αρχαία ελληνική θρησκεία, οι επιστημονικές θεωρίες σε σύγκριση με την θρησκευτική αντίληψη κι ένα σωρό άλλα? Δε λέω, είναι ενδιαφέροντα θέματα, αλλά όχι τώρα... γιατί να κάθομαι να παπαγαλίζω τρεις και 4 σελιδες θρησκευτικά και ιστορία όταν θα μπορούσα κάλλιστα να κάτσω να καλύψω κενά σε κάποιο μάθημα κατεύθυνσης? αλλά, βρήκανε μια καραμένα και την πιπιλάνε συνέχεια... βαθμοί, βαθμοί και πάλι βαθμοί... ναι, ο βαθμός που θα μου βάλει στο τετράμηνο η θεολόγος θα καθορίσει την υπόλοιπη ζωή μου, θα με περάσει στο πανεπιστήμιο και θα μου βρει δουλειά αύριο μεθαύριο...
Δεν σε υποχρεώνει κανείς να διαβάσεις ιστορία και θρησκευτικά..
Συμφωνώ με αυτό που είπε ο Ηλίας παραπάνω, άλλωστε το είπαμε και πριν..Ωστόσο μην νομίζεις πως αυτά τα μαθήματα της κατεύθυνσης σου θα σου εξασφαλίσουν πχ εργασία όπως λες..

Στόχος των εργασιών είναι να μάθουμε να συλλέγουμε και να επιλέγουμε τις πλέον κατάλληλες πληροφορίες και φυσικά η απόκτηση γνώσεων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και οι εργασίες βοηθάνε πιστεύω στη διεύρυνση οριζόντων με μέτρο πάντα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αν θυμαμαι καλα(τουλαχιστον για το γυμνασιο) δεν επιτρεπεται να γραψεις πανω απο ενα διαγωνισμα την ημερα και πανω απο 3 την εβδομαδα

Αυτό ισχύει στα ωριαία, πάντα (αν και έχει τύχει να γράψουμε πέρσι δύο ωριαία).

Τεστ μπαίνουν όσα θέλουν τη μέρα και τη βδομάδα. Μια φορά είχαμε γράψει 5 τεστ απανωτά, εκ των οποίων τα 3 ήταν απροειδοποίητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Αυτό ισχύει στα ωριαία, πάντα (αν και έχει τύχει να γράψουμε πέρσι δύο ωριαία).

Τεστ μπαίνουν όσα θέλουν τη μέρα και τη βδομάδα. Μια φορά είχαμε γράψει 5 τεστ απανωτά, εκ των οποίων τα 3 ήταν απροειδοποίητα!


Ε ναι,για αυτο λεω διαγωνισματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κι εμείς πέρσυ στο 7ωρο γράψαμε 5 τεστ!!Φυσική μαθηματικά ιστορία αρχαία και άλλο ένα που δεν θυμάμαι πιο ήταν!Χημεία αποκλείεται να ήταν γιατί ούτε μας εξέτασε ποτέ ούτε
τεστ μας έβαλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavl0s

Νεοφερμένος

Ο Pavl0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αν θυμαμαι καλα(τουλαχιστον για το γυμνασιο) δεν επιτρεπεται να γραψεις πανω απο ενα διαγωνισμα την ημερα και πανω απο 3 την εβδομαδα
Ναι...:iagree::iagree::iagree::iagree:
Ευτυχως...

την βδομαδα που περασε γραψαμε 4 διαγωνισματα (και ηταν και η 17 Νοεμβρη:jumpy:) ... δηλαδη γραψαμε δευτερα , τεταρτη , πεμπτη , παρασκευη ... πως να επιβιωσουμε :'(?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top