Σπουδές Φυσικής - ΕΚΠΑ ή ΑΠΘ;

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω παντα ετσι το εβλεπα το πανεπιστημιο και γι'αυτο δεν εκανα ποτε επαγγελματικα ονειρα...περισσοτερο με νοιαζει να σπουδασω οχι να σπουδασω για να βρω δουλεια. Βεβαια, οταν καποιος εχει κανει τοσα χρονια προσπαθειες ειναι λογικο και κατανοητο να θελει, να επιθυμει να δουλεψει πανω στο αντικειμενο που σπουδασε, οχι απαραιτητα για να βγαλει λεφτα, απλως γιατι με το να δουλευεις εμβαθυνεις και περισσοτερο (κατα κανονα, δεν συμβαινει παντα βεβαια). Ειναι πολυ ικανοποιητικο να πιανουν τοπο οι γνωσεις που αποκτας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ο καθηγητής είπε πως όταν σπουδάζεις δεν πρέπει πάντα να έχεις ως στόχο την επαγγελματική αποκατάσταση ή την επαγγγελματική αποκατάσταση του συγκεκριμένου κλάδου.Μπορείς πολύ απλά να 'σαι μπακάλης και να ΄χεις σπουδάσει Φυσική.Ή να ΄σαι μάνατζερ και να ΄χεις σπουδάσει φυσική.Που στο εξωτερικό συνηθίζεται αυτό και με πολλές άλλες σπουδές.

συγγνωμη αλλα ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ αυτος?:jumpy:

δηλαδη ελεος! ειναι σωστη η αποψη οτι το πανεπιστημιο βοηθαει στην εμβαθυνση των γνωσεων, αλλα πως θα εξελιχτει μια κοινωνια αν δεν επαγγελεται καποιος αυτο που εχει σπουδασει? αυτο που εξειδηκευεται? αυτο που κανει καλυτερα?

αυτο το φαινομενο θεωρειται(και ειναι) ενα απο τα προβληματα της κοινωνιας στον τομεα της εργασιας. Αν αποδεχεσαι το γεγονος να σπουδαζεις ποσα χρονια γιατρος, αλλα για το υπολοιπο της ζωης σου να φτιαχνεις σουβλακια ή να κανεις delivery, τοτε... (ας μη συνεχισω το συλλογισμο μου).:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ναι, έχεις δίκιο Γιάννη.Εγώ απλώς μετέφερα τα λόγια του καθηγητή.Ίσως δεν εννοούσε σε όλους τους κλάδους.Απλώς έλεγε για τον επαγγελματικό προσανατολισμό στη χώρα μας. Και ότι είμαστε η μόνη χώρα με τόσους άνεργους πτυχιούχους.Γιατί στο εξωτερικό δεν περνα΄νε όλοι στα ΑΕΙ τους.Οι περισσότεροι πάνε σε τεχνικές σχολές και μετά δουλεύουν μόνοι τους είτε σε επιχειρήσεις, καθώς τα δίδακτρα για πανεπιστήμιο είναι ακριβά.Εδώ υπάρχει το φαινόμενο πολλοί πτυχιούχοι, λίγοι τεχνικοί, δηλαδή το αντίθετο.Ίσως αυτό ήθελε να πει.Βγαίνουν τόσοι πολλοί με πτυχίο που μετά υπάρχει κορεσμός και εξού το αποτέλεσμα ότι αντί να βρουν δουλειά γίνοντια σουβλατζήδες.Ενώ έξω που δεν περνάνε τόσοι πτυχιούχοι βρίσκουν αμέσως δουλειά.Αυτό μάλλον ήθελε να τονίσει.Και πιστέψτε με έπρεπε να τον ακούγατε.Αυτά που είπε ήταν σωστά (και κάποια άλλα όχι απαραίτητα πάνω σε αυτό)και είμαστε εκτός πραγματικότητας εάν δε δούμε πως είναι τα πράγματα στη σχολή που θα σπουδάσουμε.Αλλιώς τα φανταζόμαστε αλλιώς είναι όμως.Και σας συμβουλέυω να πράξετε το ίδιο και να επισκεφτείτε σχολές που σας ενδιαφέρουν.Δεν ξέρετε πόσο καλό μου έκανε ειδικά όταν μίλησα με τον καθηγητή αυτόν ή με τους φοιτητές.Να το κάνετε κι εσείς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis-ss

Νεοφερμένος

Ο panagiotis-ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά πέρασα στο φυσικό της θεσσαλονίκης. τι παίζει εκεί? η σχολή θέλει αρκετό ζόρι απ' ότι έμαθα! ξέρει κανείς όταν τελειώσω το φυσικό αν και πως μπορώ να πάω στο πολυτεχνείο (ως πτυχιούχος βέβαια)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ναι, έχεις δίκιο Γιάννη.Εγώ απλώς μετέφερα τα λόγια του καθηγητή.Ίσως δεν εννοούσε σε όλους τους κλάδους.Απλώς έλεγε για τον επαγγελματικό προσανατολισμό στη χώρα μας. Και ότι είμαστε η μόνη χώρα με τόσους άνεργους πτυχιούχους.Γιατί στο εξωτερικό δεν περνα΄νε όλοι στα ΑΕΙ τους.Οι περισσότεροι πάνε σε τεχνικές σχολές και μετά δουλεύουν μόνοι τους είτε σε επιχειρήσεις, καθώς τα δίδακτρα για πανεπιστήμιο είναι ακριβά.Εδώ υπάρχει το φαινόμενο πολλοί πτυχιούχοι, λίγοι τεχνικοί, δηλαδή το αντίθετο.Ίσως αυτό ήθελε να πει.Βγαίνουν τόσοι πολλοί με πτυχίο που μετά υπάρχει κορεσμός και εξού το αποτέλεσμα ότι αντί να βρουν δουλειά γίνοντια σουβλατζήδες.Ενώ έξω που δεν περνάνε τόσοι πτυχιούχοι βρίσκουν αμέσως δουλειά.Αυτό μάλλον ήθελε να τονίσει.Και πιστέψτε με έπρεπε να τον ακούγατε.Αυτά που είπε ήταν σωστά (και κάποια άλλα όχι απαραίτητα πάνω σε αυτό)και είμαστε εκτός πραγματικότητας εάν δε δούμε πως είναι τα πράγματα στη σχολή που θα σπουδάσουμε.Αλλιώς τα φανταζόμαστε αλλιώς είναι όμως.Και σας συμβουλέυω να πράξετε το ίδιο και να επισκεφτείτε σχολές που σας ενδιαφέρουν.Δεν ξέρετε πόσο καλό μου έκανε ειδικά όταν μίλησα με τον καθηγητή αυτόν ή με τους φοιτητές.Να το κάνετε κι εσείς!!!

τωρα το αλλαζεις, αλλα τουλαχιστον το θετεις ορθα! :no1:
οσον αφορα αυτο το φαινομενο, το'χω συζητησει με την καθηγητρια που μ κανει εκθεση και δεν εχω καταληξει πουθενα! οι ριζες αυτου του φαινομενου ειναι απο τα πρωτα χρονια απελευθερωσης απο τον τουρκικο ζυγο και κατα την ιδρυση των πρωτων πανεπιστημιων. αστα να πανε δηλαδη... πολυ απλα ετσι ειναι η ελλαδα. ειτε αποδεχομαστε την κατασταση και κανουμε τα στραβα ματια, ειτε τα παραταμε ολα και παμε εξωτερικο, ειτε προσπαθουμε να αλλαξουμε αυτες τις προκαταληψεις περι σπουδων.

εγω προσωπικα δεν θα προτινω 'να μην ακολουθησετε πανεπιστημια, διοτι θα ειχα το δικαιωμα να το κανω μονο εφοσον το εφαρμοζα και γω. αλλα ελα που ειμαι αλλος ενας ελληνας που καθεται και παπαγαλιζει ενα αχρηστο βιβλιο που 'ακουει στο ονομα' ΑΟΔΕ, που θεωρει μονοδρομο την ανωτατη εκπαιδευση, που... που... που...
τι να κανουμε ομως... ειμαστε one of a kind :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
@panagiotis-ss
παιδιά πέρασα στο φυσικό της θεσσαλονίκης. τι παίζει εκεί? η σχολή θέλει αρκετό ζόρι απ' ότι έμαθα! ξέρει κανείς όταν τελειώσω το φυσικό αν και πως μπορώ να πάω στο πολυτεχνείο (ως πτυχιούχος βέβαια)?

Καταρχήν συγχαρητήρια για την επιτυχία σου στις εξετάσεις και σου εύχομαι να πετύχεις και ότι άλλο επιθυμείς.

Σχετικά με τη σχολή έχω ακούσει από καθηγητές που έχουν τελειώσει το τμήμα σε γενικές γραμμές καλά λόγια και έχω γνωρίσει από κοντά 2 καθηγητές της σχολής που μου κάναν πολύ καλή εντύπωση.Αυτά μπορώ να σου πω γενικά γιατί έχω τελειώσει το τμήμα του ΕΚΠΑ.Κάποιος συνάδελφος(δηλ. καθηγητής φυσικής) ή φοιτητής που τα έχει ζήσει από πρώτο χέρι θα μπορεί να σου πει περισσότερα πράγματα και λεπτομέρειες, αλλά όταν ξεκινήσει η σχολή θα μάθεις τα πράγματα από μέσα .
Φυσικά κάθε τμήμα φυσικής θέλει αρκετή δουλειά και διάβασμα και κυρίως συνέπεια στις υποχρεώσεις σου ως φοιτητής(εργαστήρια , εξετάσεις κτλ.).Φρόντισε να μελέτας κατά τη διάρκεια του εξαμήνου και όχι τη τελευταία στιγμή (κάτι που συνηθίζουν πολλοί φοιτητές) και θα πάνε όλα καλά.
Στο πολυτεχνείο μπορείς να μπεις με κατατακτήριες που ορίζονται από το κάθε τμήμα αλλά μπορείς να κοιτάξεις απ'ευθείας κάποιο μεταπτυχιακό που μπορεί να σε ενδιαφέρει απ'ότι να επαναλάβεις έναν 4-5ετή κύκλο προπτυχιακών σπουδών ,αλλά αυτά θα τα δεις και στην πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
εμενα ο στοχοσ μ ειναι το τμημα φυσικησ του Α.Π.Θ....συγνωμη που πεταχτηκα,αλλα το εχω ψαξει κ μ αρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλα θα κανεις.
Εγω που ημουν πολυ αβεβαιη σχετικα με το τι θελω, τωρα που μπηκα στη σχολη σκεφτομαι οτι ισως δε θα ηθελα να σπουδασω τιποτα διαφορετικο απο αυτο. Η σχολη φυσικης σου ανοιγει δρομους γιατι σου καλλιεργει εναν τροπο σκεψης και σου δινει θεμελιωδης γνωσεις πιστευω. Αν δεν σκεφτεσαι επαγγελματικα that is, αν και μπορεις να κανεις πληθωρα πραγματων μετα αν το ψαξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι και γω για το φυσικό αλλα δεν ξέρω με ποια κριτήρια να επιλέξω πανεπιστήμιο.Από τα προγράμματα σπουδών που είδα δεν έχω βγάλει κάποιο συμπέρασμα.Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω τις προσφερόμενες κατευθύνσεις του κάθε πανεπιστημιου.Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα να μείνω στην Αθηνα αλλα σύμφωνα με αυτά που έχω ακούσει δεν πρέπει να είναι και η καλύτερη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
χμ θα σου πω για του Ηρακλειου που γνωριζω.
Κατ'αρχην δεν εχουμε κατευθυνσεις, εχουμε 22 υποχρεωτικα μαθηματα και 2 λιστες με μαθηματα επιλογης που καλυπτουν διαφορους τομεις της φυσικης και μαθηματα απο αλλα τμηματα. Ετσι μπορεις να διαλεξεις εσυ ποια μαθηματα θελεις να παρακολουθησεις σαν να εχεις διαλεξει καποια κατευθυνση αλλα μπορεις να παρακολουθησεις και οποιαδηποτε αλλα θελεις, δεν περιοριζεσαι δηλαδη. Για να παρεις πτυχιο πρεπει να μαζεψεις αρκετους ποντους απο τα μαθηματα ωστε να εχεις τουλαχιστον 240ECTS, απο τα υποχρεωτικα παιρνεις 144, απο τα μαθηματα της κατηγοριας Β (μαθηματα σχετικα με φυσικη) πρεπει να παρεις αρκετα ωστε να συμπληρωσεις τουλαχιστον 42ECTS και απο την κατηγορια Γ (μαθηματα μονο σχετικα με φυσικη και μαθηματα απο αλλα τμηματα) συμπληρωνεις οτι σου μενει. Φυσικα μπορεις να παρεις οσα μαθηματα θελεις απο τη Β και οσα θελεις απο τη Γ αρκει να εχεις 42ects απο τη Β.
Μπορεις να δεις εδω τους πινακες με τα μαθηματα και ο,τι αλλο χρειαζεσαι να ξερεις. Αν εχεις αποριες ρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Αυτό το σύστημα με τα μαθήματα επιλογής μου ακούγεται αρκετά καλο γιατί όπως είπες και 'συ δεν σε περιορίζει αλλα έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι τα περισσότερα μαθήματα επιλογής σχετίζονται με την αστροφυσική και την μηχανική και λιγότερο με την θεωρητική φυσική που με ενδιαφέρει.Από αυτά που έχεις δει και έχεις ακούσει θεωρείς ότι το Φυσικό της Κρήτης είναι καλή επιλογή για κάποιον που ενδιαφέρεται περισσότερο για την θεωρητική Φυσική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφέρει η θεωρητική φυσική με ιδιαίτερη έμφαση στην μαθηματική θεωρία καλή επιλογή είναι και το Τμήμα Μαθηματικών του Πανεπ.Πατρών με την ανάλογη κατεύθυνση της Εφαρμοσμένης Ανάλυσης & Μαθηματικής Φυσικής, το οποίο συνεργάζεται στενά ερευνητικά με το Τμήμα Φυσικής (κλάδο θεωρητικής φυσικής)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
δεν επιμένω! κάτι θα ξέρεις...:D


μια άποψη διατύπωσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Αυτό το σύστημα με τα μαθήματα επιλογής μου ακούγεται αρκετά καλο γιατί όπως είπες και 'συ δεν σε περιορίζει αλλα έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι τα περισσότερα μαθήματα επιλογής σχετίζονται με την αστροφυσική και την μηχανική και λιγότερο με την θεωρητική φυσική που με ενδιαφέρει.Από αυτά που έχεις δει και έχεις ακούσει θεωρείς ότι το Φυσικό της Κρήτης είναι καλή επιλογή για κάποιον που ενδιαφέρεται περισσότερο για την θεωρητική Φυσική;


Δεν ειναι για μηχανικη και αστροφυσικη τα περισσοτερα, αλλα εχεις δικιο στο οτι ειναι περισσοτερο πιο εφαρμοσμενοι τομεις, αν και δε νομιζω να εχει τοση μεγαλη διαφορα. Εχει για παραδειγμα και μαθηματα Κβαντομηχανικη ΙΙ (η Ι ειναι υποχρεωτικη), Βαρύτητα και Κοσμολογία,Στοιχειώδη Σωμάτια και Δυνάμεις,Ειδικά Θέματα Φυσικής Υψηλών Ενεργειών,Υπολογιστική Φυσική Ι,Αριθμητική Ανάλυση (ΗΥ ΙΙ) που ειναι πιο πολυ θεωρητικη φυσικη.
Ειναι γεγονος οτι το Πανεπιστημιο Ιωαννινων εχει περισσοτερα μαθηματα μαθηματικων υποχρεωτικα, πραγμα που του δινει μια πιο θεωρητικη χροια, αλλα μπορει να το κανει και πιο κουραστικο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Φίλε αν σε ενδιαφέρει η θεωρητική φυσική σε συμβουλεύω να πας στη ΣΕΜΦΕ. Στην κατεύθυνση Φυσικού Εφαρμογών υπάρχει η ροή “Υπολογιστική και Θεωρητική Φυσική” η οποια καλυπτει πολυ καλα το αντικειμενο της θεωρητικής φυσικής. Τα υποχρεωτικά μαθήματα της ροής αυτής είναι τα:

Θεωρία Ομάδων στη Φυσική
Υπολογιστική Φυσική Ι
Υπολογιστική Φυσική ΙΙ
Στοιχειώδη Σωματίδια Ι
Στοιχειώδη Σωματίδια ΙΙ
Γ.Θ.Σχετικότητας-Κοσμολογία
Θεωρητική Φυσική
Φυσική Πολλών Σωμάτων

Επιπλέον παίρνεις και μια δεύτερη ροή η οποία θα μπορούσε να είναι η “Πυρηνική Φυσική και Στοιχειώδη Σωματίδια”.

Νομίζω ότι η ΣΕΦΜΕ είναι καλή επιλογή για Υπολογιστική και Θεωρητική φυσική και αυτό το βλέπεις από τα μαθήματα που διδάσκονται εκεί.

https://www.semfe.ntua.gr/docs/neo%20programma%20xeimerina%2009-10-12.pdf

https://www.semfe.ntua.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Για το φυσικό Ηρακλείου ακούγονται πολύ καλά λόγια. Θεωρείται πρώτο στην έρευνα στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σε προπτυχιακο επιπεδο δεν υπαρχει ερευνα ετσι κι αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope37919

Νεοφερμένος

Ο kaleidoscope37919 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γιάννενα ...καλή πόλη....καλύτερο πανεπιστήμιο....έτσι κι αλλιώς το πρόβλημα είναι μετά το πτυχίο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πετρος physics

Νεοφερμένος

Ο Πετρος physics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Ειναι κανεις απο Φυσικο Πατρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
μάλλον όχι...:) η πλειοψηφία είναι Φυσικό ΑΠΘ, Ιωαννίνων και κάποιοι άλλοι ΕΚΠΑ και Κρήτης


με Μαθηματικό Πάτρας βολεύεσαι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top