Προς επίδοξους καθηγητές

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Γρηγορη, ενα πραγμα να ξερεις, πως ο ανθρωπος μπορει να γινει το χειροτερο ζωο που υπαρχει στον πλανητη.

Εν πασει περιπτωσει, ο παραλληλισμος σκυλιου με παιδι δεν μου αρεσει καθολου.

Οσο για το αν ειναι ολες οι περιπτωσεις αντιμετωπισιμες, δεν θα προσπαθησω να σου δειξω το αντιθετο. Πιστεψε με, παντα εχω ολη την καλη προθεση να ειμαι κοντα με τους μαθητες μου, να με νιωθουν δικο τους ανθρωπο και τα οφελη αυτα να φαινονται και στην μαθησιακη διαδικασια, αλλα οταν μιλαμε για εναν ανθρωπο 16 χρονων, δεν μιλαμε για κανενα ζωο που πρεπει να το "μεταχειριστεις", μιλαμε για εναν ανθρωπο που σε 2 χρονια με την ψηφο του θα εκλεγει κυβερνηση. Αλιμονο αν πρεπει να εχουμε εναν καθηγητη απο πανω μας να μας μαθαινει να συμπεριφερομαστε ανθρωπινα σε αυτες τις ηλικιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
και ομωσ κυριε πρεπει να το μεταχειριστεισ και σαν πλατελινη να του δωσεισ ενα σχημα ωστε να ειναι χρησιμο

αυτο που λετε [πολλη δικαιολογημενα ]εσεισ ειναι οτι αυτη η πλαστελινη εδω και καποια χρονια ειναι αχρησιμοποιητη και εχει πετρωσει με αποτελεσμα να μην μπορειτε να του αλλαξετε τισ συνηθειεσ που εχουν ριζωθει

εγω ομωσ πιστευω πωσ με με λιγο νερακι [που στην περιπτωση του μαθητη σασ ηθελε ολοκληρο ποταμι]η πλαστελινη θα παρει ενα καλο σχημα

υποκλινομαι αλλα αυτο το ς δεν το εχω συνηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ειχα μια καθηγητρια στο γυμνασιο πο οταν εκανε μαθημα ''φοβοταν'' , πολυ αδυναμη και λεπτη κραση ... δεν ειχα διαβασει καπου ... αλλα ηθελα καλο βαθμο . ειχα γραψει οτι ηθελα ... και μου βαζει καλο βαθμο . Παω να της πω γιατι μου βαλατε τοσο ? ( ηθελα αξιοκρατια ... λιγοτερο ) και μου κανει ... για την προσπαθεια ...
ενας καθηγητης δεν πρεπει να ειναι σκληρος ή μαλθακος , αλλα δικαιος . ετσι ειναι καλυμμενος απο ολους , αλλιως αν γερνει καπου παραγνωριζεται σαν προσωπικοτητα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top