Dexter

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Απο σημερα και καθε Τριτη στις 23.00 ο ΣΚΑΙ θα δειχνει την σειρα DEXTER
Οποτε οσοι δεν την εχετε δει στρωθειτε!! :P
Θα κολλησετε ειναι σιγουρο! Εγω ειδα ολους τους κυκλους σε λιγες μερες..:)



Περιληψη

Τα όνειρά του είναι σκοτεινά...
Τα φονικά του ένστικτα αποτρόπαια...
Ομως μόνο οι εγκληματίες έχουν λόγο να τον φοβούνται!

Ο Ντέξτερ Μόργκαν εργάζεται ως τεχνικός στα αιματολογικά εργαστήρια της αστυνομίας του Μαϊάμι. Είναι ευγενικός, διακριτικός, ετοιμόλογος και σπανίως προκαλεί την προσοχή. Είναι γοητευτικός αλλά αδιαφορεί για το γυναικείο φύλο. Η συνηθισμένη, ενίοτε ανιαρή ζωή του κρύβει ένα σκοτεινό μυστικό: ο Ντέξτερ είναι ένας ψυχοπαθής δολοφόνος.
Μια τραυματική παιδική εμπειρία ευθύνεται για τη δημιουργία του απαθούς αυτού κτήνους. Υπό την καθοδήγηση του θετού του πατέρα, ο Ντέξτερ αποφασίζει να προσφέρει τις υπηρεσίες του στο κοινωνικό σύνολο σκοτώνοντας μόνο εγκληματίες.
Η ήσυχη ζωή του αλλάζει ξαφνικά όταν το Μαϊάμι συγκλονίζεται από τη δράση ενός μανιακού δολοφόνου που φαίνεται να μιμείται τον Ντέξτερ. Ένα τρομακτικό ερώτημα γεννιέται μέσα του. Μήπως τελικά είναι ο ίδιος υπεύθυνος για τα στυγερά εγκλήματα που με τόσο ζήλο προσπαθεί να εξιχνιάσει;

Η περιληψη ειναι απο εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω με το που ειδα τον τιτλο καταλαβα το ντεξτερ το μικιμαου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω οταν πρωτοειδα το τρεϊλερ τον περασα για κανιβαλλο:P.
αλλα σκοπευω να το δω,αφου ειναι βραδια csi ετσι κι αλλιως.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Και εγώ.
-----------------------------------------
Αυτό σκέφτηκα .*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
εγω με το που ειδα τον τιτλο καταλαβα το ντεξτερ το μικιμαου...

κι εγω:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλό είναι, δείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
Καλό είναι, δείτε το.
....ειπε ο μεγαλος και σωπασε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
θα το δω αλλα στην τηλεοραση γιατι βαριεμε να μεταφραζω εγω τι λεει και δεν εχω ελευθερο χωρο στον σκληρο για σειρες(κατεβαζω πολλα παιχνιδια και μουσικη γιατι κατι ακουστηκε οτι το piratebay κλεινει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εγω οταν πρωτοειδα το τρεϊλερ τον περασα για κανιβαλλο:P.

*Η σειρά Dexter βασίζεται στη σειρά βιβλίων Darkly Dreaming Dexter του Jeff Lindsay (στην Ελλάδα από τις εκδόσεις Anubis). Έχουν κυκλοφορήσει συνολικά τέσσερα βιβλία (Darkly Dreaming Dexter, Dearly Devoted Dexter, Dexter in the Dark, Dexter by Design), ενώ το πέμπτο, Dexter is Delicious, θα κυκλοφορήσει το '11. Έχει θέμα τον καννιβαλισμό :P :P

Η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχει να επιδείξει η αμερικάνικη τηλεόραση τις τρείς τελευταίες σεζόν. Κάθε μία από αυτές μπορεί να ακολουθεί το ίδιο μοτίβο, αλλά οι ερμηνείες, η σκηνοθεσία, τα twists του σεναρίου είναι απλά φανταστικά. Δείτε την χωρίς πολλά πολλά. Απλά να ξέρετε ότι πραγματεύεται και ενήλικα θέματα, οπότε πράξτε αναλόγως :P (μη κάτσετε να τη δείτε πχ με τη μικρή σας αδερφή :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
*Η σειρά Dexter βασίζεται στη σειρά βιβλίων Darkly Dreaming Dexter του Jeff Lindsay (στην Ελλάδα από τις εκδόσεις Anubis). Έχουν κυκλοφορήσει συνολικά τέσσερα βιβλία (Darkly Dreaming Dexter, Dearly Devoted Dexter, Dexter in the Dark, Dexter by Design), ενώ το πέμπτο, Dexter is Delicious, θα κυκλοφορήσει το '11. Έχει θέμα τον καννιβαλισμό :P :P

αχ ωραια!:D
κυκλοφορουν και στα ελληνικα η μονο στα αγγλικα?

Η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχει να επιδείξει η αμερικάνικη τηλεόραση τις τρείς τελευταίες σεζόν. Κάθε μία από αυτές μπορεί να ακολουθεί το ίδιο μοτίβο, αλλά οι ερμηνείες, η σκηνοθεσία, τα twists του σεναρίου είναι απλά φανταστικά. Δείτε την χωρίς πολλά πολλά. Απλά να ξέρετε ότι πραγματεύεται και ενήλικα θέματα, οπότε πράξτε αναλόγως :P (μη κάτσετε να τη δείτε πχ με τη μικρή σας αδερφή :P)

εγω θα το δω με τη μανα μου.
εχει φρικιαστικες σκηνες?δλδ με αιματα κλπ?γτ η μανα δεν τα αντεχει αυτα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι splatter, δε δείχνει πολύ φρικιαστικά πράγματα, αλλά αφήνει να εννοηθούν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Δεν είναι splatter, δε δείχνει πολύ φρικιαστικά πράγματα, αλλά αφήνει να εννοηθούν :P

:lol::lol:
καλα φανταζομαι θα κατσει να το δει.
ας εννοηθουν οσα θελει,να μην το δειχνει ειναι το θεμα.οχι οτι εμενα με χαλαει.
αλλα κριμα ειναι γιατι εχω να δω σειρα με τη μανα μου απο την εποχη του lost season 2.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
αχ ωραια!:D
κυκλοφορουν και στα ελληνικα η μονο στα αγγλικα?

Αν γνωρίζω καλά στα ελληνικά κυκλοφορούν μόνο τα δύο πρώτα (για το Dearly Devoted Dexter δεν είμαι 100% σίγουρος, θα το ψάξω).

EDIT: Τελικά στα ελληνικά κυκλοφορί μόνο το πρώτο - πάντως αν θες έχω links για τα υπόλοιπα στα αγγλικά σε πολύ καλές τιμές :S

εγω θα το δω με τη μανα μου.
εχει φρικιαστικες σκηνες?δλδ με αιματα κλπ?γτ η μανα δεν τα αντεχει αυτα.:D

Φρικιαστικές σκηνές δεν πολυέχει, όχι, αλλά σε μερικά στιγμιότυπα έχει και adult stuff οπότε ξανασκέψου το (αν είσαι ντροπαλή, that is!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Αν γνωρίζω καλά στα ελληνικά κυκλοφορούν μόνο τα δύο πρώτα (για το Dearly Devoted Dexter δεν είμαι 100% σίγουρος, θα το ψάξω).
EDIT: Τελικά στα ελληνικά κυκλοφορί μόνο το πρώτο - πάντως αν θες έχω links για τα υπόλοιπα στα αγγλικά σε πολύ καλές τιμές :S
τουλαχιστον μπορω να τα βρω στον παπασωτηριου στα ξενογλωσσα?ποιος ειναι ο ελληνικος τιτλος?
δωσε κανα λινκ.;)

Φρικιαστικές σκηνές δεν πολυέχει, όχι, αλλά σε μερικά στιγμιότυπα έχει και adult stuff οπότε ξανασκέψου το (αν είσαι ντροπαλή, that is!)

ντροπαλη:lol:
οχι δεν ειμαι με καμια δυναμη.αν σε ακουσει καποιος θα πεθανει.:lol::P
ενταξει καλα ειμαστε.καλα αν παρω τα βιβλια θα τα διαβασει απο κει η μανα μου.εγω δεν εχω προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στα ελληνικά το όνομα του βιβλίου είναι "Τα σκοτεινά όνειρα του Ντέξτερ" - το δέυτερο δεν υπάρχει στα ελληνικά τελικά.

Τα υπόλοιπα βιβλία μπορείς να τα βρεις εδώ (στα αγγλικά), με τις γνωστές, πανάκριβες τιμές του Παπασωτηρίου, και με τεράστιες καθυστερήσεις. [ame="https://www.amazon.co.uk/dexter/s/qid=1252410811/ref=sr_nr_i_2?ie=UTF8&rs=&keywords=dexter&rh=i%3Aaps%2Ck%3Adexter%2Ci%3Astripbooks"]Εδώ[/ame] σε πολύ καλύτερες τιμές, αλλά μόνο μέσω πιστωτικής κάρτας, από Αγγλία...

ΥΓ: Για να μη γίνει κάνα μπέρδεμα, τα βιβλία που ψάχνεις είναι αυτά που έγραψα σε προηγούμενο Post, οτιδήποτε άλλο είναι από τρίτους συγγραφείς. Τα παραπάνω Links του amazon.co.uk και του Παπασωτηρίου είναι απλές αναζητήσεις, πρόσεξε τι θα πάρεις (αν καταλήξεις να πάρεις κάτι) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ok thnx!
τα αλλα ποτε θα κυκλοφορησουν στα ελληνικα ξερεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα, αλλά τώρα που ο ΣΚΑΪ προβάλλει και τη σειρά, δε νομίζω να αργήσουν και πάαααρα πολύ...

Αλλά anubis είναι αυτός, ποτέ δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σωστα...ευχαριστω παντως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ το έχω δει και τώρα ξεκίνησε ο 4ος κύκλος και είδα το 1ο επεισόδιο.Πολύ πιο ευρηματικό από πολλές σειρές(απο αυτές που πολλοί τις αποκαλούν τοπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top