Απορίες για κατατακτήριες

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γιατι λιγοι πτυχιουχοι νομιζεις εδωσαν για αστυνομια ?Εγω ξερω αρκετους πτυχιουχους.Επισης ξερω ατομα που παρατησανε 3το και 4το ετος και μπηκανε αστυφυλακων (η και ατομα με πτυχια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Γιατι λιγοι πτυχιουχοι νομιζεις εδωσαν για αστυνομια ?Εγω ξερω αρκετους πτυχιουχους.Επισης ξερω ατομα που παρατησανε 3το και 4το ετος και μπηκανε αστυφυλακων (η και ατομα με πτυχια).
Όχι δεν κατάλαβες.Δεν κατηγορώ όσους δίνουν πανελλήνιες αλλά λογικά κάποιος που έχει τελειωσει πανεπιστήμιο δεν θα έχει και πολύ όρεξη να
ξαναδινει πανελλήνιες.Μάλλον σκέφτομαι και από τη δική μου πλευρά πως θα το σκεφτόμουν.Πάσο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν στο λεω για να πας πασο αδερφε :)
Απλα το λεω ως στοιχειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki38685

Νεοφερμένος

Η elinaki38685 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα!:bye: ειμαι αποφοιτη σχολης του τει αθηνων και ενδιαφερομαι για κατατακτηριες στη φαρμακευτικη και στο χαροκοπειο στο τμημα της διαιτολογιας. που μπορω να συλλεξω πληροφοριες σχετικα? και κατι τελευταιο.. τι μου προτεινετε??? :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patrioths7

Νεοφερμένος

Ο patrioths7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπήκα στο υπουργείο εσωτερικών και είδα μία προκήρυξη για εισαγωγή πτυχιούχων ΑΕΙ-ΤΕΙ στην σχολή αξιωματικών με εξετάσεις σε τρία μαθήματα.Θα πάρουν μέχρι 10 άτομα. Εχει ακούσει κανείς τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Aυτο λεμε τοση ωρα φιλε...Καθε χρονο βγαινει μια προκυρηξη για την καθ' υπερβαση εισαγωγη 10 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ πτυχιουχων (αρα οχι ιδιωτων) στην σχολη αξιωματικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grmako

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μπένωντας στο site της σχολής μου είδα μια ανακοίνωση περί κάτι κατακτήριων εξετάσεων και θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος περι τίνως πρόκειτε λόγω του ότι μόλις πέρασα και δν έχω ιδέα.....

https://web.xrh.unipi.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=683%3A-2009-2010&catid=17%3Aanakoinwseis-pro&Itemid=480&lang=el

Όσοι μπήκαμε τώρα θα δώσουμε τπτ εξετάσεις στο πρώτο εξάμηνο ή είναι κάτι π δν μας αφορά εμάς αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sudoku09

Νεοφερμένος

Η sudoku09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
είναι για όσους θέλουν να δώσουν εξετάσεις για να εισαχθούν σε κάποιο άλλο τμήμα του πανεπιστημίου ή σε κάποιο άλλο πανεπιστήμιο χωρίς να ξαναμπούν στη διαδικασία των πανελληνίων. Φυσικά με τις εξετάσεις αυτές δεν έχεις πρόσβαση σε όλα τα τμήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grmako

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, νάσε καλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KATLIN

Νεοφερμένος

Η KATLIN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ειμαι 32 χρονων,εχω τελειωσει το τει τουριστικων επιχειρησεων αλλα τελικα αφου πηρα το proficiency διδασκω Αγγλικα σε φροντιστηριο εδω και 3 χρονια.Μενω Θεσσαλονικη και θελω να δωσω κατατακτηριες για τη σχολη Αγγλικης φιλολογιας.Η απορια μου ειναι,αν περασω τις εξετασεις θα φοιτησω στο πανεπιστημιο Θεσσσαλονικης η μπορει να με στειλουν σε καμια αλλη πολη οπως γινεται στις πανελληνιες;Εγω ενδιαφερομαι μονο για Θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Νομιζω πως περνάς όπου θες εσύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ειμαι 32 χρονων,εχω τελειωσει το τει τουριστικων επιχειρησεων αλλα τελικα αφου πηρα το proficiency διδασκω Αγγλικα σε φροντιστηριο εδω και 3 χρονια.Μενω Θεσσαλονικη και θελω να δωσω κατατακτηριες για τη σχολη Αγγλικης φιλολογιας.Η απορια μου ειναι,αν περασω τις εξετασεις θα φοιτησω στο πανεπιστημιο Θεσσσαλονικης η μπορει να με στειλουν σε καμια αλλη πολη οπως γινεται στις πανελληνιες;Εγω ενδιαφερομαι μονο για Θεσσαλονικη.
Οι κατατακτηριες δεν είναι σαν τις πανελλήνιες,δηλαδή δεν δίνεις γενικές εξετάσεις και μετά δηλώνεις τμήματα.Κάθε πανεπιστήμιο διενεργει τις δικές του κατατακτηριες εξετάσεις με συγκεκριμενα μαθήματα σε κάθε σχολή.Αν δώσεις κατατακτηριες στο ΑΠΘ θα μπεις στο ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ναι, σωστά όλα αυτά αλλά μπορείς να δώσεις κατακτήριες εξετάσεις από ΑΕΙ της Αθήνας σε ΑΕΙ των Ιωαννίνων για παράδειγμα. Έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ναι, σωστά όλα αυτά αλλά μπορείς να δώσεις κατακτήριες εξετάσεις από ΑΕΙ της Αθήνας σε ΑΕΙ των Ιωαννίνων για παράδειγμα. Έτσι δεν είναι;
Φυσικά και μπορείς.Όποια σχολή και αν έχεις τελειώσει(ΑΕΙ,ΤΕΙ) μπορείς να δώσεις κατατακτηριες για οποιαδήποτε σχολή(ΑΕΙ,ΤΕΙ) σε οποιαδήποτε πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον να δωσει κατατακτηριες εφοσον ειναι φοιτητης σε σχολη? Εννοω, πριν απο περας των σπουδων του? Πχ κοπελα κανοντας 2 η 3 ετη στη Θεολογια εδωσε για Αγγλικη Φιλολογια


Ευχαριστω εκ των προτερων

Aυτο θα ηταν πραγματικα κατι πολυ καλο.....,μονο που ειναι σεναριο ΕΦ.
Προφανως θα εννοεις οτι μπορεις να δωσεις εφοσον εχεις ολοκληρωσει επιτυχως ολα τα μαθηματα, μεχρι να ορκιστεις κανα τριμηνο και να παρεις τυπικα το πτυχιο στα χερια σου.Σου δινουν βεβαιωση ολοκληρωσης σπουδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ενδιαφερομαι να δωσω για κατατακτηριες στο παιδαγωγικο στα γιαννενα, και θα το εκτιμουσα πολυ αν καποιος ξερει αν υπαρχει βιβλιογραφια σε ηλεκτρονικη μορφη..ευχαριστω..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης Κ.

Νεοφερμένος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι πτυχιούχος Δασοπονίας και Διαχείρισης Φυσικού Περιβάλλοντος! Είναι κανείς στο τμήμα Βιολογίας Αθηνών; Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα... Επίσης έχει δώσει κανείς κατατακτήριες σ' αυτό το τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειμαι πρωτοετης εκει. Εισαι σιγουρος οτι θελεις να το κανεις αυτο στον εαυτο σου; :P

Περα απο την πλακα, ειδα στις ανακοινωσεις χτες τα δικαιολογητικα για τις κατατακτηριες. Σημερα δεν εχω σχολη, αλλα αυριο που εχω εργαστηριο θα τα αντιγραψω και θα τα ποσταρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης Κ.

Νεοφερμένος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ! Βασικά ξέρω την περσινή ύλη των μαθημάτων και διαβάζω απο αυτήν. Βασικά ήθελα SOS στα μαθήματα Εισαγωγή στη Βοτανική, στη Βιολογία και στη Ζωολογία 1. Βέβαια τα έχω διαβάσει αλλά θέλω να δώσω κάπου περισσότερο βάση...!!! Γνωρίζεις κανέναν που να ξέρει τίποτα; Επίσης εάν μπορείς δες και τις ώρες και ημερομηνίες που δίνουν κατατακτήριες...Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αμα ηξερα τα SOS θα εκανα παρτυ. :P Εισαγωγη στη Βοτανικη ειναι παλουκοπαλουκο παντως (εγω ηδη την παρατησα :P) και στη Βιολογια καπως πιο κατανοητα τα πραγματα (αλλα επισης τεραστια υλη). Ζωολογια δεν κανω στο εξαμηνο μου, οποτε δεν εχω ιδεα.

Τα αλλα που θες θα τα ποσταρω αυριο οταν γυρισω απο τη σχολη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top