Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑ ποοοοοολυ ωρααααιαααα!!!!!:jumpy::jumpy::jumpy: τωρα ελενη μου με εφτιαξες πραγματικα!!!! εγω δεν συχαινομαι τιποτα περισσοτερο απο την επαφη με τους αρρωστους και πριν δηλωσω την σχολη γιατροι και εκπαιδευτικοι με διαβεβαιωναν οτι εμεις απο τα αει δεν θα εχουμε αμεση επαφη μαζι τους!!!!! ειλικρινα δεν με πειραζει να ερθω σε επαφη με ενα πτωμα ή με εναν που ειναι ναρκωμενος αλλα ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ τα δωματια του νοσοκομειου που ειναι οι αρρωστοι....εσυ ειπες οτι τελειωσες το 2ο ετος... εχετε κανει καμια πρακτικη μεσα σε νοσοκομεια?? ξερεις ποτε γινονται αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑ ποοοοοολυ ωρααααιαααα!!!!!:jumpy::jumpy::jumpy: τωρα ελενη μου με εφτιαξες πραγματικα!!!! εγω δεν συχαινομαι τιποτα περισσοτερο απο την επαφη με τους αρρωστους και πριν δηλωσω την σχολη γιατροι και εκπαιδευτικοι με διαβεβαιωναν οτι εμεις απο τα αει δεν θα εχουμε αμεση επαφη μαζι τους!!!!! ειλικρινα δεν με πειραζει να ερθω σε επαφη με ενα πτωμα ή με εναν που ειναι ναρκωμενος αλλα ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ τα δωματια του νοσοκομειου που ειναι οι αρρωστοι....εσυ ειπες οτι τελειωσες το 2ο ετος... εχετε κανει καμια πρακτικη μεσα σε νοσοκομεια?? ξερεις ποτε γινονται αυτα?
Κοίτα αν συγχαίνεσαι την επαφή με τους αρρώστους τότε μάλλον η νοσηλευτική δεν σου ταριάζει και τόσο. Υπάρχουν βέβαια και άλλες επαγγελματικοί διέξοδοι, που ωστόσο και η ίδια προσπαθώ ακόμα να ανακαλύψω, αλλά υπάρχουν!
Όσο για τους καθηγητές και όσους σε διαβεβαίων για το αντίθετο, κι εμένα οι φροντιστες μου έλεγαν ότι είναι πολύ καλή σχολή και ότι πας για διοικητικές θέσεις μόνο, αλλά αυτά τα λένε ενώ αγνοούν πλήρως την κατάσταση στα ελληνικά νοσοκομεία και μένουν μόνο στα θεωρητικά.
Και θέλω να σου πω ότι γενικά η προϊσταμένη είναι στο γραφείο των νοσηλευτών αλλά αν συμβεί κάτ πιο πολύπλοκο αυτή τρέχει γρήγορα και είναι υπεύθυνη για όλα. Για παράδειγμα αν χρειστεί να τοποθετηθει ουροκαθετήρας, θα πάει η προϊσταμένη ή ο γιατρός κι όχι οι υπόλοιποι νοσηλευτές, κι ας το εχουμε διδαχτεί, γιατί πολύ απλά χρειάζεται να έχεις εμπειρία.
Όσον αφορά τις πρακτικές, ξεκινάς στο δεύτερο έτος. Στο 3ο εξάημηνο πας σε ένα μάθημα σε νοσοκομείο και σε ένα άλλο μάθημα σε κέντρο υγείας. Στο 4ο εξάμηνο πας σε 4 μαθήματα σε νοσοκομείο. Το πόσο θα κερδίσεις από αυτές τις πρακτικές είναι θέμα συνοδού, νοσοκομείου και δικό σου. Δηλαδή πόσο θα προσπαθήσεις να συμμετέχεις στα πεπραγμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου!:):thanks: εμενα με ενδιαφερει κυριως η χειρουργικη νοσηλευτικη ( δεν ξερω εκει τι επαφη υπαρχει αλλα την βρισκω ιδιαιτερα ενδιαφερουσα)... απο οτι καταλαβα πρεπει μαλλον να συνηθισω την ιδεα της επαφης:P ελπιζω οτι θα τα καταφερω!!!!!:(η σχολη διαρκει 4 ετη?? σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στην χειρουργική νοσηλευτική αν δεν κάνω λάθος, και από ότι έχω δει στα νοσοκομεια μπορείς να εργαστείς σαν εργαλειοδότρια, βοηθός αναισθησιολόγου (οπότε έχεις επφή με τον ασθενή καθώς τον παρακολουθείς καθ' όλη την διάρκεια της χειρουργικής επέμβασης) ή σαν νοσηλεύτρια για τις υπόλοιπες εργασίες. Μπορώ να πω απ' όσα έχω δει ότι δεν υπάρχει πολύ μεγάλη επαφή μέσα στο χειρουργείο αλλά και πάλι δεν έχω δει αρκετά... Να έχεις υπόψη ότι το να είσαι εργαλειοδότρια σημαίνει ότι κάθεσαι όρθια όλη την ώρα. Επίσης σαν βοηθός αναισθησιολόγου έχεις πολύ μεγάλη ευθύνη!
Ναι 4 χρόνια είναι η σχολή.
-----------------------------------------
( δεν ξερω εκει τι επαφη υπαρχει αλλα την βρισκω ιδιαιτερα ενδιαφερουσα)... απο οτι καταλαβα πρεπει μαλλον να συνηθισω την ιδεα της επαφης:P ελπιζω οτι θα τα καταφερω!!!!!:(η σχολη διαρκει 4 ετη?? σωστα?
Και εμένα μου αρέσει ο χώρος του χειρουργείου!:D
Σου εύχομαι καλή αρχή και πάλι:no1: και ελπίζω να καταλάβεις νωρίς αν σου αρέσει ή όχι, ώστε να επιλέξεις κάτι άλλο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παααααρα πολυ!!!!:thanks::thanks::thanks:ουτως ή αλλως θα την βγαλω αυτην την σχολη και ας κανω την καρδια μου πετρα:Pεσυ εχεις διαλεξει κλαδο ή αργοτερα γινετε αυτο??? ελπιζω να τα πουμε και στην σχολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παααααρα πολυ!!!!:thanks::thanks::thanks:ουτως ή αλλως θα την βγαλω αυτην την σχολη και ας κανω την καρδια μου πετρα:Pεσυ εχεις διαλεξει κλαδο ή αργοτερα γινετε αυτο??? ελπιζω να τα πουμε και στην σχολη!
Δεν έκανα τίποτα...
Ευχαρίστως να τα πούμε και στην σχολή!:)
Κλάδο όταν λες μάλλον θα εννοείς ειδικότητα... Εδώ αν κατάλαβα κι εγώ καλά, την ειδικότητα την αποκτάς πια μετά από 2 χρόνια εργασίας σε κάποιον τομέα σε νοσοκομείο και δίνεις εξετάσεις ενδονοσοκομειακά.
Κοίτα άμα σου αρέσουν οι επιστήμες υγείας θα σου αρέσει και η σχολή! Λίγο με τα νοσοκομεία θα πιεστείς γιατί εκεί αναγκαστικά έρχεσαι σε επαφή με τους ασθενείς (αν και όχι πάντα).
Η πρώτη σου επιλογή ήταν αυτή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εννοω αυτο που λεει στο site χειρουργικη-νοσηλευτικη, παθολογικη-νοσηλευτικη κλπ... βασικα μου αρεσουν πολυ οι επιστημες υγειας. στο μηχανογραφικο μου δηλωσα μονο τριτο πεδιο:P οχι δεν ηταν η πρωτη μου επιλογη αλλα και αυτο μου αρεσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
εννοω αυτο που λεει στο site χειρουργικη-νοσηλευτικη, παθολογικη-νοσηλευτικη κλπ... βασικα μου αρεσουν πολυ οι επιστημες υγειας. στο μηχανογραφικο μου δηλωσα μονο τριτο πεδιο:P οχι δεν ηταν η πρωτη μου επιλογη αλλα και αυτο μου αρεσει!!!
Αυτά είναι υποχρεωτικά μαθήματα.
Ούτε εμένα ήταν η πρώτη μου επιλογή... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ειδα λεγατε κατι για τα επαγγελματικα δικαιωματα.. αν δειτε το προεδρικο διαταγμα των δικαιωματων μας λεει για τις '' σχολες επαγγελματων υγειας και προνοιας των τεχνολογικων εκπαιδευτικων ιδρυματων (κοινως τει)''! Δεν ξερω κατα ποσο περηφανοι ειστε που ειμαστε απ οσο γνωριζω το μοναδικο αει με επαγγελματικα δικαιωματα τει..
και η ενωση νοσηλευτων ελλαδος επειδη η πλειοψηφια των αποφοιτων εινα απο τει προωθει τα δικαιωματα τους εναντι των δικων μας υποβαθμιζοντας ουσιαστικα τη νοσηλευτικη. Προσπαθουν βεβαια να κλεισουν τα τει αλλα φανταζομαι πως αυτο το κανουν μονο και μονο γιατι ετσι οι νοσηλευτες τε θα γινουν πε εξαλειφοντας μια για παντα το οτι θελουμε διαφορετικα επαγγελματικα δικαιωματα. προσωπικη αποψη παντα..
οσο για τις προισταμενες οντως ειναι παρα πολλες και παλιες τε αλλα η μανα μου λεει πως οταν παρουν συνταξη αυτες,θα προτιμωνται οι πε.. ομως αυτο μονο παρατυπα θα μπορει να γινει αφου δεν προβλεπεται κανενα προβαδισμα των πε. Γενικως αν μπορειτε να φυγετε στο εξωτερικο (αμερικη) κι αν φτιαξει η κατασταση τα ξαναλεμε. Διαβαζω στο ιντερνετ διαφορα για τις αμερικανιδες συναδελφους και τις ζηλευω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
και η ενωση νοσηλευτων ελλαδος επειδη η πλειοψηφια των αποφοιτων εινα απο τει προωθει τα δικαιωματα τους εναντι των δικων μας υποβαθμιζοντας ουσιαστικα τη νοσηλευτικη. Προσπαθουν βεβαια να κλεισουν τα τει αλλα φανταζομαι πως αυτο το κανουν μονο και μονο γιατι ετσι οι νοσηλευτες τε θα γινουν πε εξαλειφοντας μια για παντα το οτι θελουμε διαφορετικα επαγγελματικα δικαιωματα. προσωπικη αποψη παντα..
οσο για τις προισταμενες οντως ειναι παρα πολλες και παλιες τε αλλα η μανα μου λεει πως οταν παρουν συνταξη αυτες,θα προτιμωνται οι πε.. ομως αυτο μονο παρατυπα θα μπορει να γινει αφου δεν προβλεπεται κανενα προβαδισμα των πε. Γενικως αν μπορειτε να φυγετε στο εξωτερικο (αμερικη) κι αν φτιαξει η κατασταση τα ξαναλεμε. Διαβαζω στο ιντερνετ διαφορα για τις αμερικανιδες συναδελφους και τις ζηλευω. :(
Αναφορικά με την ένωση τα ξέρω κι εγώ... Ναι όντως η κατάσταση είναι απελπιστική! Η μαμά σου πολύ σωστά λέει καθώς εάν πρόκειται να διαλέξουν μία πε ή μία τε για προϊσταμένη που έχουν τα ίδια χρόνια εμπειρίας, θα πάρουν την πε.
Η ουσιαστικές διαφορές λοιπόν βρίσκονται στην γνώση, στα 40 ευρώ (διαφορά του μισθού) και την κάπως πιο γρήγορη άνοδο στην καριέρα για τους πε...
Μια καλή λύση είναι να αλλάξεις επάγγελμα ή αν αγαπάς την νοσηλευτική να συνεχίσεις στο εξωτερικό (πραγματικά πολλά χρόνια μπροστά η Αμερική) ή να μείνεις Ελλάδα και να αγωνιστείς να αλλάξει η κατάσταση... Ο καθένας επιλέγει με βάσει τις δικές του ανάγκες, επιθυμίες και δυνάμεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Αυτο που με κανει να αναρωτιεμαι ειναι γιατι ατομα που τελειωσαν τα τει και δουλευουν δινουν κατατακτηριες και προσπαθουν να μπουν στο αει.. ειναι πολυ δυσκολο να δουλευεις και να σπουδαζεις και εφοσον τα πραγματα ειναι πανω κατω ιδια δεν καταλαβαινω το κινητρο τους. Τες πα η φυγη δεν ειναι λυση.. πρεπει να προσπαθησουμε να αλλαξουμε τα πραγματα κι οχι να γυρισουμε την πλατη αλλαζοντας επαγγελμα και φευγοντας απο τη χωρα. Το θεμα ειναι να βρουμε μοχλους πιεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αυτο που με κανει να αναρωτιεμαι ειναι γιατι ατομα που τελειωσαν τα τει και δουλευουν δινουν κατατακτηριες και προσπαθουν να μπουν στο αει.. ειναι πολυ δυσκολο να δουλευεις και να σπουδαζεις και εφοσον τα πραγματα ειναι πανω κατω ιδια δεν καταλαβαινω το κινητρο τους. Τες πα η φυγη δεν ειναι λυση.. πρεπει να προσπαθησουμε να αλλαξουμε τα πραγματα κι οχι να γυρισουμε την πλατη αλλαζοντας επαγγελμα και φευγοντας απο τη χωρα. Το θεμα ειναι να βρουμε μοχλους πιεσης.
Ναι αυτό είναι ένα παράδοξο και αρκετά ενθαρρυντικό στοιχείο μπορώ να πω... Σημαίνει πως κάτι παραπάνω έχει η σχολή μας. Από την άλλη δεν είναι και τόσο άσχημο γι'αυτές,-ούς. Πληρώνονται κανονικά όσο φοιτούν... Και ίσως είναι μια πρόκληση γι' αυτούς... Να ξεχωρίσουν ανάμεσα σε συναδέλφους... Να είναι οι μοναδικοί ΠΕ ανάμεσα στους πολλούς ΤΕ, και να γίνουν προϊσταμένες λίγο πιο γρήγορα...
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο λογικό... Κι ενώ έρχονται στην σχολή μας και δίνουν αγώνα, συνεχίζουν να λένε ότι τα ΤΕΙ είναι καλύτερα... Ότι εργαστήρια σαν τα δικά τους δεν συγκρίνονται με το δικό μας "φτωχό" εργαστήριο της βασικής ή της βιολογίας... Ότι στην σχολή μας μαθαίνουμε και κάνουμε ένα σωρό βλακείες...
Πάραυτα έρχονται και αγωνίζονται, όπως είπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ναι αυτό είναι ένα παράδοξο και αρκετά ενθαρρυντικό στοιχείο μπορώ να πω... Σημαίνει πως κάτι παραπάνω έχει η σχολή μας. Από την άλλη δεν είναι και τόσο άσχημο γι'αυτές,-ούς. Πληρώνονται κανονικά όσο φοιτούν... Και ίσως είναι μια πρόκληση γι' αυτούς... Να ξεχωρίσουν ανάμεσα σε συναδέλφους... Να είναι οι μοναδικοί ΠΕ ανάμεσα στους πολλούς ΤΕ, και να γίνουν προϊσταμένες λίγο πιο γρήγορα...
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο λογικό... Κι ενώ έρχονται στην σχολή μας και δίνουν αγώνα, συνεχίζουν να λένε ότι τα ΤΕΙ είναι καλύτερα... Ότι εργαστήρια σαν τα δικά τους δεν συγκρίνονται με το δικό μας "φτωχό" εργαστήριο της βασικής ή της βιολογίας... Ότι στην σχολή μας μαθαίνουμε και κάνουμε ένα σωρό βλακείες...
Πάραυτα έρχονται και αγωνίζονται, όπως είπα...
Εγω ξερω 1 κοπελα που εχει τελειωσει το τει και θεωρει οτι τουλαχιστον σε επιπεδο γνωσεων η σχολη ειναι πολυ ανωτερη. Πχ για το εργαστηριο της φυσιολογιας που μας εξηγησαν καποια πραγματα για το καρδιογραφημα.. ειπε πως τωρα εμαθε πολλα πραγματα που οι αλλες τε τα κανουν μηχανικα χωρις να ξερουν το γιατι! Παντως μια μερα στο λεωφορειο ακουσα να λενε υποτιμητικα οτι κανουμε βιοφυσικη και βιοστατιστικη. ετσι μου ηρθε να σηκωθω και να τους πω πως αυτο ακριβως ειναι που μας κανει επιστημονες αλλα κρατηθηκα γιατι δεν ειχα ορεξη να ανοιξω συζητηση.
Τες πα το θεμα ειναι τι θα κανουμε εμεις για την επιστημη μας γιατι κορακια υπαρχουν μπολικα.. κι αν θελουμε ενα καλυτερο μελλον και περιβαλλον εργασιας πρεπει να προσπαθησουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κοιτα δεν ειναι τυχαιο που στα ΤΕΙ μπαινουν και ατομα της θεωρητικης που δεν εχουν ιδεα απο βιολογια, χημεια, φυσικη.... φετος στο σχολειο μου ειχαμε 4-5 παιδια που μπηκαν νοσηλευτικη -τει και ηταν ολα απο την θεωρητικη... οτι και να λενε επιστημονικα το αει ειναι πολυ πιο πανω... δεν ξερω τι γινεται με τις θεσεις στα νοσοκομεια παντως οι αλλοι επιστιμονες και κυριως γιατροι αναγνωριζουν τις γνωσεις που παρεχει η σχολη μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Κοιτα δεν ειναι τυχαιο που στα ΤΕΙ μπαινουν και ατομα της θεωρητικης που δεν εχουν ιδεα απο βιολογια, χημεια, φυσικη.... φετος στο σχολειο μου ειχαμε 4-5 παιδια που μπηκαν νοσηλευτικη -τει και ηταν ολα απο την θεωρητικη... οτι και να λενε επιστημονικα το αει ειναι πολυ πιο πανω... δεν ξερω τι γινεται με τις θεσεις στα νοσοκομεια παντως οι αλλοι επιστιμονες και κυριως γιατροι αναγνωριζουν τις γνωσεις που παρεχει η σχολη μας...
Κι εγω εχω ακουσει για κοπελες μεγαλυτερων ετων που πανε στα νοσοκομεια και τα εχουν αρκετα καλα με τους γιατρους,ισως να ειναι αυτο που λες... γενικως βεβαια ξερω πως τρωγομαστε με τους γιατρους και πως εμποδιζουν τη σχολη να διαφοροποιηθει απο τα τει γιατι θα πρεπει να παρει καποια απ τα δικα τους δικαιωματα. Τι να πω.. παντως οι πε νοσηλευτικης μετακινουνται και στην εκπαιδευση των σχολων των νοσοκομειων (πιθανον να χρειαζεται μεταπτυχιακο η διδακτορικο,δεν ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κορίτσια καλό μήνα!
Μήπως έχετε περάσει καθόλου από την σχολή? Λέω να πάω αύριο ή την Παρασκευή να δω πότε ξεκινούν οι εγγραφές, αλλά αν έχει πάει κάποιος και ξέρει ας μας πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Αν πας την παρασκευη θα ειμαι κι εγω εκει (9-11 δινω μαθημα) παντως οι εγγραφες ειναι 16-30 σεπτεμβριου εχει ανακοινωθει αυτο.. επειδη ομως τα μαθηματα αρχιζουν στις 21 καλο ειναι να γραφτειτε 16-18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreigner

Νεοφερμένος

Η foreigner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Maria17 Τα επιλεγόμενα μαθήματα στο A' Εξάμηνο είναι 1 η 2? Και άλλη μια ερώτηση η εγγραφή γίνεται με αλφαβητική σειρά ανάλογα με το ονοματεπώνυμο η μπορώ να πάω οποιαδήποτε μέρα θέλω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Maria17 Τα επιλεγόμενα μαθήματα στο A' Εξάμηνο είναι 1 η 2? Και άλλη μια ερώτηση η εγγραφή γίνεται με αλφαβητική σειρά ανάλογα με το ονοματεπώνυμο η μπορώ να πάω οποιαδήποτε μέρα θέλω?
Μπορείς να πάρεις είτε ένα είτε δύο αλλά συνολικά για όλα τα εξάμηνα θα πρέπει να έχεις πάρει 14. Οπότε καλύτερα να πάρεις 2 και στο τέλος να διαλέξεις από 16 τα 14 με τον καλύτερο βαθμό. Εξάλλου τα επιλογής ιδιαίτερα στο πρώτο έτος είναι πολύ εύκολα!:D
Όποια μέρα θέλεις όχι... Ορίζουν μέρα για Α' Β' Γ' και Δ' έτος. Τώρα αν χωρίζεστε δεν θυμάμαι... Πέρασαν και 2 χρόνια βλέπεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις είτε ένα είτε δύο αλλά συνολικά για όλα τα εξάμηνα θα πρέπει να έχεις πάρει 14. Οπότε καλύτερα να πάρεις 2 και στο τέλος να διαλέξεις από 16 τα 14 με τον καλύτερο βαθμό. Εξάλλου τα επιλογής ιδιαίτερα στο πρώτο έτος είναι πολύ εύκολα!:D
Όποια μέρα θέλεις όχι... Ορίζουν μέρα για Α' Β' Γ' και Δ' έτος. Τώρα αν χωρίζεστε δεν θυμάμαι... Πέρασαν και 2 χρόνια βλέπεις...:P
Ρε συ νομιζω οτι οποτε θελουν πανε και γραφονται.. τι εννοεις οτι οριζουν μερα για το καθε ετος; α κι αν μπορεις θελω να μου πεις αν ξερεις κατι για το μαθημα των πρωτων βοηθειων που ειναι επιλογης.. να το παρω; επισης σκεφτομουν και την παθολογικη ανατομικη αλλα ακουσα οτι το εχουν κανει υποχρεωτικο. κι ενα τελευταιο.. φυσιολογια 2 κανουμε; γιατι στην εξεταστικη του σεπτεμβρη δεν ειδα να υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top