Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

Vanessa91

Νεοφερμένος

Η Vanessa91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τελικα περασες ΣΑΝ ή απλως νοσηλευτικη? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Τελικα περασες ΣΑΝ ή απλως νοσηλευτικη? :)
σαν πέρασα αλλα στο ιδιο πανεπιστήμιο σπουδάζουμε....αρα θα βρεθούμε:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessa91

Νεοφερμένος

Η Vanessa91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κ εγω σκεφτομουν να δηλωσω ΣΑΝ.. Πριν μαθω οτι αποκλειεται να μπω λογω υψους!! :D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Παρτε ενα (ελαφρως μεγαλο) βιντεακι με το Μανωλη :D καποια στιγμη ξεδιπλωνει και τις χαρες του στη μαγκια που λεγαμε :P
https://www.easy-share.com/1907507692/PB183975.AVI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Παρτε ενα (ελαφρως μεγαλο) βιντεακι με το Μανωλη :D καποια στιγμη ξεδιπλωνει και τις χαρες του στη μαγκια που λεγαμε :P
https://www.easy-share.com/1907507692/PB183975.AVI

πλακα ειχε!!!:D:D:D:D:Dωραιο παντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ρε παιδια δε στελνετε κανενα μσν με πμ να τα λεμε κι απο εκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessa91

Νεοφερμένος

Η Vanessa91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ωραιοοο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostm

Νεοφερμένος

Ο kostm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλημερα παιδια,η κοπελα μου εχει τελειωσει τει νοσηλευτικης αθηνας κι ενδισφερεται να δωσει κατατακτηριες για το αει,γνωριζει κανεις κατι?δλδ γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι αλλο σχετικο,οποιος γνωριζει κατι παραπανω θα βοηθουσε πολυ:)!!!
-----------------------------------------
γνωριζει καποιος για κατατακτηριες για το αει νοσηλευτικης;η κοπελα μου ενδιαφερεται να δωσει γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι παραπανω.οποιος γνωριζει κατι χρησιμο θα βοηθουσε πολυ:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
καλημερα παιδια,η κοπελα μου εχει τελειωσει τει νοσηλευτικης αθηνας κι ενδισφερεται να δωσει κατατακτηριες για το αει,γνωριζει κανεις κατι?δλδ γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι αλλο σχετικο,οποιος γνωριζει κατι παραπανω θα βοηθουσε πολυ:)!!!
-----------------------------------------
γνωριζει καποιος για κατατακτηριες για το αει νοσηλευτικης;η κοπελα μου ενδιαφερεται να δωσει γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι παραπανω.οποιος γνωριζει κατι χρησιμο θα βοηθουσε πολυ:)!

https://www.nurs.uoa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=313&Itemid=1
Πες της απο ανατομια να παρει τα συγγραματα Α,Δ και Ε και απο φυσιολογια το Β (φυσιολογια ο καθηγητης ειναι πολυ κουλος,ελπιζω η κοπελα σου να ειναι τυχερη..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostm

Νεοφερμένος

Ο kostm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ αλλα ελεγα μηπως υπαρχει καποιος που να ξερει κατι λιγο παραπανω για τα θεματα για να εχει περισσοτερο χρονο για να παιζει μαζι μου ταβλι!!!!!!ευχαριστω και παλι!!!
-----------------------------------------
https://www.nurs.uoa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=313&Itemid=1
Πες της απο ανατομια να παρει τα συγγραματα Α,Δ και Ε και απο φυσιολογια το Β (φυσιολογια ο καθηγητης ειναι πολυ κουλος,ελπιζω η κοπελα σου να ειναι τυχερη..)
ναι η αληθεια ειναι οτι στις εξετασεις της γενικα ειναι τυχερη,για να δουμε και σε αυτες !!! να σαι καλα παντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pagokrat0r

Νεοφερμένος

Ο pagokrat0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γλεντια που θα κανουμε φετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας! απο φετος θα ειμαι και γω φοιτιτρια της νοσηλευτικης (στην αθηνα). Γενικα ειναι ενας κλαδος που μου αρεσει αλλα αφου διαβασα και αυτα που εχετε γραψει απλα ξετρελαθικααααα!:jumpy::jumpy::jumpy: ανυπομονω να ξεκινησουμε!!!!:P :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Οντως κοπελια ειναι πολυ ενδιαφεροντα σχεδον ολα τα μαθηματα.. κι εγω ανυπομονω :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλώς ήρθες στην σχολή μας!
Εγώ τελείωσα φέτος το 2ο έτος.
Μαρια17, εσυ αν κατάλαβα καλά είσαι θα πας τώρα στο 2ο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι? Τι διαφορά (επαγγελματικά) έχει η Νοσηλευτική ΑΕΙ από ΤΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ ελενη!!!!! :lol::lol::lol:

Η διαφορα αναμεσα στην νοσηλευτικη αει απο τει ειναι μεγαλη... πρωτον απο οτι λενε τα μαθηματα ειναι πιο δυσκολα και τελειωνοντας το αει νοσηλευτικης συμφωνα με πληροφοριες που μου εχουν δωσει μπαινεις σε νοσοκομεια σε διοικιτικες θεσεις και οι επαφες σου με τους ασθενεις ειναι ελαχιστες σε αντιθεση με το τει που οι επαφες ειναι μερος της δουλειας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ξερω Νοσηλευτρια αποφοιτο ΑΕΙ που εργαζεται σε ιδιωτικο νοσοκομειο, και εχει τις ιδιες αρμοδιοτητες με εκεινες των ΤΕΙ (δεν εχει αλλη προυπηρεσια βεβαια). Διοικητικα μπορεις να ανελθεις γρηγοροτερα, αλλα δεν μπαινεις απο την αρχη προισταμενος ξερω 'γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margarita

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω περασα σπαρτη γιατι ειμαι απο λακωνια κ με βολευε καλυτερα δεν εχει περασει κανενας αλλος σπαρτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Tι να σου πω δεν ξερω... εμενα αυτες τις πληροφοριες μου εδωσαν και αυτες σας λεω...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδιά λυπάμαι πολύ θα σας απογοητεύσω, αλλά δυστυχώς έχουμε περίπου τις ίδιες αρμοδιότητες πρακτικά...
Στην αρχή όταν μπήκαμε μέσα, η καθηγήτρια της εισαγωγής στην νοσηλευτική (κα Παπαθ.) μας τα παρουσίασε πάααααρα πολύ ωραία... Και μισθολογικά και σχετικά με την προαγωγή και τις αρμοδιόητες...
Η αλήθεια είναι ότι εδώ στην Ελλάδα το επάγγελμα του νοσηλευτή δεν έχει ακόμα εκτιμηθεί και όλοι λένε: νοσηλευτική? α θα βάζεις πάπιες δηλαδή... Ναι θα χρειαστεί κάποιες στιγμές και αυτό να κάνεις, παρά το γεγονός ότι μόχθησες τόσο πολύ να τελειώσεις αυτή την σχολή αντί να πας σε κάνα ΤΕΙ και να περνάς ζάχαρη... Και μόλις οι μικρότερες συμφοιτήτριές μου αρχίσουν να πηγαίνουν στα νοσοκομεία για πρακτική (βασική 2 κλπ...) θα διαπιστώσουν ότι οι περισσότερες προϊσταμένες είναι από ΤΕΙ. Και λογικό, όταν σε όλη την Ελλάδα υπάρχουν καμιά 10αριά Νοσηλευτικές ΤΕΙ και μόνο δύο ΑΕΙ. Και λαμβάνοντας υπόψη ότι η δική μας σχολή είναι νεότερη και ότι για την θέση της προϊσταμένης απαιτείται εμπειρία πολλών ετών, αλλά και άλλους παράγοντες, είναι απολύτως φυσιολογικό να είναι οι περισσότερες προϊσταμένες από ΤΕΙ.
Προσωπικά αγαπώ πάρα πολύ την σχολή μας, κι ας μην ήταν η πρώτη μου επιλογή. Και γίνεται προσπάθεια από καθηγητές και άλλους φορείς να αναγνωριστεί η πραγματικη αξία της. Δυστυχώς έχουμε αρκετό δρόμο μπροστά μας...
Εάν με ρωτούσε κανείς πάντως αν θα διάλεγα ΑΕΙ ή ΤΕΙ, όπως έγινε φανερό θα διάλεγα την πρώτο, για την ποιότητα των γνώσεων που προσφέρει, καθώς παράγει πραγματικούς επιστήμονες!
Ό,τι απορία έχετε ευχαρίστως να σας απαντήσω, εάν γνωρίζω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top