Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Να ρωτήσω κτ??
Εμένα δε μου έχει έρθει το γράφημα ακόμα...
Πόσο να περιμένω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eπρεπε να σου ειχε ερθει.
Περιμενε και αυτην την βδομαδα και μετα παρε τηλεφωνο και ρωτα τους...
2103680000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ όμως θέλω να πετύχω την Αλεξίου και να μου πει καμιά εξυπνάδα....
Μαύρο φίδι που την έφαγε:P
Κτ άλλο..
Είδα τα νέα στη hau και παρατήρησα πως άλλαξε ο τρόπος του speaking.
Τι ακριβώς έχει γίνει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ααα ναι αλλαξανε τα προφορικα του ECPE και πλεον μπαινεις με αλλο ενα ατομο.
Και διαρκουν 25-35 λεπτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Damn it και παραπάνω χρόνος και με άλλο άτομο:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrispis

Νεοφερμένος

Ο nikos(raper)xrispis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βελεστίνο (Μαγνησία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
είμαι πολύ εκνευρισμένος...
τα αποτελέσματα μου τον μαιο στο ecce ήταν¨:
Examination: E.C.C.E. MAY 2009
Final: F
P/F: Fail
ORAL: HP
LST: BF
GVR: BF
WRI: P
We regret to inform you that you did not pass the examination you requested the results for.

Δεν το πέρασα και τώρα είμαι αναγκασμένος να το ξαναδώσω...και βαριέμαι
στο γράφημα που μου έστειλαν το listening ήταν σχεδόν πανω στην γραμμουλα για ένα ερώτημα το έχασα...το gvr είχε καποια διαφορα αλλα όπως το υπολόγισα 57-59% είχα...και πες το gvr οκ!για ένα ερώτημα όμως θα το είχα πάρει στο listening...γιατι με 3 lp και 1 bf περνάς!!!!εγω ένα εχω να πώ!fuck
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δυστυχως ηταν μεγαλη ατυχια xrispis.

Δεν εδωσες κατι σε FCE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrispis

Νεοφερμένος

Ο nikos(raper)xrispis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βελεστίνο (Μαγνησία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
όχι..πραγματικά δεν θα αντέξω να ξαναδώσω δηλαδη είμαι ελεος!!!!!!!
καλα η κυρία μου δεν μου είπε κοπηκες μου λέει hp προφορικα πέρνω την χαρα..το περίμενα όμως τα είχα πει τέλεια!μετά pass έκθεση αλλο απο κεί που πιστευα bf η lp έιχα βγεί εκτός θέμα με τα γράφιτι...εκέι λεώ το έχω πάρει ενα lp και ένα bf!!μετά μου λεει bf gvr που το περίμενα καθως τα κείμενα τα είχα κάνει σκατα ολε.....και μετα μου λεει bf listening και δεν πέρασες !!μόνο που σκέφτομαι οτι για ένα ερώτημα στα 50 δεν πέρασα το ecce τρελένομαι ποιος το ξαναδίνει τώρα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δυστυχως ειναι πολυ μεγαλη ατυχια φιλε μου και φυσικα μεγαλυτερη και απο την δικια μου που περσι κοπηκα για 1%.
Και να σου πω πως σιγουρα ο Μ.Ο. ξεπερνουσε σιγουρα το 65%.Αλλα ειναι τοσο χαζο το συστημα το Μισιγκαν που δυστυχως δεν αφηνει πολλα περιθωρια.
Γιατι δεν ξαναδοκιμαζεις αλλο φορεα ή να δωσεις κατευθειαν σε καποιο υψηλοτερο επιπεδο?:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι??
Τα γραφήματα έρχονται σε όλους γτ εγώ έδωσα μέσω φροντιστηρίου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι τα γραφηματα ερχονται σε όλους ανεξαρτητα αν εδωσαν απο φροντιστηριο ή όχι!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
όχι..πραγματικά δεν θα αντέξω να ξαναδώσω δηλαδη είμαι ελεος!!!!!!!
καλα η κυρία μου δεν μου είπε κοπηκες μου λέει hp προφορικα πέρνω την χαρα..το περίμενα όμως τα είχα πει τέλεια!μετά pass έκθεση αλλο απο κεί που πιστευα bf η lp έιχα βγεί εκτός θέμα με τα γράφιτι...εκέι λεώ το έχω πάρει ενα lp και ένα bf!!μετά μου λεει bf gvr που το περίμενα καθως τα κείμενα τα είχα κάνει σκατα ολε.....και μετα μου λεει bf listening και δεν πέρασες !!μόνο που σκέφτομαι οτι για ένα ερώτημα στα 50 δεν πέρασα το ecce τρελένομαι ποιος το ξαναδίνει τώρα ε?




αν πιστεύεις ότι αξίζεις παραπάνω... υπάρχει και η δυνατότητας αναβαθμολόγησης
https://www.hau.gr/?i=examinations.el.exams-rescoring


φυσικά στοιχίζει 50 euro (σου προτείνω να κάνεις και στα 2 part) αλλά αξίζουν ... προκειμένου να γλιτώσεις την βαβούρα 3 μηνών

..

στην θέση σου δεν θα έκανα κανένα φροντιστήριο για lower (εκτός αν κάνεις ιδιαίτερα) αυτό που χρειάζεσαι είναι εξάσκηση και την επόμενη φορά θα το πάρεις.
(Απλά αγόρασε 1 βιβλίο με Listening και gvr με το teacher book που έχει cd και απαντήσεις και να κάνεις κάθε βδομάδα από 1. Το να κάνεις πράγματα που ξέρεις πάλι από την αρχή δεν έχει κανένα νόημα. Καλύτερα να ξεκινήσεις μαθήματα για μεγαλύτερο επίπεδο

(φυσικά το φροντιστήριο σου δεν θα σου έχει πει αυτή τη διαδικασία (λεφτά θέλουν να βγάλουν και αυτοί)).
Προτείνω να το κάνεις χωρίς να ενημερώσεις κανέναν (φροντιστήριο) και η απάντηση θα σου έρθει με γράμμα αρχές Σεπτεμβρίου

Όσο για τα προφορικά πιστεύω πως είναι το πιο εύκολο μέρος των εξετάσεων. Δεν έχει κανένα νόημα να μαθεις δύσκολες εκφράσεις για να τους εντυπωσιάσεις (το καταλαβαίνουν) το καλύτερο να πας χωρίς προετοιμασία...που το μόνο που προσφέρει είναι αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα σε συμβουλευα να μην κανεις αναβαθμολογηση γιατί ειναι χαμενος κοπος και χρήμα.
Η απάντηση δεν ερχεται το Σεπτεμβριο αλλα τον Οκτωβρη και ολως τυχαιως λιγο πριν κλείσουν οι εγγραφες για το Δεκεμβρη για να βρεθεις σε διλλημα και να υποκυψεις.
Εγω δοκιμασει και γω περσι για καμια διαφορά πίστεψε με.

Αν θες να βγεις απο την περιεργια καντο απλα μην εισαι και παρα πολυ αισιοδοξος πως θα βγει κάτι.Το λεω αυτο απολυτως φιλικά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrispis

Νεοφερμένος

Ο nikos(raper)xrispis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βελεστίνο (Μαγνησία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
αν είχα κοπεί σε έκθεση η προφορικά θα έκανα αναβαθμολόγησα...στο listening και το γωρ τα πραγματα είναι στανταρ αν έχεις κοπεί σε μια ερώτηση είναι τσάμπα γιατι δν μπορει να αλλαξει τίποτα σε αυτά τα δύο section
!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
βασικά από ότι ξέρω τα γραπτά βαθμολογούντε μέσω μηχανήματος (σαν αυτό που έχουν στα προπό). Στην αναβαθμολόγηση επανεξετάζονται με το χέρι.

Συνεπώς αν έκανες ένα μικρο λαθάκι (π.χ. κύκλωσες με μικρότερο κύκλο που δεν πιάνει το μηχάνημα ή μουτζάλωσες έσβησες και ξαναμουτζάλωσες σε άλλο σημείο το μηχάνημα μπορεί να στο πιάσει σαν διπλή απάντηση (αν δεν κύκλωσες καλά) και έτσι να χάσεις ένα μικρο ποσοστό που χρειάζεται για να κάνεισ το bf , p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι ομως περσι απο τις 400 αναβαθμολογησεις μονο 1 αγορι και ενα κοριτσι δικαιωθηκαν...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Και εγώ θα δώσω michigan lower τον χειμώνα!!!!!!!Και κάνω practise απο τώρα....και έχω κάνει πολύυυυυυ δουλειά!!Μόνο ακουστικά που έχω έλλειψη δεν ξέρω πως να τα καταφέρω να γίνω τέλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
παιδια να μην ξεχαστουμε!ο ενας στηριζει τον αλλον μεχρι τον δεκεμβριο!και εγω ξαναδινω! ολοι μαζι θα τους ξεσκισουμε τους αμερικανους









-----------------------------------------


-----------------------------------------
τα ξαναλεμε αυριο!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
παιδια να μην ξεχαστουμε!ο ενας στηριζει τον αλλον μεχρι τον δεκεμβριο!και εγω ξαναδινω! ολοι μαζι θα τους ξεσκισουμε τους αμερικανους









-----------------------------------------


-----------------------------------------
τα ξαναλεμε αυριο!!


:iagree::iagree::iagree:συμφωνώ. Οι τυποι είναι Λαμόγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως κόβουν υποψήφιους για πλάκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top