Ισπανικά - Εύρεση ερμηνείας λέξης

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
παιδια τελευταια εχουν αρχισει να μου αρεσουν τα ισπανικα ... θα μπορεσω να μαθω καθολου απο κανα σαιτ?

Είμαι και εγώ της άποψης ότι από site δεν μαθαίνεις ξένη γλώσσα. Θα χρειαστείς καθηγητή για να τα καταλάβεις καλύτερα. Αν όμως θέλεις ντε και καλά καλό είναι το www.studyspanish.com

Για αρχή πάντως, αν θέλεις να ξεκινήσεις μόνος σου να κάποια καλά βιβλία:
Nuevo Ven 1 εκδ. Edelsa (αναγνωστικό και ασκήσεων)
Uso de la grammatica espanola nivel elemental εκδ. Edelsa
-----------------------------------------
Δυστυχώς τα γερμανικά σου δεν σε βοηθάνε και πολύ για τα ισπανικά. Εκτός κι αν έχεις το ίδιο επίπεδο στα αγγλικά ή γαλλικά, ιταλικά που βοηθούν ακόμα πιο πολύ νομίζω

Τα γερμανικά δεν βοηθάνε και πολύ καθώς δεν είναι λατινογενής γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Συμφωνώ γενικά τα βιβλία της Εdelsa είναι τα καλύτερα, στην Ελλάδα είναι πιο ακριβά ακόμα και για τους καθηγητές, η γυναίκα μου μαζεύει όλα τα ενημερωτικά mail που της στέλνει η Εdelsa και 2 φορές το χρόνο κάνει παραγγελία μέσω internet και έρχονται σπίτι με courier ακόμα και με τα μεταφορικά είναι φθηνότερα αρκει η παραγγελία να είναι καλή, μία φορα το χρόνο βγάζει η Edelsa και ειδική προσφορά με έκπτωση. Αστείο μα πραγματικό, μία φορά μας χρέωσαν βιβλίο που παραγγείλαμε ταχυδρομικά, που στην πρώτη σελίδα έγραφε στα Ισπανικά αλλά κεφαλαία "Βιβλίο καθηγητού δωρεάν"... δεν τον ξέπλενε τον βιβλιοπώλη ούτε ο Νιαγάρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Συμφωνώ γενικά τα βιβλία της Εdelsa είναι τα καλύτερα, στην Ελλάδα είναι πιο ακριβά ακόμα και για τους καθηγητές, η γυναίκα μου μαζεύει όλα τα ενημερωτικά mail που της στέλνει η Εdelsa και 2 φορές το χρόνο κάνει παραγγελία μέσω internet και έρχονται σπίτι με courier ακόμα και με τα μεταφορικά είναι φθηνότερα αρκει η παραγγελία να είναι καλή, μία φορα το χρόνο βγάζει η Edelsa και ειδική προσφορά με έκπτωση. Αστείο μα πραγματικό, μία φορά μας χρέωσαν βιβλίο που στην πρώτη σελίδα έγραφε στα Ισπανικά αλλά κεφαλαία "Βιβλίο καθηγητού δωρεάν"... δεν τον ξέπλενε τον βιβλιοπώλη ούτε ο Νιαγάρας...

Τα βιβλία των καθηγητών είναι πάντα δωρεάν. Σας εξαπάτησαν!:xixi: Από παντού λεφτά θέλουν να παίρνουν! Φτωχούληδες..
-----------------------------------------
2 φορές το χρόνο κάνει παραγγελία μέσω internet

Μήπως ξέρεις την ιστοσελίδα; Θέλω να παραγγείλω τα βιβλία που θα κάνω. Η καθηγήτια μου μου λέει πάρτα από τώρα μη και δεν τα βρούμε τον Οκτώβρη... έλεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αυτό ισχύει για τα φροντιστήρια όχι για καθηγητές που κάνουν ιδιαίτερα δυστηχώς, όμως σε επικοινωνία που είχαμε με την Edelsa βγήκε ότι η εταιρεία στέλνει δωρεάν βιβλία σε μεγάλη ποσότητα τα οποία δεν δίνονται αλλά πωλούνται... ως ένδειξη συγνώμης η ίδια η Edelsa έστειλε όλη την νέα σειρά βιβλίων (που δεν υπήρχε τότε εδώ) δωρεάν με courier στο σπίτι, απο τότε παραγγέλνουμε μόνο στην Ισπανία και έχουμε ακόμα και βιβλία που στην Ελλάδα έρχονται πολύ αργότερα.
-----------------------------------------
πάω να το βρώ αλλά πρόσεξε σε μικρές ποσότητες τα μεταφορικά είναι αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Όταν ήμουν ΣΤ΄ Δημοτικού, ήταν η δεύτερη χρονιά των γαλλικών πήγα να αγοράσω τα βιβλια, και αυτοί μου έφεραν το βιβλίο του καθηγητή, και εγώ το κρατησα:xixi:
-----------------------------------------
Αυτό ισχύει για τα φροντιστήρια όχι για καθηγητές που κάνουν ιδιαίτερα δυστηχώς, όμως σε επικοινωνία που είχαμε με την Edelsa βγήκε ότι η εταιρεία στέλνει δωρεάν βιβλία σε μεγάλη ποσότητα τα οποία δεν δίνονται αλλά πωλούνται... ως ένδειξη συγνώμης η ίδια η Edelsa έστειλε όλη την νέα σειρά βιβλίων (που δεν υπήρχε τότε εδώ) δωρεάν με courier στο σπίτι, απο τότε παραγγέλνουμε μόνο στην Ισπανία και έχουμε ακόμα και βιβλία που στην Ελλάδα έρχονται πολύ αργότερα.

Δηλαδή παραγγέλνεται από την Ισπανία τα βιβλία; Από τα κεντρικα της Edelsa;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
καλό...πολύ καλό,
Σου έχω απευθείας email του υπεύθυνου logistics : magarcia@edelsa.es, το όνομα του είναι Miguel Angel Garcia, για να ανεβάσεις την παραγγελία ρώτα την καθηγήτρια σου και για τα μελλοντικά βιβλία, επίσης μήπως βάλει βιβλία και άλλων μαθητών ή της ιδίας.
Ναι παραγγέλνουμε μόνο Ισπανία πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Ποια είναι η διαδικασία της παραγγελίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Το θέμα όπως στάλθηκε στην Edelsa (σταλθηκε στα Ισπανικά), το παρακάτω στάλθηκε στο βιβλιοπωλείο και ήταν αντίγραφο του Ισπανικού κειμένου.

Θέμα: Παράπονο πελάτη

Στην προσοχή του κυρίου Miguel ʽAngel Garcia Cuesta

Αξιότιμε κύριε,
Διδάσκω ισπανικά εδώ και 6 χρόνια όχι μόνο κάνοντας ιδιαίτερα μαθήματα αλλά και σε groups σε ʽΈλληνες σπουδαστές (ενήλικες και εφήβους) χρησιμοποιώντας για τα μαθήματά μου ορισμένες μεθόδους εκμάθησης ισπανικών της Edelsa όπως τα Ven (δίδαξα και την παλιά και τώρα διδάσκω την καινούργια μέθοδο), τα Uso και Chicos Chicas ( έχω αγοράσει επίσης και τις οπτικοακουστικές μεθόδους).
Όλο αυτό το διδακτικό υλικό το αγόρασα και εξακολουθώ να το αγοράζω. Φυσικά ποτέ δεν μου έδωσαν τουλάχιστον ένα βιβλίο καθηγητή δωρεάν.
Την προηγούμενη Πέμπτη παρήγγειλα κατʼοίκον μία ποσότητα ισπανικών βιβλίων για μένα και για τους μαθητές μου από το βιβλιοπωλείο .............................του οποίου υπεύθυνος είναι ο κύριος .....................................
Μέσα στα βιβλία που παρήγγειλα ήταν το CHICOS CHICAS NIVEL 3, LIBRO DE PROFESOR. ʽΌταν έλαβα τα βιβλία από το ταχυδρομείο παρατήρησα πως στο εξώφυλλο του συγκεκριμένου βιβλίου έγραφε ʽʼΔΕΙΓΜΑ ΔΩΡΕΑΝʼʼ ενώ εγώ το πλήρωσα για 24.73 Ευρώ.
ʽΌταν επικοινώνησα με τον υπεύθυνο εκείνος μου είπε πως αγόρασε αυτό το βιβλίο (έχει το τιμολόγιο) από το βιβλιοπωλείο ....................... της Αθήνας.
Λοιπόν, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν:
Ι. Τα βιβλιοπωλεία έχουν το δικαίωμα να πουλούν τα δωρεάν αντίτυπα στους πελάτες καθηγητές,
ΙΙ. Ποια είναι τα κριτήρια με τα οποία επιλέγουν τους καθηγητές στους οποίους προσφέρουν αυτά τα δωρεάν αντίτυπα; (κάποτε, μία υπάλληλος βιβλιοπωλείου εισαγωγής μου είπε πως, γενικά, τα περισσότερα βιβλία παραμένουν στις αποθήκες τους).

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την προσοχή σας και περιμένω τα σχόλιά σας και τις συμβουλές σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Το θέμα όπως στάλθηκε στην Edelsa (σταλθηκε στα Ισπανικά), το παρακάτω στάλθηκε στο βιβλιοπωλείο και ήταν αντίγραφο του Ισπανικού κειμένου.

Θέμα: Παράπονο πελάτη

Στην προσοχή του κυρίου Miguel ʽAngel Garcia Cuesta

Αξιότιμε κύριε,
Διδάσκω ισπανικά εδώ και 6 χρόνια όχι μόνο κάνοντας ιδιαίτερα μαθήματα αλλά και σε groups σε ʽΈλληνες σπουδαστές (ενήλικες και εφήβους) χρησιμοποιώντας για τα μαθήματά μου ορισμένες μεθόδους εκμάθησης ισπανικών της Edelsa όπως τα Ven (δίδαξα και την παλιά και τώρα διδάσκω την καινούργια μέθοδο), τα Usoκαι Chicos Chicas ( έχω αγοράσει επίσης και τις οπτικοακουστικές μεθόδους).
Όλο αυτό το διδακτικό υλικό το αγόρασα και εξακολουθώ να το αγοράζω. Φυσικά ποτέ δεν μου έδωσαν τουλάχιστον ένα βιβλίο καθηγητή δωρεάν.
Την προηγούμενη Πέμπτη παρήγγειλα κατʼοίκον μία ποσότητα ισπανικών βιβλίων για μένα και για τους μαθητές μου από το βιβλιοπωλείο .............................του οποίου υπεύθυνος είναι ο κύριος .....................................
Μέσα στα βιβλία που παρήγγειλα ήταν το CHICOS CHICAS NIVEL 3, LIBRO DE PROFESOR. ʽΌταν έλαβα τα βιβλία από το ταχυδρομείο παρατήρησα πως στο εξώφυλλο του συγκεκριμένου βιβλίου έγραφε ʽʼΔΕΙΓΜΑ ΔΩΡΕΑΝʼʼ ενώ εγώ το πλήρωσα για 24.73 Ευρώ.
ʽΌταν επικοινώνησα με τον υπεύθυνο εκείνος μου είπε πως αγόρασε αυτό το βιβλίο (έχει το τιμολόγιο) από το βιβλιοπωλείο ....................... της Αθήνας.
Λοιπόν, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν:
Ι. Τα βιβλιοπωλεία έχουν το δικαίωμα να πουλούν τα δωρεάν αντίτυπα στους πελάτες καθηγητές,
ΙΙ. Ποια είναι τα κριτήρια με τα οποία επιλέγουν τους καθηγητές στους οποίους προσφέρουν αυτά τα δωρεάν αντίτυπα; (κάποτε, μία υπάλληλος βιβλιοπωλείου εισαγωγής μου είπε πως, γενικά, τα περισσότερα βιβλία παραμένουν στις αποθήκες τους).

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την προσοχή σας και περιμένω τα σχόλιά σας και τις συμβουλές σας.

Μπράβο σας! Καλά τους κανατε. Όπως ξέρω τα δωρεάν αντίτυπα τα στέλνουν μόνο οι αρμόδιες εκδόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
του κάνεις email, του ζητάς τα βιβλία με τον πλήρη τίτλο τους και σου στέλνει proforma invoice σαν προσφορά (πρόσεξε να έχει και τα μεταφορικά μέσα), αν εσύ και η καθηγήτρια σου συμφωνείτε (να τσεκάρεις τις τιμές Ελλάδα) του ζητάς να στα στείλει, σου στέλνει το τελικό τιμολόγιο όπως θα εκδοθεί και τον λογαριασμό του οίκου στην Ισπανία, βάζεις τα λεφτά στον λογαριασμό (κράτα το αποδεικτικό) και του στέλνεις email ότι έβαλες τα λεφτά με σκαναρισμένο κατά προτίμηση το αποδεικτικό. Μόλις λάβει την πληρωμή σου τα στέλνει με κουριερ θα χρειαστεί μόνο την πλήρη δνση σου. Η διαδικασία συνήθως είναι 15-20 μέρες. Ζήτα του πρώτα ενημερωτικό για όλα τα βιβλία (μην βρεις και τίποτα καινούργιο ή ενδιαφέρον). Ρώτα και για τις οπτικοακουστικές μεθόδους. Ζήτα του να σε βάλει στις διευθύνσεις που στέλνει ενημέρωτικό δελτίο για νέες κυκλοφορίες. Δεν ισχύει για σένα αλλά το τιμολόγιο που εκδίδει περνάει στην φορολογική δήλωση.
-----------------------------------------
Ναι είχε δίκιο το βιβλιοπωλείο του το είχαν χρεώσει κανονικά και βρήκε τον μπελά του για ευνόητους λόγους δεν αναφέρω την εταιρεία εισαγωγής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
του κάνεις email, του ζητάς τα βιβλία με τον πλήρη τίτλο τους και σου στέλνει proforma invoice σαν προσφορά (πρόσεξε να έχει και τα μεταφορικά μέσα), αν εσύ και η καθηγήτρια σου συμφωνείτε (να τσεκάρεις τις τιμές Ελλάδα) του ζητάς να στα στείλει, σου στέλνει το τελικό τιμολόγιο όπως θα εκδοθεί και τον λογαριασμό του οίκου στην Ισπανία, βάζεις τα λεφτά στον λογαριασμό (κράτα το αποδεικτικό) και του στέλνεις email ότι έβαλες τα λεφτά με σκαναρισμένο κατά προτίμηση το αποδεικτικό. Μόλις λάβει την πληρωμή σου τα στέλνει με κουριερ θα χρειαστεί μόνο την πλήρη δνση σου. Η διαδικασία συνήθως είναι 15-20 μέρες. Ζήτα του πρώτα ενημερωτικό για όλα τα βιβλία (μην βρεις και τίποτα καινούργιο ή ενδιαφέρον). Ρώτα και για τις οπτικοακουστικές μεθόδους. Ζήτα του να σε βάλει στις διευθύνσεις που στέλνει ενημέρωτικό δελτίο για νέες κυκλοφορίες. Δεν ισχύει για σένα αλλά το τιμολόγιο που εκδίδει περνάει στην φορολογική δήλωση

Ευχαριστώ πολύ! Λίγο μπελαλίδικο αλλά αξίζει τον κόπο.
-----------------------------------------
Αν τα παραγγείλω από το site της Edelsa είναι το ίδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Για σχετικά καλή ποσότητα αξίζει και έχεις σχέση και με την εταιρεία, συνήθως βάζουν και ως δώρο κάποιο cd ή κάτι άλλο, δεν είναι καλό αν ζητάς λίγα πράγματα, αν θυμάμαι καλά το courier είναι περίπου 30 ευρώ.
-----------------------------------------
πιθανόν να είναι το ίδιο, υπεύθυνος πρέπει να είναι ο ίδιος, εμείς μιλάμε με mail είναι πολύ καλός κύριος και πολύ εξυπηρετικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
πιθανόν να είναι το ίδιο, υπεύθυνος πρέπει να είναι ο ίδιος, εμείς μιλάμε με mail είναι πολύ καλός κύριος και πολύ εξυπηρετικός.

Είναι πολύ καλοί άνθρωποι οι Ισπανοι.

Η γυναίκα σου πως περνάει στην ξενιτιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
οι καλοί και οι κακοί υπάρχουν παντού, ο συγκεκριμένος έστειλε 2-3 mail μόνο για να επιβεβαιώσει ότι τα λάβαμε, λες ότι είσαι απόφοιτος, μπήκες σε κάποια σχολή ? Είσαι φοιτητής ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
οι καλοί και οι κακοί υπάρχουν παντού, ο συγκεκριμένος έστειλε 2-3 mail μόνο για να επιβεβαιώσει ότι τα λάβαμε, λες ότι είσαι απόφοιτος, μπήκες σε κάποια σχολή ? Είσαι φοιτητής ?

Φέτος τέλειωσα το λύκειο με 19255 μόρια. Έχω επιλέξει 1η επιλογή Φιλολογία Θεσ/νικης, αλλά σκέφτομαι του χρόνου με το 10% να πάω Ισπανική φιλολογία Αθήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Η γυναίκα μου παίρνει τηλέφωνο 2 φορές ημερησιώς και με κάνει να ζηλεύω σήμερα πήγε εκδρομή bilbao και έχει παρακολουθήσει ήδη 3 συναυλίες, είναι περίπου 7 Ελληνες εκεί και έχει παρέα, τα μαθήματα είναι υψηλού επιπέδου το ίδιο και οι καθηγητές, α... πάνε και για μπάνιο στην θάλασσα σχεδόν καθημερινά.
-----------------------------------------
Τα προγνωστικά με βάση τα μόρια τι λένε ? περνάς ? Μένεις Β.Ελλάδα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Η γυναίκα μου παίρνει τηλέφωνο 2 φορές ημερησιώς και με κάνει να ζηλεύω σήμερα πήγε εκδρομή bilbao και έχει παρακολουθήσει ήδη 3 συναυλίες, είναι περίπου 7 Ελληνες εκεί και έχει παρέα, τα μαθήματα είναι υψηλού επιπέδου το ίδιο και οι καθηγητές, α... πάνε και για μπάνιο στην θάλασσα σχεδόν καθημερινά.

Τέλεια! Σαν να πήγε διακοπες! Πόσο καιρό θα μείνει εκει; Δεν ανησυχεί μην βρεις καμιά άλλη;;;;:lol:
-----------------------------------------
Τα προγνωστικά με βάση τα μόρια τι λένε ? περνάς ? Μένεις Β.Ελλάδα ?

Μια χαρά περνάω. Πέρυσι η βάση ήταν 17.464. Μένω Θεσ/νικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Περισσότερο ανησυχώ εγώ αλλά δεν το δείχνω... Γυρίζει μέσα Αυγούστου αλλά απο 30/7 θα πάρω τα παιδιά απο την κατασκήνωση και θα αρχίσουν τα δύσκολα...Του χρόνου σχεδιάζουμε να πάμε γύρο Ισπανίας με αυτοκίνητο μέσω Ιταλίας, Γαλλίας θέλεις 3 μέρες να πάς (η μία πλοίο) και 3 να γυρίσεις οπότε 24 θα είναι ο γύρος Ισπανίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Περισσότερο ανησυχώ εγώ αλλά δεν το δείχνω... Γυρίζει μέσα Αυγούστου αλλά απο 30/7 θα πάρω τα παιδιά απο την κατασκήνωση και θα αρχίσουν τα δύσκολα...Του χρόνου σχεδιάζουμε να πάμε γύρο Ισπανίας με αυτοκίνητο μέσω Ιταλίας, Γαλλίας θέλεις 3 μέρες να πάς (η μία πλοίο) και 3 να γυρίσεις οπότε 24 θα είναι ο γύρος Ισπανίας.

Έχετε και παιδιά; Πόσα; Να σας ζήσουν! Να πάτε στο εύχομαι ολόψυχα!
Όταν λες δυσκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ΟΚ είναι καλή σχολή, όμως δεν κάνεις φοιτητική ζωή, αν ήμουν Αθήνα θα επέλεγα Θεσ/νικη, εσυ που είσαι θεσ/νίκη πως και δεν επέλεξες άλλο μέρος...ξέρω τα έξοδα διαμονής είναι ισχυρός παράγων στην επιλογή σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top