Επαγγέλματα με μέλλον

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ποια ειναι κατα την γνωμη σας τα επαγγελματα αιχμης με καλες οικονομικες απολαβες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Εννοούμε για το μέσο επαγγελματία προφανως. Μη μου πείτε ποδοσφαιριστές, τραγουδιστές κ.ο.κ. γιατί λίγοι από αυτούς είναι κορυφές.


Γιατροί, πολιτικοί μηχανικοί, αρχιτέκτονες, οδοντίατροι, φαρμακοποιοί, δικηγόροι, αρχιτέκτονες αυτά για τα νόμιμα. Υπάρχουν και άλλα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ποιες κατα την γνωμη σας ειναι οι σχολες με τις καλυτερες προοπτικες στο μελλον απο το τριτο πεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
καλες οικονομικες απολαβες εχουν οι γιατροι και οι δικηγοροι; μεχρι να γινουν γνωστοι (αν γινουν ποτε) δεν νομιζω πως εχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Απο τα ΑΕΙ μονο η Νοσηλευτικη εχει καλη αποκατασταση γενικα. Και απο τα ΤΕΙ ακουω πολυ καλα λογια για τη Φυσιοθεραπεια και κλασικα Νοσηλευτικη (μιας και ολα τα νοσοκομεια που ξερω παρουσιαζουν ελλειψεις σε νοσηλευτικο προσωπικο).

Φοβερες σχολες εχει το 3ο (τουλαχιστον για μενα :P) απλα με δυσκολιες στην επαγγελματικη αποκατασταση. Παντως ειμαι της γνωμης οτι αν θελεις κατι πολυ και εχεις παθος με το αντικειμενο σου, δεν χανεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@my_07

Νεοφερμένος

Η @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Απο τα ΑΕΙ μονο η Νοσηλευτικη εχει καλη αποκατασταση γενικα. Και απο τα ΤΕΙ ακουω πολυ καλα λογια για τη Φυσιοθεραπεια και κλασικα Νοσηλευτικη (μιας και ολα τα νοσοκομεια που ξερω παρουσιαζουν ελλειψεις σε νοσηλευτικο προσωπικο).

Φοβερες σχολες εχει το 3ο (τουλαχιστον για μενα :P) απλα με δυσκολιες στην επαγγελματικη αποκατασταση. Παντως ειμαι της γνωμης οτι αν θελεις κατι πολυ και εχεις παθος με το αντικειμενο σου, δεν χανεσαι...

συμφωνω.:no1:.. γενικα ακουω καλα λογια για τα τει του 3ου.Και διατολογια κ εργοθεραπεια ειναι καλα.....:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
καλες οικονομικες απολαβες εχουν οι γιατροι και οι δικηγοροι; μεχρι να γινουν γνωστοι (αν γινουν ποτε) δεν νομιζω πως εχουν


Δεν ξέρω για τους δικηγόρους, πάντως οι γιατροί βγάζουν ένα καλό μισθό μέχρι να γίνουν γνωστοί. Στο αγροτικό ο ξάδερφος μου παίρνει καμιά 2000+ ευρώ. Ακόμα και στην ειδικότητα πληρώνεσαι, όχι τρελά ποσά, δεν θυμάμαι ακριβή αριθμό αλλά άλλοι με τέτοια χρήματα ανοίγουν σπιτικό.

Βέβαια αν σε ενδιαφέρουν οι οικονομικές απολαβές τόσο πολύ καλύτερα να πας εξωτερικό... εκεί όποιος αξίζει, αμοίβεται γερά! Τώρα για την Ελλάδα είναι μια άλλη ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εννοούμε για το μέσο επαγγελματία προφανως. Μη μου πείτε ποδοσφαιριστές, τραγουδιστές κ.ο.κ. γιατί λίγοι από αυτούς είναι κορυφές.


Γιατροί, πολιτικοί μηχανικοί, αρχιτέκτονες, οδοντίατροι, φαρμακοποιοί, δικηγόροι, αρχιτέκτονες αυτά για τα νόμιμα. Υπάρχουν και άλλα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία! :P
Διαφωνώ για δικηγορους και γιατρούς.
-----------------------------------------
Δεν ξέρω για τους δικηγόρους, πάντως οι γιατροί βγάζουν ένα καλό μισθό μέχρι να γίνουν γνωστοί. Στο αγροτικό ο ξάδερφος μου παίρνει καμιά 2000+ ευρώ. Ακόμα και στην ειδικότητα πληρώνεσαι, όχι τρελά ποσά, δεν θυμάμαι ακριβή αριθμό αλλά άλλοι με τέτοια χρήματα ανοίγουν σπιτικό.

Βέβαια αν σε ενδιαφέρουν οι οικονομικές απολαβές τόσο πολύ καλύτερα να πας εξωτερικό... εκεί όποιος αξίζει, αμοίβεται γερά! Τώρα για την Ελλάδα είναι μια άλλη ιστορία...
Οι έντιμο γιατροί δεν πληρώνονται όσο νομίζει ο πολύς ο κόσμος.Όσα παίρνει ένας καθηγητής του δημοσίου που κάνει και ιδιαίτερα παίρνει και ένας γιατρός που σκίζεται στις εφημερίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τους δικηγόρους, πάντως οι γιατροί βγάζουν ένα καλό μισθό μέχρι να γίνουν γνωστοί. Στο αγροτικό ο ξάδερφος μου παίρνει καμιά 2000+ ευρώ. Ακόμα και στην ειδικότητα πληρώνεσαι, όχι τρελά ποσά, δεν θυμάμαι ακριβή αριθμό αλλά άλλοι με τέτοια χρήματα ανοίγουν σπιτικό.

Βέβαια αν σε ενδιαφέρουν οι οικονομικές απολαβές τόσο πολύ καλύτερα να πας εξωτερικό... εκεί όποιος αξίζει, αμοίβεται γερά! Τώρα για την Ελλάδα είναι μια άλλη ιστορία...

900 κατι ευρω (χωρις τα φακελακια)
και ο ειδικευομενος περιπου τοσα εκτος αν εχει παιδι οποτε ειναι λιγο περισσοτερα (καμια 40αρα, μη φανταστεις τρελα ποσα)

στο δημοσιο οι μισθοι δεν ειναι οι καλυτεροι. 2000 ευρω αγροτικο; πρωτη φορα το ακουω. λιγο δυσκολο μου φαινεται παντως ο επιμελητης να παιρνει 900 και ο αγροτικος 2000 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Διαφωνώ για δικηγορους και γιατρούς.
-----------------------------------------

Οι έντιμο γιατροί δεν πληρώνονται όσο νομίζει ο πολύς ο κόσμος.Όσα παίρνει ένας καθηγητής του δημοσίου που κάνει και ιδιαίτερα παίρνει και ένας γιατρός που σκίζεται στις εφημερίες.

Σωστά τα λες!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@my_07

Νεοφερμένος

Η @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
900 κατι ευρω (χωρις τα φακελακια)
και ο ειδικευομενος περιπου τοσα εκτος αν εχει παιδι οποτε ειναι λιγο περισσοτερα (καμια 40αρα, μη φανταστεις τρελα ποσα)

στο δημοσιο οι μισθοι δεν ειναι οι καλυτεροι. 2000 ευρω αγροτικο; πρωτη φορα το ακουω. λιγο δυσκολο μου φαινεται παντως ο επιμελητης να παιρνει 900 και ο αγροτικος 2000 ευρω.[/quote
:no1::no1:1000 ευρω το μηνα περνουν οταν κανουν αγροτικο εκτος αν ειναι αγονο που τοτε δεν ξερω τι γινεται αλλα αντε να περνουν 15000ευρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
900 κατι ευρω (χωρις τα φακελακια)
και ο ειδικευομενος περιπου τοσα εκτος αν εχει παιδι οποτε ειναι λιγο περισσοτερα (καμια 40αρα, μη φανταστεις τρελα ποσα)

στο δημοσιο οι μισθοι δεν ειναι οι καλυτεροι. 2000 ευρω αγροτικο; πρωτη φορα το ακουω. λιγο δυσκολο μου φαινεται παντως ο επιμελητης να παιρνει 900 και ο αγροτικος 2000 ευρω.

Περίπου 1500 καθαρά παίρνουν λόγω των βραδινών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Εννοούμε για το μέσο επαγγελματία προφανως. Μη μου πείτε ποδοσφαιριστές, τραγουδιστές κ.ο.κ. γιατί λίγοι από αυτούς είναι κορυφές.


Γιατροί, πολιτικοί μηχανικοί, αρχιτέκτονες, οδοντίατροι, φαρμακοποιοί, δικηγόροι, αρχιτέκτονες αυτά για τα νόμιμα. Υπάρχουν και άλλα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία! :P

Απο που τα βγαζεις αυτα;

Γιατροι: Αποφοιτηση στα 35-40 με πρωτο μισθο 900 ευρω. Αν δεν εισαι τρελος...Κι αντε να γινεις γιατρουδακος σε κανα νοσοκομειο στα Τρικαλα, εκτος κι αν εχεις κι αλλες προοπτικες.
Πολιτικοι Μηχανικοι: Εχει πηξει η χωρα στους πολυτεχνιτες, ειναι η πρωτη σε ανεργια ειδικότητα, περιπου 20 χιλιαδες άνεργοι σε συνολο 400 χιλιαδων ανεργων.
Αρχιτεκτονες: Δεν γνωριζω πολλους να ειναι διατεθειμμενοι να πληρωνουν ΚΑΙ αρχιτεκτονα. Τη βασικη αρχιτεκτονικη του κτηριου μπορει να την κανει και ο ΠΜ. Μπερδευεσαι επειδη εχει βαση 21 χιλιαδες μορια.
Φαρμακοποιοι: Ξερεις ποσο κανει μια αδεια φαρμακειου; Εκτος κι αν εχεις μυαλο και πας ερευνητης σε καποια φαρμακευτικη.
Δικηγοροι: Ε; Οι περισσοτεροι που αποφοιτουν, μεχρι τα 35 τους, κουβαλανε την τσαντα των μεγαλοδικηγόρων, τους κανουν το καφέ, τις δακτυλογραφησεις, αντε στην καλυτερη να παραστουν σε καμια δικη της συμφορας, στην οποια βαριεται να παει ο μεγαλοδικηγορος.


Αυτα που λες απο πανω αντικατοπτριζουν την εντελως λανθασμενη και κομπλεξικη οπτικη της ελληνικης κοινωνιας περι των επαγγελματων αιχμής και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικότητα. Αντιλαμβανομαι και εντελως προσωπικα οτι σε καποιους μπορει ολα τα παραπανω να ειναι ονειρο ζωης και τοτε φυσικα και καποιος πρεπει να παει. Αν θελεις κατι πολυ, θα γινεις και καλος σε αυτο, απλα να ξερετε οτι αυτο αφορα ελάχιστους. Ολα τα παραπανω επαγγελματα σε μια οικονομια που εχει αναγκη απο ανθρωπους που ξερουν απο επιχειρησεις και κομπιουτερς, φανταζουν εντελώς 70's.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pharmacist

Νεοφερμένος

Η pharmacist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αυτα που λες απο πανω αντικατοπτριζουν την εντελως λανθασμενη και κομπλεξικη οπτικη της ελληνικης κοινωνιας περι των επαγγελματων αιχμής και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικότητα.
......
Ολα τα παραπανω επαγγελματα σε μια οικονομια που εχει αναγκη απο ανθρωπους που ξερουν απο επιχειρησεις και κομπιουτερς, φανταζουν εντελώς 70's.



Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Απο που τα βγαζεις αυτα;

Γιατροι: Αποφοιτηση στα 35-40 με πρωτο μισθο 900 ευρω. Αν δεν εισαι τρελος...Κι αντε να γινεις γιατρουδακος σε κανα νοσοκομειο στα Τρικαλα, εκτος κι αν εχεις κι αλλες προοπτικες.
Πολιτικοι Μηχανικοι: Εχει πηξει η χωρα στους πολυτεχνιτες, ειναι η πρωτη σε ανεργια ειδικότητα, περιπου 20 χιλιαδες άνεργοι σε συνολο 400 χιλιαδων ανεργων.
Αρχιτεκτονες: Δεν γνωριζω πολλους να ειναι διατεθειμμενοι να πληρωνουν ΚΑΙ αρχιτεκτονα. Τη βασικη αρχιτεκτονικη του κτηριου μπορει να την κανει και ο ΠΜ. Μπερδευεσαι επειδη εχει βαση 21 χιλιαδες μορια.
Φαρμακοποιοι: Ξερεις ποσο κανει μια αδεια φαρμακειου; Εκτος κι αν εχεις μυαλο και πας ερευνητης σε καποια φαρμακευτικη.
Δικηγοροι: Ε; Οι περισσοτεροι που αποφοιτουν, μεχρι τα 35 τους, κουβαλανε την τσαντα των μεγαλοδικηγόρων, τους κανουν το καφέ, τις δακτυλογραφησεις, αντε στην καλυτερη να παραστουν σε καμια δικη της συμφορας, στην οποια βαριεται να παει ο μεγαλοδικηγορος.


Αυτα που λες απο πανω αντικατοπτριζουν την εντελως λανθασμενη και κομπλεξικη οπτικη της ελληνικης κοινωνιας περι των επαγγελματων αιχμής και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικότητα. Αντιλαμβανομαι και εντελως προσωπικα οτι σε καποιους μπορει ολα τα παραπανω να ειναι ονειρο ζωης και τοτε φυσικα και καποιος πρεπει να παει. Αν θελεις κατι πολυ, θα γινεις και καλος σε αυτο, απλα να ξερετε οτι αυτο αφορα ελάχιστους. Ολα τα παραπανω επαγγελματα σε μια οικονομια που εχει αναγκη απο ανθρωπους που ξερουν απο επιχειρησεις και κομπιουτερς, φανταζουν εντελώς 70's.

Σωστός. Και πλέον πεθάναν και οι επιχειρήσεις και τα κομπιούτερς. Μιλάμε για την εποχή της εξειδίκευσης. Ακόμα και επαγγέλματα που σήμερα έχουν τρομερή απορρόφηση (δεν είναι πολλά) σε 10 χρόνια κανείς δεν ξέρει πως θα είναι. Το 95 έλεγες πληροφορική και διοίκηση επιχειρήσεων και βαράγαν προσοχές, σήμερα γελάνε. Έτσι είναι η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο...


Ούτε εγώ δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο . Οικονομία & Τεχνολογία ( και Η/Υ και Βιοτεχνολογία) πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Διαφωνώ για δικηγορους και γιατρούς.
-----------------------------------------

Οι έντιμο γιατροί δεν πληρώνονται όσο νομίζει ο πολύς ο κόσμος.Όσα παίρνει ένας καθηγητής του δημοσίου που κάνει και ιδιαίτερα παίρνει και ένας γιατρός που σκίζεται στις εφημερίες.


καλα ,καλα τι να σου πω...ο θειος μου που ειναι νεφρολογος στο τμημα του τεχνητου νεφρου(αιμοκαθαρση)παιρνει το μηνα με 2 εφημεριες γυρω στα 10.000 ευρω
το αγροτικο μονο δινει 2200 το μηνα.υπαρχουν αγροτικα και με 3500 ευρω το μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
900 κατι ευρω (χωρις τα φακελακια)
και ο ειδικευομενος περιπου τοσα εκτος αν εχει παιδι οποτε ειναι λιγο περισσοτερα (καμια 40αρα, μη φανταστεις τρελα ποσα)

στο δημοσιο οι μισθοι δεν ειναι οι καλυτεροι. 2000 ευρω αγροτικο; πρωτη φορα το ακουω. λιγο δυσκολο μου φαινεται παντως ο επιμελητης να παιρνει 900 και ο αγροτικος 2000 ευρω.

Ο ξάδερφος μου πάντως τώρα που τον ρώτησα παίρνει στο αγροτικό 2600 ευρώ το μήνα. Ο πατέρας μου όταν έκανε αγροτικό έπαιρνε 3.5πλάσιο μισθό σε σχέση με τη μάνα μου που ήταν καθηγήτρια διορισμένη.

Τα συμπεράσματα δικά σου. Εγώ δεν κάνω πάντως πλάκα. Αυτά μου είπαν, αυτά σου λέω. Άλλωστε δεν έχω λόγο για να πω ψέματα. Και ναι, αν είσαι γιατρός και πολύ καλός, αν το ψάξεις γερά, θα βγάζεις πολλά λεφτά, ειδικά στο εξωτερικό. Δεν ξέρω για τις υπόλοιπες ειδικότητες αλλά ένας μικροβιολόγος στην πόλη μου με δικό του ιατρείο και στάνταρ πελάτες βγάζει 8000-20000 ευρώ το μήνα κατά μέσο όρο. Τα αντίστοιχα λεφτά βγάζει και ένας φαρμακοποιός.

900 ευρώ βγάζουν όσοι είναι στα νοσοκομεία και καλά κάνουν και παίρνουν φακελάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Σχετικα ειναι ολα αυτα.Σημασια εχει τι ονομα θα κανεις ποσο θα το κυνηγησεις και ποσο καλος θα εισαι στην δουλεια σου.Πχ υπαρχουν καθηγητες ωρομισθιοι που ζουν με 350 ευρω το μηνα και αλλοι διορισμενοι μαζι με ιδιαιτερα βγαζουν 4-5χιλ το μηνα και μαυρα.....Το ιδιο ισχυει σε ολα τα επαγγελματα σχεδον
Παντως 2000χιλ το αγροτικο γιατρου πρωτη φορα το ακουω.Πολυ μου ακουγεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Σχετικα ειναι ολα αυτα.Σημασια εχει τι ονομα θα κανεις ποσο θα το κυνηγησεις και ποσο καλος θα εισαι στην δουλεια σου.Πχ υπαρχουν καθηγητες ωρομισθιοι που ζουν με 350 ευρω το μηνα και αλλοι διορισμενοι μαζι με ιδιαιτερα βγαζουν 4-5χιλ το μηνα και μαυρα.....Το ιδιο ισχυει σε ολα τα επαγγελματα σχεδον
Παντως 2000χιλ το αγροτικο γιατρου πρωτη φορα το ακουω.Πολυ μου ακουγεται...



Kι όμως,σχετικά ισχύει.Βέβαια,δεν είναι ο βασικός μισθός,αλλά αν κάνεις... άπειρες εφημερίες μηνιαία,περίπου 2.000 μπορείς να βγάλεις ως αγροτικός γιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top