Βιβλίο Γραμματικής Ισπανικών στα Ελληνικά

TSITSOPA

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει βιβλίο γραμματικής Ισπανικών στα Ελληνικά??Θέλω να αρχίσω να διαβάζω μόνος Ισπανικά και η γραμματική θα είναι μια καλή αρχη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σε βοηθείσω αλλά μπορείς να πάρεις ώς πρώτος χρόνος το uso en la grammatica española είναι πραγματικά καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TSITSOPA

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Είναι στα Ελληνικά???Αυτό με ενδιαφερει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι,Το λέει στα Ισπανικά και στα Ελληνικά μετάφραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TSITSOPA

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Απο ότι είδα στo ιντερνετ είναι βιβλίο 15 σελίδων,κανω λάθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έτσι είναι:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Θα σου πω ποια βιβλία έκανα εγώ:

1η χρονιά
Nuevo Ven 1
Uso de la grammatica espanola Elemental
2η χρονιά
Nuevo Ven 2
Uso de la grammatica espanola Intermedio
3η χρονιά
Nuevo Ven 3
Uso de la grammatica espanola Avanzado

Και τώρα από τον Οκτώβριο θα κάνω το Dominio Curso de perfeccionamiento και το Conjugar es facil

Πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα και ότι με αυτά τα βιβλία θα έχεις σίγουρη επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Και εμείς τα κάναμε αυτα τα βιβλία.Αλλά η καθηγήτρια μας είπε ότι είναι λίγο μπερδεμένα.Πάντως καλό είναι και το En practica:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Έχουν περάσει βέβαια χρόνια απ'το τελευταίο ποστ αλλά γενικά, μια καλή γραμματική ισπανικών στα ελληνικά είναι και αυτή των εκδόσεων, Primus, gramática de la lengua española, en practica.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας. Γνωριχει κανεις καμια σειρα ισπανικων επιπεδου β2; και επισης βιβλια για προ:worry:ετοιμασια για τις εξετασεις dele β1 και β2;σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ από γραμματική έχω το Uso intermedio, για βιβλίo έχω το Gente 2 Nueva Edición, και υπάρχουν και βιβλία με τεστάκια μέσα, δεν τα ξεκίνησα ακόμα αλλά αν θες όταν τα αγοράσω μπορώ να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγώ από γραμματική έχω το paso a paso , το οποίο έχει γραμμένη την γραμματική στα Ελληνικά και σε κάθε κεφάλαιο σου δίνει παραδείγματα απ' τα Ισπανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top