Ποιο Τμήμα Φυσικής να επιλέξω;

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
αφου εχεις βγαλει τοσα μορια βαλε αθηνα.γιατι να τρεχεις εξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ(ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΥΛΗ ΚΤΛ) ΕΝΩ ΤΟ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΘΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΗ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΚΡΗΤΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
:no1::no1::no1:
-----------------------------------------
Παιδια,σασ ευχαριστω για την βοηθεια σασ,αλλα τωρα εχω συμπληρωσει πλεον το μηχανογραφικο και πρωτη μου επιλογη ειναι το φυσικο ιωαννινων που μαλλον θα το πιασω αφου εχω συγκεντρωσει 17100 μορια.Αντε κ τωρα τελη αυγουστου να δουμε ποσοι φυσικοι θα βρεθουμε.

johny κι εγώ το φυσικό Ιωαννίνων δήλωσα στο μηχανογραφικό (μόνο αυτό, δεν δήλωσα τίποτα άλλο!) Άρα θα είμαστε μαζί!!! Εκεί σπουδαζει και ο αδερφός μου...!:no1::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για το τμήμα φυσικής του πανεπιστημίου Κρήτης με έδρα το Ηράκλειο και ότι θεωρείται το πιο αναγνωρισμένο φυσικής της Ελλάδας από τα πανεπιστήμια του εξωτερικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johny

Νεοφερμένος

Ο johny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτα ειναι,βρηκα και μια συμφοιτητρια,αντε να γινομαστε πολλοι,οσοι ειναι για φυσικο στα γιαννενα ασ γραψουν εδω.φυσικη+γιαννενα πανε μαζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ετσι ετσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
εγω παλι εχω ακουσει οτι κατι μαθηματα του 3ου ετους με οπτικη,πρισματα,γεωμετριες και κατι τετοια ειναι για ψυχοφαρμακα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
4 Tμήματα φυσικής γνωρίζω,και για τα 4 έχω ακούσει καλές γνώμες,ειδικά για των ιωαννίνων,αλλα οκ δε νομίζω οτι κακοπέφτεις σε όποιο κι αν πάς...Ο μόνος τρόπος αν αποφασίσεις είναι να συγκρίνεις τους 4 οδηγους σπουδών,και όχι να διαλέξεις,αν αποκλείσεις τουλάχιστον 2 τμήματα,ώστε να χεις δίλλημα και όχι άγνοια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Physic.rar
    4.8 MB · Εμφανίσεις: 298

darkdante134

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον! Μαλλον Ηράκλειο θα διαλέξω αν και με ανυσηχει το θέμα της εστιας...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Mια χαρά είναι οι εστίες,όλοι οι φοιτητές μαζεμένοι,και πάντα ένας δίπλα σου ξύπνιος,οτι ώρα τον χρειαστείς...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkdante134

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
To θέμα που με ανησυχεί σχετικά με την εστία ειναι οτι το Πανεπιστήμιο του Ηρακλείου δεν εχει εστια κ ετσι μισθώνει δωμάτια ξενοδοχείου. Αυτο που θα ήθελα να μάθω ειναι ο αριθμος τους, αν είναι μονοκλινα η δικλινα αν εχουν Internet κλπ... Αν ξέρει κάποιος θα το εκτίμουσα πολύ καθώς η επιλογή της πόλης που θα φοιτήσω θα εξαρτηθεί απο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Γιώργο ρίξε μια ματιά εδώ... Είναι απο το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, αλλά δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει τελικά...

https://www.uoi.gr/gr/students/social/residence.php
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkdante134

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γιώργο ρίξε μια ματιά εδώ... Είναι απο το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, αλλά δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει τελικά...

https://www.uoi.gr/gr/students/social/residence.php
:)

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την σχολή των Ιωαννίνων αλλα 18 χρόνια μένω στα Χανιά, πως θα την παλέψω εγω εκει πανω με τοσο κρυο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλά και χανιά το χειμώνα,έχει κρύο ρε συ,ειδικα αμα είσαι παραλιακά η σε περιοχή με υψόμετρο,το νιώθεις:P
Τα ξενοδοχειακά δωμάτια,είναι κατα βάσιν μεγαλύτερα σαν χώροι απο τα δωμάτια εστιών,ιντερνετ δεν εγγυώμαι οτι θα χουν-μπορείς να ρωτήσεις-.αλλα με 25 ευρω το μήνα βάζεις δορυφορικό,ή πολυ απλά οτι θες πας εργαστήρια που χουν και τρελλή ταχύτητα;)Κατ'εμε κοίτα μονο πρόγραμμα σπουδών και αποφάσισε.Δε θα περάσεις άσχημα όπου και αν πάς.Τώρα αν θες ντε και καλά ηράκλειο που ναι και κοντά,οκ δε χάσεις και τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adler

Νεοφερμένος

Ο Adler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αν θες έρευνα και εργαστήρια πάνε Κρήτη, εξαιρετικό τμήμα!!
Των Ιωαννίνων είναι πολύ καλό τμήμα και γνωστό για θεωρητική φυσική και είναι μάλλον και από τα δυσκολότερα στην Ελλάδα! Τα Γιάννενα τα σπάνε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Αν θες έρευνα και εργαστήρια πάνε Κρήτη, εξαιρετικό τμήμα!!
Των Ιωαννίνων είναι πολύ καλό τμήμα και γνωστό για θεωρητική φυσική και είναι μάλλον και από τα δυσκολότερα στην Ελλάδα! Τα Γιάννενα τα σπάνε!!!

Κάποιος που έχει τελειώσει φυσικός στα Γιάννενα και θέλει να ασχοληθεί με την έρευνα θα δυσκολευτεί; Θα ήταν καλύτερο να είχε σπουδάσει στην Κρήτη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Στην Κρήτη είπαμε υπάρχει το ΙΤΕ οπόυε ανοίγονται περισότεροι διέξοδοι για έρευνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ναι άλλο 10 βαθμοί που έχουν τον χειμώνα στα Χανιά και άλλο -10.Το περισσότερο που έχω δει είναι -24 κοντά στο χωριό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adler

Νεοφερμένος

Ο Adler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κάποιος που έχει τελειώσει φυσικός στα Γιάννενα και θέλει να ασχοληθεί με την έρευνα θα δυσκολευτεί; Θα ήταν καλύτερο να είχε σπουδάσει στην Κρήτη;:hmm:

Απλά δεν θα έχει δει έρευνα στα Γιάννενα. Αν από κει και πέρα μετά το πτυχίο ασχολήθει με έρευνα σε άλλο πανεπιστήμιο (π.χ. Κρήτης) δεν νομίζω να έχει πρόβλημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Aν όμως έχει πάρει πτυχίο στο Ηράκλειο θα τον ξέρουν οι καθηγητές και θα του δώσουν πιο εύκολα μεταπτυχιακό.;)Αυτό είναι ένα από τα πλεονεκτήματα των επαρχιακών πόλεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Νταξει δεν πας Νορβηγία αδελφέ,Ιωάννινα πας καλά είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top