Προς τους απανταχού φιλόλογους

merenwen9728

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπερα aurora πως πηγε η εξεταστικη;
Τσα!Ξεκίνησε καλά,αλλά έχω δρόμο ακόμη...τελειώνω στις 11/03!Είναι κρίμα που δεν σε πετυχαίνω μέσα τώρα τελευταία,αλλά με την εξεταστική που χρόνος...Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματά σας;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiannos

Νεοφερμένος

Ο agiannos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!:no1:Ο εκπαιδευτικός είναι από τα καλύτερα - για να μη πω το καλύτερο - επαγγέλματα!!! Είμαι ερωτευμένος με 3 πράγματα:1. τη γυναίκα μου, 2. το παιδί μου και 3. με τη δουλειά μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merenwen9728

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!:no1:Ο εκπαιδευτικός είναι από τα καλύτερα - για να μη πω το καλύτερο - επαγγέλματα!!! Είμαι ερωτευμένος με 3 πράγματα:1. τη γυναίκα μου, 2. το παιδί μου και 3. με τη δουλειά μου:)
Καλώς σας βρήκα,αν και έχω πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μου...!!!Χαίρομαι που καθημερινά διαπιστώνω πόσοι πραγματικά αγαπούν αυτό το επάγγελμα!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmouras

Νεοφερμένος

Ο jimmouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Τσα!Ξεκίνησε καλά,αλλά έχω δρόμο ακόμη...τελειώνω στις 11/03!Είναι κρίμα που δεν σε πετυχαίνω μέσα τώρα τελευταία,αλλά με την εξεταστική που χρόνος...Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματά σας;:D
Κουραγιο κ καλη δυναμη !!! Τ' αποτελεσματα απ' οτι εχω διαβασει δεν ξερω αν αληθευει, θα βγουν τελη μαϊου-αρχες ιουνιου. Θα δουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merenwen9728

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κουραγιο κ καλη δυναμη !!! Τ' αποτελεσματα απ' οτι εχω διαβασει δεν ξερω αν αληθευει, θα βγουν τελη μαϊου-αρχες ιουνιου. Θα δουμε.
Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα!:jumpy:Μέχρι να βγουν προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργία27227

Νεοφερμένος

Η Γεωργία27227 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
γεια σας...εγω ειμαι μικρη ακομα αλλα θελω πολυ να ασχοληθω με αυτο το αντικειμενο...εσεις που ξερετε πιστευετε πως υπάρχουν προοπτικες και μελλον σε αυτο το επαγγελμα;;;;ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Γεια σας. Ίσως είμαι λίγο άκυρη, αλλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο τόπικ. Εδώ και δύο χρόνια στοχεύω στο να γίνω φιλόλογος, ή καλύτερα, θέλω. Αποφεύγω να το λέω στους καθηγητές μου, για να μην κατηγορηθώ για ιδιοτέλεια. Γι'αυτό και δεν έχω την ευκαιρία να συζητήσω με κάποιον ειδικό τις τυχόν απορίες μου. Εντάξει, όλοι λένε πως, όταν διαλέγεις μια σχολή, ένα επάγγελμα, βασικό κριτήριο είναι να σ'αρέσει. Θα συμφωνήσω. Βαρέθηκα όμως ν'ακούω αυτήν την καραμέλα συνεχώς! Δεν είναι μόνο αυτό! Διάβασα όλα τα προηγούμενα ποστ. Τι μπορώ να κάνω εάν και εφόσον βγω από το πανεπιστήμιο;
Με αρχαία, λογοτεχνία, και λοιπά φιλολογικά μαθήματα έχω καθημερινή επαφή, γι'αυτό και μπόρεσα να διαπιστώσω ότι μάλλον θα μου αρέσει το αντικείμενο σπουδών. Με άλλα όμως αντικείμενα; Νομίζω για τις επιλογές σου ποτέ δεν μπορεί να είσαι σίγουρος γιατί ποτέ δε θα μάθεις πως θα ήσουν αν βρισκόσουν κάπου αλλού. Δεν είμαι σίγουρη (γιατί κανείς δεν μου το έχει πει μέχρι τώρα) αν υπάρχουν προοπτικές στο επάγγελμα του φιλολόγου. Τη δεδομένη στιγμή νιώθω πως μπούχτησα από μαθήματα και καθηγητές, δεν θέλω να μείνω μια ζωή στα θρανία. Βλέπω πως μεγάλο ποσοστό μαθητών, όχι είναι αδιάφοροι, αλλά ελάχιστα πράγματα γνωρίζουν για τη γλώσσα. Συμμαθητές μου κάνουν οικτρά ορθογραφικά...Βλέπω πως όσο καλά και με μεράκι κι αν διδάξω, δεν θα μπορέσω να ελέγξω τον παράγοντα οικογένεια. Βλέπω καθηγητές παγιδευμένους στην ύλη, και πολλά άλλα που με αποτρέπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rene violette

Νεοφερμένος

Η rene violette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σασ!!ειμαι στη β λυκειου.θεωρητικη κατευθυνση και εχω παθοσ με τα αρχαια ελληνικα τη λογοτεχνια και ολα τα σχετικα!!το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ακολουθησω το επαγγελμα της φιλολογου.αλλα θα ηθελα να ρωτησω.ειναι καλυτερα να δημωσω τη φιλοσοφικη σχολη αθηνων η τη σχολη ελληνικησ φιλολογιασ αθηνων??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
τη φιλοσοφικη σχολη αθηνων η τη σχολη ελληνικησ φιλολογιασ αθηνων??

Το τμήμα (Ελληνικής)Φιλολογίας ανήκει ούτως ή άλλως στη Φιλοσοφική Σχολή....
Τώρα, σε ποια πόλη θέλεις να περάσεις είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rene violette

Νεοφερμένος

Η rene violette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χμ..ενδικτηκα ανεφερα την πολη!!
μου εκανε εντυπωση γιατι οπωσ κοιταζα τισ βασεισ τ ειχε σαν διαφορετικη σχολη..με διαφορετικα μορια!σ ευχαριστω παντωσ για την αμεση ανταποκριση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melisa

Νεοφερμένος

Η melisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας. Ίσως είμαι λίγο άκυρη, αλλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο τόπικ. Εδώ και δύο χρόνια στοχεύω στο να γίνω φιλόλογος, ή καλύτερα, θέλω. Αποφεύγω να το λέω στους καθηγητές μου, για να μην κατηγορηθώ για ιδιοτέλεια. Γι'αυτό και δεν έχω την ευκαιρία να συζητήσω με κάποιον ειδικό τις τυχόν απορίες μου. Εντάξει, όλοι λένε πως, όταν διαλέγεις μια σχολή, ένα επάγγελμα, βασικό κριτήριο είναι να σ'αρέσει. Θα συμφωνήσω. Βαρέθηκα όμως ν'ακούω αυτήν την καραμέλα συνεχώς! Δεν είναι μόνο αυτό! Διάβασα όλα τα προηγούμενα ποστ. Τι μπορώ να κάνω εάν και εφόσον βγω από το πανεπιστήμιο;
Με αρχαία, λογοτεχνία, και λοιπά φιλολογικά μαθήματα έχω καθημερινή επαφή, γι'αυτό και μπόρεσα να διαπιστώσω ότι μάλλον θα μου αρέσει το αντικείμενο σπουδών. Με άλλα όμως αντικείμενα; Νομίζω για τις επιλογές σου ποτέ δεν μπορεί να είσαι σίγουρος γιατί ποτέ δε θα μάθεις πως θα ήσουν αν βρισκόσουν κάπου αλλού. Δεν είμαι σίγουρη (γιατί κανείς δεν μου το έχει πει μέχρι τώρα) αν υπάρχουν προοπτικές στο επάγγελμα του φιλολόγου. Τη δεδομένη στιγμή νιώθω πως μπούχτησα από μαθήματα και καθηγητές, δεν θέλω να μείνω μια ζωή στα θρανία. Βλέπω πως μεγάλο ποσοστό μαθητών, όχι είναι αδιάφοροι, αλλά ελάχιστα πράγματα γνωρίζουν για τη γλώσσα. Συμμαθητές μου κάνουν οικτρά ορθογραφικά...Βλέπω πως όσο καλά και με μεράκι κι αν διδάξω, δεν θα μπορέσω να ελέγξω τον παράγοντα οικογένεια. Βλέπω καθηγητές παγιδευμένους στην ύλη, και πολλά άλλα που με αποτρέπουν.
Δεν μπορώ να σου εξασφαλίσω ότι υπάρχουν τώρα προοοπτικές για τους φιλολόγους, όμως πριν μερικά χρόνια ούτε για τους δασκάλους υπήρχαν προοπτικές και τώρα βλέπεις τι γίνεται! Μην έχεις αυταπάτες στην Ελλάδα ζούμε! Η απόφαση είναι προσωπική και το μέλλον δικό σου, μην περιμένεις τις απαντήσεις απ' αλλού, ψάξε μέσα σου. Ο καθένας από μας αποφάσισε να γίνει φιλόλογος για τους δικούς του λόγους. Μην ξεχνάς,εξάλλου, πως όλα είναι σχετικά και υποκειμενικά! Ένα θα σου πω μονάχα, ότι όποιο επάγγελμα και να διαλέξεις, κοίτα να το αγαπάς, γιατί η δουλειά και η ζωή περπατούν παρέα!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Γεια σας. Ίσως είμαι λίγο άκυρη, αλλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο τόπικ. Εδώ και δύο χρόνια στοχεύω στο να γίνω φιλόλογος, ή καλύτερα, θέλω. Αποφεύγω να το λέω στους καθηγητές μου, για να μην κατηγορηθώ για ιδιοτέλεια. Γι'αυτό και δεν έχω την ευκαιρία να συζητήσω με κάποιον ειδικό τις τυχόν απορίες μου. Εντάξει, όλοι λένε πως, όταν διαλέγεις μια σχολή, ένα επάγγελμα, βασικό κριτήριο είναι να σ'αρέσει. Θα συμφωνήσω. Βαρέθηκα όμως ν'ακούω αυτήν την καραμέλα συνεχώς! Δεν είναι μόνο αυτό! Διάβασα όλα τα προηγούμενα ποστ. Τι μπορώ να κάνω εάν και εφόσον βγω από το πανεπιστήμιο;
Με αρχαία, λογοτεχνία, και λοιπά φιλολογικά μαθήματα έχω καθημερινή επαφή, γι'αυτό και μπόρεσα να διαπιστώσω ότι μάλλον θα μου αρέσει το αντικείμενο σπουδών. Με άλλα όμως αντικείμενα; Νομίζω για τις επιλογές σου ποτέ δεν μπορεί να είσαι σίγουρος γιατί ποτέ δε θα μάθεις πως θα ήσουν αν βρισκόσουν κάπου αλλού. Δεν είμαι σίγουρη (γιατί κανείς δεν μου το έχει πει μέχρι τώρα) αν υπάρχουν προοπτικές στο επάγγελμα του φιλολόγου. Τη δεδομένη στιγμή νιώθω πως μπούχτησα από μαθήματα και καθηγητές, δεν θέλω να μείνω μια ζωή στα θρανία. Βλέπω πως μεγάλο ποσοστό μαθητών, όχι είναι αδιάφοροι, αλλά ελάχιστα πράγματα γνωρίζουν για τη γλώσσα. Συμμαθητές μου κάνουν οικτρά ορθογραφικά...Βλέπω πως όσο καλά και με μεράκι κι αν διδάξω, δεν θα μπορέσω να ελέγξω τον παράγοντα οικογένεια. Βλέπω καθηγητές παγιδευμένους στην ύλη, και πολλά άλλα που με αποτρέπουν.

η φιλολογία δεν είναι μόνο αρχαία και λογοτεχνία. Και εγώ αυτό νόμιζα πριν μπω...Εκτός από καθηγητής μπορείς να ακολουθήσεις και άλλα επαγγέλματα, ειδικά αν επιλέξεις ειδίκευση γλωσσολογίας. Μπορείς να δουλέψεις σε εκδοτικό οίκο ως επιμελητής εκδόσεων ή διορθωτής. Μπορείς να ασχοληθείς με τη λεξικογραφία. Μπορείς να ασχοληθείς με την υπολογιστική γλωσσολογία και να είσαι σε ομάδα που δημιουργεί γλωσσικά λογισμικά. Μπορεί τελικά να διδάσκεις ελληνικά σε ξένους.
Το ότι σπουδάζεις φιλολογία δεν σημαίνει απραίτητα ότι θα γίνεις καθηγητής. Γιατί, ειδικά στο φιλολογικό θεσσαλονίκης, δεν σου μαθαίνουν ΠΩΣ να διδάσκεις (αν και υπάρχει πολύ θεωρία για αν πρέπει να στο μάθει κανείς αυτό)
Η Φιλολογία είναι μια επιστήμη που δυστυχώς στην Ελλάδα δεν δίνει και πολλά περιθώρια για επιστημονικές αναζητήσεις πάνω σε αυτή. Προσωπικά θα ήθελα να ασχοληθώ με την έρευνα και με περισσότερο ακαδημαϊκή καριέρα... αλλά οι μικρές ευκαιρίες τέτοιας απασχολήσης σε αποτρέπουν... Ειδικά αν δεν είσαι από Αθήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Ευχαριστώ melisa και santwno. Ναι όντως υπάρχουν λανθασμένες αντιλήψεις για ορισμένα επαγγέλματα. Είχα ρωτήσει έναν καθηγητή μου αν ένας φιλόλογος μπορεί να κάνει κάτι πέρα από το να γίνει καθηγητής και η απάντησή του ήταν κατά κάποιο τρόπο αρνητική. Η κατεύθυνση που διαλέγεις φαίνεται στο βιογραφικό;
Μάλλον κοιτάω μακροπρόθεσμα, εξαιτίας του άγχους για μια λανθασμένη επιλογή. Δεν είμαι μέσα στα πράγματα και δεν ξέρω πολλά για το αντικείμενο αλλά υποθέτω ότι μου αρέσει. Σκέφτηκα να πάω στη σχολή μια από αυτές τις μέρες να παρακολουθήσω κάποιο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Eκπαιδευτικος ειναι μια απο τις καλυτερες και απο τις πιο ιδιαιτερες δουλειες...Πρεπει να εισαι σιγουρος οτι πχ σου αρεσει να βοηθας τον αλλο οτι αγαπας τα παιδια και οτι εχεις ψωνιο με την διδασκαλια!Oσοι νομιζουν οτι ο φιλολογος και γενικα ο εκπαιδευτικος ειναι life style η γκλαμουρους επιλογη καλυτερα να το ξανασκεφτουν διοτι δεν ειναι:)
Αποκατασταση εχεις απλα μπορει να ταλαιπωρηθεις μεχρι να διοριστεις...Αλλα συνηθως αυτοι που το κυνηγανε τα καταφερνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
σορι και χωρις παρεξηγηση, αλλα ολες οι φιλολογοι [γιατι οι αντρες φιλολογοι μια χαρα ειναι πλην (ελαχιστων εξαιρεσεων)] εχουν λοξα!! απο πολλες αποψεις! πχ.:
ενω αξιζεις το 20 σου βαζουν 18 για να μην παιρνουν τα μυαλα σου αερα, το παιζουν ευαισθητες και οτι και καλα νοιαζονται για τα παιδια, ενω στην πραγματικοτητα ουτε που τα σκεφτονται!, και τελος, κανουν τεραααστιες διακρισεις προωθωντας τα ατομα της ταξης που συμπαθουν εκεινες προσωπικα, χωρις αυτα να ειναι απαραιτητα οι καλοι μαθητες..!! και ολα αυτα δεν τα λεω μονο εγω αλλα και τα περισσοτερα παιδια..εχω ηδη αλλαξει γυρω στις 8-9 φιλολογους και ολες κανουν τα ιδια!! ενω ολα αυτα τα φαινομενα δεν παρατηρουνται σε καθηγητριες χημειας,φυσικης η μαθηματικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Θα σταθώ σε αυτό:
κανουν τεραααστιες διακρισεις προωθωντας τα ατομα της ταξης που συμπαθουν εκεινες προσωπικα, χωρις αυτα να ειναι απαραιτητα οι καλοι μαθητες..!!

Πρέπει να είναι δηλαδή κάποιος άριστος για να τον συμπαθήσει ο καθηγητής; Ας πούμε, πχ. εγώ, με θεωρεί η φιλόλογος ως τον καλύτερό της μαθητή σε όλη τη δευτέρα. Υπάρχουν όμως παιδιά στη δευτέρα που βγάζουν είκοσι παρά ένα μόριο, ενώ εγώ έχω μπροστά τους ένα ταπεινό 18.4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
συνιθως οι απουσιολογοι, και ιδιαιτερα τα φυτα απουσιολογοι (γιατι και εινια και αλλοι που ειναι μια χαρα παιδια), ειναι καπως πιο αγαπητα στις φιλολογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ε , ναι. Αλλά τίποτε δε είναι όπως φαίνεται. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ποιο δεν ειναι οπως φαινεται;;;

πεντακαθαρα φαινονται ολα!! οταν γινονται π.χ σχολικες γιορτες σε ποιους δινουν τους βασικους ρολους;; -->σε αυτους που συμπαθουν, οι οποιο κατα κυριο λογο τυγχανει να ειναι και οι απουσιολογοι
προς τι τετοιες διακρισεις;; εμεις δηλαδη τι; ειμαστε καοι μαθητες που το βγαζουμε με 18.8;; δε νομιζωω..

απλα οοολα ειναι θεμα προτιμησεων,γλυψιματος και προσωπικης λοξας..:P
μη το ψαχνεις... δεν προκειται να βγαλεις ακρη!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ πάντως με 18.4 έχω πάρει σε όλες τις σχολικές εορτές και τα θεατρικά ρόλους (αρκετές φορές μεγάλους) χωρίς να το ζητήσω, απλά με πήρανε. Μάλλον το δικό σου σχολείο είναι σάπιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top