Wii

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το wii. Μου αρέσει πολύ. Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως ξέρετε αν από Πέμπτη θα βάλουν εκπτώσεις και σε μαγαζιά(Κωτσόβολος, Γερμανος...) όπου το βρίσκουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimbadunas

Νεοφερμένος

Ο μικρος D I C E αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ειναι γαματο το εχω δοκιμασει και τα σπαει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λοιπόοοοοοοοοον.
Αρχικά λυπάμαι, άργησες, αν το είχες ήδη αγοράσει θα είχες εφοδιαστεί με κάμποσα παιχνίδια με 5-6ευρώ απ'τον Γερμανό της γειτονιάς σου :P (Κάνει προσφορές μια στο τόσο και δίνει παιχνίδια για wii, ds και x box νομίζω σε εξεφτελιστικά χαμηλές τιμές.)

Τώρα στο θέμα μας. Να πάρεις ή όχι wii. Εγώ το έχω δηλώσει, είμαι λάτρης της nintendo και των παιχνιδομηχανών της και για να είμαι ειλικρινής αυτή τη φορά ξεπέρασε κάθε προηγούμενο. Αρχικά είναι άκρως διασκεδαστικό, ακόμα άκρως εθιστικό (:P) Αν έχεις αδέρφια θα πέσουν καβγάδες για το ποιος θα παίζει και πότε :D Έχει τεράαααααστια γκάμα παιχνιδιών ΑΛΛΑ, να σε ενημερώσω, οι τιμές είναι τσουχτερές! Πρέπει να σπαταλίσεις ένα αξιοσέβαστο ποσό για να το 'φχαριστηθείς.

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζεις ηλεκτρονικά παιχνίδια, αν δεν είσαι φαν, μην χαλάσεις τόσα χρήματα, χαμένα θα πάνε (το λέω γιατί έχω φίλη που πήρε ds και ξέρω γω έχει μία κασέτα εδώ και 3 χρόνια) αν όμως είσαι διατεθημένη να καείς ώρες για ώρες καλές αγορές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αν θες βιντεοπαιχνίδια, θα πάρεις ένα σοβαρό σύστημα, όχι μια κονσόλα προηγούμενης γενιάς που σε αναγκάζει να κουνιέσαι σα να μπήκανε τα διαόλια μέσα σου.

Σιχαίνομαι τέτοιου είδους μείξεις. Κάθε πράμα τη δουλειά του, δε θα τα μπερδεύουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν θες βιντεοπαιχνίδια, θα πάρεις ένα σοβαρό σύστημα, όχι μια κονσόλα προηγούμενης γενιάς που σε αναγκάζει να κουνιέσαι σα να μπήκανε τα διαόλια μέσα σου.

Σιχαίνομαι τέτοιου είδους μείξεις. Κάθε πράμα τη δουλειά του, δε θα τα μπερδεύουμε.

Πως φαίνεται πως δεν έχεις παίξει. Μην βασίζεσαι στα όσα λένε οι διαφημίσεις. Τα περισσότερα παιχνίδια παίζονται κανονικά, το remote control έχει τον ρόλο χειριστηρίου, απλά χωρίς καλώδια να μπλέκονται στα πόδια σου.

Βλ. και την απάντηση του Γιώργου στο άλλο θέμα, με είχε καλύψει πλήρως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αν θες βιντεοπαιχνίδια, θα πάρεις ένα σοβαρό σύστημα, όχι μια κονσόλα προηγούμενης γενιάς που σε αναγκάζει να κουνιέσαι σα να μπήκανε τα διαόλια μέσα σου.

Σιχαίνομαι τέτοιου είδους μείξεις. Κάθε πράμα τη δουλειά του, δε θα τα μπερδεύουμε.

Ρε μήπως τελικά η Βάλια είχε δίκιο? Πόσες φορές θα σου πω πως ο τρόπος διαδκέδασης είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. Κι εγώ, δεν έχω παίξει wii και δεν ξέρω και αν θα ήθελα. Είμαι κι εγώ fan των next-gen consoles (βλ. ps3, 360). Δε μπορώ όμως να τους πω και τίποτα. Αν θέλουν να κουνάνε τα ''διαόλια'' τους, ας το κάνουν.

Ε ρε με τα ψυχολογικά καθενός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αν θες βιντεοπαιχνίδια, θα πάρεις ένα σοβαρό σύστημα, όχι μια κονσόλα προηγούμενης γενιάς που σε αναγκάζει να κουνιέσαι σα να μπήκανε τα διαόλια μέσα σου.

Σιχαίνομαι τέτοιου είδους μείξεις. Κάθε πράμα τη δουλειά του, δε θα τα μπερδεύουμε.

Έχει πολλά παιχνίδια που κάλλιστα θα μπορούσαν να παίξουν και κορίτσια. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια τύπου GTA και PRO. Επίσης προσεγγίζει το gaming διαφορετικά, βάζοντας τον παίκτη να συμμετέχει ενεργά. Δεν είναι σαν να μπήκαν τα διαόλια μέσα σου, είναι κάτι σαν διασκεδαστική γυμναστική.
Τέλος, αν βγει στο μέλλον κανά μηχάνημα που να είναι τύπου paintball και αντί remοte control να κρατάς ένα πιστόλι και να φέρεσαι ανάλογα (αν με καταλαβαίνεις τι εννοώ), να δεις πώς θα χοροπηδάς εσύ σαν να μπήκαν μέσα σου οι δαίμονες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έχω παίξει σε κονσόλα φίλου (call of duty 3) και σπάσανε τα νεύρα μου. Δε σε αφήνει να κάτσεις κάτω, αν καθόμουνα με σκοτώνανε.

Αν θέτε να κάνετε γυμναστική, τραβάτε σε γυμναστήριο, αυλή, υπόγειο, play room, σαλόνι, όπου θέλετε.
Αλλά δε θα κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας λέγοντας "κάνω γυμναστική" κτλ. Αν θέλετε γμυναστική, παιχνίδι κτλ, βγείτε όξω, μην κάθεστε να κουνείστε και να χοροπηδάτε σα βλαμμένα μπροστά σε μια τηλεόραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Illuminatos13

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κατά την άποψη μ η καλύτερη παιχνιδομηχανή είναι ο Η/Υ.
Αυτό γιατι:
α)Έχει πάντα τα καλύτερα γραφικά
β)Παίζει τα πάντα, απλώς παίρνεις ένα χειριστήριο αν δεν μπορείς με τα πλήκτρα
γ)Δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούριο μετά από κάνα 2 χρόνια απλώς τον αναβαθμίζεις σε ότι του λείπει
δ)Πάντα βγαίνουν παιχνίδια για τον Η/Υ σε αντίθεση με τισ κονσόλες που παλιώνουν
ε)Κάνει και πολά άλλα πράγματα εκτός των παιγνιδιών.
στ)δεν χρειάζεται να τον τσιπάρεις για να παίξει αντιγραμμένα

Παρόλα αυτά δεν έχω παίξει Wii όμως δεν θ σ το συνιστούσα...
Ελπίζω να βοήθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Έχω παίξει σε κονσόλα φίλου (call of duty 3) και σπάσανε τα νεύρα μου. Δε σε αφήνει να κάτσεις κάτω, αν καθόμουνα με σκοτώνανε.

Αν θέτε να κάνετε γυμναστική, τραβάτε σε γυμναστήριο, αυλή, υπόγειο, play room, σαλόνι, όπου θέλετε.
Αλλά δε θα κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας λέγοντας "κάνω γυμναστική" κτλ. Αν θέλετε γμυναστική, παιχνίδι κτλ, βγείτε όξω, μην κάθεστε να κουνείστε και να χοροπηδάτε σα βλαμμένα μπροστά σε μια τηλεόραση...

:lol::lol::lol::lol2::no1::P
οσο για αυτο εγω πιστευω οτι εναι η αποψη του καθε'νος.Καποιος θελει να καθεται στην πολυθρονα και να κουνιουνται μονο τα δαχτυλα ενω αλλος θελει να κουναει σα το διαολακι και να μη βαζει κωλο κατω:D:P

Υ.Γ:Σε αυτο με την γυμναστικη συμφωνω:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχω παίξει σε κονσόλα φίλου (call of duty 3) και σπάσανε τα νεύρα μου. Δε σε αφήνει να κάτσεις κάτω, αν καθόμουνα με σκοτώνανε.

Αν θέτε να κάνετε γυμναστική, τραβάτε σε γυμναστήριο, αυλή, υπόγειο, play room, σαλόνι, όπου θέλετε.
Αλλά δε θα κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας λέγοντας "κάνω γυμναστική" κτλ. Αν θέλετε γμυναστική, παιχνίδι κτλ, βγείτε όξω, μην κάθεστε να κουνείστε και να χοροπηδάτε σα βλαμμένα μπροστά σε μια τηλεόραση...

Ποιος έβαλε στο κεφάλι σου την αίσθηση ότι wii = όργανο γυμναστικής;
Έλεος δηλαδή. Υπάρχουνε ΤΟΣΑ παιχνίδια, βλ. zelda ξερω γω που χρειάζονται ελάχιστη κίνηση. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ'την αμάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ποιος έβαλε στο κεφάλι σου την αίσθηση ότι wii = όργανο γυμναστικής;
Έλεος δηλαδή. Υπάρχουνε ΤΟΣΑ παιχνίδια, βλ. zelda ξερω γω που χρειάζονται ελάχιστη κίνηση. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ'την αμάθεια.

Όχι πάντα. Όπως είπε και σε ένα άλλο θέμα ο miv, η ημιμάθεια μπορεί να αποτελέσει ερέθισμα για περαιτέρω σκέψη, αμφισβήτηση και πνευματική ανάπτυξη. Δεν κολλά βέβαια στο θέμα αλλά ήθελα να το αναφέρω απλά.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ποιος έβαλε στο κεφάλι σου την αίσθηση ότι wii = όργανο γυμναστικής;
Έλεος δηλαδή. Υπάρχουνε ΤΟΣΑ παιχνίδια, βλ. zelda ξερω γω που χρειάζονται ελάχιστη κίνηση. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ'την αμάθεια.

Απάντηση σε αυτό που είπε ο ζεντμπλου ήταν, δεν αποτελεί εντύπωση δική μου ότι το "εμειεις" είναι όργανο γυμναστικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι εμένα με ικανοποιεί αφού το έχω διοκιμάσει. Δεν είπα ότι θα πάρει τη θέση της γυμναστικής αλλά θα είναι ένα μέρος της. Άλλωστε θα πάρω και wii fit που είναι καθαρά για γυμναστική. Προσπαθώ να συνδιάσω τη γυμναστική με τη διασκέδαση. Επίσης δεν μπορώ με τίποτα να παίξω τα κλασικά video game μια και βαριέμαι από την πρώτη στιγμή. Γι'αυτό και προτιμώ το wii θεωρώντας το κάτι διαφορετικό και πιο κατάλληλο για μένα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikolasss

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αλεξάνδρα, παρε το wii, το εχω 1 χρονο απο περσυ τα χριστουγεννα ( το εφερε ο αγιος Βασιλης ):D και τωρα εχω πορωθει με το wii fit. Παιζω 45 λεπτα καθε μερα εδω και αρκετο καιρο και εχει κανει θαυματα στο σωμα μου, παρτο και δεν θα μετανοιωσεις, στο προτεινω 200% (και οχι μονο), εχει πολυ φαση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Illuminatos13

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
1φασόλι+1φασόλι=2 φασόλια, απλοποιείς τα φασόλια και μένει 1+1=2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ωραία! Σου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα; Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του κατά τη γνώμη σου; Ποια παιχνίδια έχεις αγοράσει; Ευχαριστώ για τη συμβουλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Πάρε το είναι τέλειο. Εγώ έχω κολλήσει σε Wii και μόνο Wii και έχω τα παρακάτω παιχνίδια:

Call of Duty 5: World At War (Τέλειο!)
Wii Sports (έρχεται με κάθε πακέτο)
Wii Music (για λάτρεις της μουσικής!)
Animal Crossing: Let's Go to the city (Πολύ καλό)
Super Smash Bros. Brawl (Για λάτρεις της nintendo)
Link's Crossbow Training (First Person Shooter σε στύλ Zelda)
*ΣΥΝΤΟΜΑ!* Wii Fit (Wii are fit!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Θα παρω το wii fit μπας και κουνηθω λιγο αφου στο Κουλε χειμωνιατικα δε θα μπορω να πηγαινω και επισης απο οτι ειδα ειναι πολυ διασκεδαστικο. Το Νοεμβρη(νομιζω) θα βγει το Wii Fit PLus που θα εχει ο,τι και το προηγουμενο + αρκετες ασκησεις ακομα. Παντως το ολο concept του motion sensoring ειναι πολυ γαμάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Θα παρω το wii fit μπας και κουνηθω λιγο αφου στο Κουλε χειμωνιατικα δε θα μπορω να πηγαινω και επισης απο οτι ειδα ειναι πολυ διασκεδαστικο. Το Νοεμβρη(νομιζω) θα βγει το Wii Fit PLus που θα εχει ο,τι και το προηγουμενο + αρκετες ασκησεις ακομα. Παντως το ολο concept του motion sensoring ειναι πολυ γαμάτο.

Το Wii Fit είναι λύση για τους παχύσαρκους σαν κι εμένα...

Πάντως το Call of Duty 5 είναι πολυ γαμάτο, δηλαδή δεν μπορείς να το πείς μόνο πόλεμο. Έχει πολύ αίμα (στο Wii δεν το διακρίνεις πολύ - ενώ στο PC είναι πολύ το αίμα), αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει Zombie Mode στο Wii.

Επίσης έχω δεί στη Wikipedia οτί θα βγεί και Call of Duty 4 για το Wii...

Αρχική Δημοσίευση από Wikipedia:
Modern Warfare 2 will be released in conjunction with two other Call of Duty games: Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized for the Nintendo DS,[8] and Call of Duty: Modern Warfare, a port of Call of Duty 4 adapted by Treyarch for the Wii console
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top