Εφηβεία

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι περνάω-πέρασα την εφηβεία δύσκολα. Εντάξει όλα ήρεμα...δεν πιστεύω ότι δυσκόλεψα και πολύ τους γονείς μου σε σχέση με τον αδερφό μου...
Αλλά νομίζω από προσωπική εμπειρία ότι και σε αυτό παίζουν ρόλο οι φίλοι...δηλαδή αν θα περάσει ομαλά ή όχι... π.χ στην β'-γ' γυμνασίου έκανα πολύ χειρότερα πράγματα από ότι κάνω τώρα με τα άτομα που έκανα παρέα.Από την στιγμή που ξεκόψαμε, να το πω...''ησύχασα''. Με την έννοια ότι δεν ήθελα να κάνω και κάτι άλλο...είχα χορτάσει δηλαδή. Τώρα αν αυτό είναι καλό ή κακό..δεν ξέρω... ο χρόνος θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Καλα οι τρελες ειναι πολυ διασκεδαστικες.:lol:
Θυμαμαι οταν ειμουν καπου 16 καναμε οτι ναναι μιλαμε, δυαλυσαμε με ξυλα και ροπαλα ενα εγκατελελειμενο αυτοκινητο (ενα αρχαιο fiesta) και μετα το τρακαραμε σε εναν τοιχο:jumpy:.
Βαζαμε καδους στη μεση του δρομου και σπαγαμε πλακα με τους εξαγριωμενους οδηγους που κατεβαιναν να σπρωξουν τους καδους. Αναβαμε φωτιες και μπαρμπεκιου στην παραλια τα μεσανυχτα και μετα βουρ για βουτιες.

Αυτα θυμαμαι. Η τοπ φαση ηταν 3η Γυμνασιου και 1η Λυκειου.:xixi:
Τωρα που ειμαι φοιτητης παιζει ναχει περισσοτερη πλακα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μόνο στη 2α γυμνασίου ήμουν αυτό που λέμε έφηβη (τσακωμοί μες το σπίτι, φωνές κακό, κλάμματα κοκ) βέβαια φταίει σίγουρα που έδινε ο αδερφός μου πανελλαδικές τότε... Τώρα λοιπόν που πέρασε Γιάννενα έχουμε ηρεμήσει όλοι. Ο μόνος λόγος έντασης σπίτι είναι η ώρα που επιστρέφω το βράδυ... Είμαστε μια ευτυχισμένη οικογένεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εγώ είμαι πολύ στριμμένη. :D
Μερικές φορές μου φταίνε όλα... Ακόμα κι οι πιο αθώοι άνθρωποι.
Γενικώς, είμαι κυκλοθυμική, μια λέξη και μόνο μπορεί να μου αλλάξει διάθεση αμέσως. Με τους γονείς μου τσακώνομαι, αλλά όσο είναι σπίτι (δηλαδή σχεδόν ποτέ) :P Κάποιες φορές θέλω να κλάψω, άλλες να γελάσω και δεν ξέρω γιατί. Πέρυσι που έμπαινα στην εφηβεία, ήταν πολύ πιο δύσκολα, τώρα έχω ηρεμήσει. Έχω ακόμη να περάσω μπόλικα...
Τρέλες ΠΑΝΤΑ έκανα. Απο τότε που ήμουν 6 χρονων... Απο το να κρύψω ένα κουτάβι στο υπόγειο του σπιτιού μου, εώς και να μπω με τα ρούχα στη θάλασσα Γενάρη μήνα :D Με τα αγόρια πάντα έκανα βλακείες και τρέλες, γενικώς είμαι πολύ τολμηρή...
Δεν ξέρω ακόμα ποια είμαι... Θα το βρω στη πορεία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
βασικα ενταξει δεν περναω δυσκολη εφηβεια σε συγκριση με τον ξαδερφο μου που εκανε σαν αλογο:PΒεβαια εχω συχνα τα νευρα μου απο την πιεση{σχολειο, αγγλικα, φροντ.}και ξεσπαω στους αλλους{μαμα, μπαμπας, αδερφια}.Μετα καταλαβαινω οτι δεν επρεπε να μιλησω ή να κανω ετσι και το μετανοιωνω...τι να κανω ξερω οτι ωρες ωρες ειμαι για σκοτωμα αλλα αυτα εχει η εφηβεια...παντως δεν κλαιω γενικα συνηθως χτυπιεμαι!!:P:P:PΤουλαχιστον το καλο ειναι οτι ξεσπαω{οτι κοστος κι αν εχει αυτο π.χ βαζα, τζαμια, ντουλαπες, τασακια}και δεν τα κραταω σε καμια περιπτωση μεσα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω αντιθετα ειμαι ανθρωπος που απο μικρος τα κρατουσα ολα μεσα μου. Σε σημειο να μην καταλαβαινει ο αλλος οτι ειμαι στεναχωρημενος η δυσαρεστημενος... Πριν 2 χρονια εκανα αυτο που λενε το μεγαλο "μπαμ" και γιναμε "μυλος" στην οικογενεια! :P

Παρολα αυτα, εξακολουθω να τα κραταω ολα μεσα μου. Σιγουρα καποια στιγμη θα ξανα εκραγω, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω το ποτε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
χμ..εγω...

ειμαι παρα πολυ κλειστος χαρακτηρας,δν ανοιγομαι σε κανεναν...ωρες ωρες θελω να κλαψω για να ξαλαφρωσω γτ με το να τα κρατας ολα μεσα σου,δν ειναι και οτι καλυτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_93

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
....και εγω παντα τα κρατουσα ολα μεσα μου...πιστευα πως ηταν καλυτερα ετσι..ωσπου στην 2α γυμνασιου με επιασε και εμενα αυτο που λεμε εφηβεια..για ενα χρονο ολα μου φταιγανε..ενταξει και τωρα παραμενω εφηβη και απο οτι νομιζω για πολυ καιρο ακομα θα φερομαι σαν εφηβη...απλα εχω αρχισει να σκεφτομαι και λιγο πριν κανω κατι.τωρα πως γινεται ενω σε χεση με τοτε να σκεφτομαι περισσοτερο πριν κανω κατι και οταν βρισκομαι με τις κολλητες μ να κανουμε του κοσμου τις μ.......ς;;;; δεν ξερω..:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purplebutterfly

Νεοφερμένος

Η purplebutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Η χειρότερη περίοδος της ζωής...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ την ξεπέρασα στις αρχές της Α' λυκείου. Το μόνο θλιβερό ήταν ότι δεν είχα φίλους. Ήμουν αρκετά μόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγώ την ξεπέρασα στις αρχές της Α' λυκείου. Το μόνο θλιβερό ήταν ότι δεν είχα φίλους. Ήμουν αρκετά μόνος.
Ουτε κι εγω ειχα φιλους. Οντως, οταν περνας αυτη την περιοδο με τη σκεψη οτι εισαι ολομοναχος και δεν υπαρχει ενας ανθρωπος που να σε καταλαβαινει ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ουτε κι εγω ειχα φιλους. Οντως, οταν περνας αυτη την περιοδο με τη σκεψη οτι εισαι ολομοναχος και δεν υπαρχει ενας ανθρωπος που να σε καταλαβαινει ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα...


:iagree:Συμφωνώ...Από τις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής μου. Είναι πολύ δύσκολο να είσαι μόνος...άσχημο συναίσθημα.. και όχι μόνο στην εφηβεία αλλά και γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Αν κρίνω απο τη φύση μου δεν περιμενω την εφηβεία να με κανει αντιδραστικο και νευρασθενικο επ' ουδενι παιδες. Παντως αν και επιστημονικα ειμαι στην απαρχη της (14.5 χρονων), βιολογικα καποια σημαδια ειχα απο προπερσι...

Α! Μην ξεχασω τη μανια να ταλαιπωρω τα, ευτυχως οχι πολλα, σπυρακια στο μέτωπο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Δεν μπορω να πω οτι περναω και ασχημα.. Μεχρι στιγμης τη παλευω.......
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κι εγώ μέσα μου τα κρατάω και ξεσπάω, όταν είμαι μόνη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Γενικα και γω ενταξει την παλευω αρκετα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγω αντιθετα ειμαι ανθρωπος που απο μικρος τα κρατουσα ολα μεσα μου. Σε σημειο να μην καταλαβαινει ο αλλος οτι ειμαι στεναχωρημενος η δυσαρεστημενος... Πριν 2 χρονια εκανα αυτο που λενε το μεγαλο "μπαμ" και γιναμε "μυλος" στην οικογενεια! :P

Παρολα αυτα, εξακολουθω να τα κραταω ολα μεσα μου. Σιγουρα καποια στιγμη θα ξανα εκραγω, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω το ποτε! :P
αρα μεχρι τοτε μεινε μακρια μας μην μας παρουν τα σκαγια!!:lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ την ξεπέρασα στις αρχές της Α' λυκείου. Το μόνο θλιβερό ήταν ότι δεν είχα φίλους. Ήμουν αρκετά μόνος.

Έτσι όμως μαθαίνεις καλύτερα τον εαυτό σου. :)
Και με αυτόν τον τρόπο γίνεσαι ικανός να αποκτήσεις πολύ πιο αληθινές φιλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ναι, σωστό αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Πέρασα ψιλοκαταθλίψεις και υπερευαισθησίες και τέτοια κλασικά πράγματα, μου έλειπε η καθαρότητα των πραγμάτων όταν ήμουν παιδί, δεν ήξερα τί μου φταίει, όταν το έβρισκα δεν ήταν αυτό, τέλος πάντων είναι μια ψιλοδύσκολη περίοδος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top