Εφηβεία

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Περιγράψτε πως την περνάει ο καθένας σας......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής,πέρασα ( περνάω; ) μια περίεργη εφηβεία.Πέρασα τη φάση που όλα μου έφταιγαν,τα έβαζα με όλους και με όλα και έφτασα σε σημείο να έχω αμέτρητα ανοιχτά μέτωπα :p
Κρίνοντας από την εφηβεία της μεγαλύτερης αδερφής μου και από όσα μου χουν πει οι γονείς μου,η περίπτωση μου ήταν αρκετά πιο δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Κρίνοντας από την εφηβεία της μεγαλύτερης αδερφής μου και από όσα μου χουν πει οι γονείς μου,η περίπτωση μου ήταν αρκετά πιο δύσκολη.

....τι να πούν και αυτοί οι έρημοι οι γονείς πιά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
παρα πολυ δυσκολα...πολυ ασχημη φαση...ειδικα τα 2 τελευταια χρονια ηταν αισχος...μου ετυχαν πολλα...οχι ψεματα παρα πολλα...
ελπιζω να αλλαξει η κατασταση...αλλιως δεν θα την παλεψω...παντως στεκομαι ακομα στα γονατα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν ξέρω, ήπια μου φαίνεται... Νιώθω πως έχω περισσότερες υποχρεώσεις και ανησυχώ για περισσότερα πράγματα, αλλά πολλά από τα στοιχεία της συμπεριφοράς μου ως παιδί δεν έχουν αλλάξει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
χμ ενταξει νομιζω πως γενικα η εφηβεια ειναι μια δυσκολη περιοδος στη ζωη του καθε ανθρωπου...εγω θα ελεγα πως εχω περασει και ασχημες στιγμες αλλα και πολυ ομορφες.:)παντως καθε ηλικια εχει και τα θετικα της και τα αρνητικα της...αν και η εφηβεια εχει πιο πολλα αρνητικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
χμ ενταξει νομιζω πως γενικα η εφηβεια ειναι μια δυσκολη περιοδος στη ζωη του καθε ανθρωπου...εγω θα ελεγα πως εχω περασει και ασχημες στιγμες αλλα και πολυ ομορφες.:)παντως καθε ηλικια εχει και τα θετικα της και τα αρνητικα της...αν και η εφηβεια εχει πιο πολλα αρνητικα:P

...υπομονή....σε κάτι δεκαετίες θα μας έρθει κι η κλιμακτήριος.:(..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
...υπομονή....σε κάτι δεκαετίες θα μας έρθει κι η κλιμακτήριος.:(..
:lol::lol:ε αργουμε ακομα ρε συ..μικρες ειμαστε:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Η εφηβεια μου; Χμμμ.... μαλλον καταπιεσμενη θα τη χαρακτηριζα. Εγω ο ιδιος μαλιστα καταπιεζα τον εαυτο μου, δεν υπηρχε σε καμια περιπτωση καταπιεση απο την οικογενεια μου. Ηθελα παντα σε ολα να ειμαι τελειος (κυριως σε ο,τι αφορουσε το σχολειο) και πολλες φορες εβαζα αυτη την αναγκη μου πανω απο αλλα "θελω" μου. Ειχα φοβερη τελειομανια που ευτυχως μετα τα 15-16 μου εξομαλυνθηκε.

Επισης χαρακτηριστηκε απο φοβερες και αποτομες εναλλαγες διαθεσης και πολυ κλεισιμο στον εαυτο μου. Στοιχεια που ακομα υπαρχουν βεβαια! :P

Γενικα στην εφηβεια δεν εκανα πραγματα που εκαναν αλλοι συνομηλικοι μου και αυτα τα... "απωθημενα" (κατα καποιο τροπο) τωρα αρχιζουν και βγαινουν στην επιφανεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Γενικα στην εφηβεια δεν εκανα πραγματα που εκαναν αλλοι συνομηλικοι μου και αυτα τα... "απωθημενα" (κατα καποιο τροπο) τωρα αρχιζουν και βγαινουν στην επιφανεια.

Μη μου τα λες αυτά! Τα ίδια λέει η μητέρα μου και μου λέει ότι αν δεν κάνω τώρα τις τρέλες μου θα τις κάνω άλλη ώρα, που δε θα με παίρνει πλέον!

Δε γίνεται να μην κάνω καθόλου τρέλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Γενικα στην εφηβεια δεν εκανα πραγματα που εκαναν αλλοι συνομηλικοι μου και αυτα τα... "απωθημενα" (κατα καποιο τροπο) τωρα αρχιζουν και βγαινουν στην επιφανεια.


Γεγονός :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μη μου τα λες αυτά! Τα ίδια λέει η μητέρα μου και μου λέει ότι αν δεν κάνω τώρα τις τρέλες μου θα τις κάνω άλλη ώρα, που δε θα με παίρνει πλέον!

Δε γίνεται να μην κάνω καθόλου τρέλες;
Καλα ειναι και στον ανθρωπο αυτο... εσυ μπορει να μην αποκτησεις ποτε τετοια αναγκη! Φτασε κι εσυ 18-19 και βλεπεις... :P

Και παλι, μη νομιζεις οτι κανω και ΤΙΣ τρελες... :P Αμα εισαι φυσει "ησυχο" ατομο, δεν αλλαζει αυτο! (πολυ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μη μου τα λες αυτά! Τα ίδια λέει η μητέρα μου και μου λέει ότι αν δεν κάνω τώρα τις τρέλες μου θα τις κάνω άλλη ώρα, που δε θα με παίρνει πλέον!

Δε γίνεται να μην κάνω καθόλου τρέλες;
οχι:P:Pμα συγγνωμη κιολας καποια στιγμη δηλαδη δεν θα θελεις σαν ανθρωπος να κανεις κι 'τρελες' ??? :D καλα δεν λεμε να το ξεφτιλισεις τελειως το θεμα...απλα νομιζω πως χρειαζονται και αυτες οι 'τρελες' στη ζωη μας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Η εφηβεια μου; Χμμμ.... μαλλον καταπιεσμενη θα τη χαρακτηριζα. Εγω ο ιδιος μαλιστα καταπιεζα τον εαυτο μου, δεν υπηρχε σε καμια περιπτωση καταπιεση απο την οικογενεια μου. Ηθελα παντα σε ολα να ειμαι τελειος (κυριως σε ο,τι αφορουσε το σχολειο) και πολλες φορες εβαζα αυτη την αναγκη μου πανω απο αλλα "θελω" μου. Ειχα φοβερη τελειομανια που ευτυχως μετα τα 15-16 μου εξομαλυνθηκε.

Επισης χαρακτηριστηκε απο φοβερες και αποτομες εναλλαγες διαθεσης και πολυ κλεισιμο στον εαυτο μου. Στοιχεια που ακομα υπαρχουν βεβαια! :P

Γενικα στην εφηβεια δεν εκανα πραγματα που εκαναν αλλοι συνομηλικοι μου και αυτα τα... "απωθημενα" (κατα καποιο τροπο) τωρα αρχιζουν και βγαινουν στην επιφανεια.

Απωθημένα παρα πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Μη μου τα λες αυτά! Τα ίδια λέει η μητέρα μου και μου λέει ότι αν δεν κάνω τώρα τις τρέλες μου θα τις κάνω άλλη ώρα, που δε θα με παίρνει πλέον!

Δε γίνεται να μην κάνω καθόλου τρέλες;

Τα ίδια κ εγω..έχω φτάσει 18 και ακόμα δεν έχω κάνει "τρέλες"...αλλά νταξ ρε συ εξαρτάται κυρίως απ το άτομο...δεν είναι δυνατόν να ισχύει το ίδιο για όλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ουτε εγω εχω κανει τπτ τρελο και ειμαι μια χαρα :D (και 2 τρομαρες :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Εμένα με βάρεσε στην Τρίτη Γυμνασίου και έγινε χαμός :P Και εξελίχθηκε.. και βρήκα λύσεις. Και ηρέμησα.. και βρήκα-βρίσκω-χάνω-ξαναβρίσκω τον εαυτό μου...
Ωραία είναι η εφηβεία. Κανονικά για πάντα έφηβοι θα έπρεπε να είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Εμένα με βάρεσε στην Τρίτη Γυμνασίου και έγινε χαμός :P Και εξελίχθηκε.. και βρήκα λύσεις. Και ηρέμησα.. και βρήκα-βρίσκω-χάνω-ξαναβρίσκω τον εαυτό μου...
Ωραία είναι η εφηβεία. Κανονικά για πάντα έφηβοι θα έπρεπε να είμαστε.
Εμενα με βαρεσε στη Β' Λυκειου, τοτε αρχισαν να βγαινουν τα πρωτα απωθημενα! Μαλλον αργησα λιγουλακι... :P

Και αυτο το βρισκω-χανω-ξαναβρισκω-ξαναχανω τον εαυτο μου, ακομα το βιωνω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Και αυτο το βρισκω-χανω-ξαναβρισκω-ξαναχανω τον εαυτο μου, ακομα το βιωνω! :P


Καλό είναι!!
Σημαίνει ότι κάτι γίνεται, ότι δεν είσαι βολεμένος.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
εφηβεια....χμ...προς το παρον την περναω σχετικα ηρεμα...βεβαια υπαρχουν φορες που ειμαι κλασσικος εφηβος...ολα μου φταινε μερικες φορες (γονεις,φιλοι κλπ..) αλλα σε γενικες γραμμες χαλαρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top