B2 Goethe Institut

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
βγηκαν τα αποτελεσματα!περασατε?εγω οχι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα μαθητή ή μαθήτρια που να έδινε Β2 αλλά έμαθα ότο κόπηκαν αρκετοί γιατί ήταν αρκετά δύσκολα τα θέματα :(

Δεν ξέρω γιατί έχουν ανεβάσει τόσο το επίπεδο των εξετάσεων....Να φανταστείτε ότι το C1 των γερμανικών είναι πιο δύσκολο και από το Proficiency των αγγλικών. Οπότε καταλαβαίνετε ότι το C2 είναι απλησίαστο.....Σας το λέω επειδή ως καθηγήτρια έχω δει θέματα από άλλες χρονιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αυτο ισχυει και στα γαλλικα... δλδ αυτα που κανουμε εμεις ως C1 ειναι πραγματα του προφ σ αγγλικα... φιλερ κουραγιο!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
thnx παιδια...δεν ξερω,μπορει να το ξαναδωσω το μαρτη εμενα δε μου φανηκαν δυσκολα!

οι μαλακες μου εβαλαν 12 στο προφορικα!!! :boom:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
12 στα ποσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
thnx παιδια...δεν ξερω,μπορει να το ξαναδωσω το μαρτη


Για να δίνεις το Μάρτιο λογικά δίνεις στο εξεταστικό κέντρο των Ιωαννίνων... :)

Να ξαναδώσεις και πού ξέρεις...Αλλά να διαβάσεις καλά όμως...:P
-----------------------------------------
12 στα ποσα?

25 είναι το άριστα και 15 η βάση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αχα... εγω στο β1 με αριστα το 75 ειχα 65:dance::dance::dance::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
και εγω το μαρτιο ισως θα δωσω....παντως το β2 ειναι πολυ δυσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Για να δίνεις το Μάρτιο λογικά δίνεις στο εξεταστικό κέντρο των Ιωαννίνων... :)

Να ξαναδώσεις και πού ξέρεις...Αλλά να διαβάσεις καλά όμως...:P
-----------------------------------------.

δε φανταζεσαι,ειχα ξεπατωθει στο διαβασμα!αυτο ειναι που μου την εδωσε περισσοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
δε φανταζεσαι,ειχα ξεπατωθει στο διαβασμα!αυτο ειναι που μου την εδωσε περισσοτερο!

Καταλαβαίνω....

Γνωρίζω παιδιά από φροντιστήριο που επίσης διάβασαν και πήραν πολύ χαμηλό βαθμό στο Leseverstehen και στο ακουστικό. Ειδικά το ακουστικό ήταν πολύ δύσκολο απ' ό,τι μου είπαν. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι!στο lesenverstehen πηρα 13 ενω επιανα 17!:'(και στο ακουστικο το προβλημα ηταν οτι στο 1 μερος δεν ηταν οπως ειναι στα βιβλια...δηλαδη εχει κανονικα τα κενα,αλλα δε διαβαζει το ενδιαμεσο αλλα παει κατευθειαν στα κενα!
πχ το 1 ειναι κενο,το 2 ειναι ολη η γραμμη,το 3 ειναι ολη η γραμμη,το 4 κενο,κλπ

ε,εκει ελεγε αμεσως τη γραμμη με το κενο!ετσι δνε ειχες χρονο να προετοιμαστεις!το δευτερο ηταν οντως δυσκολο....το προφορικα ΑΘΛΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σε σχέση πάντα με το κρατικο, το οποίο δεν ήταν και τόσο πια παλούκι και με λίγο εξάσκηση ειδικά στα ακουστικά του αντε και κανα προφορικο, μπορείς να το πάρεις αξιοπρεπέστατα πιστεύω.:no1: παρα ταύτα αν ψάξεις στα διάφορα τόπικς,θα βρείς εμπειρίες αυτών που μπήκαν στη διαδικασία να το δώσουν!:P

εγω εδωσα κρατικο το μαη και αυτα που καναμε στο φροντηστηριο δεν ειχαν καμια σχεση με αυτα που επεσαν(απο μορφη ασκησεων).αυτα που καναμε ητανπαλουκια,κοβομου παντα αν θυμαμαι καλα,αλλα τελικα το πηρα με 73/10!!!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: :dance: αρχικα δεν καταλαβαινα τιποτα (οσον αφορα το lesenverstehen)οταν μας εδωσαν τα θεματα αλλα αργοτερα καπως τα καταφερα...σε γενικες γραμμες ηταν ευκολο...να φαντασετις την πρωτη ασκηση την ειχα ΟΛΗ λαθος αλλα ευτυχως μολις 5' πριν παραδώσω την κολλα την ξανακοιταξα και το εσωσα :xixi: καλη επιτυχια αν σκοπευεις να το δωσεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
εγω εδωσα κρατικο το μαη και αυτα που καναμε στο φροντηστηριο δεν ειχαν καμια σχεση με αυτα που επεσαν(απο μορφη ασκησεων).αυτα που καναμε ητανπαλουκια,κοβομου παντα αν θυμαμαι καλα,αλλα τελικα το πηρα με 73/10!!!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: :dance: αρχικα δεν καταλαβαινα τιποτα (οσον αφορα το lesenverstehen)οταν μας εδωσαν τα θεματα αλλα αργοτερα καπως τα καταφερα...σε γενικες γραμμες ηταν ευκολο...να φαντασετις την πρωτη ασκηση την ειχα ΟΛΗ λαθος αλλα ευτυχως μολις 5' πριν παραδώσω την κολλα την ξανακοιταξα και το εσωσα :xixi: καλη επιτυχια αν σκοπευεις να το δωσεις!;)

Danke Haido!:P απο ότι φαίνεται αυτό θα δώσω παρά το goethe!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
και εγω το κρατικο θα δωσω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παντως εμεις ειχαμε 100% επιτυχια τον σεπτεμβριο στο β2!!!!! 5 στους 5 περασαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Το πέρασαααααααααααααααααααα (άσχετα που το πέρασα με βάση:p)
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Το πέρασαααααααααααααααααααα (άσχετα που το πέρασα με βάση:p)
:D
και εγω!!!!:D..60 ακριβως!!..πολλη τυχη!!:Pπαντως μου ειχε φανει αρκετα δυσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
45 στα γραπτά και 17,5 προφορικά :D Σύνολο 62,5:no1:
Κι εμένα αρκετά δύσκολο μου φάνηκε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αφού πέρασα το Β1..τη Δευτέρα αρχίζω με το Mittelpunkt B2 της Klett..
Μου φαίνεται πολύ ωραίο και μοντέρνο βιβλίο..
Τι Γνώμη έχετε γιαυτό το βιβλίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina2

Νεοφερμένος

Η Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ποο..και δίνω τον μάιο το Β2...αλήθεια είναι τόσο δύσκολο???
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top