Έχετε πρότυπα;

Amanda!!

Νεοφερμένος

Η Amanda!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αλήθεια έχουμε πρότυπα;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δε βλέπω πώς το ένα αναιρεί το άλλο...
εγώ προσπαθω να μην έχω αλλους προτυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όλα τα παιδιά έχουν πρότυπα μέχρι τουλάχιστον τα 10, τους γονείς τους. Για τώρα, δε νομίζω να έχω. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Όλα τα παιδιά έχουν πρότυπα μέχρι τουλάχιστον τα 10, τους γονείς τους. Για τώρα, δε νομίζω να έχω. :hmm:

Όχι όλα. Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ μου κανέναν για πρότυπο μέχρι τα 10 μου (όχι πως τώρα έχω)... βασικά αυτό είναι μία θεωρία που ακούγεται συχνά, αλλα δεν νομίζω ότι ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και φυσικα εχω

Προσωπικα δεν καταλαβαινω την φυση της ερωτησης , ορισμενοι εχουνε αλλοι (qwertyuiop2) δεν εχουνε , ειναι υποθεση του καθενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Βασικά,δεν έχω κανένα πρότυπο ούτε λέω "θα γίνω σαν αυτόν/αυτήν". Το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι να αναδείξεις τη μοναδικότητα του χαρακτήρα σου και όχι να γίνεις σαν κάποιον άλλον. Δε λέω,προσπαθώ να αποσκομίσω κάποια στοιχεία απ'τους γύρω μου για να γίνω καλύτερη,αλλά όχι και ίδια! Π.χ.,θα προσπαθήσω να διαβάσω για να ανεβάσω τους βαθμούς μου (όχι,δε με νοιάζουν οι βαθμοί,παράδειγμα είναι)΄όχι για να μοιάσω στον/στην τάδε. Αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Δε νομίζω να χα ποτέ πρότυπα και ούτε τώρα έχω.......................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν ειχα ποτε μου προτυπα... Οι περισσοτεροι ψυχολογοι ομως λενε οτι ολα τα παιδια εχουν προτυπα, οποτε ισως και να ειχα στο υποσυνειδητο καποια. Παντως δεν εχω πει ποτε ηθελημενα: "θελω να μοιασω στον ταδε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ότι θέλω να μοιάσω σε κάποιον ολοκληρωτικά δεν το έχω πει ποτέ...Πάντα όμως είχα δίπλα μου ανθρώπους που με επηρέασαν σε κάποιο βαθμό (θετικά θέλω να ελπίζω)! Δεν ήταν ακριβώς πρότυπα για μένα ,ήταν επιρροές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πάντως όποιο παιδί έχει γονείς, τους έχει , έστω και υποσυνήδειτα, ως πρότυπα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Mέχρι τα 5 μου είχα τους γονείς μου. Μετά δεν ξέρω τι έγινε, σταμάτησα. Τώρα δεν έχω πρότυπο κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Δε νομίζω να χα ποτέ πρότυπα και ούτε τώρα έχω.......................
Και εγώ μια απ'τα ίδια. . ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δεν εχω προτυπα, και ουτε θα ηθελα να ειχανε εμενα ως προτυπο... Προτιμω να κανω τα δικα μου, και να τα υποστω μονος μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Προτυπα; Bah. Δεν θα το ελεγα.
Μεχρι καποια ηλικια ηταν η μαμα μου, αλλα καπου στα 9 μου, χασαμε λιγο πολυ επικοινωνια (με τον πατερα μου ποτε δεν μιλουσα ιδιαιτερα).
Τωρα, οχι. Μ αρεσω οπως ειμαι, και βελτιωνω τον εαυτο μου με τον δικο μου τροπο, οχι μεσω των αλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellaki_l

Νεοφερμένος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βουλιαγμένη (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ποτε δεν ειχα καποιο συγκεκριμενο προτυπο..Εννοειται βεβαια οτι θαυμαζω ορισμενα πραγματα σε ανθρωπους...Υποσειδυτα ισως να επηρεαζομαι απο αυτους. Δεν ειναι κακο να συμβαινει αυτο...αρκει να διατηρειται η προσωπικοτητα και ο χαρακτηρα του καθενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Οχι ουτε εγω δνε εχω καποιο προτυπο.Εχω τη δικη μου ξεχωριστη και αχτυπητη σουπερ-ουαου προσωπικοτητα:P
Βασικα θα ηθελα για παραδειγμα να εμιαζα οσο αναφορα στα μαθηματα στον αδερφο μου γιατι οτι ηθελε το εκανε(μεχρι στιγμης).Τωρα αυτο δεν νομιζω οτι ειναι προτυπο απλα θαυμασμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν έχω και ούτε είχα...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μπα.........δεν νομιζω να ειχα..............γιατι τωρα δεν εχω σιγουρα......γιατι να εχεις καποιον προτυπο αφου εχεις την δυνατοτητα να εισαι οπως εσυ γουσταρεις????Ισως μερικοι παιρνουν (θετικα?) στοιχεια απο αλλους, αυτο δεν το κατηγορω.Ειναι καλο να προσπαθουμε να καλυτερεψουμε σαν ανθρωποι...αλλα οταν ταυτιζεσαι με καποιον ειναι το χειροτερο που εχεις να κανεις στον εαυτο σου.........:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Νομίζω έχω χωριστό πρότυπο στο κάθε θέμα. ;)

Πάντως μ' αρέσει πολύ ο Δημοσθένης ως ρήτορας αν μετράει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheJoker

Νεοφερμένος

Ο TheJoker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ουτε εχω ουτε ειχα ποτε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top